Liga Mistrzów, 1/8 finału, pierwszy mecz

Bayer Leverkusen

1

Atletico Madryt

0

• Bayer nie był faworytem, ale trzeba przyznać, że Niemcy zagrali dziś bardzo dobrze i zwyciężyli w pełni zasłużenie. Gdyby gospodarze wygrali wyżej, Atletico nie mogłoby mieć większych pretensji. "Aptekarze" przed rewanżem wydają się faworytami, a jednobramkowa zaliczka i czyste konto u siebie mogą okazać się kluczowe. To już wszystko na dziś, za wspólnie spędzony czas dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Bayer Leverkusen wygrywa z Atletico Madryt 1:0!

• Mamy jeszcze jedną żółtą kartkę, tym razem ukarany Jesus Gamez.

• Dobry drybling Bellarabiego, dośrodkował w pole karne, tam Kiessling zgrał jeszcze piłkę do jednego z kolegów, lecz nie skończyło się to nawet strzałem.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Gabi dośrodkowywał w pole karne, ale Raul Garcia uderzył głową nad bramką.

• ... kartonik także dla Kiesslinga.

• W wyniku awantury żółtą kartką ukarany Fernando Torres...

• Żółtą kartką ukarany Gonzalo Castro. Zakotłowało się teraz na boisku...

• Ostatnia zmiana w tym meczu - Julian Brandt zastępuje Hasana Calhanoglu.

• Bardzo dobre podanie Castro do Bellarabiego, ten dośrodkowuje w pole karne, lecz nie było tam żadnego z jego partnerów.

• Błąd Leno po wyrzucie piłki z autu, ale golkiper Bayeru był w tej akcji faulowany.

• Druga zmiana w zespole Bayeru. Zamiast Drmicia na murawie pojawia się Stefan Kiessling.

• Wendell dobrze ubiegł teraz Fernando Torresa i piłkę złapał Leno. Swoją akcję rozgrywa teraz Bayer.

• To mogło, a nawet powinno być 2:0! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i sporym zamieszaniu szansę na gola miał Spahić, ale uderzył bardzo nieczysto i piłkę złapał Moya.

• Tiago fauluje Bellarabiego i dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Atletico gra w dziesiątkę, ma trzech napastników, a Simeone nie może już dokonać żadnej zmiany!

• Mamy kontrowersję! Griezmann podkręcił piłkę z rzutu rożnego tak bardzo, że ta chyba opuściła boisko, by po chwili na nie wrócić i trafić do Torresa. Gol Hiszpana z bliska nie został uznany, wydaje się, że była to dobra decyzja arbitra.

• Oba zespoły miał teraz dobrą szansę na gola. Najpierw zbyt lekko uderzał jednak Fernando Torres, po chwili pod drugą bramką podobnie było ze strzał Drmicia.

• Kąśliwy strzał Calhanoglu z rzutu wolnego, ale Moya spisał się bardzo dobrze mimo kozłującej piłki.

• Rolfes niedokładnie dogrywał teraz do Drmicia. Bayer już po chwili odzyskał jednak piłkę.

• Pierwsza zmiana w Bayerze. Zamiast Larsa Bendera na boisku pojawia się Simon Rolfes.

• Jako środkowy napastnik wystąpił tym razem Diego Godin, Urugwajczyka ubiegł jednak Leno.

• Diego Simeone nia ma zamiaru dłużej czekać. Dokonuje ostatniej zmiany - Fernando Torres za Ardę Turana.

• Żółtą kartką ukarany teraz kapitan Bayeru, Lars Bender.

• Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy, były dwa dośrodkowania w pole karne, ale Godin do spółki z Juanfranem poradzili sobie z tą sytuacją.

• Żółtą kartką ukarany teraz Diego Godin. To oznacza, że Urugwajczyk nie będzie mógł wystąpić w rewanżu - sytuacja Atletico robi się coraz bardziej skomplikowana.

• Gracze Atletico reklamowali teraz zagranie ręką Wendella, ale arbiter słusznie nie odgwizdał "jedenastki". Bayer wyprowadził za to kontrę, lecz zagranie Bellarabiego na prawą stronę nie było najlepsze.

• Karim Bellarabi wszedł z piłką w pole karne, długo zwlekał z decyzją, ale zagrał piętą do Calhanoglu. Ten wykonał dobry zwód i oddał atomowy strzał pod poprzeczkę, nie dając szans Moyi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERU! CALHANOGLU!

• Arda Turan dośrodkował teraz w pole karne, Raul Garcia starał się dograć do Griezmanna, lecz piłkę z łatwością złapał Leno.

• Na boisku sporo niedokładności, a przy linii bocznej rozgrzewa się Fernando Torres. Czy Simeone właśnie jego wpuści na boisko przy trzeciej zmianie?

• Zwlekał z wybiciem piłki Raul Garcia, ta trafiła w konsekwencji do Calhanoglu, lecz strzał Turka został zablokowany. Będzie jeszcze kornet dla Niemców.

• Raul Garcia próbował teraz zaskoczyć wysuniętego Leno kąśliwym strzałem z brardzo dużej odległości, ale kozłująca piłka przeszła obok słupka.

• Atak Calhanoglu lewą stroną boiska, lecz Turek został owstrzymany przez Joao Mirandę. Bayer buduje jednak kolejną akcję.

• Atletico miało rzut wolny z prawej strony boiska, w pole karne dośrodkowywał Gabi, ale piłkę z łatwością złapał Leno.

• Od środka rozpoczęło Atletico. W drugiej połowie na razie nie mieliśmy żadnej zmiany. Należy jednak pamiętać, że Diego Simeone dokonał jednak dwóch roszad już w pierwszej połowie.

• Gramy!

• Wracamy już do Leverkusen. Oba zespoły są już na boisku.

• Choć na BayArena nie mamy na razie goli, to na nudę z pewnością nie można narzekać. Niespodziewanie przez większość pierwszej połowy zdecydowaną inicjatywę mieli gospodarze, którzy częściej zagrażali bramce rywali. Najbliżej był Spahić, który trafił jednak w spojenie. W końcówce na prowadzenie mogło wyjść Atletico, lecz znakomicie zachował się Leno. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie będzie równie ciekawie. Na nią zapraszamy za nieco ponad 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Sytuacyjna piłka, znakomite uderzenie z pierwszej piłki Tiago, lecz jeszcze lepiej interweniował Leno! Na sam koniec pierwszej połowy mieliśmy najlepszą paradę meczu!

• Teraz była szansa dla Atletico, zablokowany został Mandżukić! Będzie jeszcze rzut rożny dla Atletico.

• Ostra piłka w pole karne, blisko było nawet gola samobójczego Raula Garcii. Będzie jeszcze jeden korner.

• Błąd popełnił teraz Gabi, stracił piłkę na rzecz Calhanoglu. Turek dograł do Wendella, który wywalczył rzut rożny.

• Trochę spadło nam tempo meczu w samej końcówce pierwszej połowy. Wydaje się, że oba zespoły czekają już na przerwę.

• Kolejna wymuszona zmiana w Atletico - narzekający na uraz Saul opuszcza boisko, zastępuje go Raul Garcia.

• Nie zrozumiał się teraz z partnerami Wendell, po niedokładnym podaniu tracąc futbolówkę. Tę przejęło Atletico, po chwili wywalczając rzut rożny.

• Ogromna szansa dla Atletico! Po zablokowanym strzale Juanfrana piłka trafiła do Ardy Turana, ten dograł do Griezmanna, lecz Francuza w ostatniej chwili ubiegł Leno!

• Z powodu kontuzji opuszcza boisko Siqueira. Zastępuje go Jesus Gamez.

• Złe prostopadłe podanie od Hilberta i piłka ląduje w rękach Moyi. Atletico stara się uspokoić grę, ale Bayer wciąż naciska pressingiem.

• Papadopoulos ukarany żółtą kartką po starciu z Mandżukiciem. Grek nie może pogodzić się z tą decyzją i chyba nie ma się co dziwić.

• Fatalny błąd jednego z obrońców gości, piłkę przejął Drmić, ale pozostali gracze Atletico zdołali wrócić i dobrze przerwać akcję.

• Przy linii bocznej starli się teraz Roger Schmidt i Mono Burgos. Atletico domaga się za to żółtej kartki dla Calhanoglu. Gorąco robi się na BayArena!

• Kolejna szansa dla Niemców, sprzed pola karnego uderzał Bender, ale trafił w Josipa Drmicia.

• Son znakomicie znalazł na prawej stronie boiska Bellarabiego. Ten poślizgnął się, lecz i tak wywalczył rzut rożny.

• Akcja Atletico lewą stroną, ale dogranie w pole karne trafia do Gonzalo Castro.

• Zaskakująca statystyka posiadania piłki. Aż przez 65% czasu utrzymują się przy niej gospodarze.

• Kolejny atak Bayeru, Bellarabi bardzo dobrze dośrodkował z prawej strony, lecz Moya ubiegł Drmicia. Znów bardzo blisko gola!

• Ależ huknął teraz Spahić! Fenomenalne uderzenie z dystansu trafia w spojenie słupka z poprzeczką, Moya nawet się nie ruszył!

• Saul długo nie podnosi się z boiska. Mamy przerwę w grze.

• Mamy żółtą kartkę - za przewrócenie Drmicia ukarany Tiago.

• Spore zamieszanie w polu karnym Bayeru, bo tym razem nie najlepiej zachował się Leno. Ostatecznie obyło się bez celnego strzału, a gospodarze wyprowadzili kontrę. Ta także się nie udała.

• Teraz Siqueira nieźle spisał się w ataku. Co prawda niepotrzebnie wypuścił sobie piłkę, ale wywalczył rzut rożny.

• Hilbert znakomicie ograł teraz Siqueirę, ale błąd swojego kolegi dobrze naprawił Diego Godin. Ostatecznie nie było nawet rzutu rożnego.

• Arda Turan powalczył teraz na prawej stronie boiska i efektem był rzut rożny dla Atletico. W tej sytuacji pomylił się chyba jednak arbiter - to gracz Atletico jako ostatni dotknął piłki.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Atletico, szansę miał Drmić, ale rozpaczliwa interwencja Siqueiry w polu karnym przyniosła skutek!

• Bellarabi dobrze zagrał na prawą stronę do Hilberta, lecz ten zagrał źle. Atletico odzyskało jednak piłkę tylko na chwilę - udanym pressingiem po chwili zdobyli ją gospodarze.

• Ależ szczęście Atletico! Przy wyjściu z bramki po rzucie rożnym pomylił się Moya, okazję mógł wykorzystać Spahić, ale piłkę z linii bramkowej wybił... Mario Mandżukić!

• Bellarabi przejął futbolówkę na prawej stronie boiska, dograł do Bendera, a jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Saula. Będzie korner dla Bayeru,

• Nieczyste uderzenie Saula sprzed pola karnego mogło zmienić się na doskonałą okazję dla Atletico! Piłka trafiła bowiem do Griezmanna, lecz ten uderzył nad bramką.

• Dryblingiem próbował teraz minąć rywali Antoine Griezmann. Francuz został sfaulowany przez Bellarabiego.

• Szybki kontratak "Aptekarzy", Calhanoglu zagrywa do Bendera, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Lekko i obok słupka.

• Długie podanie w kierunku Drmicia było zdecydowanie zbyt mocne. Od bramki zacznie Moya.

• Bender z Bellarabim zagrali teraz na prawej stronie, ale ten drugi niedokładnie zagrał do Calhanoglu. Tylko aut dla gospodarzy.

• Na razie piłka głównie w posiadaniu Bayeru choć w poczynaniach obu drużyn mamy sporo niedokładności.

• Od środka rozpoczęli grający w czerwonych strojach gospodarze. Atletico w biało-siwych trykotach.

• Gramy!

• Sędziowie z Czech wyprowadzają właśnie obie ekipy na boisko. Z głośników tradycyjnie leci hymn Ligi Mistrzów.

• Obie drużyny czekają już w tunelu. Zaraz zaczynamy!

• Klub z Leverkusen mierzył się z Atletico ostatnio w grupowych rozgrywkach Ligi Europy w sezonie 2010/11. Wówczas w obu meczach padł remis 1:1.

• Rezerwowi Atletico: Jan Oblak, Jesus Gamez, Jose Gimenez, Mario Suarez, Raul Garcia, Cani, Fernando Torres

• Rezerwowi Bayeru: Dario Kresić, Sebastian Boenisch, Giulio Donati, Stefan Reinartz, Simon Rolfes, Stefan Kiessling, Julian Brandt

• Jeśli podopieczni Rogera Schmidta chcą w dobrych nastrojach przystąpić do rewanżu, muszą pokazać znacznie wyższą formę niż w ostatnich meczach ligowych. "Aptekarze" nie wygrali żadnego z trzech ostatnich meczów w Bundeslidze i spadli na szóstą lokatę. Do prowadzącego Bayernu Monachium tracą już 22 punkty.

• Przed spotkaniem w Leverkusen Diego Simeone komplementuje przeciwników. - Nie możemy patrzeć tylko na ostatnie mecze Bayeru. Powinniśmy oceniać ich w kontekście ostatnich czterech, pięciu miesięcy. To wielki klub, ze świetnym trenerem i znakomitymi piłkarzami. Widzę, że ekipa jest szczęśliwa i pracuje z wielkim entuzjazmem. Mecz w Vigo nie był dobry, ale przed i po nim graliśmy dość dobrze. Chęć gry z każdym dniem jest coraz większa - przyznał Simeone.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, które możecie zobaczyć po lewej stronie. W zespole Bayeru brakuje Stefana Kiesslinga, który zaczyna mecz na ławce rezerwowych (podobnie jak Sebastian Boenisch). W Atletico od pierwszej minuty zagra za to Arda Turan.

• Już za niespełna 40 minut rozpocznie się spotkanie Bayeru Leverkusen z Atletico Madryt w 1/8 finału Champions League. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Ekstraklasa.net!