Borussia Dortmund

0

Juventus Turyn

3

• KONIEC! Juventus w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, Borussia odprawiona z kwitkiem na własnym boisku!

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Szymon Janczyk.

• Dośrodkowanie Błaszczykowskiego, niecelny strzał Aubameyanga.

• Tylko jedną minutę doliczył arbiter do regulaminowych 90.

• Bonucci schodzi z boiska trzymając się za brak. Juventus w "10".

• Było niebezpiecznie! Bonucci ratuje desperackim wślizgiem błąd Pepe i zapobiega wyjściu piłkarza Borussii na czystą pozycję!

• Kombinacje i podania górą również nie skutkują.

• Ostatnie minuty tego spotkania, nic nie powinno zmienić wyniku tego meczu.

• Gospodarze szukają swoich okazji - bezskutecznie.

• Strzał Błaszczykowskiego przynosi rzut rożny dla gospodarzy.

• Ostatnia zmiana Starej Damy - Tevez żegnany brawami zostaje zastąpiony przez Simone Pepe.

• Niesamowity Tevez, Carlos dostał świetne podanie od kolegi z zespołu, wbiegł w pole karne i uderzył w krótki róg - nie do obrony dla bramkarza!

• CARLOS TEVEZ!!! GOL!

• Ramos! Oddaje strzał na bramkę, ale pewnie broni Buffon.

• Alessandro Matri zmienił Alvaro Moratę.

• Dobrze gubią pressing goście, którzy w ostatnich minutach rozgrywają piłkę niczym na treningu.

• Juventus bez większych problemów radzi sobie z rozgrywaniem piłki, zupełnie nie widać braku Andrei Pirlo w ich zespole.

• Błaszczykowski popełnił błąd przy straconej bramce, jednak do Polaka nie można mieć pretensji - nie gra na swojej pozycji.

• Żółta kartka dla Kircha za bardzo brzydki faul na połowie rywala.

• Gospodarze nie rezygnują z próby gonienia wyniku, ale pozostał im jedynie cień nadziei na zdobycie chociaż honorowego trafienia.

• Kapitalne podanie w ciemno od Marchisio, który przerzucił defensorów, później świetnie zachował się Tevez, który na pełnej szybkości wpadł w pole karne, poszukał Moraty i wyłożył mu piłkę jak na tacy! Borussia poza burtą LM!

• MOOOOOOOOOORAAAAAAAAATAAAAAAAAAAAA!!!

• Póki co zmian wystrzega się Massimiliano Allegri. Czyżby wychodził z założenia, że dobrze funkcjonującego zespołu się nie zmienia?

• Coraz mocniej naciskają gospodarze, zatrzymany Błaszczykowski, ale strzał z dystansu po rykoszecie przynosi zaledwie rzut rożny.

• Bianconeri znów zmuszeni do gry obronnej, ale przyjezdni radzą w niej sobie bardzo dobrze.

• Adrian Ramos w miejsce Svena Bendera. Ofensywna zmiana Kloppa.

• Błaszczykowski zmienia Mkhitaryana i zagra... na prawej obronie!

• To chyba pierwszy celny strzał Borussii w tym spotkaniu - uderzenie Kampla broni pewnie Buffon.

• Gospodarze długo przetrzymują piłkę próbując uśpić czujność rywala.

• Gra przenosi się do środka boiska, tymczasem Jurgen Klopp szykuje zmianę.

• Goście się nie patyczkują - wybijają piłkę z własnego pola karnego uruchamiając zarazem kontratak.

• Prosta strata Gundogana, goście znów są przy piłce.

• Stara Dama zaczęła kontrolować przebieg meczu. Borussia się poddała?

• Weidenfeller! Znów kapitalnie doświadczony bramkarz BVB, znów przeciwko Moracie! Hiszpan dostał świetne podanie od Pereyry i zdecydował się na strzał z ostrego kąta w polu karnym, jednak świetne wyjście z bramki Weidenfellera ratuje zespół przed stratą bramki.

• Rzut wolny dla Borussii, dośrodkowanie Reusa, ale jego koledzy z zespołu byli na pozycji spalonej.

• Coraz mniej czasu dla piłkarzy Borussii, ale właśnie to sprawia, że mecz jest ciekawszy. Stara Dama wraz z upływem minut "otwiera się" i szuka kolejnych bramek.

• Mkhitaryan! Ormianin pędził niczym strzała, ale nie zdołał ograć ostatniego obrońcy i wyjść naprzeciw Buffonowi!

• Weidenfeller! Niemiec wygrywa starcie z Alvaro Moratą! Juventus "na raty" konstruował szybki kontratak, piłkę ostatecznie dostał Morata, ale nie potrafił pokonać bramkarza w stuprocentowej sytuacji!

• Bardzo dobrze BVB zamknęło na własnej połowie swoich rywali, ale gospodarze nadal nie potrafią strzelić bramki.

• "Teoria chaosu" na boisku. Ten zagrał, ten stracił, ten wybił, ten kopnął... Niewiele z tego wynika, akcja nie przesuwa się do przodu.

• Vidal faulowany w środku pola.

• Nieco odważniej wyszli po przerwie piłkarze Juventusu.

• Wracamy na Signal Iduna Park, przed chwilą rozpoczęła się druga część meczu!

• Kirch w miejsce Schmelzera.

• W pierwszej połowie na plus: Borussia: Marco Reus - dużo ruchu z przodu, stara się robić zamieszanie i szukać okazji.

Matts Hummels - naprawia błędy kolegów, kapitalny w odbiorze piłki.

Juventus: Carlos Tevez - za samą decyzję o podjęciu strzału z takiej pozycji. Juventus raczej się broni, ale niewykluczone, że to jego gol zdecyduje o wyniku dwumeczu.

Defensywa - ciężko kogoś wyróżnić, wszyscy grają solidnie i unikają błędów. Duży plus za stoicki spokój i skuteczną obronę. Nieco słabiej gra jednak Barzagli, który nie jest w rytmie meczowym i wyraźnie widać to przy niektórych zagraniach Włocha.

Na minus: Borussia: Neven Subotić - duża ilość strat, wolny, notorycznie ogrywany.

Sokratis - zupełnie zagubiony, gdy próbuje podłączać się do ataków. Nie pomaga drużynie.

Henrik Mkhitaryan - nie wnosi świeżości do gry, traci dużo piłek, notuje niecelne zagrania. Pierwszy do zmiany.

Przeciętnie prezentuje się również Pierre Aubameyang.

Juventus: Roberto Pereyra - nie zastąpił Pirlo w środku pola. Nie widać z jego strony polotu, błyskotliwych zagrań, ani odważnych decyzji.

Faule: 2 - 8

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Juventus krok od awansu do kolejnej rundy, Borussia nie potrafi rozgryźć swoich rywali.

• Ostatnie minuty pierwszej części meczu, tymczasem w równolegle rozgrywanym spotkaniu FC Barcelona prowadzi z Manchesterem City 1:0.

• Borussia cierpi za własne błędy. Dużo strat i łatwo poddanych pojedynków sprawia, że gospodarze nie potrafią odnaleźć się pod bramką rywala.

• Odpowiedź BVB - równie nieudana. Na koniec faul na Vidalu i kilka cennych sekund wytchnienia zyskało Juve.

• Naciskają goście i od razu gubią się w obronie piłkarze Borussii.

• W pojedynku Hummels - Morata lepiej radzi sobie ten pierwszy. Niemiec musi jednak grać "za dwóch", bo Subotić nie sprawia dziś wrażenia pewnego zawodnika.

• Niezbyt pewnie gra dziś Andrea Barzagli. Włoch wywalczył aut po tym, jak jego podanie zostało zablokowane przez rywala.

• Stara Dama rozgrywa piłkę mocno cofnięta do tyłu. Widać, że nie kwapią się do szybkich ataków.

• Roberto Pereyra przegrał pojedynek w narożniku boiska na połowie rywala. Aut dla gospodarzy.

• Coraz rzadszy obrazek - goście ruszają do ataku. Marchisio zaprzepaszcza okazję niecelnym zagraniem w pole karne.

• Reus był bardzo bliski wykorzystania świetnego podania za linię obrony, ale defensorzy przytomnie naprawili swój błąd.

• Piłka spada w polu karnym pod nogi Kampla, ale ciężko było zorientować się w tym co się dzieje i ostatecznie obrońcy oddalają zagrożenie od własnej bramki.

• Schmelzer poszukał Reusa, ale zakończył akcję niecelnym podaniem do kolegi z zespołu.

• Słabe dośrodkowanie w kierunku Aubameyanga. Piłkę łapie Buffon.

• Bianconeri w jedenastu na własnej połowie. W takim "gąszczu" nóg nie da się stworzyć skutecznej, zaskakujące akcji.

• Sporo szczęścia i przypadku pomogło w skutecznej interwencji defensorom Juve. Ostatecznie piłka wychodzi poza linię końcową boiska.

• Rzut wolny dla BVB w bocznej strefie boiska, niedaleko linii bocznej.

• Piąstkuje piłkę Buffon. Siedmiu lub ośmiu zawodników Juventusu broni się we własnym polu karnym.

• Trójka środkowych obrońców robi swoje - Borussia jeszcze słabiej radzi sobie w ataku. Korner dla gospodarzy.

• Koniec meczu dla Paula Pogby! W jego miejsce Andrea Barzagli. Allegri zamierza bronić wyniku. Czyżby słynne catenaccio?

• Rzut rożny dla Juve nie przynosi zamierzonego rezultatu, Vida oddaje strzał - niecelny.

• Chwila przerwy w grze, Pogba jest opatrywany przez lekarzy.

• Dużo walki w środku pola, goście zepchnięci do obrony szukają szybkich kontrataków i wydają się być pewni siebie.

• Buffon pewnie chwyta piłkę i rozpoczyna akcję Juventusu. Kończy ją sędzia asystent, który wskazuje na pozycję spaloną jednego z zawodników Starej Damy.

• Kolejne ostre wejście Vidala - jak sygnalizuje sędzia ostatnie, za które Chilijczyk nie dostanie kartki. Znów szansa dla BVB.

• Fatalne dośrodkowanie Marco Reusa, bez problemu wybijają piłkę obrońcy.

• Bardzo brzydki faul Arturo Vidala z boku pola karnego. Okazja do dośrodkowania dla gospodarzy.

• Duża nerwowość w grze ekipy z Dortmundu, czas i okoliczności sprzyjają Juventusowi.

• Gospodarze ponownie radzą sobie dobrze do momentu zagrania w pole karne. We własne szesnastce Włosi nie popełniają błędów.

• BVB szuka swoich okazji na skrzydle. Tam skuteczną interwencją popisał się Patrice Evra.

• Słabe wykonanie rzutu rożnego przez piłkarzy z Turynu.

• Weidenfeller! Tym razem kapitalnie broni Niemiec, Lichtsteiner zdecydował się na strzał z trzydziestu metrów, jednak golkiper BVB wyciągnął się i sparował piłkę w bok!

• Schmelzer spróbował długiego dośrodkowania w pole karne, ale było ono niedokładne.

• Nie mają zbyt wiele miejsca na boisku gospodarze, dobry pressing Bianconerich.

• Długa piłka w kierunku Reusa, ale Hummels przesadził z siłą i grę wznowi golkiper Starej Damy.

• Piłkarze z Dortmundu szybko odzyskują futbolówkę, jednak niewiele to daje gdy nie mają pomysłu na zaskoczenie przeciwnika.

• Wychodzą wyżej goście i przez chwilę rozgrywają piłkę na połowie rywala szukając swojej okazji.

• 9 minut meczu za nami, a tymczasem Sokratis zdążył już dwukrotnie stracić piłkę przy próbie podłączenia się do ataku na skrzydle.

• Rzut rożny dla Borussii, nie było zagrożenia. Buffon piąstkuje przed siebie, jego koledzy z zespołu oddalają grę od własnej szesnastki.

• Zaczynają przeważać gospodarze, którzy zepchnęli rywali pod własną szesnastkę. Póki co jednak nie potrafią przedrzeć się przez defensywę Juventusu.

• Sporo popisów indywidualnych, Vidal efektownie ogrywa rywala w środku pola. Trwa wymiana ciosów, nikt nie potrafi utrzymać się przy piłce na dłużej.

• Borussia zwolniła tempo, uspokoiła grę i stara się ułożyć nowy plan. Ten pierwszy został na pewno zburzony wraz ze stratą gola.

• Fantastyczny początek Juventusu! Tevez otrzymał podanie na wysokości około 25 metrów od bramki Borussii, poprawił piłkę i zdecydował się na strzał w krótszy róg kompletnie zaskakując Weidenfellera! Strzał wprost w "okienko"!

• CARLOS TEVEZ, CO ZA BRAMKA!!!

• Kapitalny kontratak Juventusu, Morata ograł Subotica, zagrał do wbiegającego Teveza, ten odegrał do Hiszpana ale w porę wślizgiem wybili piłkę gospodarze!

• Obydwa zespoły zaczęły bardzo agresywnie - naciskając na rywala wysokim pressingiem.

• Zaczęli! Stawką meczu jest awans do ćwierćfinałt Ligi Mistrzów!

• Kibice czekają zniecierpliwieni na swoich miejscach, wszystko gotowe do rozpoczęcia spotkania, a piłkarze za kilka chwil wyjdą z tuneli na murawę. My również czekamy, wieczór pełen emocji z Ligą Mistrzów w tle czas zacząć!

• Trybuny Signal Iduna Park na dziesięć minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Robi wrażenie? Doping tysięcy fanów to niewątpliwie jeden z największych atutów po stronie Borussii.

• Lista nieobecnych. Borussia:

Kevin Grosskreutz, Nuri Sahin, Łukasz Piszczek.

• Lista nieobecnych. Juventus:

Kwadwo Asamoah, Romulo, Martin Caceres, Andrea Pirlo, Marco Sturaro, Paolo De Ceglie.

• Ławka rezerwowych Borussii:

Langerak, Kehl, Kagawa, Immobile, BŁASZCZYKOWSKI, Ramos, Kirch.

• Ławka rezerwowych Juventusu:

Storari, Barzagli, Ogbonna, Padoin, Pepe, Llorente, Matri.

• Zapraszamy do lektury naszej przedmeczowej zapowiedzi -> KLIK!

• Kolejne arcyciekawe starcie to rywalizacja dwóch wielkich indywidualności: Marco Reusa i Paula Pogby. Największe gwiazdy obu klubów potrafią jednym dotknięciem piłki zmienić przebieg spotkania. Reus słynie ze świetnych indywidualnych akcji, a Pogba ze zdobywania bramek cudownej urody. Który z nich zagra dziś lepiej?

• Jednym z najważniejszym pojedynków tego spotkania będzie starcie dwóch doświadczonych golkiperów. Roman Weidenfeller kontra Gianluigi Buffon. Obydwaj są świetnymi specjalistami, obydwaj potrafią zapewnić zespołowi zwycięstwo dzięki kapitalnym paradom na linii. Który z nich będzie dziś skuteczniejszy?

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu rewanżowego 1/8 finału Ligi Mistrzów. Juventus przyjechał na Signal Iduna Park, by bronić skromnej zaliczki z pierwszego spotkania. Czy Stara Dama wyrzuci za burtę niedawnego finalistę rozgrywek? Zapraszamy do typowania w komentarzach!