2

Bayer Leverkusen

3

3 1 połowa

• Po szalonej pierwszej połowie, w drugiej części meczu tempo znacząco opadło głównie za sprawą słabej postawy gospodarzy. Zawodnicy Bayeru stworzyli sobie sporo szans na kolejne gole i gdyby byli skuteczniejsi, wyjechaliby z Kopenhagi z jeszcze większą zaliczką. To już wszystko ze stolicy Danii, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec spotkania, Bayer wygrywa w Kopehadze 3:2!

• Cornelius ograł Boenischa na prawej stronie, dośrodkował w pole karne, De Ridder zgrał piłkę, obrońcy Bayeru przejęli jednak wówczas futbolówkę.

• Son dostał prezent od Jorgensena i znalazł się dzięki temu z piłką w polu karnym. Koreańczyk zdecydował się na strzał, ale po rykoszecie piłkę złapał Andersen.

• Trzy minuty dłużej potrwa ten mecz.

• Amankwaa kopnął Spahicia i otrzymał za to żółtą kartkę. Znów pobłażliwy był arbiter.

• Dobra okazja dla Kopenhagi, lewą stroną świetnie urwał się Bengtsson, dograł do stojącego przed polem karnym Delaneya, lecz ten uderzył wysoko nad bramką i piłka wylądowała na trybunach.

• Druga zmiana w drużynie Bayeru, boisko opuścił Calhanoglu, a zastąpił go Josip Drmić.

• Amankwaa był niepilnowany przed polem karnym, na jego podanie czekał lepiej ustawiony De Ridder, ale Amankwaa wolał sam wykończyć akcję. Nie wyszło mu to na dobre - strzał był fatalny.

• Amankwaa bardzo dobrze minął dwóch rywali, lecz nie potrafił dobrze dograć do partnerów i piłka po zbyt mocnym podaniu wylądowała w rękach Leno.

• To było ostatnie zagranie Bellarabiego, który opuszcza murawę. Zastępuje go Julian Brandt.

• Bellarabi ładnie minął jednego z rywali, ale później stracił równowagę i oddał kiepski strzał, który przeleciał wysoko nad poprzeczką.

• Świetne zagranie Jorgensena do Kadriiego, ale ten przy przyjęciu piłki pomagał sobie ręką.

• Leży na murawie Spahić, mamy dłuższą przerwę w grze.

• Bayer spokojnie kontroluje przebieg tego meczu. Duńczycy nie wyglądają na drużynę, która może jeszcze odwrócić losy meczu.

• Znów podłączył się Hogli, po dośrodkowaniu w pole karne głową do De Riddera próbował dograć Cornelius, było to jednak zagranie niedokładne.

• Dobry atak Hogliego prawą stroną boiska, podanie do de Riddera, który mija jednego obrońcę, lecz przegrywa pojedynek z kolejnym.

• Bardzo duża niedokładność cechuje grę Kopenhagi. Duńczycy rzadko znajdują się pod bramką Bayeru, wygląda na to, że brakuje im już nieco sił.

• Kolejna akcja prawą stroną, tym razem znakomicie podłączył się Jedvaj, lecz Kissling nie trafił w piłkę po tym, jak ta odbiła się jeszcze od głowy interweniującego Hogliego.

• Kolejna szybka kontra Bayeru, Halcanoglu ruszył lewą stroną, lecz jego dośrodkowanie nie trafiło do Kisslinga - poradził sobie z nim Joegensen.

• Bardzo wyraźnie zarysowała się przewaga Bayeru. Teraz Niemcy spokojnie rozgrywali piłkę przed polem karnym Kopenhagi, ale ostatecznie niewiele z tego wynikło.

• Fatalna strata Jorgensena, Jedvaj odebrał mu piłkę, zagrał do Bellarabiego, a ten w sytuacji sam na sam z Andersenem uderzył wprost w niego!

• W drugiej połowie mamy mało płynnej gry, a mnóstwo fauli. Oba zespoły mogą nie skończyć tego meczu w pełnych składach.

• 4. runda el. LM: FC Kopenhaga - Bayer Leverkusen

• Znów bardzo gorąco na boisku, leżał w polu karnym Emir Spahić, ale Andersen chciał szybko rozpocząć akcję, na co nie pozwolił mu Toprak. Skończyło się na żółtej kartce.

• Dwójkowa akcja Sona i Calhanoglu, strzał Koreańczyka zza pola karnego, lecz znakomicie broni Andersen!

• Świetny przerzut Calhanoglu do Jedvaja, lecz ten nie zdołał opanować piłki zanim ta opuściła boisko.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Boenischa i od bramki rozpocznie Andersen. Przed nami jeszcze pół godziny gry.

• Kolejną szybką kontrę wyprowadzili goście, przewrócił się przed polem karnym Ballarabi, gwizdek arbitra jednak milczy.

• Atbiter musi uspokajać Stale Solbakkena. Gorąco na stadionie w Kopenhadze.

• Dwie znakomite sytuacje dla Bayeru! Najpierw po błyskawicznej kontrze atomowy strzał oddał Son, chwilę później po dośrodkowaniu Rolfesa z lewej strony głową uderzał Calhanoglu. Dwa razy znakomicie broni Andersen!

• Znakomite dośrodkowanie Bengtssona z rzutu wolnego, ale Cornelius nie zdołał oddać czystego strzału, będzie jeszcze rzut rożny.

• Pierwsza zmiana w Kopenhadze, schodzi Claudemir, wchodzi Steve de Ridder. Napastnik za defensywnego pomocnika, Duńczycy ruszają do odrabiania strat.

• Po podaniu Boenischa na spalonym złapany Stefan Kiessling.

• Żółtą kartką ukarany również Cornelius, który wcześniej prowokował rywala.

• Jedvajowi w walce z Corneliusem puściły nerwy i zdzielił Corneliusa łokciem. Gorąco zrobiło się na boisku, młody obrońca z żółtą kartką. Arbiter powinien wyrzucić go z boiska.

• Szansa dla Bayeru! Calhanoglu zagrywa do Sona, ten fenomenalnie z pierwszej piłki podaje do Kiesslinga, lecz Niemiec wygonił się nieco do boku i uderzył tylko w boczną siatkę.

• Z dystansu uderzał Delaney, lecz o tym strzale chciałby pewnie jak nahsztbciej zapomnieć. Bardzo daleko od bramki.

• Piłkarze Bayeru mieli sporo swobody w rozgrywaniu piłki tuż przed polem karnym Duńczyków. Z lewej strony dobrze podłączył się Boenisch, lecz po jego dośrodkowaniu piłkę złapał Andersen.

• Mamy jedną zmianę w ekipie Bayeru. Na boisko nie wrócił już Giulio Donati, zastąpił go Tin Jedvaj. Kopenhaga na razie w identycznym składzie.

• Gramy!

• Wracamy do Kopenhagi, mając nadzieję na kolejne bramki! Jako pierwsi na murawę wracają goście, chwilę po nich gospodarze.

• A tak po trzeciej bramce cieszyli się kibice Bayeru:

• Kto zdecydował się na śledzenie spotkania w Kopenhadze, z pewnością nie żałuje. Szalony pojedynek, w którym już po pierwszej połowie mamy pięć bramek. Oba zespoły nieźle grają w ataku, lecz tragicznie w obronie. Więcej błędów popełniają gospodarze i trzykrotnie zostali za to skarceni. Dwa zwroty akcji już za nami, nie wątpimy w kolejne - Kopenhaga pokazała już, że potrafi odrabiać straty. Na kolejną dawkę emocji zapraszamy za nieco ponad 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• To powinien być gol dla Bayeru! Kolejna błyskawiczna kontra gości, którzy znaleźli się w przewadze pod bramką rywali. Bellarabi próbował przelobować Andersena, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Spore pretensje za tę sytuację mają jego partnerzy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część gry.

• Dobra indywidualna akcja Corneliusa, który podaje do Delaneya, ale ten traci równowagę w polu karnym. Nie ma mowy o jedenastce.

• Kolejny atak Bayeru, prawą stroną urwał się Gonzalo Castro, ale podał wprost pod nogi rywala.

• Dobre podanie Boenischa do Calhanoglu, ten świetnym prostopadłym podaniem obsługuje Sona, a Koreańczyk dobrym, mierzonym strzałem tuż przy słupku pokonuje Andersena!

• GOOOOOOOOOL DLA BAYERU! SON!

• Kolejne bardzo ostre starcie, tym razem nogi rywala zaatakował Toprak. Bardzo pobłażliwy jest w tym meczu pan Velassco Carballo.

• Cornelius leży na boisku po ostrym starciu ze Spahiciem. Nie reaguje jednak arbiter.

• Bliska gola Kopenhaga! Kadrii odzyskuje piłkę w polu karnym, dośrodkowuje przed bramkę Bayeru, a piłka odbija się od ręki Spahicia i omal nie wpada do bramki! Blisko było gola, ale błąd popełnił też arbiter, który powinien podyktować rzut karny!

• Po strzelonej bramce Bayer kontynuuje ofensywę. Oba zespoły bardzo źle grają w obronie. Jeśli się to nie zmieni, możemy spodziewać się kolejnych goli w Kopenhadze.

• Kopenhaga próbowała szybko odpowiedzieć, sprzed pola karnego mocno uderzał Claudemir, lecz piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

• Fatalne zachowali się teraz obrońcy Kopenhagi. Długie podanie w kierunku Sona odbiło się od Pera Nilssona, futbolówka w efekcie trafiła do Bellarabiego, który szybkim strzałem doprowadził do wyrównania.

• GOOOOOOOOOOOL DLA BAYERU! BELLARABI!

• Bayer oddał już siedem strzałów na bramkę rywali, ale tylko jeden z nich był celny. Kopenhaga oddała trzy strzały (wszystkie były celne), a dwa z nich zakończyły się golami.

• Kolejna żółta kartka dla zawodnika Bayeru, tym razem ukarany Donati.

• Boenisch! Znów Polak dobrze podłączył się do akcji swojej drużyny, miał sporo miejsca i oddał dobry mierzony strzał, ale piłka przeleciała tuż obok słupka!

• Teraz mocniej przycisnęli z kolei zawodnicy z Niemiec. Aktywny po lewej stronie był Boenisch, "Aptekarze" długo gościli pod bramką rywali, ale nie zdołali oddać nawet strzału.

• Coraz śmielej poczynają sobie gospodarze. Znakomite zagrania Amankwy i Bengtssona, ale poradzili sobie ostatecznie z tym atakiem obrońcy Bayeru.

• Zaostrza nam się gra, Bellarabi niepotrzebnie zaatakował plecy Amarteya, za co otrzymał zasłużoną żółtą kartkę.

• Bardzo nerwowe wybicie Spahicia na aut, gdy Bośniak nie był atakowany przez żadnego z rywali. Spahić jest na razie jednym z najsłabszych punktów swojej drużyny.

• Osamotniony z przodu jest Stefan Kissling. Niemiec starał się powalczyć z obrońcami, lecz w starciu z trzema rywalami nie miał większych szans i piłkę złapał Andersen.

• Po dwóch bramkach dla gospodarzy mocno ożywili się kibice Kopenhagi. Mało kto spodziewał się takiego początku spotkania.

• Kolejna zupełnie nieudana próba Sona. Tym razem Koreańczyk uderzał głową po dośrodkowaniu Boenischa z lewej strony boiska, lecz znów piłka przeleciała daleko od bramki.

• Niepotrzebny wślizg Castro, który ostro wszedł w nogi Claudemira. Gracz Bayeru ma szczęście, że nie dostał żółtej kartki.

• Szybka kontra gospodarzy, Amankwaa minął dwóch rywali, dograł na prawą stronę do Kadriiego, ale ten nie zdołał obsłużyć Corneliusa i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Znów było groźnie!

• Mieliśmy kolejny stały fragment gry dla gospodarzy. Tym razem dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło pod nogi Jorgensena, ten dość szczęśliwie zgrał piłkę pod nogi Amarteya, który z bliska nie miał problemów z trafieniem do bramki. Szalony mecz w Kopenhadze!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA KOPENHAGI! AMARTEY!

• Błyskawiczna odpowiedź Kopenhagi! Bardzo dobre dośrodkowanie Bengtssona z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Jorgensen i strzałem głową pokonał Leno.

• GOOOOOOOOOOOL DLA KOPENHAGI! JORGENSEN!

• Po raz pierwszy było groźnie pod bramką Bayeru. Piłka trafiła do stojącego przed polem karny Delaneya, który zdecydował się na strzał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali, a po rykoszecie świetnie interweniował Leno.

• Dynamiczna akcja gości prawą stroną boiska, Donati dograł do znajdującego się na skrzydle Calhanoglu, ten dośrodkował w pole karne, a Kiessling wyprzedził obrońcę i z bliska wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERU! KIESSLING!

• Indywidualna akcja Corneliusa prawą stroną boiska, Kopenhaga miała dzięki temu rzut z autu, lecz po chwili gospodarze łatwo stracili piłkę.

• Fatalbe zachowanie Hogliego, który zupełnie niepilnowany nie potrafił dobrze podać na prawą stronę i piłka wyszła na aut.

• Pierwszy groźniejszy atak Niemców, ale podanie Calhanoglu było niedokładne. Od bramki Andresen.

• Od środka rozpoczęli gracze Bayeru, występujący dziś na czerwono. Kopenhaga w białych strojach.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie, w głośnikach rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów. Czy na stadionie w Kopenhadze usłyszą go jeszcze w tym sezonie?

• Piłkarze obu drużyn czekają już w tuneli, gotowi na wyjście na boisko.

• W meczach z niemieckimi drużynami na własnym boisku Kopenhaga zdobyła dotychczas tylko jednego gola.

• Na własnym boisku Duńczycy mierzyli się z zespołami z Bundesligi czterokrotnie i przegrali wszystkie te pojedynki. Na wyjeździe było już nieco lepiej – Kopenhaga wywalczyła trzy remisy i raz przegrała.

• Jedną z największych gwiazd Kopenhagi jest były piłkarz Bayeru, Nicolai Jorgensen. W dwumeczu nie zagra jednak z powodu kontuzji.

• Sędzią głównym tego pojedynku będzie Carlos Velasco Carballo z Hiszpanii.

• W zupełnie innej sytuacji znajdują się piłkarze Kopenhagi, którzy mają za sobą pięć kolejek ligowych i dwumecz z Dnipro Dniepropietrowsk. Z Ukraińcami Duńczycy wygrali w dwumeczu 2:0, w lidze wygrali tylko jedno spotkanie na pięć.

• Faworytem dzisiejszego spotkania są "Aptekarze", którzy dopiero zaczynają sezon. W 1/32 finału Pucharu Niemiec pokonali 6:0 Waldalgeshein, a pięć bramek w ciągu niecałych 60 minut zdobył Stefan Kiessling.

• Prezentujemy już również skład Bayeru. Goście zagrają dziś w formacji 4-2-3-1. Stale Solbakken ustawił natomiast Kopenhagę w formacji 4-4-2.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Po lewej stronie możecie zobaczyć już skład gospodarzy.

• Zapraszamy na relację live ze spotkania FC Kopenhagi z Bayerem Leverkusen. Faworytami są Niemcy, ale wicemistrzowie Danii już nie raz napsuli krwi czołowym europejskim klubom. Jak będzie dziś?