• Huntelaar nie wykorzystał dobrego prostopadłego podania i strzelił po długim słupku obok bramki

• Maxim Choupo-Moting poza boiskiem, a zmienił go Chinedu Obasi

• Jean-Philippe Mendy za Dare Vrsicia

• Boateng uderzył z dystansu, ale nie trafił czysto w piłkę, która przeleciała daleko od słupka

• Fatalne dośrodkowanie Fuchsa. Ale ważniejszy był fakt, że polu karnym Mariboru upadł Draxler. Sędzia jedenastki nie podyktował. Słusznie.

• Znowu strzelał Draxler, tym razem z daleka, jednak piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką

• Fani Mariboru zrobili w pierwszej połowie "mały" pokaz pirotechniczny w Gelsenkirchen. Nie obejdzie się pewnie bez kar dla klubu, ale zyski z Ligi Mistrzów z pewnością pokryją Słoweńcom ewentualne straty. Schalke - MariborSchalke - Maribor

• Draxler mógł dać prowadzenie Schalke! Ale jego strzał z 10. metrów złapał Handanović. Zabrakło siły w tym uderzeniu

• Do tej pory wszystko w Mariborze funkcjonowało dobrze. Wystarczył jeden błąd i trzeba przyznać, że zabrakło szczęścia słoweńskiemu zespołowi

• Viler chciał wybić piłkę wślizgiem, ale zagrał pod nogi Huntelaara, który przyjął sobie futbolówkę, nawinął obrońcę i strzałem z linii pola karnego pokonał Handanovicia

• Gooool! 1:1! Wyrównał Kaas Jan Huntelaar!

• Vrsić uderzył tuż zza pola karnego i piłka przeleciała ponad bramką Schalke

• Trzema szybkimi podaniami rozbili goście obronę Schalke, Piłka zagrana ze środka pola na lewą stronę, dogranie w pole karne, gdzie sam Bohar pewnie strzelił do pustej bramki

• Goooool! Maribor prowadzi 1:0! Gola strzelił Damjan Bohar!

• Było groźnie pod bramką Mariboru, ale żaden z graczy Schalke nie zdołał dojść do piłki i oddać strzału

• Strzelał z linii pola karnego Boateng, ale został zablokowany

• Piłkarze Mariboru grają spokojnie, nie panikują, ani też nie przestraszyli się gospodarzy. Zamiast wybijać piłkę na oślep, szanują futbolówkę. Udowadniają, że w Lidze Mistrzów nie grają przypadkiem

• Rzut wolny dla Mariboru. Ibraimi uderzył prosto w mur, po chwili poprawiał dośrodkowanie, tyle że również nieskutecznie

• Schalke Gelsenkirchen - NK Maribor

• Wysoko ustawieni gospodarze, w ataku pozycyjnym wszyscy piłkarze poza bramkarzem są na połowie Mariboru

• Dośrodkowanie Fuchsa z lewej strony na głowę Boatenga, który jednak nie trafił w bramkę. Był w dobrej sytuacji, ale zabrakło mu precyzji. Kolejne ostrzeżenie dla gości

• Jens Keller korzysta z każdej okazji, by przekazać swoim graczom wskazówki. Na pewno nie jest zadowolony z gry Schalke

• Gospodarze wymieniają podania, długo budują akcje, ale Słoweńcy dobrze się bronią i czają się na kontry

• Rajcević uratował Maribor ofiarnym wślizgiem i wygarnął piłkę Huntelaarowi. Holender dostał futbolówkę po podaniu od Draxlera i rykoszecie. Już szykował się do strzału, ale uprzedził go Słoweniec

• Strzał Draxlera z ponad 20 metrów bardzo niecelny. Z nieprzygotowanej pozycji mocno spudłował gracz Schalke

• Centra Fuchsa z prawej strony i dobrze złapał piłkę Handanović

• Draxler bardzo ładnie przebił się na lewym skrzydle, zszedł w pole karne i wycofał piłkę na 11. metr, ale tam nie było żadnego z jego kolegów

• Zmarnowali goście rzut rożny, bo piłka zatrzymała się na pierwszym graczu Schalke, który wybił ją daleko poza pole karne

• Boateng głową na rzut rożny po kolejnej akcji lewą stroną Mariboru

• Matip zagalopował się do przodu, ale w polu karnym Mariboru niczego nie zdziałał. Po starciu z rywalem przewrócił się, jednak rzutu karnego nie było

• Po rzucie rożnym z kontrą wyszli Słoweńcy i... Filipović próbował przelobować z połowy boiska wysuniętego bramkarza Schalke. Kopnął jednak za mocno, piłka przeleciała nad poprzeczką

• Oba zespoły są już w tunelu, za chwilę będą na murawie i usłyszą wyjątkowy Hymn Ligi Mistrzów

• UEFA jako najważniejszych graczy w obu zespołach typuje: Klaasa Jana Huntelaar z Schalke i Lukę Zahovicia z Mariboru. Holender gra w pierwszym składzie, natomiast Słoweniec siedzi na ławce rezerwowych, tak samo jak przeciwko Sportingowi. Wówczas wszedł na boisko w drugiej połowie i w doliczonym czasie gry uratował remis dla Mariboru

• W drugim meczu tej grupy Sporting Lizbona zagra z Chelsea Londyn. Wszystkie cztery zespoły w grupie G mają po pierwszej kolejce po jednym punkcie

• Kwadrans przed meczem można jeszcze przeczytać zapowiedź spotkania

• W zespole Schalke zabraknie kilku zawodników. Kontuzjowani są: Jefferson Farfan, Felipe Santana, Leon Goretzka i Sasa Kolasinac. Nie wiadomo było czy gotowi będą Benedikt Höwedes i Jan Kirchhoff. Ostatecznie obaj nie zdążyli się wyleczyć. W drużynie Mariboru takich problemów nie ma.

• Maribor w europejskich pucharach nigdy nie wygrał jeszcze z niemieckim zespołem. Dzisiaj będzie miał kolejną szansę, bo Schalke u siebie w ostatnich meczach w Lidze Mistrzów remisowało z z Paokiem Saloniki (1:1) i Montpellier (2:2)

• Kibice Schalke nie mogą opuścić meczu swojej drużyny w Lidze Mistrzów

• Maribor - rezerwowi: Cotman - Arghus, Ndiaye, Sallalich, Hotić, Zahović, Mendy

• Schalke - rezerwowi: Wetklo - Uchida, Sobottka, Meyer, Clemens, Hoger, Obasi

• Oba zespoły grają ostatnio coraz lepiej, więc możemy spodziewać się ciekawego meczu. Faworytem są oczywiście gospodarze, ale Kopciuszek ze Słowenii już w pierwszej kolejce remisując ze Sportingiem Lizbona (1:1) pokazał, że wcale nie będzie w Lidze Mistrzów dostarczycielem łatwych punktów