Schalke 04 Gelsenkirchen 0 - 2 Real Madryt

Liga Mistrzów, 1/8 finału, pierwszy mecz

0

Real Madryt

2

• Dziękujemy za uwagę.

• Zasłużone zwycięstwo Realu Madryt, który kontrolował przez cały mecz to co działo się na boisku. Schalke 04 nie chciało powtórzył wyczynu sprzed roku i zagrało bardzo defensywnie. Niemiecki zespół miał tylko jedną dogodną okazję na strzelenie bramki w tym meczu, gdy Królewskich uratowała poprzeczka.

• Koniec meczu! Real Madryt zwycięża 2:0. Ozdobą spotkania bramka Marcelo!

• Ostatni w tym meczu strzał w wykonaniu japońskiego zawodnika Schalke 04. Wynik już nie ulegnie zmianie.

• Sędzia Atkinson doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

• Wynik meczu nie powinien już ulec zmianie. Real Madryt kontroluje w pełni poczynania na boisku.

• I ostatnia zmiana w drużynie Królewskich. Isco zmieniony przez Illarramendiego.

• Druga zmiana w Realu. Na boisku pojawia się Arbeloa, który zmienia Carvalaja.

• Setna asysta w Realu Madryt Cristiano Ronaldo. Marcelo znalazł się z piłką na szesnastym metrze i strzałem w samo okienko pokonał bramkarza Schalke 04.

• Ostatnia zmiana w Schalke. Wchodzi na boisko Meyer wchodzi za Hogera.

• Gol! Marcelo! Real Madryt podwyższa prowadzenie!

• Zmiana w Realu Madryt. Hernández zmienia Benzeme.

• Bale podaje prostopadle do Benzemy, a ten mija bramkarza i trafia do bramki. Wcześniej sędzia liniowy pokazał jednak pozycję spaloną!

• Poprzeczka! Schalke 04 mogło wyrównać! Boateng świetnie podał w pole karne do Uchidy, a ten wycofał na szesnasty metr do Platte. Młody napastnik uderzył w poprzeczkę! Dobitka Japończyka obroniona przez Casillasa!

• Cristiano Ronaldo wykonywał rzut wolny na dwudziestym piątym metrze. Uderzył wprost w mur piłkarzy Schalke 04.

• Udało się sforsować środkiem defensywę Schalke 04. Dobre podanie Bale'a do Isco. Hiszpan uderzał na bramkę, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

• Dobry fragment w wykonaniu Schalke 04. Na bramkę uderzał z daleka Boateng, ale brakowało w tym strzale siły. Piłkę bez problemów złapał Casillas.

• Akcja Schalke 04. W polu karnym z piłką znalazł się Hoeger, który uderzył tylko w boczną siatkę. Piłkarze gospodarzy domagali się rzutu rożnego, ale sędzia Atkinson był przeciwnego zdania.

• Taktyka Schalke 04 nie zmieniła się w porównaniu do pierwszej części spotkania. Dalej wyraźna przewaga Realu Madryt, ale brakuje okazji bramkowych.

• Wprowadzony w drugiej połowie Kirchhoff ostro sfaulował Carvajala. Żółta kartka.

• Benzema czekał na podanie od Bale'a, ale ten starał się skierować piłkę w kierunku Ronaldo. Zła decyzja i złe wykonanie.

• Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy to zdecydowana przewaga Realu Madryt. Schalke 04 w tym czasie tylko raz przedostało się pod pole karne gości.

• Druga zmiana w Schalke 04. Z boiska schodzi Neustaedter, a pojawia się Kirchhoff.

• Po dobrym podaniu do Bale'a Real Madryt znalazł się z piłką w polu karnym. Walijczyk dośrodkował w kierunku Ronaldo, ale tam był dobrze ustawiony Wellenreuther.

• Isco fenomenalnie przyjął piłkę i podał do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk starał się zagrać do Benzemy, ale połapali się w tym obrońcy Schalke 04.

• Platte starał się przełożyć piłkę w polu karnym z lewej na prawą nogę, ale w tym momencie sprzed nóg wybił mu ją Lucas Silva.

• Teraz prostopadłe podanie Bale'a w kierunku Cristiano Ronaldo. Dobrze był jednak ustawiony Matija Nastasić, który przejął piłkę.

• Od początku drugiej połowy w ataku Królewscy. Dwójkowa akcja Ronaldo - Benzema. W starciu z piłkarzem Schalke 04 pada Francuz, ale sędzia nie widział żadnego przewinienia.

• Rozpoczyna się druga połowa meczu w Gelsenkirchen! Czeka nas ciekawe widowisko!

• Schalke Gelsenkirchen - Real MadrytSchalke Gelsenkirchen - Real Madryt

• Zasłużone prowadzenie Realu Madryt, którzy przeważał przez większość pierwszej połowy. Gra Schalke 04 mogła się podobać do stary bramki. Wcześniej Królewskim ciężko było zagrozić bramce strzeżonej przez Wellenreuthera. Młodego Niemca trzeba pochwalić za postawę między słupkami. Przy golu nie miał szans na obronę, a jeszcze w dwóch sytuacjach uchronił swój zespół przed stratą bramki.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy prowadzi zasłużenie Real Madryt 1:0!

• W doliczonym czasie żółtą kartkę za faul otrzymał Neustaedter.

• Martin Atkinson doliczył do pierwszej połowy dwie minuty.

• Isco chciał dośrodkować piłkę w kierunku Benzemy, ale nie zauważył przed sobą Bale'a,, od którego odbiła się futbolówka. Z kontrą ruszyło Schalke 04, ale bez powodzenia.

• Na pozycji nr 9 znalazł się Toni Kroos, ale Karim Benzema zagrał mu zbyt mocną piłkę.

• Fantastyczne zagranie Kroosa w kierunku Cristiano Ronaldo. Wydawało się, że Portugalczyk poradził sobie z bramkarzem Schalke 04, ale piłka wyszła poza boisko.

• Akcja Schalke 04. W pole karne dośrodkowywał Choupo-Moting, ale piłkę przejęli tam obrońcy Królewskich.

• Niezłe uderzenie Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego, ale jeszcze lepsza parada młodego bramkarza Schalke 04!

• Boateng ostro fauluje przed polem karnym Ronaldo. Żółta kartka dla zawodnika Schalke 04.

• Schalke 04 wyraźnie osłabiony. Kontuzjowany Huntelaar zastąpiony przez Platte.

• Świetna prostopadła do Karima Benzemy, który miał przed sobą bramkarza Schalke 04! Timon Wellenreuther wygrywa jednak pojedynek z francuskim napastnikiem!

• 58 bramka Portugalczyka w Lidze Mistrzów! Do akcji ofensywnej włączył się Daniel Carvajal , który dośrodkował piłkę w pole karne. Cristiano Ronaldo wszedł pomiędzy stoperów i uderzeniem głową pokonał bramkarza Schalke 04!

• Real Madryt obejmuje prowadzenie! Cristiano Ronaldo!

• Groźnie było po przeciwnej stronie boiska. Uderzał Huntelaar, ale piłkę odbił Casillas.

• Na uderzenie z daleka zdecydował się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk będzie chciał jednak o tym strzale jak najszybciej zapomnieć. Piłka powędrowała daleko od bramki Schalke 04.

• Dobry fragment w wykonaniu piłkarzy Schalke 04, którzy nie pozwalają Królewskim dojść do sytuacji bramkowych.

• Ciekawa akcja Schalke 04 zakończona uderzeniem Aogo. Piłka powędrowała jednak wysoko nad poprzeczką. To pierwszy strzał niemieckiego zespołu w tym meczu.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Lucas Silva, nowy nabytek Realu Madryt. Uderzenie było kompletnie nieudane.

• Pierwszy kwadrans dla Realu Madryt, który częściej utrzymuje się przy piłce. Po nerwowym początku Schalke 04 co raz częściej rozgrywa piłkę, ale nie zdołał jeszcze dojść do uderzenia.

• Marcelo ponownie zdecydował się na dalekie podanie w kierunku pola karnego. Byli tam Benzema i Ronaldo, ale piłka znalazła się w dłoniach młodego Wellenreuthera.

• Uchida faulowany na dwudziestym siódmym metrze przez Lucasa Silve. Rzut wolny wykonywał Aogo, ale uderzył wprost w mur.

• Kolejne dalekie podanie w kierunku Benzemy. Tym razem spalonego nie było, ale przy mijaniu obrońcy francuz wyszedł z piłka poza boisko.

• Pierwszy faul w meczu Kroosa i sędzia decyduje się na żółtą kartkę. Było to przewinienie taktyczne, więc decyzja arbitra uzasadniona.

• Dobre podanie zewnętrzną stroną stopy w wykonaniu Bale'a. Było groźnie, ale udany powrót zaliczył Kevin-Prince Boateng.

• Bardzo dobre podania Marcelo w kierunku Benzemy. Mimo, że Aogo złamał linię, to francuski napastnik znalazł się na pozycji spalonej.

• Początek bardzo nerwowy w wykonaniu gospodarzy, którzy nie potrafią zawiązać akcji ofensywnej.

• Daleka piłka Bale'a w kierunku Benzemy. Zbyt mocne podanie Walijczyka.

• Jest pierwszy gwizdek w meczu sędziego Atkinsona! Rozpoczynamy spotkanie Schalke 04 - Real Madryt!

• Szansę od pierwszej minuty dostanie nowy nabytek Realu Madryt Lucas Silva.

• Wszyscy wybralibyśmy zły zawód, gdybyśmy wywiesili białe flagi jeszcze przed spotkaniem z Realem. Bez wątpienia są jednym z najlepszych zespołów na świecie i niesamowicie trudno się przeciw nim gra. Jesteśmy autsajderami i żeby przetrwać, potrzebujemy jednego lub dwóch świetnych wieczorów, ale to nie jest niemożliwe. Kluczem będzie upewnienie się, że znów nie będziemy tak naiwni, jak w tamtym sezonie. Byliśmy za bardzo nastawieni na atak, szczególnie w meczu u siebie, bo chcieliśmy pokazać, na co nas stać. Jeśli robisz coś takiego przeciw Realowi, to niemalże na pewno cię rozszarpią - mówił Benedikt Hoewedes, kapitan Schalke 04.

• - Byliśmy tutaj w poprzednim roku z marzeniem o wygraniu Ligi Mistrzów, jesteśmy w tym roku i mamy to samo marzenie. Historia mówi, że to będzie naprawdę trudne, a nawet praktycznie niemożliwe, ale musimy spróbować - mówił Carlo Ancelotti przed meczem z Schalke 04.

• Ławka rezerwowych Real Madryt: Navas, Hernández, Arbeloa, Nacho, Jesé, Illarramendi, Medrán

• Ławka rezerwowych Schalke 04: Kirchhoff, Meyer, Fuchs, Ayhan, Barnetta, Wetklo, Platte

• Zapowiedź meczu Schalke 04 - Real Madryt można przeczytać tutaj

• Przeciwko Królewskim szkoleniowiec Schalke 04 Gelsenkirchen w bramce jest zmuszony postawić na dziewiętnastoletniego Timona Wellenreuthera.

• Do składu Realu Madryt powraca Pepe, który pauzował od połowy stycznia, gdy nabawił się kontuzji w spotkaniu pucharowym z Atletico Madryt.

• W ostatnim czasie widać problemy z płynnością w grze Królewskich, a także przemęczenie środkowych pomocników i słabszą formę Garetha Bale’a i Cristiano Ronaldo.

• Piłkarze z Zagłębia Ruhry w ostatnich czterech spotkaniach zanotowali dwa zwycięstwa i zremisowali 1:1 z Bayernem Monachium.

• Obie drużyny znają się doskonale, bo w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zmierzyły się ze sobą w 1/8 finału. W dwumeczu Real Madryt pokonał Schalke 9:2, a w Gelsenkirchen było 6:1.

• Zdecydowanym faworytem meczu w Gelsenkirchen jest Real Madryt, który chce przejść do historii i obronić tytuł.

• Witamy podczas relacji LIVE z meczu 1/8 finału LM, w którym Schalke 04 podejmować będzie Real Madryt.