Steaua Bukareszt 1 - 0 Łudogorec Razgrad

0

• Steaua Bukareszt - Ludogorec RazgradSteaua Bukareszt - Ludogorec Razgrad

• Koniec spotkania! Steaua bliżej fazy grupowej Ligi Mistrzów!

• Ostatnia zmiana w Steale. Sanmarteana zmienia Filip.

• Trzy minuty doliczone. I już w pierwszej było groźnie! Po strzale z prawej strony piłkę przed siebie wybił Stojanov i kolega z obrony ledwo zdążył uprzedzić spieszącego z dobitką rywala!

• Próbował, próbował i w końcu mu się udało! Zmarnował karnego, przegrywał pojedynki z bramkarzem i z obrońcami, uderzał niecelnie, aż w końcu trafił. Piłka dośrodkowana z rzutu wolnego z prawej strony, Chipciu przyjmuje i uderzy po długim rogu! Zasłużone prowadzenie gospodarzy.

• Goooooool! Chipciu dopiął swego! 1:0 dla Steauy!

• Kibice Steauy wzmożonym dopingiem starają się jeszcze zmobilizować swój zespół do walki w ostatnich minutach.

• Druga zmiana także w zespole gości. Anicet za Marcelinho.

• Rzut wolny dla Steauy 40 metrów od bramki. Bezpośrednio uderzył Keseru, ale tuż obok słupka.

• Druga zmiana w Steale. Iancu za Popę.

• Kontra 3 na 3 Steauy, ale piłka zagrana do wychodzącego Chipciu odpiła się od pięty rumuńskiego napastnika.

• Hamza w starciu powietrznym z Szukałą, w którym ucierpiał polski obrońca. Ponownie bez drugiej kartki dla Tunezyjczyka.

• Podkręcają tempo gospodarze. Prawą stroną w pole karne wdarł się Chipciu, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wyłuskał mu Minev!

• Wrzutka i kolejny korner. Ponownie bił Keseru, ale z dośrodkowania nie wynikło zagrożenie.

• Zmarnowana szansa Steauy. Tylko rzut rożny.

• Żaden z zespołów nie potrafi stworzyć sobie dogodnej okazji. Przewaga Steauy nie jest już tak wyraźna jak na początku. Po obu zespołach widać oznaki zmęczenia. Czyżby skończyło się na bezbramkowym remisie?

• Rzut rożny dla gości. Wrzutka, i Szukała wybija ponownie na korner. Kolejne dośrodkowanie wybite przez obrońcę.

• Skurcze chwytają Dyakova, ale po chwili piłkarz Ludogorca gotów do gry.

• Keseru znalazł sobie miejsce w gąszczu obrońców na linii pola karnego i uderzył na bramkę, ale na posterunku był Stojanov.

• Ależ okazja gości po kornerze! Marcelinho wyskoczył Arlauskisem, ale posłał piłkę głową ponad bramką! Złe wyjście bramkarza Steauy.

• Rzut rożny po akcji gości i rykoszecie o nogi obrońcy.

• Szukała w starciu z Hamzą i ponownie fauluje piłkarz Ludogoreca. Musi uważać, bo jedną żółtą kartkę na koncie już ma.

• Ludogorec wymienia podania na własnej połowie, co spotyka się z gwizdami kibiców gospodarzy.

• W ataku teraz goście. Najpierw wrzutka z lewej strony minęła pole karne, później na prawej stronie obrońca został ładnie ograny zwodem przez Bułgara, ale po zagraniu piłki w pole karne faulował w ataku Hamza, za co zobaczył żółtą kartkę.

• Rzut wolny dla Steauy kilkadziesiąt metrów przed polem karnym gości. Wrzutka w pole karne i piłkę wyłapuje Stojanov.

• Po efektownym wybiciu piłki półprzewrotką ucierpiał spadając na ziemię Minev i przez chwilę opatrywany był poza boiskiem.

• Pierwsza zmiana w Steale. Niezbyt widoczny dzisiaj Stanciu zastąpiony przez Keseru.

• Steaua zamknęła rywala na jego połowie. Bułgarzy mają problemy z przejęciem piłki i wymienieniem kilku podań na własnej połowie.

• Groźny atak Steauy, po raz kolejny pociągnął Sanmartean, który po indywidualnej akcji groźnie uderzył po długim słupku, tak że piłka minęła bramkę.

• Kolejna groźna wrzutka z prawej strony i Szukała w ostatnie chwili zablokował rywala w polu karnym! Rzut rożny.

• Steaua Bukareszt - Ludogorec Razgrad

• Wrzutka z kornera i piłka w rękach Arlauskisa.

• Ależ okazja gości! Dośrodkowanie z prawej strony na długim słupku zamknął Aleksandrov i trafił w słupek, a piłkę asekurował jeszcze Arlauskis, stąd rzut rożny.

• Pierwszy strzał na bramkę w drugiej połowie. Prepelita po rykoszecie i piłka w rękach Stojanova.

• W przerwie nastąpiła pierwsza zmiana. Fabio Espinho za Zlatinskiego.

• Drugą połowę od środka rozpoczęła Steaua.

• Koniec pierwszej połowy! Jak na razie mistrz Rumunii remisuje z mistrzem Bułgarii 0:0, choć to Steaua była zdecydowanie bliżej objęcia prowadzenia. Największym pechowcem jest jak na razie Alexandru Chipciu, który zmarnował rzut karny, a bohaterem Vladislav Stojanov, który tą jedenastkę obronił, a także doskonale interweniował w doliczonym czasie gry.

• Steaua - Ludogorec

• Kolejna okazja Steauy! Znowu Stojanov lepszy od Chipciu, parując piłkę na rzut rożny po jego uderzeniu! Po kornerze nie było już zagrożenia.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy. Daleka wrzutka w pole karne ląduje w rękach Arlauskisa.

• Gospodarze nerwowo. Breeveld fauluje w środku pola.

• Końcówka połowy spokojniejsza. Ludogorec już nie oddaje tak pola rywalom, wyraźnie obudzony rzutem karnym. Obrona jedenastki pozwoliła Bułgarom złapać drugi oddech.

• Rzut rożny dla gości. Ponownie wrzucał Zlatinski, piłka przedłużona na długim słupku, ale w centrum pola karnego pewnie interweniowali już obrońcy.

• Popa dostał piłkę przy prawym narożniku pola karnego i uderzył na bramkę, ale ponad poprzeczką!

• Posiadanie piłki nieznacznie na korzyść Steauy, która jak na razie sprawia na boisku lepsze wrażenie.

• Żółta kartka dla Chipciu, pechowego wykonawcy rzutu karnego, za faul.

• Ależ zmarnowana okazja Steauy! Stojanov dobrze wyczuł intencję strzelca i sparował piłkę na rzut rożny. Z kornera nic nie wynikło.

• Nie ma gola! Stojanov broni strzał Chipciu!

• Rzut karny dla Steauy! Minev faulował Sanmarteana!

• Mocny strzał Misidjana sprzed pola karnego minął w dużej odległości bramkę Steauy.

• Najbardziej aktywny Sanmartean szukał okazji do zagrania do kolegów, ale że nikt mu się nie pokazywał, ostatecznie bezproduktywnie zagrał w pole karne do... bramkarza rywali. Chyba nawet nie można zaliczyć tego jako strzał.

• Legia już poza Ligą Mistrzów, ale na pocieszenie (?) śmiemy twierdzić, że w obecnej formie mistrz Polski sprawia o wiele lepsze wrażenie niż oba zespoły które oglądamy dzisiaj na stadionie w Bukareszcie.

• Żółta kartka dla Juniora Caicara za faul na Popie.

• Statystyki jak na razie nie powalają. Trzy niecelne strzały Steauy, kontra jeden celny gości.

• Kontra Ludogoreca i rzut rożny. Zlatinski dośrodkował, ale na krótkim słupku czekał czujny defensor, który wybił piłkę poza pole karne.

• Rzut rożny dla Steauy z prawego narożnika. Wrzutka w pole karne odbiła się od muru obrońców. Słabo wykonany stały fragment.

• W odpowiedzi akcja Bułgarów, dośrodkowanie w pole karne z prawej strony wybija jednak obrońca.

• Steaua przejęła piłkę na połowie rywala i wyszła z kontrą 3 na 2. Sanmartean dostał piłkę w polu karnym, z jego prawej strony, ale fatalnie złożył się do strzału i uderzył kilka metrów obok bramki.

• Odważnie teraz bramkarz Steauy. Arlauskis wyszedł do piłki z boku pola karnego i nie mógł jej chwytać. Próbował ją holować do linii końcowej, ale widząc, że napastnik zdoła ją przejąć... sprytnie nabił go tak, że piłka opuściła boisko.

• Daleka piłka pod pole karne Steauy. Naciskany przez rywala Szukała mocno odegrał do bramkarza, ale ten bez problemu opanował piłkę.

• Rzut wolny dla Steauy po faulu na Sanmartean. Wrzutka w pole karne, ale do zawieszonej w powietrzu piłki najwyżej wyskoczył obrońca.

• Groźniejsze ataki Steauy. Wrzutka w pole karne z prawej strony, głową wybija piłkę obrońca.

• Rzut rożny dla Steauy! Wrzutka i Szukała głową uderzył obok prawego słupka! Było blisko.

• Hamza faulował Sanmarteana w walce o piłkę przed polem karnym Steauy.

• Okazja gości, ale tylko rzut rożny. Dośrodkowanie, główka i pewnie broni Arlauskis.

• Wyjściem przed pole karne Arlauskis ubiegł rywala i wykopał piłkę, zażegnując niebezpieczeństwo.

• Marcelinho próbował przedzierać się lewym skrzydłem, ale został powstrzymany.

• Pierwszy strzał na bramkę, choć niecelny. Chipciu dostał piłkę przed polem karnym i przymierzył w okolice okienka, ale za mocno.

• Arlauskis zmuszony łapać piłkę na skraju pola karnego. Rzucił się na ziemię i przycisnął futbolówkę do piersi.

• Przejęcie piłki przez Steauę i próba uruchomienia napastnika prostopadłym podaniem. Szybciej przy piłce Stojanov.

• Pierwsza minuta bardzo spokojna. Ludgorets rozgrywa piłkę w obronie, wycofuje do bramkarza, dopiero wtedy następuje dalekie podanie do przodu i walka o piłkę na połowie rywala. Przegrana.

• Steaua w tradycyjnych strojach w niebiesko-czerwone pasy, Bułgarzy na biało.

• Pierwszy gwizdek sędziego, od środka goście!

• Z głośników rozlega się hymn Ligi Mistrzów. Po raz kolejny pozostaje nam żałować, że nie wysłuchują go nasi piłkarze.

• Znamy już składy obu zespołów. Pora na ławki rezerwowych. Steaua: Cojocaru, Filip, Tosca, Pîrvulescu, Valceanu, Iancu i Keșeru. Łudogorec: Čvorović, A. Aleksandrov, Choco, Fzbio Espinho, Anicet Abel, Dani Abalo i Bezjak.

• W tej parze rozstawiony był zespół Steauy. Co ciekawe jednak, gdyby nie wyeliminowanie Legii przez walkower i awans Celticu, także Łudogorec byłby zespołem rozstawionym i mógł trafić na słabszego rywala. Ostatecznie to Szkoci wskoczyli do grona rozstawionych i jutro zmierzą się z mistrzem Słowenii, Mariborem.

• Kolejnym powodem, dla którego warto zwrócić uwagę na dzisiejsze spotkanie, jest postawa Steauy. Rumunii w poprzedniej rundzie z trudem uporali się z mistrzem Kazachstanu - Aktobe, z którym już w czwartek zmierzy się Legia. W dwumeczu zespół z Bukaresztu zremisował 2:2 i wygrał 2:1. Powstaje więc pytani - czy Steaua taka słaba, czy Aktobe takie mocne? Spróbujemy dzisiaj częściowo na nie odpowiedzieć.

• Pierwszym z nich jest z pewnością występ od pierwszych minut polskiego obrońcy, który ociera się o reprezentację naszego kraju, Łukasza Szukały. Będziemy mu się przyglądać ze szczególną uwagą...

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania ostatniej fazy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się mistrz Rumunii - Steaua Bukareszt i mistrz Bułgarii - Łudogorec Razgrad. Spotkanie będzie interesujące dla kibiców w Polsce z kilku powodów...