Liga Mistrzów, 1/8 finału, pierwszy mecz

Szachtar Donieck

0

Bayern Monachium

0

• Nie doczekaliśmy się więc bramek na stadionie we Lwowie. Szachtar zremisował 0-0 z Bayernem Monachium. Rewanż odbędzie się 11 marca na Allianz Arenie i – przynajmniej teoretycznie – wszystko jest jeszcze możliwe. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Jacek Szczupak!

• Koniec meczu!

• Trzy minuty dorzucił Undiano Mallenco do drugiej połowy!

• Ostatnia zmiana w drużynie Szachtara Donieck! Wchodzi Gladkiy, zastępując Adriano.

• Dośrodkowanie Rafinhi w pole karne, lecz nie zdołał opanować piłki Lewandowski.

• Teraz próbuje odpowiedzieć Bayern, jakby na zaprzeczenie tego, co działo się w ostatnich dziesięciu minutach.

• Bastian Schweinsteiger ukarany żółtą kartką.

• Druga zmiana w drużynie Szachtaru! Wchodzi Nem, zastępując Taisona.

• Miękko podawał Srna w kierunku napastników, ale dobrze spisała się obrona Bayernu, która w ostatnich minutach ma sporo pracy.

• Zaostrzyła nam się gra. Żółta kartka dla Boatenga za bardzo groźnie wyglądający wślizg w nogi Taisona.

• Pierwsza zmiana w drużynie Szachtara Donieck! Schodzi Douglas Costa, a wchodzi Marlos.

• Ribery faulowany przez Freda, który trafił do notesu sędziego.

• Od momentu gry w przewadze liczebnej, Szachtar zdecydowanie dłużej utrzymuje się w posiadaniu piłki i jest coraz groźniejszy.

• Zmiana numer dwa w Bayernie! Na boisko wchodzi Robert Lewandowski zmieniając Mario Gotzego.

• Nieźle dryblował Dougals Costa, ale jego centra spod linii końcowej była zbyt mocna. Zamykał akcję po drugiej stronie pola karnego Szewczuk, ale nie był w stanie zrobić nic konstruktywnego.

• Z rzutu rożnego centrował Robben, chwilę później odgwizdany faul w ataku Boatenga.

• Bayern wzmacnia obronę! Na boisko wchodzi Holger Badstuber, zmieniając Thomasa Mullera.

• Dalekie wyjście Pjatowa, który skutecznie utrudnił dojście do piłki Götze. Będzie jednak rzut rożny dla gości.

• Xabi Alonso wylatuje z boiska! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka za faul taktyczny na Teixeirze!

• Ribery wpadł w pole karne gospodarzy, a sędzia odgwizdał spalonego.

• Taison założył siatkę Boatengowi, ale po chwili stracił piłkę, niedokładnie podając w kierunku Teixeiry.

• Luiz Adriano upadł na murawę. Cierpi również Xabi Alonso. Nie wygląda to zbyt dobrze.

• Douglas Costa ukarany żółtym kartonikiem za ostry faul na Riberym.

• Fatalnie dośrodkował Alonso, Piatow nie musiał interweniować.

• Kolejne przepychanki na boisku. Dario Srna faulował Riberego. Od rzutu wolnego grę wznowią Bawarczycy.

• Robert Lewandowski ruszył do rozgrzewki, miejmy nadzieję, że Polak pojawi się na boisku w ciągu kilku minut.

• Tym razem dośrodkowanie Srny, ale ratują się piłkarze Bayernu. Coraz gorętszy doping kibiców.

• Teraz na spalonym złapany Douglas Costa. Lepszy okres w grze Szachtara.

• Do akcji ofensywnej włączył się Szewczuk, lecz jego centra z lewego skrzydła nie dotarła do żadnego z kolegów.

• Wrzutka Robbena, po której główkował Muller. Wcześniej arbiter odgwizdał faul Schweinsteigera.

• Goście domagali się rzutu karnego. Ostatecznie jedynie korner.

• Bardzo spokojne pierwsze minuty tej części gry.

• Zaczynamy II połowę! Od środka Bayern Monachium!

• Spodziewaliśmy się więcej w pierwszej połowie. Bayern atakuje, ale jest bezradny wobec dobrze zorganizowanej gry defensywnej Szachtara. Liczymy na znacznie lepszą postawę obu drużyn w drugiej części spotkania. Widzimy się za niespełna kwadrans!

• Koniec I połowy!

• Jedną minutę doliczył do pierwszej połowy Undiano Mallenco.

• Ribéry oddał techniczny strzał z osiemnastu metrów, ale piłka o dobry metr minęła bramkę Szachtara.

• Dynamiczne wejście Taisona w pole karne Bayernu. Próba płaskiej centry wzdłuż szesnastki, jednak Brazylijczyk został skutecznie zablokowany.

• Gotze biegł prawym skrzydłem, dośrodkowywał wzdłuż pola karnego, ale piłkę spokojnie łapie Piatow.

• Kolejna centra z rzutu wolnego Bawarczyków. Spokojnie interweniował Piatow.

• Ribéry faulowany przez Douglasa Costę kilka metrów od linii bocznej. Ponadto żółta kartka dla Srny.

• Szewczuk opatrywany jest za boiskiem, ale wygląda na to, że za chwile będzie zdolny do gry.

• Gra została wznowiona. Od bramki Piatow.

• Ależ akcja Bayernu! Po błędzie defensywy gospodarzy przed szansą stanął Müller, ale uderzył nad poprzeczką po świetnym dograniu Ribéry'ego!

• Atmosfera jest bardzo napięta i co chwilę piłkarze wdają się w ostre dyskusje.

• Dośrodkowanie Alonso z narożnika i ponownie pewnie interweniował na przedpolu Pjatow.

• Wymiana podań na linii Bernat-Ribery. Bernat nabił Srnę i rzut rożny dla Bayernu.

• Robben wypatrzył wbiegającego w pole karne Schweinsteigera, ale zagrał niedokładnie. Po lekkim zamieszaniu w polu karnym piłka padła łupem Pjatowa.

• Rakicki strzelał bezpośrednio z rzutu wolnego. Neuer broni z problemami.

• Kolejny żółty kartonik dla Alonso i kolejne przepychanki na murawie.

• Spięcie Adriano z Rafinhią w okolicach linii środkowej. Obrońca Bayernu ukarany żółtą kartką.

• Przed momentem Robben faulował Szewczuka. Gospodarze krótko rozegrali rzut wolny, ale chyba się pospieszyli i podanie w kierunku Szewczuka było zbyt mocne.

• Teraz akcja Szachtara. Centra Srny z prawej strony boiska, ale żaden z kolegów nie zamykał akcji w polu karnym.

• Alonso dośrodkował bardzo słabo. Piłkę dostał wprost w ręce Piatow.

• Rzut wolny dla gości! Alaba faulowany przez Costę.

• Teraz żadna z drużyn nie potrafi stworzyć jakiejkolwiek sytuacji. Piłka rozgrywana jest od tyłu.

• Po raz kolejny w indywidualnej akcji Robben. Wszedł w pole karne i stracił futbolówkę. Po chwili faul Götze przy próbie odbioru.

• Teraz płasko podawał Robben wzdłuż szesnastki, lecz nie zrozumieli tych intencji koledzy z drużyny. Z kontratakiem wyszli więc gospodarze, a Boateng faulował taktycznie Freda.

• Kolejna groźna akcja Bawarczyków! Miękka wrzutka w pole karne, po której mógł oddawać strzał bez przyjęcia Götze. Nie zrobił tego zawodnik Bayernu i doskoczyło do niego dwóch obrońców Szachtara, którzy poradzili sobie z łatwością z zawodnikiem Bayernu.

• Arjen Robben w indywidualnej akcji ograł dwóch rywali i podał do Mullera, a ten szukał podaniem swojego kolegi na dalszym słupku - tam jednak nikogo nie było.

• Do Lwowa na Arenę Lwów przyjechało około trzech tysięcy kibiców Bayernu, którzy są doskonale słyszalni od początku meczu!

• Świetnie rozegrali ten rzut wolny Bawarczycy, ale w piłkę czysto nie trafił Robben! Doskonałym płaskim dośrodkowaniem popisał się Alonso.

• Faulowany Schweinsteiger. Groźna sytuacja, rzut wolny dla Bayernu kilka metrów od bocznej linii pola karnego.

• Goście wychodzą wysokim pressingiem i gospodarze mają problem z rozgrywaniem piłki

• Wrzutka z rzutu wolego nie przyniosła korzyści gospodarzom.

• Przed momentem faulowany Adriano, od rzutu wolnego wznowi grę Szachtar.. Szansa na centrę z bocznego sektora boiska.

• Teraz świetne podanie Robbena. Kompletnie niepilnowany na szesnastym metrze od bramki Pjatowa był Schweinsteiger, ale jego uderzenie z woleja nieznacznie minęło bramkę!

• Od początku bardzo agresywny pressing Bayernu. Strzelał z dystansu Rafinha, ale niezbyt czysto trafił w piłkę i bez problemu interweniował Pjatow.

• Zaczynamy! Od środka Szachtar Donieck!

• Na Arenie Lwów we Lwowie rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę, za chwilkę zaczynamy!

• Szachtar Donieck do spotkania z Bayernem Monachium przystąpi osłabiony brakiem Bernarda, który jest jedną z kluczowych postaci w składzie ukraińskiego zespołu. Brazylijczyk nie zdołał wyleczyć zapalenia więzadła stawu skokowego. Oprócz niego Mircea Lucescu nie będzie mógł skorzystać z usług zawieszonego za kartki Tarasa Stepanenki.

• Do pełni zdrowia w Bayernie Monachium wrócili Rafinha i Franck Ribery. Z powodu kontuzji wykluczony jest natomiast występ Lahma, Martineza i Thiago. Tuż przed samym odlotem do Lwowa Pep Guardiola postanowił zostawić w Monachium młodego Gaudinio. Osiemnastolatek opuści mecz 1/8 finału ze względu na przeziębienie.

• Warto przypomnieć, że to spotkanie we Lwowie będzie pierwszym pojedynkiem obu drużyn w historii.

• Piłkarze ruszyli już do rozgrzewki, a na trybuny przybywa co raz więcej kibiców. Początek meczu już za niespełna 25 minut!

• Ławka rezerwowych Szachtaru: Kanibolotsky – Krywcow, Azevedo, Marlos, Ilsinho, Nem, Hładkyj.

• Ławka rezerwowych Bayernu: Starke, Reina – Dante, Lewandowski, Rode, Badstuber, Weiser.

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego meczu!

• Wiemy już, w jakich strojach zagrają dziś piłkarze.

• Szachtar z różnym szczęściem grał do tej pory z niemieckimi drużynami. Ukraińcy wygrali pięć spotkań, ponosząc tyle samo porażek. Cztery razy padał remis. Bayern w starciu z ukraińskimi ekipami ma bilans 5-1-4.

• Bayern przystępuje do tego meczu jako zwycięzca grupy E. Bawarczycy wygrali pięciokrotnie i tylko raz schodzili z boiska pokonani. Szachtar zajął drugie miejsce w grupie H, za plecami FC Porto.

• Bayern natomiast jest liderem Bundesligi z przewagą ośmiu punktów na drugim Wolfsburgiem. Ostatni mecz podopieczni Guardioli rozegrali w miniony weekend, gromiąc HSV aż 8-0.

• Na przeciw siebie stają Szachtar i Bayern. Ukraińcy są wiceliderem w rodzimej ekstraklasie, ustępując jedynie Dynamie Kijów. Runda jesienna startuje pod koniec lutego.

• Liga Mistrzów wkracza w decydującą fazę. We wtorkowy wieczór na Arenie Lwów we Lwowie Szachtar Donieck zmierzy się z Bayernem Monachium. Zapraszamy serdecznie na relację live z tego spotkania, które odbędzie się już za dwie godziny!