Zenit Sankt Petersburg 1 - 0 Benfica Lizbona

Zenit Sankt Petersburg

1

Benfica Lizbona

0

• Po kiepskiej pierwszej połowie w drugiej było lepiej, ale i tak zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Zenit słabo wszedł w grę po przerwie, ale z minuty na minutę wyglądał coraz lepiej i ta wygrana jest chyba minimalnie zasłużona. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Ola John wchodzi na boisko za Samarisa

• Hulk świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, piłka spadła na siódmy metr od bramki, a tam dopadł ją Danny, który mocnym strzałem wpakował ją do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Danny, 1:0 dla Zenita!

• Talisca schodzi z boiska, a melduje się na nim Derley

• Piłkarze obu drużyn są wyraźnie zmęczeni, na boisku robi się coraz więcej miejsca. Kto wie, może to sprawi, że będziemy świadkami większej liczy sytuacji podbramkowych?

• Rondon faulowany na własnej połowie przez Pereza

• Luisao! To musiał być gol! Po wybiciu piłki z rzutu rożnego, jeden z piłkarzy gości z powrotem posłał ją w szesnastkę, a Luisao znalazł się sam przed bramkarzem i fatalnie przestrzelił!

• Perez dośrodkował z rzutu rożnego, ale wybili piłkę piłkarze Zenita

• Gaitan oddał strzał sprzed pola karnego, ale pomylił się i to dość wyraźnie

• Zenit Sankt-Petersburg - Benfica LizbonaZenit Sankt-Petersburg - Benfica Lizbona

• Arbiter daje znak, zaczynamy drugą połowę

• Gdyby w tym meczu było tyle sytuacji podbramkowych, co fauli, to bylibyśmy świadkami świetnego widowisko. Ale mówi się, że gdyby babcia miała wąsy, to byłaby dziadkiem. Ten mecz w pierwszej połowie był zwyczajnie bardzo kiepski i chyba tylko raz było blisko tego, żeby padła bramka. W drugiej połowie musi być lepiej, bo obie drużyny mają przecież nóż na gardle

• I właśnie teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

• Danny zdecydował się na potężny strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Anyukov faulował na własnej połowie Gaitana, ale tym razem wyjątkowo nie ma żadnej kartki

• Żółta kartka za faul na własnej połowie dla Criscito

• Zenit Sankt-Petersburg - Benfica Lizbona

• Criscito starał się teraz zaatakować lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane

• Dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze, ale cóż z tego, skoro nic z tego nie wynika?

• W końcu zrobiło się ciekawiej! Gaitan świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, ale Salvio przegrał pojedynek oko w oko z Lodyginem!

• Hulk zdecydował się na indywidualną akcję i minął paru rywali, ale ostatecznie świetnie zatrzymał go Jardel

• Ależ kocioł zrobił się teraz pod bramką gości! Hulk zdecydował się na strzał z tego rzutu wolnego, a Julio Cesar "wypluł" przed siebie piłkę i rzucili się na nią obrońcy Benfiki i zawodnicy Zenita. Ostatecznie górą byli ci pierwsi

• Kolejny faul. Samaras nieprawidłowo zatrzymywał na własnej połowie Hulka

• Talisca zdecydował się na indywidualny atak środkiem, ale faulował przy tym Anyukova

• Sam Hulk wziął się za dośrodkowanie z tego rzutu wolnego, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła na aut bramkowy

• Hulk był teraz faulowany na połowie Benfiki. Dobra okazja do wrzutki dla gospodarzy

• Nicola Rizzoli daje znak, mecz zaczynają gospodarze!

• W Lizbonie 2:0 wygrał Zenit, a jak będzie dzisiaj? Piłkarze już wychodzą na boisko, za chwilkę zaczynamy!

• I dla nas i dla Benfiki będzie to decydujący mecz. Jedni i drudzy bardzo potrzebują punktów, jedni i drudzy będą niezwykle zmotywowani, aby je zdobyć. To będzie trudny mecz, w którym zdarzyć się będzie mogło wszystko. Zrobimy wszystko, by zgarnąć trzy punkty - powiedział z kolei Andre Villas-Boas.

• Ta drużyna, która dzisiaj przegra, na pewno straci szansę na awans do fazy pucharowej. Jedni i drudzy mają po cztery punkty, jeden mniej od drugiego Monaco i pięć od pierwszego Bayeru

• Ten mecz jest bardzo ważny. Musimy grać zespołowo, być zdeterminowanym i wykorzystywać szanse, jak nam się przytrafią. Pogoda nie będzie tutaj czynnikiem decydującym - powiedział przed tym meczem Jorge Jesus, szkoleniowiec portugalskiej ekipy.

• Ławka Zenita: Malafeev, Luís Neto, Smolnikov, Shatov, Fayzulin, Tymoshchuk, Arshavin

• Ławka Benfiki: Artur, Cesar, Benito, Cristante, Derley, John, Pizzi

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dorzucimy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Przemek Drewniak.

• Witamy! Już tylko około 20 minut zostało do rozpoczęcia pierwszego dzisiejszego spotkania piątej kolejki Ligi Mistrzów. Benfica zagra na wyjeździe z Zenitem i zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!