Bayer Leverkusen

2

VfB Stuttgart

1

• Kiessling faulowany z prawej strony boiska. Będzie szansa dla Aptekarzy z rzutu wolnego. Piłka po zagraniu Castro wychodzi jednak na aut.

• Wolfgang Stark dolicza 2 minuty do regulaminowych 45. w drugiej połowie.

• Zmiana w ekipie gości.

• Kvist fauluje pomocnika Leverkusen. Żółta kartka!

• Żółtą kartką ukarany zostaje Ibisevic. Nie potrafi się pogodzić z wynikiem!

• Kapitan wyprowadza Aptekarzy na prowadzenie!

• W zamieszaniu pod bramką VfB Schuerle uderza! Odbija piłkę Tasci. Dopada do niej Kiessling i strzela na bramkę! Broni kapitalnie Ulreich! Dobitka! Lars Bender! GOL!

• To już 16 trafienie Niemca w Bundeslidze!

• Delikatny strzał Kiesslinga w środek bramki! GOL!

• Uderzenie na bramkę Hegelera! Piłka trafia w rękę defensora VfB! Mamy rzut karny!

• Carvajal wrzuca w pole karne. Do piłki wyskakuje Arkadiusz Milik! Uderza na bramkę! Piłka jednak minimalnie mija bramkę. Cóż to by było za wejście, gdyby piłka trafiła do siatki!

• Trener Leverkusen desygnuje do gry Arkadiusza Milika. Blisko 10 minut ma Polak, by zmienić wynik i nastroje kibiców Aptekarzy. Milik w czwartek skończył 19 lat.

• Zamieszanie pod bramką Die Schwaben! Hegeler uderza piłkę po kiksie Andre Schuerle! Idealnie jednak interweniuje Sven Ulreich!

• Coraz bardziej nerwowe interwencje defensorów VfB! Wydaje się, że bramka dla Leverkusen wisi w powietrzu!

• Inicjatywa w tej drugiej połowie wyraźnie leży po stronie gospodarzy. Kontry gości są jednak dużo groźniejsze.

• Ibisevic dwójkowo rozgrywa piłkę z Gentnerem. Oko w oko z bramkarzem jest Christian Gentner! Uderza! Obok bramki! To była bez wątpienia stuprocentowa sytuacja!

• Sidney Sam wykłada piłkę na piąty metr w kierunku Hegelera! Jens Hegeler uderza jednak obok bramki. Nadal bramkarz Stuttgartu zachowuje czyste konto!

• Austriak jednak nie kontrolował linii z obrońcami i dał się złapać w pułapkę ofsajdową!

• Prostopadle do Harnika zagrywa Ibrahima Traore. To może być szansa na drugą bramkę!

• Ciągły napór Bayeru na bramkę VfB trwa. Goście mają wyraźny problem z opuszczeniem własnej połowy.

• Sakai wychodzi sam na sam z Berndem Leno! Świetnie interweniuje golkiper gospodarzy i Aptekarze ruszają z kontrą! Do piłki dobiega Schuerle! Piłka po jego strzale i rykoszecie wychodzi jednak na rzut rożny.

• Zamieszanie w polu bramkowym Stuttgartu! Uderza Kiessling! Zablokowany! Z niebywałym zaangażowaniem interweniuje Rudiger!

• Rajd lewą stroną rozpoczął Schuerle. Wrzuca w pole karne! Rudiger wybija piłkę na rzut rożny! Dośrodkowanie z narożnika boiska zatrzymują obrońcy gości. Defensorzy Labbadii oddalają niebezpieczeństwo.

• Ibrahima Traore wykłada piłkę przed pole karne! Dobiega do niej Gentner. Soczyście i mocno strzela na bramkę Leverkusen! Na posterunku jednak Leno.

• Carvajal wrzuca piłkę w pole karne! Do futbolówki wyskakuje Kiessling i podaje ją do Hegelera! Asystent arbitra jednak podniósł chorągiewkę. Spalony!

• Andre Schuerle wrzuca z lewej strony na głowę Kiesslinga! Niemiec strzela! Piłka jednak mija bramkę.

• Gentner zagrywa piłkę do Ibisevica. Bośniak rozgląda się i przerzuca na prawą stronę do Sakaia. Ten dośrodkowuje w kierunku Gentnera! Gentner opanowuje piłkę i uderza w krótki róg bramki Aptekarzy! Kapitalna interwencja Berndta Leno!

• Andre Schuerle sfaulowany na lewej stronie boiska. Rzut wolny wykonuje Castro. Obrońcy Stuttgartu wybijają piłkę przed pole karne.

• W przerwie nastąpiła zmiana w ekipie gospodarzy. W miejsce Reinartza pojawił się Hegeler.

• Bayer Leverkusen i VfB Stuttgart wychodzą na drugą połowę. Wolfgang Stark gwizdkiem rozpoczyna drugą cześć spotkania!

• Dzisiejsze spotkanie to również bezpośrednia rywalizacja jednych z najskuteczniejszych strzelców Bundesligi. Póki co w pojedynku Kiessling - Ibisevic jest 0:1. Bośniak zdobył bramkę w 14 minucie, wykorzystując rzut karny.

• Bayer Leverkusen musi w drugiej połowie wymyślić coś specjalnego, bo gra defensywy gości wygląda dzisiaj naprawdę dobrze. Poza jedną pomyłką Rudigera, nie można mieć zastrzeżeń do zawodników Bruno Labbadii.

• Zawodnicy schodzą na przerwę. 0:1 na Bay Arena po 47' minutach rywalizacji.

• Wolfgang Stark zdecydował, że pierwsza połowa potrwa 2 minuty dłużej.

• Holzhauser fauluje Larsa Bendera i będzie rzut wolny dla Aptekarzy. Gonzalo Castro wrzuca piłkę w pole karne! Kiessling! Niemiec jednak faulował interweniującego Vedada Ibisevica. Wyraźnie niepocieszony trener Leverkusen Sascha Lewandowski.

• Zawodnicy Stuttgartu chyba myślami są już w szatni. Akcje Bayeru nabierają coraz większego tempa!

• Z linii bramkowej wybija piłkę Tasci! Co za interwencja!

• Bender wrzuca piłkę w pole karne! Niefortunnie interweniuje Rudiger, a do piłki dobiega Kiessling. Strzela ponad Ulreichem! Będzie gol?

• Bender wrzuca w pole karne! Gonzalo Castro uderza głową! Na posterunku jednak Sven Ulreich.

• Dwójkowa akcja Sidneya Sama i Larsa Bendera. Kapitan Bayeru uderza na bramkę! Doskonale jednak spisuje się bramkarz VfB- Sven Ulreich

• Na ławce rezerwowych gospodarzy znajdują się dwaj Polacy. Sebastian Boenisch i Arkadiusz Milik. Jeśli taki wynik utrzyma się przez dłuższy czas, to prawdopodobnie zobaczymy któregoś z Polaków na boisku.

• Bender po ziemi dośrodkowuje w pole karne. Kapitalna interwencja Rudigera i mamy rzut rożny dla Aptekarzy. Wrzutka! Do piłki dochodzi Reinartz, ale i on nie znajduje drogi do bramki. Nad poprzeczką!

• Kolejny faul graczy Labbadii. Tym razem Gentner nieprzepisowo zatrzymywał Kiesslinga.

• Sakai do Traore. Pomocnik gości wrzuca piłkę w pole karne. Ta jednak zostaje wybita przez obrońców Leverkusen i mamy aut.

• Sidney Sam zdecydował się na niesygnalizowany strzał z 25 metrów! Piłka jednak trafia w interweniującego Rudigera.

• Bender w pole karne! Rudiger ekspediuje piłkę poza boisko. Jest jednak wcześniej faulowany przez Carvajala i mamy rzut wolny.

• To już siódma żółta kartka na koncie Reinartza w tym sezonie.

• Reinartz ukarany żółtą kartką po faulu na zawodniku VfB. Wyraźnie spóźniony defensor Leverkusen w tej sytuacji.

• Carvajal przerzuca piłkę do Schuerle. Ten zagrywa do Kadleca. Czech stara się dośrodkowac w pole karne. Obrońcy ze Szwabii jednak zażegnali niebezpieczeństwo i ruszają z kontrą.

• W walce o górną piłkę do piłki wyskoczyli Rudiger i KIessling. Niemiec, po raz kolejny faulowany.

• Bayer nadal nie może znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną dzisiaj defensywą gości.

• Reinartz wrzuca piłkę w pole karne. Przejmuje ją Kiessling i wykłada nadbiegającemu Gonzalo Castro. Strzał obrońcy jednak wyraźnie chybiony.

• Michał Kadlec fauluje Martina Harnika. Wyraźnie zaostrza nam się gra.

• Gonzalo Castro fauluje na środku boiska zawodnika Stuttgartu. Za ten taktyczny faul, obrońca Leverkusen ogląda żółty kartonik.

• Kvist fauluje Kiesslinga w środkowej strefie. Wygląda na to, że Stuttgart stawia teraz na zabezpieczenie tyłów.

• W tym momencie ekipie gospodarzy potrzebne jest jak najszybsze wyrównanie. Kibice wręcz domagają się gola. Andre Schuerle drybluje z lewej strony boiska. Blisko pole karne. Interweniuje Sakai i mamy rzut rożny. Wrzutka, do piłki wyskakuje Kiessling. Uderza jednak wysoko ponad bramką.

• Kapitalne prostopadłe zagranie Traore w kierunku Ibisevica w kierunku Ibisevica. Bośniak opanowuje piłkę i mija Reinartza. Jest faulowany! Stark wskazuje na 11 metr. Rzut karny! Do piłki podchodzi poszkodowany i umieszcza ją w lewym rogu bramki Leverkusen. 1:0!

• Wolfgang Stark odgwizduje kolejny faul piłkarzy VfB Stuttgart. Poszkodowany tym razem Kiessling. Wydaje się, że jego cierpliwość już się kończy.

• Bardzo aktywny w ofensywie Leverkusen jest Andre Schuerle. Większość akcji prowadzona jest z jego udziałem.

• Wrzut z autu na wysokości pola karnego Stuttgartu. Gonzalo Castro rzuca w kierunku Andre Schuerle. Niemiecki napastnik świetnie przyjmuje piłkę i uderza na bramkę. Piłka ląduje jednak w trybunach.

• Ofensywne wejście Michała Kadleca na połowę Stuttgartu. Czech jednak został sfaulowany i Aptekarze wznowią grę z rzutu wolnego.

• Toprak nadal znajduje się poza boiskiem. Póki co Bayer z konieczności gra w dziesiątkę.

• Toprak chyba nabawił się kontuzji. Wydaje się, że źle stanął tuż po pojedynku z Ibisevicem.

• Sędzia Wolfgang Stark po raz pierwszy używa gwizdka. Rozpoczyna się ostatnie sobotnie spotkanie 24. kolejki Bundesligi.

• Pod nieobecność Simona Rolfesa, kapitanem Aptekarzy jest dzisiaj Lars Bender. W ekipie Stuttgartu tą funkcję pełni Serdar Tasci.

• Niemiecki arbiter Wolfgang Stark wyprowadza obie jedenastki na murawę. Na trybunach Bay Areny niemal komplet widzów.

• Duet trenerski Sascha Lewandowski oraz Sami Hyypia z pewnością desygnuje dzisiaj do gry superstrzelca Stefana Kiesslinga. Niemiec w Bundeslidze zdobył już 15 bramek i ma szansę na objęcie prowadzenia w klasyfikacji strzelców. Póki co jej liderem jest Robert Lewandowski, który w spotkaniu Borussii z Hannoverem zanotował 2 trafienia i na swoim koncie ma 16 ligowych goli.

• Dzisiejsze spotkanie może być przełomowe dla trenera gości Bruno Labbadii, bowiem w swojej trenerskiej karierze sześciokrotnie mierzył się on z Bayerem Leverkusen i ani razu nie zdołał wygrać.

• Przed nami jubileuszowa 70. ligowa konfrontacja Bayeru Leverkusen z VfB Stuttgart. W dotychczasowych potyczkach tych ekip, 29 razy górą byli Aptekarze, 22-krotnie wygrywali goście ze Szwabii, a 18 spotkań kończyło się remisami.