Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w...

4

• Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Zapraszam na koleje relacje w naszym serwisie. Życzę miłego weekendu.

• Dla piłkarzy Arki nie był to prima aprllis'owy żart, lecz brutalna rzeczywistość. Defensywa Arki nie istnieje od kilku dobrych spotkań. Łęczna wykorzystała błędy Gdynian i bezproblemowo zwyciężyła w tym spotkaniu.

• KONIEC MECZU!

• Mogło być 4:3! Po dograniu z rzutu wolnego do piłki doszedł Trytko i oddał strzał. Piłka zatrzymała się na słupku bramki gości.

• Matei otrzymuje druga żółtą kartkę po faulu na Nalepie. W konsekwencji jest to czerwony kartonik.

• Jak padł gol? Bożok uderzyl z prawej strony boiska, piłka odbiła się od spojenia bramki Prusaka i trafiła pod nogi Barisicia. Ten drugi wpakował piłkę do siatki.

• GOL! Strzelcem bramki Barisić.

• Barisić uderza na bramkę Prusaka. Jednak bramkarz gości bez problemu łapie piłkę.

• Atoche melduje się na boisku, zmienia Tymińskiego.

• Jak padł gol? Bardzo dobre uderzenie Drewniaka z rzutu wolnego. Piękny strzał nad murem zbudowanym przez piłkarzy Arki.

• GOL!Strzelcem bramki Szymon Drewniak.

• Tym razem kartkę otrzymuje Socha za bardzo niebezpieczny faul. Rywale domagają się czerwonego kartonika.

• Żółtą kartką napomniany zostaje Prusak.

• Jak padł gol? Formella otrzymał dogranie na trzeci metr od kolegi z zespołu. Długo się nie zastanawiał i strzelił. Uderzenie potoczyło się jeszcze po nodze defensora Górnika.

• GOL! Strzelcem Formella.

• Trytko ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• Tym razem roszada w zespole Smudy. Piesio za Śpiączkę.

• Następna zmiana. Nalepa za Hofbauera.

• Kolejna akcja gości, tym razem indywidualnie Bonin. Kapitan Górnika przedryblował całe boisko i płasko uderzył. Piłkę spokojnie wyłapuje Jałocha.

• Roszada w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Szwoch, za niego Barisić.

• Jak padł gol? Prostopadłe zagranie do Śpiączki, ten znalazł się na zupełnie czystej pozycji i oddał płaski strzał na bramkę Jałochy. Obrona Arki dziś nie funkcjonuje!

• GOL! Strzelcem bramki Śpiączka.

• Kompletnie nieporozumienie w zespole zółto-niebieskich. Bożok oddaj piłkę rywalom za darmo.

• Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Formella za Da Silvę.

• Pada bramka dla Górniak po błędzie Jałochy, arbiter jednak odgwizduje pozycję spaloną. Byłby to gwóźdź do trumny dla zespołu trenera Nicińskiego.

• Da Silva dobrze dograł w pole karne do Bożoka. Defensywa Górnika jednak okazała się być lepsza i momentalnie odebrała piłkę pomocnikowi Arki.

• Dobry drybling Bonina z lewej strony placu gry. Po ograniu dwóch rywali zawodnik ten zdecydował się na strzał, uderzenie zostało jednak zablokowane.

• Ostatnie minuty gry to walka o piłkę w środku pola.

• To mógł być gol kontaktowy! Świetnie z prawej strony w pole karne dograł Da Silva. Do piłki wyskoczył niepilnowany Bożok, jednak strzał z głowy pomocnika Arki okazał się niecelny.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Drewniak za Dzalamidze.

• ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• Pierwsza polowa gry to wbrew pozorom wyrównane widowisko. Arka pokazała się z dobrej gry z gigantyczną ilością podstawowych błędów poprzez które straciła bramki. Górnik zdecydował się na bezpieczną taktykę. Pewna postawa w obronie i kontrataki, co okazało się kluczem do sukcesu w pierwszej odsłonie gry.

• KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY!

• Bożok teraz ładnie ograł rywali na prawej stornie boiska i dośrodkował w pole karne. Do piłki doszedł niepilnowany Trytko, lecz strzał napastnika Arki powędrował nad poprzeczką bramki Prusaka.

• Mogło być 0:3! Hernandez wywalczył piłkę z prawej strony boiska i oddał strzał z bardzo ostrego kątu. Na szczęście dla Gdynian piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Po zdobyciu drugiej bramki przez gości, podopieczni Nicińskiego zwolnili tempo gry. Walka o piłkę toczy się w środku pola.

• Jak padł gol? Bramka z cyklu stadiony świata z prawej strony boiska. Genialne uderzenie Bonina, Jałocha bez szans.

• GOL! Strzelcem bramki Bonin.

• Kolejne żółtko. Tym razem Sołdecki za brzydki faul z lewej strony boiska.

• Arkowcy bezustannie napierają na bramkę gości, jednak brakuje dobrego wykończenia lub ostatniego podania.

• Sambea dostrzegł teraz niepilnowanego Hofbauera na linii pola karnego, ten drugi odwrócił się i oddał strzał. Uderzenie minęło jednak słupek bramki Prusaka.

• Żółty kartonik dla Sambei, za nieprzepisowe zatrzymanie rywala w środku pola.

• To mógł być remis! Szwoch oddał bardzo mocny strzał na bramkę gości. Na linii stał jednak Gerson który wybił piłkę, ta po drodze odbiła się jeszcze od Prusaka.

• Następna kartka. Tym razem Tymiński za faul na Bożoku.

• Arka szybko chciała odpowiedzieć, jednak bezskutecznie. Po zamieszaniu w polu karnym gości piłka znajduję się w rękawicach Prusaka.

• Jak padł gol? Fatalne zachowanie Sołdeckiego oraz Jałochy. Naciskany stoper zastawiał piłkę tak aby Jałocha mógł spokojnie ją złapać. Nie udało się jednak tego wykonać. Napastnik gości zdołał wstawić nogę zza obrońcy Arki i w ten sposób ograł duet gospodarzy.

• GOL! Strzelcem bramki Hernandez.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonał Szwoch, jednak nikt nie zdołał dojść do piłki. Od bramki Prusak.

• Kolejna kartka dla zawodnika z Łęcznej. Ukarany został Śpiączka po brutalnym faulu na Sobieraju.

• Bonin faulowany teraz w środku pola, przy piłce goście.

• Mogło być 1:0! Hofbauer świetnie przedryblował wzdłuż lewej strony boiska, na wysokości pola karnego zagrał do Da Silvy. Świeżo upieczony Polak oddał strzał, uderzenie to zostało jednak zablokowane.

• Pierwsze żółtko. Ukarany został Matei po przewinieniu w środku pola.

• Groźna akcja gospodarzy zakończona niepowodzeniem. Prusak po pierwszym strzale wypuścił piłkę z rękawic, futbolówka wróciła do Arkowców lecz nie przyniosło to rezultatu.

• Pierwsze minuty gry to walka o piłkę w środku pola, z lekką przewagą Gdynian.

• Szybkie przejęcie przez piłkarzy w żółtych koszulkach i od razu obiecująca akcja. Hofbauer z prawej strony boiska dograł do Szwocha, ten drugi oddał strzał z okolic pola karnego. Uderzenia jednak niecelne.

• Zaczęli! Od środka goście!

• Piłkarze obu ekip meldują się na murawie. Jeszcze tylko przywitanie kapitanów i zaczynamy.

• Do spotkania pozostało niespełna 5 minut. Zawodnicy powoli szukają się do wyjścia na plac gry przy Ul.Olimpijskiej.

• SKŁAD GOŚCI:

• SKŁAD GOSPODARZY:

• Witam Państwa, z tej strony Maciej Buss. Zapraszam do śledzenie relacji NA ŻYWO! z dzisiejszego spotkania pomiędzy Arką Gdynią oraz Górnikiem Łęczna.

Adam Kamiński

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Łukasz Kaczanowski

To ostatni dzwonek dla piłkarzy Arki, żeby podjąć walkę o górną ósemkę. Fakty są bowiem takie, że żółto-niebiescy powinni walczyć na śmierć i życie w każdym meczu przede wszystkim teraz, a nie odkładać wszystko na rundę finałową, gdyż jak pokazało przed rokiem Podbeskidzie, można w mgnieniu oka trafić z nieba do piekła.

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna ONLINE

W zasadzie to trudno powiedzieć o co walczy Arka i czy piłkarze oraz trener znają swoją sytuację. Po meczu z Lechem trener Niciński stanął przed kamerami Canal + i stwierdził, że Arka właśnie tym meczem przegrała walkę o górną ósemkę i nie ma szans w niej zagrać. W studio zapanowała konsternacja, ale chwilę później do mikrofonu podszedł Dariusz Formella potwierdzając słowa trenera.

Nie wiadomo w zasadzie, czy miał to być sygnał wysłany do szatni, który miał zmotywować piłkarzy przed kolejnym ważnym meczem z Piastem, jednak dziś słyszymy z ust trenera coś zupełnie odwrotnego. - Piłka nożna jest nieprzewidywalna i różne rzeczy się dzieją. Niewiele osób myślało, że Lech nie wygra z Górnikiem Łęczna. Wiemy o tym, że wszystko jest możliwe i nikt z nas się nie poddaje. Pewnie, że wierzę w to, że dopóki piłka w grze… Są 4 mecze do końca. Każdy mecz może się różnie potoczyć i z taką myślą podchodzimy do najbliższych spotkań - stwierdził trener gdynian.

O ile nie sposób się zgodzić, że mecz z Lechem o czymkolwiek decydował, to mecze z Piastem oraz w szczególności z Łęczną mogą mieć przełożenie nie tylko na awans do górnej ósemki, ale na utrzymanie Arki w ogóle. Pojedynki z bezpośrednimi rywalami są podwójnie ważne i podwójnie cenne. Jednakże sytuacja Arki nie jest różowa przed tym meczem. Ze składu wypadł główny goleador, jeden z najefektywniejszych piłkarzy ligi, czyli Rafał Siemaszko. W ataku pod jego nieobecność zagra ktoś z dwójki Barisić - Trytko.

Z braku Siemaszki dramatu nie robi Czesław Boguszewicz. - Pozostali napastnicy Arki, poza Siemaszką, rzeczywiście szału nie robią. Nie sprowadzajmy jednak braku Siemaszki do nie wiadomo jakiego problemu. Widać, że wiosną nie ma jasnej hierarchii wśród napastników w tej drużynie - stwierdził były dyrektor sportowy Arki.

W Górniku nie zagra na pewno Maciej Szmatiuk, którego zastąpi najprawdopodobniej nominalny napastnik Przemysław Pitry. O ile wielu wyśmiewało ten pomysł, to wypalił on w Poznaniu, więc równie dobrze może sprawdzić się w Gdyni.

Być może za wcześnie na takie deklaracje, ale mecz z Górnikiem jest dla Arki jednym z najważniejszych w tej rundzie. Sytuacja nie układa się kolorowo, a po kolejnej porażce gdynianie mogą zacząć obsuwać się w dół tabeli. Pamiętać bowiem trzeba, że czekają ją mecze z Pogonią czy Lechią, a więc drużynami zdecydowanie konkretniejszymi. Make or break albo Arka pójdzie w górę, albo możemy poznać kolejnego kandydata do spadku.

Pod Ostrzałem GOL24

WIĘCEJ odcinków Pod Ostrzałem GOL24

Arka Gdynia - Górnik Łęczna: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Na co zwrócimy uwagę?
Powiedzieć, że na Pitrego w obronie byłoby zbyt proste, więc zwrócimy uwagę na nastawienie gdynian w tym meczu. Zarówno w meczu z Lechem jak i z Piastem żółto-niebiescy zostali skarceni za cofnięcie się i pewną bojaźliwość. Szczególnie w Gliwicach mieli rywala na łopatkach i dali wbić sobie dwa gole, ostatecznie przegrywając 2-3. Kibice z całą pewnością woleliby zobaczyć Arkę taką jak w meczu z Koroną, gdzie widać było pazur i zacięcie ofensywne.

Nie zagrają:
Arka: Siemaszko (kartki)
Górnik: Szmatiuk (kontuzja)

Forma w ostatnich spotkaniach:
Arka: Cracovia (R), Lech (P), Piast (P)
Górnik: Korona (P), Pogoń (R), Lech (R)

Sędzią meczu będzie Szymon Marciniak dobrze zapamiętany przez kibiców w Gdyni po ostatnim pojedynku z Jagiellonią, w którym popełnił wyraźny błąd odgwizdując rzut wolny pośredni po rzekomym podaniu Sochy do Steinborsa. Dodatkowo po meczu splunął w stronę kibiców, czym jeszcze bardziej ich rozjuszył.

Mecz Arka Gdynia - Górnik Łęczna TRANSMISJA TV

Spotkanie Arki z Górnikiem Łęczna pokaże CANAL+ Sport. Wstęp do meczu o godzinie 15:00. Początek transmisji na żywo z Gdyni o 15:25. Spotkanie skomentuje duet Rafał Wolski - Tomasz Wieszczycki.