1

Lechia Gdańsk

1

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrego wieczoru.

• Arka po wyrównanym widowisku zatrzymała lidera zza miedzy. Świetny mecz rozegrał jej bramkarz, Konrad Jałocha.

• Koniec spotkania w Gdyni, remis w derbach Trójmiasta! Arka zatrzymała Lechię!

• Rozpoczynamy ostatnią minutę meczu. W Gdyni wciąż ogromne emocje!

• Paweł Abbott schodzi z boiska na ostatnie minuty, zmienia go Michał Nalepa.

• Strzał Sebastiana Mili broni Konrad Jałocha. Sędzia dolicza aż cztery minuty.

• Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, rzut wolny dla Lechii obok pola karnego. To może być ostatnia szansa gości.

• Dośrodkowanie w kierunku Pawła Abbotta, napastnik uderza, piłka wpada w kozioł i omija bramkę! Arka walczy o trzy punkty!

• Czerwona kartka dla Flavio Paixao, Portugalczyk przewrócił Krzysztofa Sobieraja!

• Istotnie, Lukas Haraslin zmienia Marco Paixao.

• Lechia Gdańsk próbuje uspokoić swoją grę, goście wymieniają podania na własnej połowie, ale bardzo odważnie podchodzą Arkowcy!

• Do wejścia na boisko przygotowany Lukas Haraslin. Zmieni prawdopodobnie Marco Paixao.

• Oglądamy sporo strat w wykonaniu obu drużyn, dużo z nich przy linii bocznej. Obie drużyny nie boją się grać skrzydłami.

• Wkraczamy już w ostatni kwadrans gry. W ostatnich minutach przebudziła się Lechia - Flavio Paixao swoim dośrodkowaniem po pechowym rykoszecie mógł strzelić nawet gola, ale piłkę złapał Konrad Jałocha.

• Petarda Marcina Warcholaka z narożnika pola karnego o dobre kilka metrów mija bramkę.

• Rzut wolny dla Lechii, ale jego wykonanie było dość słabe - piłka trafia do Konrada Jałochy. Lechiści zagubieni.

• Sebastian Mila pojawia się na boisku w miejsce Milosa Krasicia.

• Co tu się dzieje?! Bramka wyrównująca wpłynęła na obraz meczu, teraz do gospodarze przeprowadzają szturm na bramkę, końcowe 20 minut będzie niezwykle ciekawe!

• Do siatki jeszcze raz trafia Arka Gdynia, konkretnie Paweł Abbott, ale napastnik był na spalonym! Co za mecz!

• Gol padł po dośrodkowaniu, rezerwowy Arki strzałem blisko środka bramki pokonał bramkarza Lechii, doprowadzając kibiców gospodarzy do wybuchu radości.

• Chwilę przed bramką Yannicka Kakoko Sambeę zmienił Rafał Siemaszko.

• BRAMKA! Do siatki trafia Adrian Błąd, niespodziewanie pada gol dla Arki!

• Michał Chrapek zmienia Grzegorza Kuświka, prawdopodobnie chodzi o jakiś uraz napastnika gości.

• Lechia próbuje akcji kombinacyjnej, na jeden kontakt przy linii bocznej, ale Milos Krasić posłał piłkę w aut.

• Adrian Błąd melduje się na boisku w miejsce Dominika Hofbauera.

• ...tak samo jak Marcus da Silva, również ukarany kartką.

• Żółta kartka dla Sławomira Peszki za kłótnię przy linii bocznej, zawodnik Lechii nie zagra w następnym meczu...

• Marco Paixao wychodził sam na sam, naciskał go Damian Zbozień i ostatecznie Portugalczyk nie trafił nawet w światło bramki!

• Na spalonym złapany Dominik Hofbauer, sędzia przerwał akcję w ostatniej chwili, zanosiło się na świetną okazję Arkowców.

• Stadion w Gdyni wypełniony do ostatniego miejsca.

• Świetne dośrodkowanie Flavio Paixao do jego brata, Marco z kilku metrów nie trafia do siatki!

• Dobre górne podanie w kierunku Milosa Krasicia, ale doświadczony zawodnik nie zdołał opanować piłki, po chwili przejął ją Konrad Jałocha.

• Arka od pierwszych minut po wznowieniu gry stara się szarpać grą, ale póki co doskonale radzą sobie zawodnicy Piotra Nowaka.

• Piłka w grze, w jej posiadaniu biało-zieloni!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie!

• Lechia od momentu zdobycia gola przeważała, dopiero w końcówce przebudzili się Arkowcy. Wcześniej oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie, żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi. Czekamy na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy w Gdyni - do przerwy prowadzą goście!

• Ostry faul Milosa Krasicia przy linii bocznej, kapitan Lechii zdaje sobie sprawę ze swojego przewinienia, już przeprosił Marcina Warcholaka - takie zachowanie należy docenić.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Paweł Abbott fauluje w ataku Pawła Stolarskiego, ewidentny faul, ale napastnik nie zamierza się do niego przyznać.

• Krzysztof Sobieraj fauluje Sławomira Peszkę, doszło do starcia obu zawodników, które przerwał sędzia.

• Świetne podanie w stronę bramki Konrada Jałochy w wykonaniu Simeona Sławczewa, najszybszy przy nim był niezmordowany Dawid Sołdecki.

• Marcus Da Silva efektownym dryblingiem ominął Jakuba Wawrzyniaka, ale wykonał słabe dośrodkowanie w pole karne, z łatwością złapał je golkiper Lechii.

• Strzelona bramka dodała gościom animuszu w konstruowaniu akcji, chwilowo to oni przejęli kontrolę nad meczem.

• Znacznie gorsze dośrodkowanie Sławomira Peszki - piłka przeleciała nad całym polem karnym i opuściła boisko.

• Podobny faul w tym samym miejscu - kolejny rzut wolny, kolejne zagrożenie?

• Adam Marciniak nie wyskoczył do dośrodkowania, zrobił to natomiast Marco Paixao, zdobywając bramkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

• Świetne dośrodkowanie Sławomira Peszki i do siatki trafia Marco Paixao - 1:0 dla Lechii w Gdyni!

• W odpowiedzi po drugiej stronie boiska Dawid Sołdecki fauluje Grzegorza Kuświka. Rzut wolny i okazja na dośrodkowanie w szesnastkę dla Lechii.

• Marcin Warcholak faulowany przez Marco Paixao przy linii bocznej, doszło do konfrontacji, którą szybko zakończył sędzia.

• Póki co oglądamy świetne spotkanie, godne derbów. Obie drużyny atakują, szukają bramki, widać, że zależy im na dzisiejszym wyniku. Brakuje już tylko bramek!

• Tym razem udało się Sławomirowi Peszce, zacentrował w pole karne w kierunku Grzegorza Kuświka, napastnik uderza niecelnie, to była świetna sytuacja!

• Sławomir Peszko przedzierał się z piłką w pole karne, ale zatrzymał go Yannick Kakoko Sambea.

• Niespodziewanie piłka skierowana w pole karne dotarła do Mateusza Szwocha, pomocnik uderza nad poprzeczką w dobrej sytuacji. Po chwili świetny wrzut z autu przedłużony do niekrytego Dawida Sołdeckiego, piłkarz Arki główkuje również ponad bramką! Dzieje się w Gdyni!

• Sławomir Peszko podchodzi do rzutu wolnego około 30 metrów od bramki Lechii i trafia tylko w mur, potykając się i wywołując śmiech na trybunach.

• Paweł Stolarski trafiony przedmiotem rzuconym z trybun.

• Mizerny strzał Pawła Abbotta z dużej odległości, piłka dla Lechii.

• Sektory Arki i Lechii ponownie obrzucają się racami, szkoda słów...

• Piłka trafia do Simeona Sławczewa na 25 metrów od bramki Arki, Bułgar uderza, ale nie sprawia problemu Konradowi Jałosze.

• Damian Zbozień blokuje dośrodkowanie Sławomira Peszki, rzut rożny dla Lechii Gdańsk.

• Dominik Hofbauer zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, ale trafił tylko w jednego z zawodników w polu karnym.

• Mateusz Szwoch faulowany obok linii pola karnego. Świetne miejsce na dośrodkowanie w szesnastkę Lechii.

• Świetne uderzenie Marcusa Da Silvy zza pola karnego, z trudem broni Vanja Milinković-Savić!

• Arkowcy prezentują sektorówkę.

• Mocne, precyzyjne podanie Milosa Krasicia na wolne pole do Flavio Paixao, Portugalcyzk trafia z ostrego kąta w boczną siatkę.

• Dośrodkowanie Dominika Hofbauera z rzutu wolnego trafia w rękawice Vanji Milinkovicia-Savicia.

• Piłkarze z Gdyni rozpoczęli od bardzo wysokiego pressingu, ale umiejętnie radzą sobie gdańszczanie.

• Pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego i piłka w grze, mają ją żółto-niebiescy!

• Zawodnicy już na murawie, za nami losowanie stron, mecz rozpocznie Arka Gdynia!

• Obie drużyny już ustawione w tunelu!

• W Gdyni atmosfera wielkiego święta, wszystko już gotowe do pierwszego gwizdka!

• Nieco ponad kwadrans do pierwszego gwizdka! Kto dziś wygra?!

• Pod sektorem gości pojawiła się policja...

• W Gdyni sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Miejmy nadzieję, że takie sceny się nie powtórzą.

• Rezerwowi Lechii Gdańsk: Damian Podleśny, Grzegorz Wojtkowiak, Steven Vitoria, Joao Nunes, Michał Chrapek, Lukas Haraslin i Sebastian Mila.

• Rezerwowi Arki Gdynia: Pavels Steinbors, Adrian Błąd, Rafał Siemaszko, Michał Nalepa, Rashid Yussuff, Dariusz Zjawiński i Przemysław Stolc.

• Pora poznać skład ławek rezerwowych obu drużyn. Zacznijmy od gospodarzy.

• Tymczasem w drugim dzisiejszym meczu Jagiellonia pokonała na wyjeździe Cracovię i zbliżyła się do Lechii. Jeśli piłkarze Piotra Nowaka chcą utrzymać swoją przewagę, to muszą dziś wygrać.

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Lechia ma dziś szansę umocnić się na fotelu lidera Lotto Ekstraklasy, w przypadku zwycięstwa Arka może natomiast awansować nawet na piąte miejsce.

• Wygląda na to, że oba zespoły rozpoczną mecz w swoich najmocniejszych składach. Arka Gdynia zagra w formacji 4-2-3-1 z najbardziej wysuniętym Pawłem Abbottem, Lechia natomiast od pierwszej minuty ustawi się w 4-1-3-2, dwójkę napastników stworzą Marco Paixao oraz Grzegorz Kuświk.

• Znamy już składy obu zespołów na to spotkanie, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

• Wita Państwa serdecznie Piotr Bernaciak, ruszamy z relacją live z Derbów Trójmiasta - Arka Gdynia podejmie Lechię Gdańsk!

• Witamy w relacji LIVE z meczu 14. kolejki Ekstraklasy, w którym Arka Gdynia podejmie Lechię Gdańsk. Derby Trójmiasta już o 18:00!