Borussia Moenchengladbach 2 - 0 VfL Wolfsburg

Borussia Moenchengladbach

2

VfL Wolfsburg

0

• Borussia M'Gladbach zasłużenie wygrywa z VfL Wolfsburg 2-0 po bramkach Nordtveita oraz Traore. Zespół Luciena Favre pokazał się w drugiej połowie ze znacznie lepszej strony niż zawodnicy gości. Trzy punkty zostają w Mönchengladbach! Zapraszam na kolejne relacje meczów Bundesligi oraz innych najlepszych europejskich lig piłkarskich! Za uwagę dziękuję Państwu Mariusz Daniluk!

• Koniec meczu!

• Znakomity drybling Caligiuriego w polu karnym! Minął 3 piłkarzy, jednak Sippel zabiera mu piłkę spod nóg.

• Kolejna dobra okazja dla Traore! Zawodnik gospodarzy był na prawym skrzydle, przełożył piłkę na lewą nogę, jednak piłka minęła bramkę. Zaraz po tej akcji strzelec drugiej bramki położył się na boisku, widać, że narzeka na skurcze.

• Sędzia dolicza 3. minuty do podstawowego czasu gry!

• Piłkarze Wolfsburga starają się odwrócić losy spotkania, jednak gospodarze znakomicie bronią dostępu do bramki.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy - Lucien Favre posyła na boisko Thorgana Hazarda, który zmienia znakomicie grającego dziś Raffaela.

• Piłkarze Borussi bardzo dobrze rozgrywają piłkę - widać, że są pewni swego.

• Caligiuri oddaje piłkę do Kruse ten oddaje strzał, ale bez problemu piłkę łapię Sippel.

• Rzut wolny z lewej strony boiska dla Wilków, jednak dośrodkowanie Junga bardzo słabe.

• Raffael miał dobrą okazje na podwyższenie prowadzenia, lecz jego strzał z ostrego konta minął dalszy słupek bramki. Chwilę później strzał głową oddał Bendtner, lecz piłka przeleciała obok bramki.

• Zmiana w drużynie gości, Bendtner zmienia Arnolda.

• Lars Stindl znakomicie obsługuje Traore prostopadłym podaniem, ten wyszedł sam na sam z Benaglio, uderzył na lewy słupek bramki, piłka po odbiciu od dłoni bramkarza wpadła do siatki! Mamy 2-0!

• Traore trafia 2-0 dla Borussi!

• Max Kruse ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska Traore, które trafia do Håvarda Nordtveita, który był ustawiony na 20. metrze. Oddał znakomite uderzenie z woleja i piłka trafiła w prawy dolny róg bramki - Benaglio bez szans!

• Mamy bramkę proszę Państwa! Håvard Nordtveit!

• Trener gości - Dieter Hecking wyrzucony na trybuny za dyskusje!

• ... A Johnsona zmienia Hermann.

• W ekipie Borussi także zmiana - Dahoud opuszcza boisko, zastępuje go Nordtveit...

• W końcu niezła okazja na pierwsze trafienie w tym starciu! Xhaka zaliczył fatalną stratę w okolicach własnego pola karnego i futbolówkę przejął Kruse. Niemiec podał do Caligiuriego, który mógł spokojnie przymierzyć, lecz chybił o kilka metrów.

• Zmiana w drżynie gości - Bas Dost zmienia Marcela Schaefer'a.

• Traore wdał się w drybling na prawym skrzydle z Rodriguezem, zawodnik gospodarzy minął Szwajcara, a ten go sfaulował, zasłużona żółta karta.

• Przy piłce od dłuższego czasu utrzymują się gospodarze, jednak brakuje im pomysłu na grę.

• Szykuje się zmiana, przy lini bocznej zawodnik Wolfsburga.

• Wysokie podanie za linie obrony do Juliana Korba, jednak on nie zdołał jej sięgnąć i piłka w rękach bramkarza. Chwilę później po drugiej stronie boiska strzał oddał Sebastain Jung, lecz piłka poleciała bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Piłkę na własnej połowie rozgrywają gospodarze.

• Dośrodkowanie z lewej strony Rodrigueza, ale zbyt głębokie i piłka w rękach Sippela.

• Akcja Traore - piłkarz przebiegł 50 metrów ale Guilavogui z łatwością odebrał mu piłkę.

• Dobre uderzenie prawą nogą Stindla, jednak piłka nieznacznie mija bramkę Diego Benaglio.

• Po prawej stronie boiska przy piłce znajduje się Caligiuri, po chwili oddaje ją dla Schuerrle, jednak dobrą interwencją popisuje się Wendt.

• Stindl niedokładnie podaje i z autu rozpocznie Sebastian Jung.

• Piłkę rozgrywają w środku pola piłkarze Dietera Heckinga. Po chwili jednak ją tracą.

• Kontrowersyjna decyzja sędziego! Piłkę dośrodkowywał Traore, a ta w polu karnym trafiła w rękę Guilavogui'ego. Sędzia odgwizdał aut bramkowy.

• Strata piłki przy własnym polu karnym Rodrigueza i z autu zaczną gospodarze.

• Dośrodkowanie z prawej strony Traore, Klose wybija niefortunnie piłkę, która prawie przelobowała bramkarza.

• Dobry atak gospodarzy, jednak na prawym skrzydle zatrzymany Korb.

• Wszyscy piłkarze rezerwowi gości zaczęli się rozgrzewać.

• Traore podaje w pole karne, piłkę wybija Naldo.

• Dośrodkowanie Schaefer'a, wybite na rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika Rodrigueza wybijają obrońcy, zza pola karnego uderzał jeszcze Schuerrle, ale piłka poleciała wysoko ponad bramką.

• Przy piłce już gospodarze, którzy rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Na środku boiska Andre Schuerrle i Max Kruse, którzy rozpoczęli drugą część gry!

• Piłkarze wyszli już na murawę, zaraz rozpocznie się II połowa spotkania!

• Pierwsza połowa meczu za nami! Jak na razie oglądamy bardzo dobre widowisko z obu stron, jednak niewielka przewaga jest po stronie gospodarzy. Bardzo kontrowersyjną decyzją sędziego było niepodyktowanie rzutu karnego po faulu Sippela na Andre Schuerrle. Zapraszam Państwa na drugą połowę po krótkiej przerwie!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Ricardo Rodrigueza, piłkę wybijają gospodarze i sędzia kończy pierwszą część spotkania!

• I jeszcze jeden żółty kartonik, tym razem fauluje Johnson.

• Kolejna żółta kartka, tym razem dla zawodnika gospodarzy. Xhaka brzydko fauluje Josuha Guilavogui.

• Raffael oddaje strzał z 20. metrów, jednak tą pewnie łapie Benaglio.

• Żółta karta dla Marcela Schaefera za faul od tyłu na Raffaelu.

• Raffael minął 3 piłkarzy, jednak przy nacisku dwóch rywali w narożniku boiska piłka uciekła mu i wyszła na aut bramkowy. Od bramki rozpocznie Benaglio.

• Piłkę przejmuje Naldo i "Wilki" przy piłce.

• Piłkę cały czas wymieniają zawodnicy Borussi.

• Długie podanie z lewej strony boiska kierowane do Korba, jednak podanie jest bardzo niecelne i od bramki rozpocznie Benaglio.

• Akcja lewą stroną Rodrigueza, ten oddał piłkę do Schaefer'a, lecz ten uderza bardzo niecelnie.

• Went rozgrywa piłkę na lewym skrzydle z Stindlem, jednak piłka wyszła na aut bramkowy, zaraz po tym dośrodkowanie Korba wybijają obrońcy.

• Johnson otrzymuje znakomite prostopadłe podanie, jednak sędzia odgwizduje spalonego.

• Max Kruse bardzo brzydko fauluje Stindla, jednak tym razem sędzia nie pokazał żółtej kartki.

• Xhaka po raz kolejny fauluje - tym razem Caligiuriego.

• Strzał z daleka Timma Klose pewnie łapie Sippel.

• Dahoud zagrywa na prawe skrzydło do Korba, jednak jego dośrodkowanie łapie Benaglio. Zaraz po tej sytuacji Max Kruse dośrodkowuje, odbita piłka od obrońcy trafia w ręce bramkarza Borussii.

• Kolejna dobra okazja gospodarzy.Traore zszedł z prawego skrzydła i oddał strzał na dłuższy słupek, jednak piłka o 2 metry minęła bramkę.

• Kolejne prostopadłe podanie ze środka pola wybija Naldo, przy piłce wciąż gospodarze.

• Piłkę przejmuje Traore, jednak jego podanie do Raffaela bardzo niedokładne i przy piłce Diego Benaglio.

• Przy piłce wciąż utrzymują się goście.

• Rodriguez z lewej strony boiska, jednak był osamotniony i zagrał piłkę w ręce Tobiasa Sippela.

• Wydawało się, że Andre Schuerrle był faulowany przez bramkarza gospodarzy po doskonałym prostopadłym podaniu i w pierwszej chwili sędzia podyktował rzut karny, jednak chwilę później zmienił swoją decyzję.

• Zmiana decyzji sędziego! Od bramki zaczyna Tobias Sippel!

• Rzut karny dla Wolfsburga!

• Daleki wyrzut Ricardo Rodrigueza z autu, do piłki dopadł Schuerrle, przebiegł 30 metrów, ale piłkę wślizgiem wybija obrońca.

• Dobra akcja po drugiej stronie boiska, strzał z ostrego konta oddaje Schuerrle, jednak trafił prosto w bramkarza gospodarzy.

• Słupek! Znakomita akcja gospodarzy! Po wymienieniu kilku podań, strzał oddał Raffael, lecz ta trafiła w słupek, dobitkę po rykoszecie łapie Benaglio.

• Piłkę z rzutu rożnego spokojnie wyłapuje Benaglio.

• Dobre podanie ze środka pola na prawe skrzydło do Korba, ten dośrodkowuje, jednak piłka trafia w obrońcę i mamy rzut rożny.

• Piłkę na swojej połowie rozgrywają goście, cały czas pressingiem atakuje zespół Borussi.

• Na spalonym Andre Schuerrle.

• Akcja prawą stroną boiska, jednak Korb fauluje przeciwnika.

• Xhaka brzydko fauluję po prawej stronie boiska.

• Przy piłce goście, starają się skonstruować akcję.

• Dośrodkowanie Raffaela z rzutu wolnego z lewej strony boiska piąstkuje Benaglio.

• Gwiżdże sędzia i od środka boiska zaczęli gospodarze!

• Sędzia Felix Zwayer będzie sędziował w dzisiejszym spotkaniu.

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie Borussia-Park!

• Czas na ławkę rezerwowych gospodarzy:

Christofer Heimeroth, Roel Brouwers, Håvard Nordtveit, Patrick Herrmann, Josip Drmić, Thorgan Hazard, André Hahn.

• W meczu nie mogą wystąpić z powodu kontuzji:

Borussia: Stranzl

Wolfsburg: Felipe, Knoche

• Za niecałe pół godziny początek spotkania!

• Dużym zaskoczeniem jest pojawienie się na ławce rezerwowych Luiza Gustavo, który ostatnio leczył kontuzję i nie był przewidywany do gry w dzisiejszym meczu.

• Znamy podstawowe jedenastki, więc czas na ławki rezerwowych! Na początek Wolfsburg:

Koen Casteels, Nicklas Bendtner, Julian Draxler,Bas Dost, Christian Träsch, Dante, Luiz Gustavo.

• Oto podstawowe jedenastki obu drużyn!

• W poprzedniej kolejce Wolfsburg jedynie zremisował na własnym stadionie z Hannover 96 1-1, natomiast Borussia wygrała na wyjeździe z VFB Sttugart 3-1.

• Przed 8. kolejką Borussia zajmowała dopiero czternaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 6 punktów, natomiast popularne "Wilki" plasowały się na 4. miejscu z 12 "oczkami" na koncie. Przypomnijmy, że oba kluby stały w poprzednim sezonie na podium Bundesligi. Gospodarze zajęli 3. miejsce, a goście 2. pozycje.

• W ramach 8. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Mönchengladbach podejmie na własnym stadionie VfL Wolfsburg. Początek spotkania już za niewiele ponad godzinę! Na relację zaprasza Państwa Mariusz Daniluk!