Mecz Bruk-Bet Termalica - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać...

Mecz Bruk-Bet Termalica - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 24. kolejka
2017-03-04 18:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

Ruch Chorzów

0

• Ostatni gwizdek Krzysztofa Jakubika w Niecieczy. Bruk-Bet Termalica bezbramkowo remisuje z Ruchem Chorzów po mocno przeciętnym widowisku.

Obraz meczu byłby zupełnie inny, gdyby w 64. minucie Wojciech Kędziora wykorzystał rzut karny.

• Po niepewnym piąstkowaniu Libora Hrdlicki piłkę przechwycił Roman Gergel. Zza linii 16. metra uderzył w stronę bramki, ale z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców gości!

• Dalekie zagranie Przemysława Szarka z pominięciem drugiej linii w "szesnastkę" Ruchu. Marcin Kowalczyk wybija piłkę...

• Na doliczony czas w postaci trzech minut pojawia się Jakub Arak za Jarosława Niezgodę.

• To powinien być gol dla "Słoników"! Dawid Nowak kapitalnie przejmuje piłkę w polu karnym Ruchu, po czym huknął jak z armaty w słupek... podtrzymujący słupek!

• Żółta kartka dla Artema Putiwcewa za faul.

• Po chwili zrobiło się groźnie przed drugą bramką. Dawidowi Nowakowi odskoczyła piłka przed bramkarzem Ruchu, który zdołał ją złapać.

• Jarosław Niezgoda przewraca się w polu karnym gospodarzy po kontakcie z jednym z zawodników rywali. Gwizdek sędziego milczy!

• Miłosz za Miłosza - Trojak zastępuje Przybeckiego.

• Urazu mięśniowego nabawił się Miłosz Przybecki. Będzie konieczna druga zmiana.

• Paweł Oleksy melduje się na murawie. W jego miejsce pojawia się Paweł Oleksy.

• W odpowiedzi na solową akcję zdecydował się Łukasz Moneta. Jego płaskie uderzenie w stronę bliskiego słupka broni nogami Krzysztof Pilarz!

• Valdislavs Gutkovskis nie zdołał złożyć się do strzału głową po centrze z prawej flanki. Uderzył dokładnie tam, skąd przyszła piłka!

• Czesław Michniewicz wzmacnia siłę ognia: Wprowadza Dawida Nowaka za Bartłomieja Babiarza.

• Bardzo dobra akcja Romana Gergela lewą stroną. Brakowało tylko dokładnego podania w "szesnastkę". Posłał piłkę tam, gdzie roiło się od zawodników ubranych na niebiesko.

• 56% Posiadanie piłki 44%

• Vladislavs Gutkovskis przeniósł się na prawe skrzydło. Dostaje podanie od Patryka Fryca, ale dośrodkowanie Łotysza wypada przemilczeć.

• Za głębokie dośrodkowanie Michała Koja z lewej strony. Krzysztof Pilarz łapie piłkę.

• Ruch próbuje uspokoić grę. Skutecznie.

• Libor Hrdlicka broni "jedenastkę" strzelaną przez Wojciecha Kędziorę - piłka leciała w prawy dolny róg. Czeski bramkarz wyczuł intencję strzelca!

• Sędzia wskazuje na "wapno" po tym, jak Michał Helik powalił Artema Putiwcewa!

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Za Davida Gubę pojawia się Wojciech Kędziora.

• I kolejna pewna interwencja bramkarza Bruk-Betu. Łapie piłkę przed rozpędzonym Jarosławie Niezgodzie.

• Mamy kontrowersję - po rzucie rożnym piłka trafia w rękę Artema Putiwcewa, który kilka sekund ją przytrzymał. Sędzia nie podyktował rzutu karnego...

Artem

• Krzysztof Pilarz spokojnie chwyta piłkę po centrze z prawej strony.

• Roman Gergel zmienia Patrika Misaka.

• Krzysztof Pilarz dobrze wybił się z "progu" w stronę lewego słupka! Paruje piłkę na korner po strzale Patryka Lipskiego!

• Przemysław Szarek fauluje Jarosława Szarka przed polem karnym. Żółta kartka.

• Patryk Lipski w roli lewoskrzydłowego zagrywa przed bramkę... do nikogo.

• Zamieszanie pod bramką Bruk-Betu p rzucie rożnym gości. I jeszcze jeden, po którym Krzysztof Pilarz chwyta piłkę po strzale Michała Helika z bliskiej odległości!

• Sędzia częściej sięga do kieszonki niż mamy składnych akcji. Patryk Fryc ogląda żółtą kartkę za faul.

• Nie ma gola dla "Słoników"! Po centrze z lewej strony David Guba nieczysto trafia w piłkę z przewrotki, a ta spadła pod nogi Vladislavsa Gutkovskisa. Jego płaskie uderzenie broni Libor Hrdlicka!

• Kibice gospodarzy zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego, po czym skandowali "Cześć i chwała Bohaterom".

Cóż, więcej dzieje się na trybunach niż na boisku...

• I "żółtko" na koncie Michała Helika za zahaczenie "Białego Lukaku".

• Szybkie wznowienie gry zaskoczyło nie tylko przyjezdnych, lecz także... zawodników Bruk-Bet Termaliki.

• Żółta kartka dla Marcina Kowalczyka za faul na Bartłomieju Babiarzu w kole środkowym.

• "Słoniki zaczynają drugie trzy kwadranse. Bez zmian w obu ekipach.

• Powracamy do Niecieczy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Bruk-Bet Termalica - Ruch Chorzów. Po pierwszej połowie jest bezbramkowy remis.

• "Szału nie ma", chociaż trochę więcej działo się pod bramką gości. Kilkakrotnie Libor Hrdlicka zdołał uratować swoich kolegów przed utratą bramki. W drugim polu karnym było tak, jak w całej pierwszej połowie - niemrawo.

Liczmy więc na to, że po zmianie stron będzie ciekawiej.

• +1' Po doliczeniu jednej minuty Krzysztof Jakubik kończy pierwszą połowę. W meczu dla koneserów Bruk-Bet Termalica bezbramkowo remisuje z Ruchem Chorzów.

• Gra wznowiona. Za chwilę obie drużyny będą w komplecie.

• Mocne zderzenie głowami Bartłomieja Babiarza z Maciejem Urbańczykiem.Sztaby medyczne są już przy zawodnikach.

• Atak Miłosza Przybeckiego prawą flanką został zakończony za mocnym dośrodkowaniem w pole karne "Słoników". Po chwili Jarosław Niezgoda został skutecznie odcięty od piłki przez Patryka Fryca. Krzysztof Pilarz wznawia grę wybiciem z "piątki".

• Patrik Misak nie zdążył do prostopadłego podania Samuela Stefanika. Piłka wychodzi poza linię końcową. Goście z "piątki".

• Gra wznowiona.Z Łotyszem jest wszystko w porządku.
    Jeszcze żółtą kartką zostaje upomniany Michał Koj
    za niesportowe zachowanie. Po aucie gospodarzy... rzucił drugą piłkę na boisko.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie łapie Libor Hrdlicka. Jednak sędzia przerywa grę, bowiem na murawie leży Vladislavs Gutkovskis - zderzył się z Michałem Kojem.

• Interwencja Libora Hrdlicki na notę po strzela Patrika Misaka. Piłka nie leciała w światło bramki, ale na wszelki wypadek interweniował - rzut rożny.

• Ciężar gry przeniósł się szybko pod drugą bramkę. Po dalekim wyrzucie z autu poradziła sobie obrony gospodarzy.

• Bartłomiej Babiarz zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Przymierzył lewą nogą.. w sam środek bramki, do "koszyczka" bramkarza gości.

• Od kilku minut przewaga jest po stronie piłkarzy Czesława Michniewicza. Po centrze z lewej strony Patrik Misak uderzył anemicznie głową w stronę bramki. Libor Hrdlicka chwyta piłkę.

• Spokojny atak pozycyjny gospodarzy, po którym niespodziewanie na strzał z dystansu zdecydował się David Guba! Piłka w nieznacznej odległości minęła lewy słupek bramki Ruchu!

• Patrik Misak na spalonym.

• Dalekie zagranie Patryka Lipskiego do Jarosława Niezgody było skazane na porażkę. Piłkę przed linią 16. metra chwyta Krzysztof Pilarz.

• Świetna akcja gospodarzy i jeszcze lepsza interwencja Libora Hrdlicki! Nogami broni strzał Vladislavsa Gutkovsisa z kilku metrów!

• Łukasz Surma traci piłkę ok. 30 metrów od własnej bramki. Krzysztof Jakubik zauważył jednak przewinienie Mateusza Kupczaka na kapitanie Ruchu, który rozgrywa 250. występ z "R" na piersi.

• Gromkie brawa kibiców. Spiker poinformował, że... polscy skoczkowie zostali mistrzami świata. Gratulujemy!

• Jarosław Niezgoda główkuje wyżej niż mocniej po wrzutce Patryka Lipskiego. Piłkę spokojnie łapie Krzysztof Pilarz.

• Jarosław Niezgoda zdołał dobiec do prostopadłej piłki Miłosza Przybeckiego. Napastnik Ruchu "objechał" Krzysztofa Pilarza, a jego strzał z ostrego kąta zablokował przed bramką obrońca "Słoników"!

• Strzał Łukasza Monety z lewej strony pola karnego został zablokowany. Rzut rożny nie przynosi powodzenia. Wcześniej korner mieli gospodarze. Bez trudu poradzili sobie "Niebiescy".

• Bruk-Bet to jest potęga, Bruk-Bet najlepszy jest - niesie się po kameralnym obiekcie w Niecieczy.

• Michał Koj w roli lewoskrzydłowego centruje na bliższy słupek. Tam Łukasz Moneta nie zdołał opanować piłki. Krzysztof Pilarz od bramki.

• Pewne i zdecydowane wyjście Krzysztofa Pilarza, który wyprzedza Łukasza Monetę. Po chwili zrobiło się groźnie pod drugą bramką, gdzie Libor Hrdlicka wygrywa pojedynek sam na sam z Davidem Gudbą!

• Patryk Fryc dostaje niezłą piłkę na prawej flance. Chciał od razu zagrać w "szesnastkę" do Vladislavsa Gutkovskisa, lecz dobrze ustawiony Marcin Kowalczyk przechwytuje piłkę przed linią 16. metra.

• Libor Hrdlicka broni strzał d dystansu Samuela Stefanika. Sędzia zauważył, że Słowak pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki.

• Maciej Urbańczyk zahaczył w środku pola Patrika Misaka. Szybkie wznowienie gry z przerzutem na prawą stronę do Davida Guby, ale ten traci piłkę na rzecz Marcina Kowalczyka.

• Na gwizdek Krzysztofa Jakubika ze środka zaczynają przyjezdni!

• Obie "jedenastki", przy hymnie gospodarzy, wychodzą na murawę! Kapitanami są Bartłomiej Babiarz - były piłkarz Ruchu Chorzów - i weteran polskich boisk, Łukasz Surma.

• Małe ciekawostki dotyczące obu drużyn:

• gospodarze dzisiejszego spotkania wygrali tylko jeden z sześciu domowych spotkań
    • w ostatnich trzech spotkaniach Ruch strzelił aż 10 bramek (a 33 w całym sezonie)
  • W rundzie jesiennej górą był Bruk-Bet Termalica, który wygrał po Vladislavsa Gutkovskisa. Dokładnie taki sam wynik, tylko w przeciwną stronę, był w poprzednim sezonie w Niecieczy. Wówczas na listę strzelców wpisał się Kamil Mazek, który niedawno został nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin.

• I rezerwowi Bruk-Betu Termaliki: Krzysztof Baran - Sebastian Ziajka, Roman Gergel, Kornel Osyra, Dawid Nowak, Wojciech Kędziora, Wołodymyr Kowal.

• Nowym zawodnikiem "Słoników" został Martin Miković. Niedługo powinien zadebiutować w Ekstraklasie. Co o nim powiedział trener Czesław Michniewicz?

• Rezerwowi Ruchu: Jakub Miszczuk - Paweł Oleksy, Milen Gamakow, Miłosz Trojak, Michał Walski, Eduards Visnakovs, Jakub Arak.

• Do rozpoczęcia meczu przez Krzysztofa Jakubika jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Kai Krasnodębskiej:

• Zza klawiatury wita Tomasz Górski i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Drugie sobotnie starcie w naszej ukochanej Ekstraklasie to drużyn z dwóch biegunów tabeli: piąty Bruk-Bet Termalica podejmie czternasty Ruch Chorzów. Przyjezdni przyjeżdżają do Niecieczy w dobrych nastrojach, bowiem wygrali dwa ostatnie spotkania. "Słonie" zaś dwukrotnie dzieliły się punktami.

Dzisiaj którejś ze stron zakończy się passa....

Kaja Krasnodębska

Termalica - Ruch LIVE! Czy "Niebiescy" przedłużą zwycięską serię?

Termalica - Ruch LIVE! Czy "Niebiescy" przedłużą zwycięską serię? ©Maciej Gapinski

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów ONLINE. Jeszcze podczas zimowej przerwy można by śmiało powiedzieć, że w sobotnim starciu z Niecieczy bezwzględnym faworytem będą gospodarze. Przez te kilka tygodni perspektywa nieco się już zmieniła i na dobrą sprawę ciężko jednoznacznie określić, kto wyjdzie górą ze starcia Bruk-Betu z Ruchem Chorzów. Zwłaszcza, że Słoniki nie od dziś miewają problemy z zespołami z dolnej części tabeli. Relacja LIVE od 18:00.

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów ONLINE

W tym sezonie ulegli już między innymi Górnikowi Łęczna czy Piastowi Gliwice czyli drużynom z samego dna ligowych rozgrywek. Do tego zaszczytnego grona pogromców Słoni z pewnością chciałby dołączyć również Ruch.
Niebiescy bardzo potrzebują kolejnych punktów. Dzięki dwóm wygranym w poprzednich meczch wydostali się ze strefy spadkowej, aktualnie plasując się na czternastej pozycji. Nie mogą się tutaj jednak czuć bezpiecznie. Na swym koncie mają bowiem 22 punkty, dokładnie tyle samo co znajdujący się miejsce niżej Piast Gliwice i tylko jeden więcej niż ostatni Górnik. Z drugiej strony zwycięstwo w Małopolsce pozwoliłoby im dogonić Cracovię.

Ostatnie dwa tygodnie okazały się najlepszymi w wykonaniu podopiecznych Waldemara Fornalika w aktualnym sezonie. Najpierw niepodziewany tryumf przy Łazienkowskiej okraszony efektownymi golami Patryka Lipskiego oraz Macieja Urbańczyka, a w poniedziałek zwycięsko wyszli także z pojedynku ze Śląskiem Wrocław. Przy Cichej to goście dłużej utrzymywali się przy piłce, cóż jednak z tego skoro to Niebiescy byli się skuteczniejsi. Szybkie trafienie Miłosza Przybeckiego ustawiło spotkanie, a pewnie wykonana jedenastka Rafała Grodzickiego tylko potwierdziła ich wyższość.

Tym samym po raz pierwszy w tym sezonie Ruch zwyciężył w dwóch meczach pod rząd. Świetna passa może zostać przedłużona już dzisiaj. Wystarczy "tylko" wygrać z Bruk-Betem. Muszą poradzić sobie bez swojego kapitana Rafała Grodzickiego oraz pauzującego za uderzenie Artura Jędrzejczyka Adama Pazio. Zabraknie także sprzedanego już do Zagłębia Lubin Kamila Mazka. Nieobecność reprezentanta Polski do lat 21 otwiera ogromną szansę przed jego kolegą Łukaszem Monetą. Pomocnik od pierwszej minuty zagrał już przeciwko Śląskowi i wszystko wskazuje na to, że zagra również i w sobotę.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Dobrą wiadomością dla kibiców Ruchu jest powrót do zdrowia Marcina Kowalczyka oraz Martina Konczkowskiego. Z pewnością wzmocnią linię defensywy Waldemara Fornalika. Po drugiej stronie nie zobaczymy natomiast Dalibora Plevy oraz Vlastimira Jovanovicia. Pod znakiem zapytania stoi występ Kornela Osyry.

Czesław Michniewicz przed tygodniem mógł być zadowolony ze swego zespołu. Słoniki wywiozły remis z trudnego terenu przy Łazienkowskiej. Bohaterem był w tamtym spotkaniu Samuel Stefanik. Dzięki jego golowi, niecieczanie zdobyli kolejny punkt. Mają ich już 35. Do ścisłej czołówki tracą jednak sporo.

Jesienią ze starcia między tymi zespołami zwycięsko wyszedł Bruk-Bet. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Vladislav Gutkovskis, a przez resztę gry jego koledzy skutecznie bronili prowadzenia. Zadanie było o tyle łatwiejsze, że Marcin Kowalczyk już w pierwszej połowie zdobył czerwoną kartkę.

Przypuszczalne składy:

Termalica: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Guilherme - Guba (Gergel), Kupczak, Stefanik, Babiarz, Misak - Gutkovskis.

Ruch: Hrdlicka - Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Oleksy - Przybecki, Surma, Lipski, Urbańczyk, Moneta - Niezgoda.

Nie zagrają:

Termalica: Pleva, Jovanović
Ruch: Grodzicki, Pazio

Forma w ostatnich meczach:

Termalica:
Legia Warszawa - Termalica 1:1 (Ekstraklasa, 26.02.2017)
Termalica - Lechia Gdańsk 1:1 (Ekstraklasa, 18.02.2017)
Lech Poznań - Termalica 3:0 (Ekstraklasa, 10.02.2017)

Ruch:
Ruch - Śląsk Wrocław 2:0 (Ekstraklasa, 27.02.2017)
Legia Warszawa - Ruch 1:3 (Ekstraklasa, 19.02.2017)
Ruch - Cracovia 0:1 (Ekstraklasa, 10.02.2017)

Ostatnie bezpośrednie spotkania:

Ruch - Termalica 0:1 (Ekstraklasa, 16.09.2016)
Termalica - Ruch 0:1 (Ekstraklasa, 19.12.2015)
Ruch - Termalica 4:1 (Ekstraklasa, 22.08.2015)

Transmisję przeprowadzi Canal+ Sport. Wstęp o 17:55, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Komentują Rafał Dębiński i Kazimierz Węgrzyn. Relacja LIVE w GOL24.pl