Bruk-Bet Termalica Nieciecza

2

Wisła Kraków

3

• Koniec emocjonującego meczu w Niecieczy! Przemeblowana Wisła dała radę ambitnej Termalice, która mogła nawet wygrać ten mecz, gdyby nie pechowe rykoszety przy golach "Białej Gwiazdy"! Poziom meczu pozostawiał wiele do życzenia, jednak na emocje nie mogliśmy dzisiaj narzekać. Termalica 2:3 Wisła, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na GOL24.pl.

• Co za historia... Ogromne zamieszanie w polu karnym Termaliki i Zachara szczupakiem wbija piątą bramkę w tym meczu! Czy ostatnią?! Co tu się dzieje!

• GOOOOOOOOLLLL!!!!! WISŁA ZNOWU, ZNOWU, ALE TO ZNOWU WYGRYWA W KOŃCÓWCE!!!!!!!!! MATEUSZ ZACHARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Wzmocnienie defensywy Termaliki na ostatnie minuty, na murawie melduje się Dalibor Pleva, schodzi Jovanović.

• Nie ma gola!!! Videmont wystawił piłkę Sadlokowi, a ten huknął w poprzeczkę!

• Wiślacy próbują skarcić gospodarzy w samej końcówce, jednak po pudle Zachary brakuje im dogodnej okazji na oddanie strzału.

• Fatalna strata Urygi sprezentowała Niecieczy kontrę, nie, zepsuta, ciągnie Wisła... Zachara zablokowany przez obrońcę!

• Semir Štilić (Wisła) wyraźnie opada z sił, na końcówkę meczu zastąpi go Hugo Vidémont.

• Ale wcześniej faulował także Pol Llonch (Wisła) i też zostaje napomniany przez arbitra.

• Strzelec wyrównującej bramki, Petar Brlek (Wisła), skończy mecz z żółtą kartką za zahaczenie Jovanovicia.

• Štilić!!! Pięknie Bośniak złożył się do woleja, trafia w słupek bramki Pilarza! Oj, to mogła być piłka meczowa!

• Na murawie już nie ma Patrika Mišáka (Termalica), zastępuje go Vladiskavs Gutkovskis.

• Podwójna zmiana, najpierw w Wiśle - schodzi Paweł Brożek, wchodzi Mateusz Zachara.

• Tak, to żółta kartka dla Martina Mikoviča (Termalica), Słowak popełnił faul taktyczny.

• Przełamuje się Termalica, a konkretnie Kupczak, ale jego próbę pewnie broni Załuska. Zostało 20 minut, ile jeszcze goli zobaczymy?!

• Liczy się to, co w sieci, ale druga bramka Wisły to jeszcze większe kuriozum od pierwszej! Brlek wypuścił sobie piłkę i kopnął ją tak, że ta po łydce obrońcy gospodarzy wpadła Pilarzowi za kołnierz!

• GOOOLL!!! 2:2!!! OJEJ, TO ZNOWU RYKOSZET! TYM RAZEM PETAR BRLEK Z POMOCĄ OBROŃCY TERMALIKI!!!

• Reaguje Kiko Ramirez, który odstawił od składu Rafała Boguskiego na dokładnie 63 minuty. "Dziki" właśnie zmienia Patryka Maleckiego.

• "Walczyć, Wisła, walczyć!" - śpiewa liczna grupa kibiców z Krakowa. Nie da się ukryć, że przed przerwą goście zdominowali gospodarzy, ale to Termalica jest skuteczniejsza pod bramką.

• Żółta kartka dla Patryka Małeckiego (Wisła) za przewinienie na własnej połowie.

• To historia z gatunku "od zera do bohatera"! Cywka dopuścił się faulu w narożniku boiska, dośrodkowanie spadło na głowę Putiwcewa, który niekryty wbił piłkę pod poprzeczkę!

• ALE GOOOOLLL!!! TERMALICA WYCHODZI NA PROWADZENIE, STRZELCEM ARTEM PUTIWCEW!

• Niepewna interwencja Gonzaleza, Hiszpan musiał naprawiać swój własny błąd.

• Ostatnie piątki, "żółwiki", uwagi, mobilizacja - zaczynamy drugą połowę w Niecieczy! Pierwsza mogła się podobać ze względu na tempo, bramki i okazje, jak będzie w drugiej?

• Ładna wrzutka Mączyńskiego z rzutu wolnego, Brożek przyjął i strzelił wzdłuż bramki - nie ma gola! To również koniec pierwszej połowy w Niecieczy.

• Została jeszcze jedna, doliczona minuta pierwszej połowy. W bramkach mamy remis, jednak to "Biała Gwiazda" miała więcej dogodnych okazji na gole.

• Co za zmysł Brożka i podanie do Lloncha! Katalończyk był oko w oko z Pilarzem i strzelił prosto w bramkarza!

• Jest zmiana. Za Romana Gergela, który opuszcza boisko z kontuzją, wchodzi... inny Słowak, Martin Mikovič.

• Będzie potrzebna pomoc dla Gergela, Słowak nie wstaje z murawy i łapie się za pachwinę. To wygląda na koniec meczu dla pomocnika Termaliki...

• I rzeczywiście, był strzał, ale piłkę piąstkuje Pilarz! Dobre ustawienie bramkarza Niecieczy!

• Rzut wolny dla gości, to dogodna odległość dla Štilicia. Będzie bezpośredni strzał na bramkę?

• Piłka wybita przez obronę "Słoni", ale szybko wraca do wiślaków. To całkiem żywy mecz, w którym na razie nie widać przewagi żadnej z drużyn.

• Teraz Guilherme musiał sfaulować Brleka żeby ratować zespół, rzut wolny spod linii bocznej, na wysokości pola karnego Termaliki.

• Znowu blisko gola wiślacy! Piłka odegrana do czekającego na szesnastym metrze Małeckiego, który podkręcił ją nad poprzeczkę!

• Fryc szarpał uciekającego Małeckiego za koszulkę, sędzia odgwizduje faul, jednak rezygnuje z żółtej kartki dla obrońcy gospodarzy. No i zarazem byłego wiślaka.

• Kolejne groźne dośrodkowanie gospodarzy z lewej strony, dobrze ustawiony był Gonzalez i zdjął Štefánikowi piłkę z głowy.

• Ale teraz Brożek! Zobaczyliśmy trochę magii Štilicia, który doskonale podawał, a napastnik Wisły płasko strzelił pół metra od słupka!

• Obrona Załuski zdała się na nic, bo z dobitką pospieszył Mišák i wbił piłkę do bramki! Pierwszy strzelał Roman Gergel!

• GOOOLLLL!!! I WYRÓWNANIE MISZAKA!!! NIECIECZA BŁYSKAWICZNIE ODPOWIADA WIŚLAKOM!

• Szczęśliwa bramka "Białej Gwiazdy"! Płaskie uderzenie Cywki nie wyglądało w ogóle na niebezpieczne, a jednak po drodze odbiło się od Putiwcewa i kompletnie zmyliło bramkarza!

• GOOOLLL!!! TO SAMOBÓJ PUTIWCEWA? CHYBA TAK! WIŚLACY PROWADZĄ 1:0!

• Dośrodkowanie Małeckiego wybite tak samo, jak poprawka Cywki. Gospodarze od razu wychodzą z kontratakiem.

• Do prostopadłej piłki już zbierał się Stefanik, w pogoń za Słowakiem puścił się Cywka i zdążył mu ją odebrać.

• Niebezpiecznie! Gdyby nie interwencja Sadloka, dośrodkowanie Termaliki mogłoby się skończyć golem z bliska.

• Na lewym skrzydle szarżuje Babiarz, Gonzalez nie może poradzić sobie z niskim zawodnikiem gospodarzy i wybija piłkę za linię boczną.

• Wiślacy spokojnie rozgrywają piłkę w defensywie, czasem brakuje tego spokoju. Uryga w aut - to jego pierwszy mecz o stawkę od grudnia.

• Rozpoczynamy ważny mecz dla układu pierwszej ósemki! Wszystkie bilety na spotkanie Termaliki z Wisłą zostały wyprzedane, oby piłkarze też zaprezentowali się z dobrej strony!

• Tak wyglądał przyjazd wiślaków na stadion w Niecieczy:

• Korzystny bilans. "Biała Gwiazda" jeszcze nigdy nie przegrała z Bruk-Bet Termaliką - nawet wtedy, gdy bramkę strzelał jej... golkiper Krzysztof Pilarz. Jesienią wiślacy pewnie pokonali małopolskiego rywala 2:0.

• Nowa czy stara - miotła pilnie potrzebna. Po zwolnieniu Czesława Michniewicza zespół "Słoni" przejął Marcin Węglewski i przegrał swój debiutancki mecz w Białymstoku. Wcześniej Termalica przegrała ze Śląskiem i Wisłą Płock, co postawiło pod znakiem zapytania awans do grupy mistrzowskiej.

• Do meczowej osiemnastki nie zmieścili się tacy piłkarze, jak Dawid Nowak, Wojciech Kędziora, bramkarz Krzysztof Baran i narzekający na uraz kolana Bartłomiej Smuczyński.

• I rezerwowi gospodarzy: Dariusz Trela, Sebastian Ziajka, Martin Mikovič, Dalibor Pleva, Dávid Guba, Vladislavs Gutkovskis, Przemysław Szarek.

• Oprócz "Głowy" poza kadrą znaleźli się Michał Miśkiewicz i przewlekle kontuzjowany Rafał Pietrzak.

• Na ławce rezerwowych Wisły zasiądą dzisiaj Michał Buchalik, Jakub Bartkowski, Rafał Boguski, Zdeněk Ondrášek, Mateusz Zachara, Matija Špičić i Hugo Vidémont.

• Mamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, największe zaskoczenie to nieobecność Arkadiusza Głowackiego w składzie Wisły:

• Zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia naszej relacji NA ŻYWO z meczu Bruk-Bet Termaliki z Wisłą Kraków. Pierwszy gwizdek dopiero o godzinie 20:30, ale relację rozpoczynamy już teraz!

Bartosz Głąb

Mecz Bruk-Bet Termalica  - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Mecz Bruk-Bet Termalica - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Wojciech Matusik / Polska Press

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków ONLINE. W spotkaniu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy naprzeciw siebie stanie dwójka sąsiadów z ligowej tabeli, czyli siódma przed tą kolejką Bruk-Bet Termalica Nieciecza i szósta Wisła Kraków. Faworytem spotkania jest "Biała Gwiazda", która naprawdę nieźle spisuje się wiosną, natomiast Termalica jeszcze nie wygrała spotkania w tym roku.

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków ONLINE

Spotkanie w Krakowie zapowiada się bardzo ciekawie. Wisła ostatnio prezentuje naprawdę dobry futbol, mają coraz szczelniejszą defensywę, a i atak z reguły nie zawodzi. W tym roku Wisła przegrała zaledwie dwa spotkania, na wyjeździe Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa, natomiast u siebie jest nie do pokonania. Nowy trener Wisły, który jest w klubie od zimy wydaje się być strzałem w dziesiątkę w obecnym sezonie, a takich decyzji od bardzo dawna brakowało w krakowskim klubie.

Bruk-Bet Termalica jest natomiast na drugim biegunie. Co prawda plasuje się zaledwie pozycję niżej od Wisły, ale ostatnie wyniki klubu z Niecieczy dają dużo do życzenia. Wystarczy napisać, że "Słoniki" w tym roku nie wygrały żadnego spotkania zdobywając zaledwie trzy punkty w siedmiu meczach tego roku. Termalica była rewelacją jesieni w Lotto Ekstraklasie, o czym pisała nawet angielska gazeta, teraz jednak będą musieli walczyć o utrzymanie się w grupie mistrzowskiej, a w spotkaniu z Wisłą nie są faworytem.

Ostatnio oba zespoły mierzyły się ze sobą w drugiej połowie października zeszłego roku. Wtedy w Krakowie przy Reymonta 22 zespół Wisły wygrał 2:0 po dwóch trafieniach Zdenka Ondraska. Drugą bramkę Czech zdobył z rzutu karnego.

NIE ZAGRAJĄ

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Kędziora, Peda, Smuczyński, Wrąbel (kontuzja)

Wisła Kraków: Pietrzak (kontuzja)

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Jagiellonia - Termalica 1:0 (Lotto Ekstraklasa)
Termalica - Śląsk 1:2 (Lotto Ekstraklasa)
Wisła Płock - Termalica 1:0 (Lotto Ekstraklasa)
Termalica - Ruch 0:0 (Lotto Ekstraklasa)
Legia - Termalica 1:1 (Lotto Ekstraklasa)

Wisła Kraków - Lech 0:0 (Lotto Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Podhale Nowy Targ 3:0 (Mecz Towarzyski)
Wisła Kraków - Wisła Płock 3:2 (Lotto Ekstraklasa)
Legia - Wisła Kraków 1:0 (Lotto Ekstraklasa)
Piast - Wisła kraków 1:2 (Lotto Ekstraklasa)

SĘDZIA

Krzysztof Jakubik (Siedlce) - sędziował obu zespołom po dwa razy. Wisła jeszcze pod koniec lipca zeszłego roku przegrała w Gdańsku z Lechią 1:3, a na początku listopada wygrała w Krakowie z Górnikiem Łęczna 3:2. Natomiast Bruk-Bet Termalica na koniec zeszłego roku wygrała w Niecieczy z Pogonią Szczecin 2:0, a miesiąc temu bezbramkowo zremisowała u siebie z Ruchem Chorzów.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Pilarz - Fryc, Osyra, Putincev, Guilherme - Gergel, Babiarz, Stefanik, Kupczak, Guba - Gutkovskis;

Wisła Kraków: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Boguski, Mączyński, Stilić, Brlek, Małecki - Brożek.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków przeprowadzi CANAL+Sport HD. Spotkanie prosto ze stadionu w Niecieczy skomentują Adam Marchliński i Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24.pl!

20:30 mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków