4

Watford FC

2

• Mecz relacjonował Mateusz Hawrot, dziękuję za uwagę!

• Koniec! Długo się męczyli mistrzowie Anglii z naprawdę silnym Watfordem, ale finalnie za sprawą m.in. świetnego Batshuayia wygrali 4:2. Richarlison może żałować zepsucia dwóch wybornych okazji do zdobycia gola, bo w pewnym momencie goście mogli prowadzić spokojnie dwoma bramkami. Pierwsza wyjazdowa porażka Watfordu w tym sezonie, a Chelsea wydaje się wracać na właściwe tory. To był generalnie dobry, żywy, ciekawy mecz na Stamford Bridge.

• Batshuayi skutecznie przepchnął się w polu karnym i z trudem, ale skierował piłkę do siatki obok bezradnego Gomesa. Belg niewątpliwie został bohaterem meczu!

• Batshuayi! 4:2!

• Rudiger ostro potraktowany przez jednego z piłkarzy Watfordu.

• A doliczone zostało pięć minut.

• Trwa już doliczony czas gry, Chelsea przy piłce.

• Gray w miejsce Mariappy. Wszystko na jedną kartę stawia Silva.

• Fenomenalna indywidualna akcja Williana zakończona ciut za wysoką wrzutką w kierunku Rudigera i Bakayoko. Ależ miał nosa do zmian Antonio Conte.

• Jak padł gol?!
    Zappacosta potańczył na skrzydle z piłką, podał do Williana, ten fenomenalnie wrzucił w pole karne, gdzie Batshuayi nie zdołał oddać strzału głową, ale zrobił to Azpilicueta, kierując piłkę do siatki! 3:2!

• AZ-PI-LI-CUE-TA! 3:2! CHELSEA!

• Zappacosta za Pedro.

• Udana centra Femenii, futbolówkę atakował Kabasele, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów, by jej sięgnąć.

• Bakayoko nie dogadał się z Batshuayiem. Pomysł był dobry, wykonanie gorsze.

• Batshuayi! Znów był blisko drugiej bramki Belg, świetnie się obrócił w polu karnym i uderzył na bramkę, troszkę za wysoko. Rezerwowy napastnik w dwadzieścia minut zrobił dużo więcej, niż Morata w godzinę.

• Awizowany wcześniej Watson w miejsce Deeneya.

• Sprytnie Gomesa chciał zaskoczyć Batshuayi, niewiele się pomylił. Dobra zmiana Belga.

• Do wejścia na boisko szykuje się Ben Watson.

• Żółtko dla Femenii za idiotyczne zachowanie.

• Faul w ataku Richarlisona, przy okazji zderzyli się ze sobą Luiz i Cahill, lecz obaj będą w stanie grać dalej.

• Zablokowany strzał Cleverleya sprzed pola karnego. Korner dla gości.

• Pedro w boczną siatkę.

• Kabasele w dobrej okazji uderzył lekko i w środek bramki. A Chelsea nabiera wiatru w żagle!

• Jak padł gol?
    Pedro świetnie dośrodkował w pole karne, a tam Batshuayi ubiegł trzech rywali i głową pokonał Gomesa. 2:2! Szykuje się ciekawa końcówka!

• BATSHUAYI! REMIS!

• Holebas znów mocno wrzucił z autu, o piłkę walczył Deeney, ale sfaulował jednego z rywali.

• Ofensywna zmiana Conte. Willian za Alonso.

• Chelsea właściwie nie istnieje w drugiej połowie.

• Carillo w miejsce Pereyry.

• Pereyra prawdopodobnie nie będzie mógł kontynuować gry.

• Przerwa w grze, ten rajd Pereyra przypłacił jakimś urazem, zajmują się nim lekarze.

• Fabregas teraz dobrze w defensywie, zatrzymał rajd rozpędzonego Pereyry.

• Batshuayi za Moratę. Mecz do zapomnienia dla Hiszpana.

• Azpilicueta szukał centrą Fabregasa, ale piłka nie trafiła do Hiszpana, została wcześniej przejęta przez jednego z gości.

• Trochę chaosu teraz z obu stron. Na spalonym słabiutki dziś Morata.

• Kartka dla Moraty.

• Chelsea nie może się otrząsnąć po dwóch golach i dwóch innych, świetnych szansach gości. Bezradni są "The Blues".

• Richarlison znów zmarnował kapitalną okazję! Świetna wrzutka w pole karne z prawej strony i snajper Watfordu z kilku metrów głową skierował piłkę obok bramki. To powinno być 1:3!

• Za ciosem chcieli iść "Szerszenie", ale nie udało się stworzyć zagrożenia po rzucie rożnym.

• WATFORD NA PROWADZENIU! Nie udało się Richarlisonowi, udało się Pereyrze! Argentyńczyk dostał dobre podanie od właśnie Richarlisona i mierzonym uderzeniem pokonał Courtois! 1:2!

• RICHARLISON! JAK ON TEGO NIE TRAFIŁ?! PUDŁO SEZONU!
    Kapitalna akcja Femenii i Richarlison z dosłownie czterech metrów uderzył obok niemal pustej bramki! Ależ fatalnie się zachował zawodnik gości.

• Znów na strzał z daleka zdecydował się Pedro, lecz niewiele się pomylił.

• Szybko ruszyli gospodarze, najpierw było groźnie po wrzutce Azpilicuety, a później po ładnej akcji Alonso. Bez efektu.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

Wszechstronny Holebas tym razem w kapitalny sposób wrzucił piłkę z autu, piłkarze Chelsea wybili ją zbyt krótko, dopadł do niej Doucoure i potężnym uderzeniem nie dał szans Courtois. Remis do przerwy, wracamy za około kwadrans!

• GOOOL! Doucoure! 1:1!

• Duże zamieszanie po wrzutce Holebasa z rzutu wolnego, jednak nikomu z gości nie udało się dopaść do piłki i oddać strzału.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Morata sfrustrowany kolejnym nieudanym atakiem zespołu. Sam Hiszpan też nie gra dziś dobrych zawodów.

• No wreszcie coś! Fabregas kropnął z dystansu, lecz świetnie zachował się Gomes, parując piłkę do boku.

• Pierwsze dwadzieścia minut gry było dynamiczne i ciekawe, drugie - już takie nie jest. Niestety.

• Watford wciąż bez klarownej okazji do zdobycia gola.

• Złe podanie Pedro, piłkę przejął Holebas, ale kontrę gości zatrzymał Cahill.

• Chaos na boisku, Morata sygnalizuje, że dostał od Mariappy w twarz podczas walki o piłkę. Zawodnik gości ma już żółtą kartkę, ale sędzia powstrzymał się od pokazania drugiej.

• Słaby strzał Richarlisona, bez kłopotów Courtois.

• Mocny, mierzony strzał Cleverleya, skutecznie obroniony przez Courtois.

• Faul Pedro tuż przed własnym polem karnym.

• Znów krótkie rozegranie, znów próba strzału z dystansu, teraz w wykonaniu Luiza. Brazylijczyk uderzył jednak w sam środek bramki.

• Rzut rożny dla Chelsea, teraz bez wątpliwości, co do słuszności tej decyzji.

• Piłka trzy razy trafiła w pole karne gospodarzy i trzy razy została wybita - dwukrotnie zrobił to Luiz, a raz Cahill.

• Spadło tempo rozgrywania akcji. Teraz Morata dośrodkował wprost w ręce Gomesa.

• Pedro z dystansu, obok bramki.

• Faul taktyczny Rudigera na Richarlisonie. Żółta kartka dla Niemca.

• Kolejna dziś ładna dla oka akcja Chelsea, nieźle pokazał się Bakayoko, którego strzał finalnie został zablokowany.

• Dobra wrzutka Hazarda i jeszcze lepsze wyjście z bramki Gomesa. Świetnie pofrunął doświadczony bramkarz.

• Powtórki pokazują, że gol dla Chelsea padł chwilę po rozegraniu rzutu rożnego, którego być nie powinno. Błąd arbitra, lecz tutaj nie pomógł by nawet VAR.

• Żółta kartka dla Mariappy.

• Źle to wrzucił najpierw Holebas, a później Britos. Aut bramkowy.

• Richarlison faulowany przez Fabregasa, będzie dobra okazja na strzał lub groźną centrę.

• Fabregas! To powinno być 2:0! Hiszpański pomocnik dostał trochę przypadkowe podanie od Moraty, był sam na sam z Gomesem i zamiast szukać lepszego strzału, to spróbował przerzucić piłkę nad rywalem. Efekt? Futbolówka w rękach Gomesa.

Niesamowite trafienie Pedro Rodrigueza! Hiszpan bez namysłu huknął na bramkę Gomesa z około dwudziestu metrów, świetnie zakręcił piłkę i zdobył gola. Bez szans brazylijski golkiper, znakomicie to zrobił były piłkarz Barcelony.

• PEDRO! ALEŻ GOL! FENOMENALNE TRAFIENIE!

• Znów żwawszy atak "The Blues", tym razem zakończony interwencją Holebasa.

• Składna akcja Chelsea zakończona nieudaną wymianą podań Fabregasa z Hazardem.

• Zamieszanie pod bramką Gomesa po dośrodkowaniu z prawej strony, piłka szukała Moraty, ale finalnie znów wpadła w ręce golkipera "Szerszeni".

• Mocno gestykuluje przy linii Conte, dyryguje swoimi podopiecznymi. Goście z Watfordu na razie są znakomicie zorganizowani.

• Wrzutka Azpilicuety w poszukiwaniu Moraty, lecz było to zbyt głębokie dośrodkowanie, wprost w "koszyczek" doświadczonego Gomesa.

• Dwie wrzutki, z których nic nie wyniknęło, a na dodatek faul w ataku Richarlisona. Piłka dla obrońców tytułu.

• Znów świetnie w defensywie Rudiger. Korner dla Watfordu.

• Rozpędzać się zaczął znakomity Richarlison, lecz dobrze interweniował Rudiger. Po chwili akcja z drugiej strony, gdzie czujność zachował Kabasele.

• Zaczynamy!

• Oba zespoły już na boisku!

• Ławka Chelsea: Caballero, Christensen, Ampadu, Zappacosta, Musonda, Willian, Batshuayi

Ławka Watfordu: Karnezis, Wagué, Janmaat, Watson, Capoue, Carrillo, Gray

• Media informowały, że sytuacja w środku pola "The Blues" jest coraz gorsza, bo z problemami zdrowotnymi zmaga się Bakayoko. Jak widać, były zawodnik Monaco znajduje się jednak w pierwszej jedenastce i wraz z Fabregasem stworzy duet środkowych pomocników.

• Za około dziesięć minut zabrzmi gwizdek sędziego Mossa. Czy Chelsea zrehabilituje się za wstydliwą porażkę wyjazdową z Crystal Palace? A może jednak rewelacyjne w tym sezonie Watford sprawi kolejną niespodziankę? Za dwie godziny wszystko będzie jasne!