Cracovia

0

Jagiellonia Białystok

1

• Koniec meczu! Jagiellonia w niecodziennych okolicznościach eliminuje Cracovię z Pucharu Polski po golu Karola Świderskiego z początku drugiej połowy.

O przypadku Karaczanakowa będzie się jeszcze długo mówić.

• Piłka po strzale Karaczanakowa z woleja przelatuje nad poprzeczką.

• Mackiewicz! Najpierw dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a potem uderza z ok. lewej strony "szesnastki" w stronę bliższego słupka! Stępniowski z trudem paruje piłkę na korner!

• Steblecki strzela z dystansu wysoko nad bramką Węglrarza.

Tomasz Wajda dolicza trzy minuty.

• Straus wybija piłkę głową z własnego pola karnego po centrze z lewej strony. A za jego plecami czyhali na błąd Karaczanakow oraz Steblecki. Nie doczekali się.

• Jagiellonia zyskuje rzut rożny po akcji Szymańskiego. Dobra centra, po której Wasiluk strzela głową z pięciu metrów obok lewego słupka!

• Przepychanka między zawodnikami obu drużyn. Żółtą kartką upomniany Miroslav Covilo za niebezpieczny atak. Wcześniej było starcie Góralskiego z Deleu.

• Wiele wskazuje na to, że Jagiellonia zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski ze zwycięzcą meczu KKS Kalisz - Pogoń Szczecin.

• Karaczanakow przegrywa pojedynek ze Strausem w polu karnym gości. Węglarz z piątki.

• Jendrisek nie sięga piłki po centrach z rzutu rożnego i poprawce.

Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Za Dmytro Chomczenowśkyja wchodzi Fedor Cernych

• I w pierwszej swojej akcji Steblecki dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Po chwili jego strzał został zablokowany, a Wasiluk wybija piłkę na rzut rożny.

• Jacek Zieliński wzmacnia siłę ognia. Wpuszcza Sebastiana Stebleckiego za Milana Dimuna.

• Karaczanakow wbiega w "szesnastkę" Jagiellonii, po czym strzela płasko w stronę dalszego słupka! Węglarz paruje piłkę do boku!

• Diego podłączył się do akcji ofensywnej, co poskutkowało dalekim podaniem w jego stronę. Zorientował się w sytuacji Sołowiej, który przyblokował Brazylijczyka, pozwalając piłce opuścić plac gry.

• Węglarz broni strzał Karaczanakowa zmierzający w stronę bliższego, lewego słupka. Cracovia ma jednak rzut rożny, z którym radzi sobie Jagiellonia.

• Dimun nie pozwolił Szymańskiemu wyjść z kontrą. Sfaulował rywala w pobliżu koła środkowego, bez konsekwencji kartkowej.

• Goście mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Próbują rozgrywać przed bramką Cracovii, ale niedokładne podanie do Mackiewicza przerywa ten plan.

• Nieudana akcja Cracovii, po której piłka wychodzi poza linię końcową. Węglarz wybija piłkę z "piątki".

• Taras Romanczuk zastępuje Karola Świderskiego.

• Po chwili Górski strzela z dystansu na wiwat.

• Świetne uderzenie Świderskiego nad murem! Stępniowski pofrunął jak ptak i broni!

• Robert Litauszki ogląda żółty kartonik za uderzenie Górskiego 20 metrów od własnej bramki.

• Górski cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Dał się sfaulować na lewej stronie.

• Stępniowski chwyta piłkę po dalekim wykopie... Węglarza.

• Obrona Jagiellonii dwoi się i troi się, by blokować strzały i podania piłkarzy Cracovii. Robią to skutecznie oraz szczęśliwie. Uderzenie Deleu zablokowane przez Strausa.

• Piłka po dośrodkowaniu Karaczanakowa z rzutu wolnego przechodzi przez pole karne rywala. Węglarz z "piątki".

• Od razu akcja Szczepaniaka - strzela z ok. 20 metrów w sam środek bramki. Węglarz łapie piłkę do "koszyczka'.

• Mateusz Szczepaniak zmienia imiennika, Cetnarskiego.

• Budziński huknął z ok. 30 metrów i poprzeczka ratuje białostoczan przed stratą bramki!

• Węglarz chwyta piłkę. Kolejny atak "Pasów" zupełnie nieudany.

• Budziński gubi piłkę przed polem karnym Jagiellonii po podaniu Karaczanakowa.

• Stępniowski z najwyższym trudem paruje strzał Szymańskiego zza pola karnego! Korner dla gości nie przynosi zagrożenia.

• Żółta kartka dla Jacka Góralskiego za faul taktyczny.

• Strzał obecnego na murawie Karaczanakowa (który wszedł po bramce) został zablokowany, a po chwili Stępniowski przerywa kontrę Jagiellonii.

• Żółta kartka dla Dmytro Chomczenowśkyja

• W szatni został Karaczanakow i Jagiellonia zaczęła drugie trzy kwadranse. Świderski dostał piłkę w polu karnym, po czym strzelił nie do obrony tuż przy lewym słupku. A Cracovia była w "dziesiątkę" na murawie!

• GOL DLA JAGIELLONII, KAROL ŚWIDERSKI ALE KURIOZALNA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE PRZED BRAMKĄ

• Jagiellonia zaczyna drugą połowę!

• W ekipie Cracovii zmiana - Anton Karaczanakow za Mateusza Wdowiaka.

• Powracamy do Krakowa na drugie trzy kwadranse meczu Cracovia - Jagiellonia w 1/16 Pucharu Polski. Czy któraś ze stron zdecyduje się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść? A może czeka nas dogrywka (i/lub rzuty karne?)

• Gra "Pasów" z przodu praktycznie nie istnieje. Budziński nie może się odnaleźć się na "dziewiątce" i znikoma ilość okazji Cracovii. Z kolei Jagiellonia stworzyła więcej okazji, ale aż trzy zmarnowała tuż przed przerwą. Gdyby nie Stępniowski, to do szatni schodziłaby z prowadzeniem. Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Po zbyt głębokim zagraniu Chomczenowśkyja w pole karne i złapaniu piłki przez Stępniowskiego, sędzia kończy pierwszą połowę. Jagiellonia, mimo większej ilości zmian, przeważa w meczu z Cracovią w 1/16 finału Pucharu Polski, ale bezbramkowo remisuje

• Góralski "z bara wjechał" w Covilo. Sędzia nie zdecydował się sięgnąć po kartkę.

• Jagiellonia marnuje trzy "setki" w jednej akcji! Strzały Mackiewicza Świderskiego i Mackiewicza broni Stęniowski, a dobitka Górkiego - po rykoszecie - o centymetry mija prawy słupek bramki Cracovii!

• Górski fauluje próbującego łapać piłkę Stępnioweskiego.

• Marek Wasiluk wchodzi za Gutiego.

• Guti wrócił na boisko, ale znowu leży. Kolejna przerwa w grze. Koledzy wywalczyli kolejny rzut rożny. Brazylijczyk opuści murawę na noszach, trzymając się za obręcz barkową. Strata dwóch środkowych obrońców nie jest dobrą wiadomością dla Michała Probierza.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Guti, który niefortunnie upadł po walce o górną piłkę. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana!

• Kolejny (nieudany) daleki wyrzut Strausa z autu. Cracovia wychodzi spokojnie z opresji.

• Niezłe dośrodkowanie przechodzi przez całe pole karne i okazję do poprawki miał Mackiewicz. Po jego wrzutce strzał głową przechodzi obok bramki Stępniowskiego.

• Piłka odbita od pleców Deleu wychodzi na rzut rożny dla Jagiellonii. Świderski ustawia piłkę w narożniku...

• Deleu dostaje piłkę na prawej stronie i od razu zagrywa w "szesnastkę"... do nikogo. Ta wychodzi poza linię końcową.

• Stępniowski spokojnie chwyta piłkę zagraną przez Świderskiego z rzutu wolnego. Szybko rozpoczęta kontra i Budziński traci piłkę na rzecz Góralskiego przed linią 16. metra bramki gości.

• Szymonowicz odcina Cetnarskiego od prostopadłego podania. Węglarz zaczyna z "piątki".

• Szymonowicz czystym wślizgiem wygarnia piłkę spod nóg Jendriska. Gdyby nie ta interwencja, to skrzydłowy Cracovii znalazłby się na sam z bramkarzem Jagiellonii.

• Covilo wyskakuje najwyżej i strzela głową wysoko nad bramką Węglarza.

• Jendrisek urwał się lewą stroną. Czekał dość długo na kolegów i postanowił zakończyć akcję strzałem z pola karnego. Zablokował go Guti. Rzut rożny.

• Strzał Mackiewicz w mur poprzedziła przepychanka Deleu z jednym z piłkarzy Jagiellonii. Z dużej chmury w postaci rzutu wolnego nawet nie pokropiło.

• Diego Ferraresso skosił niemal równo z trawą rozpędzonego Góralskiego ok. 23 metrów od własnej bramki. Żółta kartka.

• Szymański strzela z dystansu w bezpiecznej odległości od bramki Stępniowskiego.

• Mackiewicz został uderzony w kolano przez Ltauszkiewgo. Lekko ucierpiał w tej sytuacji. Po chwili może jednak kontynuować grę.

• Deleu powstrzymuje na lewej stronie Mackiewicza. Aut dla Jagiellonii na wysokości pola karnego. Daleki wyrzut Strausa nie sprawił problemów defensywie "Pasów".

• Górski ruszył sprintem do prostopadłego podania. Jego akcję szybką przerwał sędzia, odgwizdując spalonego.

• Pierwszy kwadrans za nami. Przeważa gra w środku pola, nie ma zbyt wielu sytuacji w pobliżu obu "szesnastek".

• Cetnarski blokowany przez Strausa na prawej linii pola karnego Jagiellonii. Groźny atak Cracovii został skutecznie i zgodnie z przepisami powstrzymany.

• Goście ruszyli środkiem z kontrą i piłkę dostał Górski. Ten podholował piłkę kilkanaście metrów i uderzył nad bramką.

• Atak Cracovii prawą stroną przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Od początku meczu przeważają piłkarze Michała Probierza. Świderski pada w "szesnastce" rywala, sędzia nie widział przewinienia Litauszkiego.

• Mackiewicz strzela z woleja po zgraniu Świderskiego - piłka mija lewy słupek bramki Stępniowskiego!

• "Pasy" wybijają piłkę.

• Chomczenowśkyj faulowany na prawej stronie. Sędzia na moment puścił grę, ale wrócił do tej sytuacji. Rzut wolny dla Jagiellonii kilkanaście metrów od prawego narożnika pola karnego Cracovii.

• Mackiewiczowi sporo brakowało by skutecznie uderzyć na bramkę gospodarzy. Stępniowski z "piątki".

• Odpowiedź Jagiellonii. Crossowy przerzut do Chomczenowśkyja okazało się za mocne. Udało się jednak szybko odzyskać pikę, ale strzał z dystansu minął bramkę Stępniowskiego w bezpiecznej odległości.

• Od razu dalekie zagranie na prawe skrzydło do Wdowiaka, ale uprzedził go Straus wybiciem piłki na aut.

• Gwizdek sędziego i ze środka zaczyna Budziński!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! I kibice gospodarzy śpiewają z Maciejem Maleńczukiem hymn "Pasów".

• Kapitanami są dzisiaj Marcin Budziński oraz Karol Mackiewicz.

• Przed meczem zanosiło się na burzę. Deszczu nie ma, ale to nie znaczy, że nie będzie padać w trakcie spotkania...

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest Tomasz Wajda z Żywca. W tym sezonie prowadził jedno spotkanie na zapleczu Ekstraklasy, w którym Stal Mielec bezbramkowo zremisowała z Sandecją Nowy Sącz. W tym meczu pokazał trzy żółte i jedną czerwoną kartkę. Oby dzisiaj nie musiał "reżyserować" spotkania.

• W drużynie z Podlasia debiutuje trzech zawodników - Damian Węglarz, Łukasz Sołowiej oraz Damian Szymański. Z jakim skutkiem?

• I rezerwowi Cracovii: Rafał Dobroliński - Florian Dejan, Sebastian Steblecki, Mateusz Szczepaniak, Piotr Polczak, Jakub Cunta, Anton Karaczanakow.

• Obaj trenerzy trochę namieszali w wyjściowych składach, ale liczmy na to, że nie "odbije się" to na dyspozycji.

Zanim się o tym dowiemy, zobaczmy kogo Jacek Zieliński i Michał Probierz mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Karpieszuk - Taras Romanczuk, Łukasz Burliga, Fedor Cernych, Marek Wasiluk oraz Przemysław Frankowski.

• Marcin Chycki przygotował obszerną zapowiedź do dzisiejszego meczu"

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego bardzo ciekawie zapowiadającego się spotkania!

• Chociaż Ekstraklasa niedawno wróciła do gry i wczoraj zakończyła się 4. kolejk, to emocji można się też spodziewać w Pucharze Polski. Za pół godziny zmierzy się najciekawsza para w tej fazie rozgrywek - Cracovia zmierzy się z Jagiellonią Białystok!