0

• Koniec spotkania! Bytovia pewnie pokonała MKS Kluczbork 2:0!

• Słoweniec Alen Ploj zastąpił strzelca drugiej bramki Jakuba Bąka.

• Trzy minuty doliczył arbiter do regulaminowego czasu gry.

• Jeszcze próbują goście. Dośrodkowanie Bartosza Brodzińskiego przejął Łukasz Wróbel. Bez zagrożenia pod bramką Bieszczada.

• Radosław Kursa sfaulował Mateusza Klichowicza. Arbiter wyciągnął kolejną kartkę.

• Krzysztof Bąk leży na murawie. Obrońca Bytovii doznał urazu lewej stopy. Piłkarz będzie jednak mógł kontynuować grę.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Piotr Kwaśniewski zmienił Michała Szewczyka.

• Żółtą kartkę zobaczył Krystian Sanocki.

• Podawał w kierunku bramkarza obrońca MKS-u. Do piłki wystartował Mateusz Klichowicz. Niewiele zabrakło, by gracz Bytovii przejął futbolówkę!

• Atak pozycyjny gości. Rafał Niziołek odegrał do Tomasz Swędrowskiego. Ten stracił piłkę na rzecz Jakuba Serafina. Mecz wydaje się być pod absolutną kontrolą gospodarzy.

• W miejsce Kamila Nitkiewicza na murawie pojawił się Tomasz Swędrowski.

• Teraz gracze Drutex-Bytovii nieco się cofnęli. Mając dwubramkową zaliczkę nastawili się na kontrowanie przyjezdnych.

• Żółtą kartkę obejrzał Bartosz Brodziński.

• Rzut rożny dla MKS-u. Dośrodkowaną piłkę wyłapał w rękawice Gerard Bieszczad. Chwilę później znów atakowali goście. Kamil Nitkiewicz przeciągnął jednak wrzutkę.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Mateusz Klichowicz zmienił Michała Efira.

• Świetna akcja gospodarzy! Omar Monterde podaje piętką do Roberta Mandrysza, ten dorzuca futbolówkę Jakubowi Bąkowi. Zawodnik Bytovii celnie uderzył głową i Pogorzelec został pokonany po raz drugi!

• GOOOOOOL! JAKUB BĄK!

• Precyzyjnie futbolówkę dorzucił z rzutu wolnego Omar Monterde na głowę Jakuba Bąka. Uderzenie zawodnika gospodarzy złapał Pogorzelec, ale liniowy i tak zasygnalizował pozycję spaloną.

• 20-letni Krystian Sanocki zmienił Roberta Brzęczka.

• Strzela Jakub Bąk. Oskar Pogorzelec odbija piłkę na rzut rożny. Golkiper MKS-u uratował zespół gości przed stratą bramki!

• Bardzo prosty błąd defensora Bytovii! W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Adam Setla! Gerard Bieszczad wygrał ten pojedynek.

• Dobre podanie otrzymał Jakub Bąk. Występujący dziś na pozycji napastnika Bąk minął obrońcę, ale strzelił bardzo lekko. Futbolówka w rękach Pogorzelca.

• Żółtą kartkę obejrzał Michał Efir.

• Kontratak gospodarzy. Sebastian Kamiński chciał podać do wybiegającego na wolne pole Jakuba Bąka. Zagrał jednak nieprecyzyjnie.

• Omar Monterde dośrodkował w pole karne. Futbolówka trafiła do Jakuba Serafina. Pomocnik Bytovii oddał mocny strzał w lewy róg bramki Pogorzelca. Golkiper MKS-u musiał wyjmować piłkę z siatki.

• GOOOOOL! JAKUB SERAFIN!

• Rafał Niziołek stracił futbolówkę na rzecz Michała Rzuchowski. Chwilę później ewidentnie sfaulowany został Jakub Bąk.

• Łukasz Ganowicz został sfaulowany przez Roberta Mandrysza. Pomocnik gospodarzy obejrzał żółty kartonik.

• W odpowiedzi akcja gospodarzy. Na pole karne MKS-u wrzucał Sebastian Kamiński. Nie mieli jednak problemów ze skuteczną interwencją obrońcy gości.

• Mocny początek MKS-u Kluczbork! Najpierw uderzał Robert Tunkiewicz, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca Bytovii. Chwilę później Adam Setla niemal zdobył bramkę, ale jego uderzenie odbił Krzysztof Bąk.

• Początek drugiej połowy. Od środka boiska zaczęli zawodnicy MKS-u Kluczbork!

• Tomasz Kafarski zdecydował, że na drugą połowę nie wyjdzie Marek Opałacz. Zastapi go Omar Monterde.

• Arbiter Konrad Kiełczewski zakończył bezbramkową pierwszą połowę spotkania.

• Sebastian Kamiński minął Kamila Nitkiewicza. Piłkę otrzymał Jakub Bąk. Mocny strzał napastnik gospodarzy zablokował inny gracz Bytovii - Michał Efir.

• Jeden z zawodników MKS ograł dwóch graczy Bytovii. Ofensywną akcję gości przerwał Martin Cseh. Futbolówka trafiła jednak do Bartosza Brodzińskiego. Jego strzał był bardzo nieudany.

• Konrad Kiełczewski pokazał pierwszą żółta kartkę. Obejrzał ją już wcześniej upominany przez arbitra Kamil Nitkiewicz, który przerwał akcję Michała Rzuchowskiego.

• Tym razem z dystansu uderzał lewą nogą Sebastian Kamiński. Futbolówka wyraźnie poszybowała nad poprzeczką bramki Pogorzelca.

• Dryblował aktywny w dzisiejszym spotkaniu Robert Brzęczek, ale Robert Mandrysz zabrał mu futbolówkę.

• Jeszcze jedna ciekawa akcja gości. Michał Szewczyk zbyt długo holował piłkę, stracił ją w polu karnym. Piłkarz MKS-u padł w szesnastce, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• Uderzał z dystansu Michał Szewczyk. Bardzo nieudana próba zawodnika gości.

• Coraz śmielej poczynają sobie piłkarze przyjezdni. Sporo problemów z Robertem Brzęczkiem ma Łukasz Wróbel, który nie otrzymuje wsparcia od kolegów w pojedynkach z 20-letnim synem trenera GKS-u Katowice.

• Dośrodkowanie z prawej strony Adama Orłowicza w kierunku Adama Setli. Wybijają futbolówkę zawodnicy gospodarzy.

• Akcja Adama Setli z Kamilem Nitkiewiczem. W bardzo dobrej okazji strzeleckiej znalazł się ostatecznie Setla. Napastnik MKS-u uderzył jednak fatalnie!

• Akcja gości. Dośrodkowanie Roberta Brzęczka, ale arbiter liniowy odgwizdał pozycję spaloną.

• Bardzo głęboko cofnęli się zawodnicy MKS-u Kluczbork. Goście ewidentnie nastawili się w tym spotkaniu na kontrataki.

• Dobra indywidualna akcja Jakuba Bąka. Zawodnik gospodarzy wrzucił futbolówkę w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do tego zagrania.

• Jakub Serafin ostro wszedł w zawodnika MKS-u Kluczbork. Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska rozpoczęli goście.

• Strata Jakuba Baka. W dobrej sytuacji znalazł się Robert Brzęczek, ale postanowił dograć do wychodzącego na pozycję Adama Setli. Ten uderzył wysoko nad poprzeczką!

• Jaku Bąk otrzymał podanie od Łukasza Wróbla. Zawodnik gospodarzy zdecydował się na ostre wrzucenie piłki w szesnastkę. Oskar Pogorzelec odbił futbolówkę, ale obrońcy gości wyjaśnili sytuację.

• Duża przewaga w pierwszym kwadransie zawodników Drutex-Bytovii. Dośrodkował Jakub Serafin, ale nie przemyślał najlepiej tego zagrania piłkarz gospodarzy. Nikogo nie było w polu karnym gości.

• Z groźnym kontratakiem wychodzili piłkarze MKS-u Kluczbork. Bardzo dobrze przerwał tą akcję Robert Mandrysz!

• Wychodził do podania Adma Setla, ale ubiegł go Gerard Bieszczad. Futbolówka w rękach bramkarza gospodarzy.

• Jakub Serafin dobrze prostopadle podał do Michała Efira. Ten oddał piłkę Robertowi Mandryszowi. Uderzenie gracza Bytovii wyłapał Oskar Pogorzelec.

• Trzeci rzut rożny dla Bytovii. Piłka została krótko rozegrana. Robert Mandrysz odddał futbolówkę Markowi Opałaczowi. Pomocnik gospodarzy uderzył z dystansu. Minimalnie obok bramki MKS-u!

• Dwa rzuty rożne wykonywali zawodnicy Bytovii. Po drugim strzelał Martin Cseha, ale zawodnik gospodarzy nieczysto trafił futbolówkę.

• Kontratak Bytovii. Dynamicznie pobiegł z piłką Jakub Bąk i uderzył z ostrego kąta. Bedzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Piłka w okolicach pola karnego gospodarzy. Robert Brzęczek wywalczył rzut rożny dla MKS-u Kluczbork.

• Nareszcie. Spotkanie w Bytowie właśnie się zaczęło!

• Zawodnicy są na murawie. Za nami przywitanie obu ekip i pamiątkowe zdjęcie sędziów i kapitanów drużyn.

• Spotkanie rozpocznie się z małym opóźnieniem. Wciąż czekamy na piłkarzy, którzy jeszcze nie pojawili się na murawie.

• Arbitrem meczu będzie Konrad Kiełczewski z Białegostoku. Sędzia główny niedzielnego pojedynku w bieżącym sezonie zadebiutował na boiskach 1 ligi. Dzisiejsze spotkanie będzie jego czwartym doświadczeniem z zapleczem Ekstraklasy.

• Rezerwowi MKS-u: Wnuk, Gierak, Kubiak, Swędrowski, Stanocki, Kwaśniewski, Deja.

• Rezerwowi Bytovii: Szromnik, Bielak, Formela, Monterde, Letniowski, Ploj, Klichowicz.

• Jeszcze w 2. lidze Bytovia była wdzięcznym rywalem dla MKS-u Kluczbork. W sześciu meczach odniósł on cztery zwycięstwa, a dwa skończyły się remisami. W poprzednim sezonie już w 1 lidze lepsza była Bytovia. Wiosną tego roku wygrała u siebie 2:1, a rok temu w Kluczborku był remis 1:1.

• W tabeli Bytovia po dziewięciu kolejkach zajmowała 9. miejsce z idealnie równym bilansem trzech zwycięstw, remisów i porażek. MKS, który dzięki zwycięstwu z Olimpią Grudziądz złapał kontakt z ekipami środka tabeli ma o cztery punkty mniej.

• Zapraszamy na relację na żywo z Bytowa, gdzie miejscowa Drutex-Bytovia zmierzy się z MKS-em Kluczbork. Jak w niedzielne popołudnie spiszą się ćwierćfinaliści Pucharu Polski 2016/2017?