FK Astana

1

FK Spartaks Jurmała

1

• Koniec meczu. 1:1. FK Astana rywalem Legii w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów, o ile jutro w Warszawie nie wydarzy się sensacja.

• Astana mogła objąć jeszcze prowadzenie, po kontrze 3 na 3 dośrodkowanie Twumasiego przeciął w ostatniej chwili obrońca i tylko rzut rożny.

• Żółtą kartką ukarany Majewskij. Piłkarz nie był zagrożony pauzą w kolejnym meczu.

• Jeszcze wrzutka w pole karne Astany, ale strzał głową zablokowany przez obrońców.

• Ostatnia zmiana w Astanie. Muzhikov zmieniony przez Postnikova

• Piłka w bramce Spartaksa po strzale Kabanangi, jednak sędzia dopatrzył się spalonego

• Ingars Stuglis zmieniony przez Kozlovsa

• Rzut rożny zmarnowany i kontra! Ależ to była okazja. Znany z występów w Zawiszy Majewskij zamiast podawać, zdecydował się sam wykańczać akcję 2 na 2 i został zablokowany. Tylko rzut rożny.

• Ingars Stuglis wywalczył rzut rożny z lewej strony.

• Druga zmiana w Astanie. Kleinheisler zmieniony przez Murtazayeva

• Astana stara się opanować sytuację. Po kolejnym ataku rzut rożny, ale bez efektu.

• Platonov ukarany żółtą kartką za faul na Shomkce

• Próbują iść za ciosem Łotysze! Jeden gol dzieli ich od sensacyjnego awansu!

• W odpowiedzi od razu zmiana w zespole gospodarzy. Grahovac zmieniony przez Beysbekova.

• Rywale zostawili Vardanjansowi sporo czasu, więc zdecydował się na uderzenie ze skraju pola karnego. Przymierzył i mamy wyrównującą bramkę.

• Goool! A jednak jeszcze się dzieje! Edgars Vardanjans wyrównuje stan meczu!

• Spartaks próbuje jeszcze atakować, ale wychodzi to gościom bardzo słabo. Astana dominuje na boisku, nie pozwalając rywalom na wiele.

• Gospodarze starają się teraz spokojnie budować kolejne ataki. Wymieniają wiele podań, przenoszą grę z jednego skrzydła na drugie, następnie z powrotem. Ostatecznie mocna wrzutka z lewej strony w pole karne minęła bramkę i wyszła za linię końcową.

• Raguje trener Marek Zub. Pierwsza zmiana w zespole gości. Schodzi Gauracs, w jego miejsce Dmitri Platonov.

• Bardzo trudne zadanie teraz przed Łotyszami. Jeśli jeszcze myślą o awansie, muszą strzelić dwa gole. Na trudnym terenie Astany to chyba niewykonalne...

• Twumasi przebojowo wdarł się z prawej strony pola karnego, uderzył po długim rogu i dał prowadzenie swojemu zespołowi!

• Goooool! A jednak Astana udowadnia swoją przewagę. Strzelcem bramki Patrick Twumasi!

• Kolejny atak Łotyszy i aut na wysokości pola karnego. Wrzutka Gauracsa jednak wybita przez obrońców.

• Coraz odważniej poczynają sobie goście przed polem karnym Astany, brakuje jednak ostatniego podania. Obrońcy gospodarzy dobrze blokują rywali.

• Gabelok ponownie dośrodkowuje z kornera, ale i tym razem nie przyniosło to zagrożenia.

• Dogodna okazja Spartaksa! Po dograniu z prawej strony Ingars Stuglis uderzył, ale został zablokowany, tylko rzut rożny. Po nim zamieszanie w polu karnym i kolejny korner.

• Po zmianie stron Łotysze mają problemy z uspokojeniem gry, nieco zamknięci na własnej połowie.

• Pierwsza akcja Astany po przerwie i strzał z 20 metrów aktywnego od początku meczu Kabanangi na raty broni Nerugals

• Drugą połowę od środka rozpoczęli gospodarze.

• W przerwie meczu w Astanie na murawie ciekawa zabawa. Z trybun zaproszono grupkę młodych kibiców, ustawiono ich w szeregu, a za nimi rozłożono gadżety klubowe, koszulki i szaliki. Na znak wszyscy mieli ruszyć w ich kierunku i zgarnąć co im się uda :)

• Cóż możemy powiedzieć o potencjalnych rywalach Legii po pierwszych 45 minutach? Na razie tyle, że oba zespoły nie przewyższają potencjałem mistrzów Polski. Astana dominuje i na razie jest bliższa spodziewanego awansu, ale w drugiej połowie jedna bramka może odmienić wszystko.

• Kibice na stadionie w Astanie Kibice Astany

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bezbramkowy remis, który premiuje gospodarzy.

• Żółta kartka dla Stuglisa za faul na Shomkce

• Faulowany z lewej strony pola karnego gości był Shomko. Rzut wolny z groźnej odległości wykonał Twumasi, którego groźne uderzenie wypiąstkował bramkarz!

• Dośrodkowanie w pole karne z lewej strony, do piłki wyskoczył Kabananga, ale uderzył głową ponad bramką.

• Astana wykonywała dwa rzuty rożne, ale nie przyniosły one zagrożenia pod bramką gości.

• Ależ okazja Astany! Z pola karnego zdołał uderzyć Twumasi, ale z trudem na rzut rożny piłkę sparował Nerugals

• Astana ma wyraźną przewagę, ale nie potrafi przełożyć jej na kolejne dogodne okazje bramkowe.

• Twumasi walczył o piłkę, ale pomógł sobie faulem.

• Dobra okazja Astany, ale zakończona niecelnym strzałem. Od bramki Nerugals

• Poziom meczu nie porywa. Trwa wymiana ciosów, ale żadna ze stron nie potrafi wykorzystać stwarzanych okazji.

• Astana

• W odpowiedzi znowu Astana. Uderzał Shitov, ale jego strzał okazał się niecelny.

• Ależ okazję zmarnował Spartaks! Z lewej strony z ostrego konta uderzył Gauracs, piłkę odbił bramkarz, a dobitka Kozlova niemal na pustą bramkę była niecelna!

• Faul Astany w środku pola. Od rzutu wolnego goście.

• Spartaks się odgryzia. Dobrą okazję miał Gauracs, ale ostatecznie piłka w rękach bramkarza!

• Ależ było groźnie! Kabananga zgrał piłkę głową w polu karnym, a Muzhikov na wprost bramki huknął w poprzeczkę! To powinno być 1:0!

• Przycisnęli teraz gospodarze. Wrzutka z prawej strony w pole karne, ale Kabananga odcięty od podania.

• Do prostopadłego podania ruszył Twumsi, ale piłkę wybił mu spod nóg obrońca.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale tutaj zagrożenia już nie było.

• Ależ było groźnie! Dośrodkowanie Kozlova w pole karne, głową zdołał uderzyć Elvis Stuglis, ale prosto w bramkarza. Mokin ledwie odbił piłkę przed siebie, ale na rzut rożny rozpaczliwie wykopał ją jeden z obrońców! Najlepsza okazja w tym meczu!

• Rzut wolny dla Spartaksa 40 metrów od bramki rywali.

• Dalekie podanie do napastników, ale Muzhikov nie dognał piłki i zdołał wykopać ją tylko za linię autową, zamiast dać jej wyjść za końcową.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Spartaksa nie przyniosło zagrożenia. Od bramki Nerugals

• Prawym skrzydłem atakował Twumasi, ale wywalczył tylko aut

• Od początku w ataku gospodarze. Spartaks nie wyszedł jeszcze z ofensywną akcją.

• Na trybunach znajomi i rodzina gwiazdy Astany, Juniora Kabanangi. aa

• Pierwszy atak Astany. Sprzed pola karnego uderzył Grahovac, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Początek spotkania. Od środka goście!

• Gospodarze w żółtych strojach, goście w jednolitych białych kompletach.

• Oba zespoły już w tunelu, gotowe do wyjścia na murawę.

• Aż czterech zawodników Astany obejrzało w pierwszym meczu żółtą kartkę i w przypadku obejrzenia kolejnej dzisiaj, nie zagrają w kolejnej rundzie. Mowa tu o Shitovie, Logvinence, Muzikovie i Grahovcu.

• Rezerwowi Spartaksa: Vitālijs Meļņičenko, Ņikita Bērenfelds, Jevgeņijs Kazačoks, Luka Šimunovič, Kruno Ivančić, Vladislavs Kozlovs, Dmitri Platonov

• Rezerwowi Astany: Nenad Erić, Djordje Despotović, Abzal Beysebekov, Sergei Maliy, Evgeni Postnikov, Roman Murtazayev, Vladislav Prokopenko

• Znamy już składy obu zespołów. W zespole z Astany, który po zwycięstwie 1:0 sprzed tygodnia, jest zdecydowanym faworytem do awansu, w porównaniu z ubiegłym tygodniem w składzie nie zaszła żadna zmiana.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów, po którym poznamy rywala Legii Warszawa w kolejnej fazie rozgrywek. Grają ze sobą mistrz Kazachstanu FK Astana oraz najlepsza drużyna Łotwy ubiegłego sezonu - Spartaks Jurmala.