Mecz GKS Katowice - Pogoń Siedlce ONLINE. Traumatyczny...

Mecz GKS Katowice - Pogoń Siedlce ONLINE. Traumatyczny powrót na Bukową

GKS Katowice

1

Pogoń Siedlce

2

• Pogoń mimo gry w 10 dało rade wyszarpać punkty na stadionie przy Bukowej i będą wracać w dobrych humorach do Siedlec. Fatalna gra GKS-u w drugiej połowie się zemściła i dziś drużyna Piotra Mandrysza musi pogodzić się z porażką. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy serdecznie na nasze inne relacje.

• Koniec spotkania! Pogoń Siedlce niespodziewanie pokonuje GKS Katowice 1:2!

• 4 minuty dolicza sędzia.

• Kontratak GKS-u! Goncarz uderza głową prosto w bramkarza gości, a dobitka Foszmańczyka ląduje na słupku. Dzieje się w końcówce spotkania!

• Kontratak gości, piłkę przed polem karnym dostaje Paluchowski, który popisuje się pięknym strzałem z dystansu. Osłabiona Pogoń wychodzi na prowadzenie na Bukowej!

• Mamy bramkę dla Pogoni! Jest 1:2! Paluchowski!

• Adam Łopatko decyduje się na zmianę. Za Dariusza Zjawińskiego wchodzi Damian Świerblewski.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Daniela Chyły. Zatrzymał on nieprzepisowo zawodnika GKS-u, który wychodził na czystą pozycję.

• Zmiana w zespole GKS-u. Za Kalinkowskiego wchodzi Kuliński.

• Piłkarze Pogoni poczuli wiatr w żaglach i starają się zdobyć drugą bramkę. Gospodarze na razie grają bardzo słabo i pozwalają na wiele drużynie gości.

• Teraz atak Pogoni zatrzymany nieprzepisowo przez Mandrysza i zawodnik gospodarzy ogląda żółty kartonik.

• Daniel Chyła ukarany żółtą kartką.

• Od 15 minut gra GKS-u wygląda bardzo źle. Ciągłe straty, głupie faule. Jeżeli zespół Piotra Mandrysza nie zmieni swojego stylu gry, to mogą stracić drugą bramkę.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Za Wojciecha Kędziorę wchodzi na boisko Grzegorz Goncerz.

• Dawid Polkowski dostał piłkę przed szesnastym metrem, oddał precyzyjny strzał i piłka zatrzepotała w siatce. Nareszcie zaczyna się coś dziać w drugiej połowie.

• Gol! Pogoń Siedlce doprowadza do wyrównania!

• Zespół z Bukowej zaczyna popełniać coraz więcej błędów. Pogoń Siedlce ma dużo okazji na zdobycie bramki, ale na razie nie wykorzystuje żadnej.

• Zmiana również w zespole Pogoni Siedlce. Za Kieplina wchodzi Polkowski.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Za Cerimagicia wchodzi Plizga.

• Błąd obrony GKS-u, dośrodkowanie na głowę Pastvy, ale zawodnik Pogoni uderza niecelnie.

• Za faul w środku pola Kieplin zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

• Zmiana w zespole gości. Za Mrozińskiego wszedł Paluchowski.

• Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, obrońcy wybijają piłkę przed szesnastkę, a tam bardzo niecelnie z woleja uderza zawodnik Pogoni.

• Gospodarze nie potrafią wyprowadzić żadnej składnej akcji na połowie przeciwnika, ale też Pogoń nie spieszy się, aby jakiś atak przeprowadzić.

• Gra taka sama, jaką oglądaliśmy w pierwszej połowie. Walka w środku pola, straty po obu stronach.

• Zawodnicy GKS-u często popełniają głupie faule, które skutkują stratą piłki i atakami ze strony gości.

• Mączyński faulowany przez Dariusza Zjawińskiego i zawodnik Pogoni ukarany żółtą kartką.

• Groźna teraz akcja Pogoni Siedlce. Dośrodkowanie w pole karne, a tam Mroziński uderza z woleja, ale obok bramki.

• Rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania!

• Od początku spotkania obie drużyny starały się wyczuć intencje rywala i nie ryzykowały za bardzo, nie chcąc narazić się na utratę bramki. Dopiero gol z rzutu karnego Foszmańczyka ożywił nieco ten mecz i oba zespoły ruszyły odważniej do ataku. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie czeka nas jeszcze więcej emocji.

• Sędzia Pskit kończy pierwszą połowę spotkania. Jak na razie mamy wynik 1:0 dla gospodarzy.

• Gospodarze starają się jeszcze stworzyć zagrożenie pod polem karnym rywali, ale dobrze spisują się teraz obrońcy Pogoni.

• Faul Foszmańczyka i zawodnik zostaje ukarany żółtą kartką. Niepotrzebny błąd zawodnika GKS-u.

• Zawodnicy Pogoni po straconej bramce trochę zaczęli się gubić i co chwilę tracą piłkę na korzyść gospodarzy.

• Kolejna kontra GKS-u, ale złe podanie Mandrysza i Pogoń przejmuje piłkę.

• Faul Cerimagicia i mamy żółtą kartkę dla zawodnika Trójkolorowych.

• Odżyła teraz drużyna gospodarzy i teraz oni starają się operować piłką na połowie gości.

• Jeszcze wcześniej, żółtą kartką ukarany został Czarnecki za faul w polu karnym.

• Foszmańczyk trafia i mamy 1:0!

• Rzut karny dla GKS-u Katowice. Gospodarze ruszyli z kontrą i w polu karnym zostaje faulowany Mandrysz. Arbiter wskazuje na 11 metr. Do piłki podchodzi Foszmańczyk.

• Gospodarze na ten moment zostali całkowicie cofnięci do obrony. Goście co chwilę nękają defensywę rywala.

• Pogoń przejęła inicjatywę w tym meczu. Utrzymują się z piłką na połowie rywala i starają się znaleźć lukę w obronie.

• Kolejne uderzenie z dystansu w wykonaniu drużyny gości, ale bardzo niecelne.

• Teraz odpowiedź gości na ostatnie ataki GKS-u. Zjawiński uderza tuż obok lewego słupka.

• Foszmańczyk teraz uderza z dystansu, ale nie miał problemu z obroną tego strzału bramkarz Pogoni.

• Na chwilę obecną to drużyna gospodarzy prezentuje się lepiej. Pogoń Siedlce jak do tej pory skupia się na obronie i czeka na okazje do kontry.

• Trójkolorowi starają się zagrozić bramce Stępniowskiego, ale skupieni obrońcy Pogoni zażegnują zagrożenie.

• Rzut rożny dla gości. Z narożnika boiska dośrodkowuje Tomasiewicz, ale pewnie łapie piłkę golkiper gospodarzy.

• Mokwa przegrywa pojedynek biegowy z młodym Dawidem Kieplinem na prawym skrzydle, ale na szczęście dla gospodarzy, podanie w pole karne pada łupem Nowaka.

• Gospodarze postawili dziś na wysoki pressing i ciągle starają się zmuszać bramkarza gości do błędu.

• Ależ błąd Pogoni. Obrońcy stracili piłkę na własnej połowie i do ataku ruszyli piłkarze GKS-u. Cirimagić wchodzi w pole karne i tam upada, ale sędzia nie odgwizduje rzutu karnego. Poważne ostrzeżenie dla gości.

• Szybka odpowiedź Siedlczan, którzy również zaatakowali skrzydłem, posłali piłkę w pole karne, ale poradzili sobie z tym zagrożeniem obrońcy gospodarzy.

• Teraz drużyna GKS-u zaatakowała skrzydłem, jednak dośrodkowanie zbyt mocne i od autu rozpoczną goście.

• Obecnie toczy się walka w środkowej części boiska. Drużyny starają się wykorzystać błędy rywala.

• Ćerimagić dośrodkowuje piłkę w pole karne piłkę na głowę Kalinkowskiego, ale ten uderza niecelnie.

• Rzut wolny dla drużyny z Katowic bardzo blisko bramki rywali.

• Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy spotkanie.

• Sędzia wprowadza obie ekipy na murawę. Zaraz zaczynamy mecz!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Pan Paweł Pskit, który w ubiegłym sezonie pięciokrotnie sędziował spotkania GKS-u Katowice, z których Trójkolorowi wygrali dwa i zremisowali trzy. Dwukrotnie był rozjemcą w meczach Pogoni Siedlce, które zakończyły się zwycięstwem oraz porażką.

• Ławka rezerwowych gości: Frąckowiak, Garyga, Wichtowski, Świerblewski, Szrek, Polkowski, Paluchowski.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Abramowicz, Goncerz, Kuliński, Plizga, Kamiński, Słomka, Frańczak.

• Ciekawostką jest to, że w formacji obronnej gospodarzy zagra czterech nowych piłkarzy.

• Znamy już składy obu drużyn.

• Witam Państwa i zapraszam na relacje live z meczu Nice 1 Ligi, w którym GKS Katowice podejmie na swoim stadionie drużynę Pogoni Siedlce.

Rafał Strzelec

29.04.2017 katowicegks katowice - gks tychylucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** gks katowice - gks tychygieksa gks katowice

29.04.2017 katowice gks katowice - gks tychy lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** gks katowice - gks tychy gieksa gks katowice gks tychy ©Lucyna Nenow / Polska Press

Kibice GKS-u Katowice mają wiele cierpliwości dla swoich piłkarzy. Hucznie zapowiadany awans pozostał w sferze marzeń, mecze kontrolne wypadły blado, a pucharowa klęska z II-ligową z Siarką Tarnobrzeg z pewnością podminowała Piotra Mandrysza i jego zespół przed zbliżającym się sezonem. Tymczasem na Bukową przyjeżdża rywal, z którym GieKSa zazwyczaj wygrywa, ale który potrafi napsuć krwi każdej drużynie w lidze.

Mecz GKS Katowice - Pogoń Siedlce ONLINE

W poprzednim sezonie piłkarze z Katowic pokonali Pogoń w obu spotkaniach. Zwycięstwa były jednak minimalne, albowiem w obu meczach GKS wygrywał 1:0. Statystyka ta przemawia na korzyść gospodarzy. Inauguracja sezonu ma jednak to do siebie, że jest specyficznym momentem, co przykład GKS-u obrazuje bardzo dobrze.
W ostatnich 5 sezonach katowiczanie aż 4-krotnie zaczynali rozgrywki przy Bukowej. Dwa razy wygrali, dwa przegrali. W poprzednim sezonie ponieśli porażkę w meczu z Wigrami Suwałki (0:1). Później było już coraz lepiej, ale marzeń o awansie spełnić się nie udało. W Siedlcach inauguracja ligi również była wielką sinudoida nastrojów. W poprzednim sezonie Pogoń odniosła skromne zwycięstwo w Tychach (1:0 z GKS-em), dwa lata temu siedlczanie dostali sroga lekcje futbolu na własnym boisku od Dolcanu (0:4), trzy lata temu zaś, kiedy to Pogoń awansowała na zaplecze Ekstraklasy, drużyna z Siedlec rozbiła Chojniczankę aż 4:1.

W ubiegłym sezonie Pogoń osiągnęła swój cel, jakim był spokojny byt w pierwszej lidze. Podobnie jak Stomil Olsztyn, którego trenerem był Adam Łopatko...obecny szkoleniowiec Pogoni. 38-letni trener przejął oficjalnie 12 czerwca posadę w Siedlcach i już na samym początku musiał borykać się z problemami kadrowymi. Drużynę opuściło bowiem kilku podstawowych zawodników, m.in. Konrad Wrzesiński, Tomasz Lewandowski czy Daniel Dybiec. Do klubu przyszło jednak kilku zawodników mających spore doświadczenie na zapleczu Ekstraklasy, m.in. Arkadiusz Czarnecki i Łukasz Jegliński (Stomil Olsztyn), Maciej Wichtowski (Wigry Suwałki) i Adrain Paluchowski (Znicz Pruszków). Wokół tych zawodników trener Łopatko może ze spokojem budować zespół o silnych filarach.

Również w GieKSie doszło do kilku zmian kadrowych. Po odejściu Dawida Abramowicza, Łukasza Pielorza, Oliviera Praznovsky'ego i Alana Czerwińskiego Piotr Mandrysz musiał na nowo scalić defensywę katowickiego zespołu. Nowymi nabytkami GKS-u stali Mateusz Mączyński, Tomasz Mokwa, Lukas Klemenz i nowy kapitan zespołu, Tomasz Midzierski. Ofensywę wzmocnili chociażby Dawid Plizga, a za strzelanie bramek mają odpowiadać 36-letni Wojciech Kędziora, a także 21-letni, mierzący 191 centymetrów, Jakub Yunis. Problem w tym, że pierwszy ma najlepsze lata za sobą, drugi zaś w 28 meczach na zapleczu czeskiej ekstraklasy strzelił zaledwie 3 bramki. A nie od dziś wiadomo, że GieKSa ma potężne problemy ze skutecznością. Potwierdzają to także letnie sparingi, w których piłkarze z Bukowej zdobyli jedną bramkę (dodając do tego mecz pucharowy piłkarze GieKSy trafili do siatki tylko raz w 7 spotkaniach!).

Swojej szansy piłkarze Pogoni mogą szukać również w bilansie drużyny z Katowic na własnym boisku – w zeszłym sezonie była dopiero 10. zespołem w lidze pod względem punktów zdobytych na własnym boisku. Piłkarze GKS-u mieli bardzo duże problemy z zachowaniem koncentracji przez całe spotkanie u siebie. Kibice z pewnością do tej pory pamiętają sensacyjną klęskę w ostatniej minucie meczu z MKS-em Kluczbork, porażki z Miedzia, Sandecją, czy Podbeskidziem, a także stracone szanse w meczach ze Stomilem czy Bytovią. Generalnie ekipa z Katowic na własnym boisku nie zachwyca.

Na pocieszenie kibiców GieKSy można dodać jednak, że spośród 6 pojedynków między obiema drużynami katowiczanie wygrali 5. Jest więc dla nich nadzieja, że po fatalnej passie w letnich sparingach i odpadnięciu z Pucharu Polski w rundzie wstępnej (podobnie jak Pogoń, która uległa również drugoligowej Wiśle Puławy po serii rzutów karnych) piłkarze GKS-u wynagrodzą ich cierpliwość, której na Bukowej w ostatnich miesiącach trzeba było mieć na pęczki. Bez względu na to, jak oba zespoły rozpoczną sezon 2017/2018, trenerzy będą musieli zredefiniować cele na najbliższy sezon. Pogoń bowiem od trzech sezonów walczy jedynie o spokojny byt na zapleczu Ekstraklasy – im dłużej taki stan będzie trwał, tym ciężej będzie się oprzeć coraz silniejszej konkurencji w Nice 1. Lidze. Z kolei w Katowicach, gdzie szumnie od kilku lat mówiono o awansie, należy znów podjąć debatę nad nakładaną presją, albowiem w przypadku piłkarzy GKS-u im jest mocniejsza, tym bardziej ich paraliżuje. W szczególności na Bukowej, gdzie oczekiwania są zawsze ogromne.

Arbitrem spotkania będzie Paweł Pskit. W zeszłym sezonie sędziował dwa mecze Pogoni – w jednym przegrali z Olimpią Grudziądz (0:1), w drugim zaś pokonali Stal (1:0). W przypadku GKS-u były to aż cztery spotkania. Katowiczanie nie wygrali żadnego z nich.

Spotkanie będzie dostępne w formie relacji LIVE na portalu GOL24.PL.