Mecz GKS Katowice - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie relacja...

GKS Katowice

3

Stomil Olsztyn

1

• Koniec meczu! GKS pokonuje u siebie zespół Stomilu 3:1 i notuje trzecią wygraną z rzędu. Natomiast dla gości była to już siódma porażka w delegacji w tym sezonie.
    To wszystko na dzisiaj z Katowic. Zapraszamy na kolejne nasze relacje. Dobranoc!

• Żółtą kartką ukarany Ramirez.

• Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty.

• Po chwili Skrzecz opuścił boisko, a jego miejsce zajął Paweł Mandrysz.

• Kolejna okazja dla gospodarzy. Piłkę na prawej stronie otrzymał Skrzecz, ale jego uderzenie wylądowało minimalnie obok dalszego słupka bramki Stomilu.

• Zza pola karnego uderzał Kalinkowski. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Karankiewicz opuszcza boisko, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Zając.

• Próba strzału w wykonaniu Ziemanna zablokowana przez Klemenza.

• Gooool!!! Doskonałe dośrodkowanie Cerimagicia i piłkę głową z kilku metrów do bramki pakuje Klemenz! 3:1. Czy gości będzie stać na zryw w ostatnich minutach?

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Cerimagicia, uderzenie głową Frańczaka i Skiba z trudem przenosi piłkę nad poprzeczkę!

• Kartka dla Kalinkowskiego

• Kolejna w tym spotkaniu próba uderzenia w wykonaniu Plizgi. Ponownie niewiele zabrakło.

• Niewiele brakowało by z pozoru w niegroźnej sytuacji Skrzecz wykorzystał błąd Ziemanna i pokonał z bliska Skibę. Górą bramkarz gości.

• Zmiana także w ekipie z Olsztyna. Zahorski zmienił Lecha.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Prokić przy aplauzie widzów opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Cerimagić.

• Uderzenie z okolic 30. metra w wykonaniu Głowackiego. Po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny. Kolejny stały fragment dla Stomilu nie został jednak dobrze wykorzystany.

• W zamieszaniu w polu karny do piłki dopadł Zejdler i uderzył piłką w słupek! Po odbiciu się od obramowania bramki piłka ponownie trafiła do Zejdlera, który wślizgiem dobił ją w kierunku bramki. Piłkę z linii bramkowej wybija Skiba!

• Nowak wyczuł intencje Siemaszki, ale to napastnik Stomilu wyszedł górą z tego pojedynku. Mamy bramkę kontaktową. Będą jeszcze emocje w tym spotkaniu!!!

• Rzut karny dla Stomilu!

• Kolejna dobra akcja gospodarzy zakończona uderzeniem Skrzecza z lewej strony. Tym razem Skiba nie musiał się specjalnie wysilać, gdyż strzał szybował wprost w środek bramki.

• Goool!!!! Prokić dopada do bezpańskiej piłki wybitej z połowy GKS-u i świetnym lobem pokonuje Skibę, który w tej sytuacji mógł zachować się lepiej!

• Goście zaczynają osiągać coraz większą przewagę przy Bukowej. Przed chwilą ponownie wywalczyli stały fragment gry. Z narożnika boiska dośrodkowywał Lech, ale zrobił to w kiepskim stylu.

• Kolejna centra z rzutu rożnego w wykonaniu gości. Piłkę głową nieczysto trafił Sołowiej, wobec czego ułatwił Nowakowi obronę strzału.

• Olsztynianie dwukrotnie wykonywali rzut rożny i dwukrotnie skutecznie bronili się gospodarze.

• Rzut wolny dla gości. Uderzenie Lecha na bramkę. Nowak paruje piłkę na rzut rożny!

• Piotr Głowacki pojawia się na placu gry w miejsce Wiktora Biedrzyckiego, który zdaje się opuszczał boisko narzekając na uraz.

• Świetne zagranie Prokicia do Plizgi, który jednak przegrał pojedynek ze Skibą!

• Dobra wrzutka Frańczaka i uderzenie z powietrza Zejdlera, które poszybowało wysoko nad bramkę. Pretensje do Zejdlera miał Prokić, który jego zdaniem był lepiej ustawiony.

• Czas rozpocząć drugą część gry. Tym razem od środka zaczęli gospodarze.

• Prokić płasko dośrodkowuje z lewej strony boiska. Do piłki dopada Plizga, ale z trudnej pozycji uderza obok bramki. Po chwili sędzia kończy pierwszą część gry. Do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzą 1:0.

• Goooool!!!! 1:0 dla Gospodarzy. Dobra zespołowa akcja GKS-u. Prokić podaje do Kędziory ten zgrywa do Plizgi, który podaje do rozpędzonego po lewej stronie Mączyńskiego, który mocno uderza na bramkę Skiby. Futbolówka pod rękoma golkipera wpada do siatki!

• Dobra i niezwykle ważna interwencja Gamakova, który wślizgiem uprzedził biegnącego po prawej stronie Skrzecza. Gdyby nie Gamakov, gracz GieKS-y wyszedł by oko w oko ze Skibą.

• Uderzenie Plizgi z rzutu wolnego poszybowało nad bramką gości.

• Gospodarze przez dobre dwie minuty wymieniali między sobą piłkę. Po chwili przyśpieszyli w efekcie czego Prokić został sfaulowany przed polem karnym.

• Prokić podał do Mączyńskiego, który minął jednego z graczy Stomilu i uderzył na bramkę Skiby. Piłka jednak odchodziła od bramki i nie miała szans by wylądować przy słupku.

• Tym razem swojej szansy szukał Grzegorz Lech, ale podobnie jak w przypadku Biedrzyckiego zrobił to niezbyt dobrze.

• Mały bilard przed polem karnym GKS-u. Koniec końców bezpośrednio na bramkę Nowaka uderza Biedrzycki, lecz robi to bardzo niecelnie.

• Akcja Ramireza z Siemaszką zakończona niedokładnym podaniem tego pierwszego w efekcie czego, od bramki rozpoczął Nowak.

• Niezła wrzutka Skrzecza z prawej strony boiska na głowę Prokicia. Uderzenie Serba zbyt lekkie by zaskoczyć Skibę.

• Indywidualna akcja Ziemanna zakończona uderzeniem. Piłka została zablokowana i akcja zakończona została rzutem rożnym. Dośrodkowanie Ramireza spokojnie piąstkuje Nowak.

• Mączyński ukarany żółtą kartką

• Groźne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Dawida Plizgi. Piłka trafia w boczną siatkę.

• Zmiana w zespole GKS-u. Kontuzjowanego Sulka zastępuje Kalinkowski.

• Dobra okazja dla gospodarzy. Kędziora podaje do Skrzecza, a ten płasko uderza na bramkę Stomilu. Z trudem broni Skiba!

• Problemy zdrowotne Petera Sulka. Będzie prawdopodobnie zmiana w zespole gospodarzy

• Dośrodkowanie z prawej strony Oktawiana Skrzecza okazała się za wysoka dla Wojciecha Kędziory. Po chwili goście próbowali skontrować GKS, ale szybko stracili piłkę.

• Uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Wojciecha Kędziory. Piłka minęła słupek bramki Skiby w bezpiecznej odległości.

• Do wybitej przez gości poza pole karne piłki dopadł Sulek, ale jego mocne uderzenie "na ciało" przyjął jeden z graczy Stomilu.

• Pierwsze minuty z przewagą GKS-u. Stomil ma dużo problemy, aby wyjść z własnej połowy.

• Próba długiego zagrania od Klemenza w kierunku Prokicia. Piłka w rękach Skiby.

• Pierwszy gwizdek za nami! Rozpoczęli goście!

• Sędzia główny, Konrad Gąsiorowski wyprowadza oba zespoły na murawę! Już za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

• Piłkarze obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę. Czekamy na to, by ponownie pojawili się na murawie by rywalizować o ligowe punkty.

• Znamy już jedenastki, które do gry desygnowali trenerzy obu drużyn. Czas poznać graczy rezerwowych. GKS: Wierzbicki (B), Garbacik, Kalinkowski, Goncerz, Foszmańczyk, Cerimagić, Mandrysz

Stomil: Lesczyński, Stromecki, Głowacki, Dziemidowicz, Zahorski, Zając, Dzięcioł

• Obie drużyny w poprzedniej kolejce zdobyły komplet punktów. Stomil pokonał u siebie Odrę Opole 2:0, natomiast GKS pokonał na wyjeździe Podbeskidzie 2:1.

• Spotkanie to jest rozgrywane jeszcze w ramach 12 kolejki. Pierwotnie miało ono odbyć się 7 października, ale ze względu na udział piłkarzy w młodzieżowych reprezentacjach odbywa się ono dziś.

• Dobry wieczór z Katowic! Witamy i zapraszamy na relację tekstową ze spotkania GKS Katowice - Stomil Olsztyn.

Sylwester Grochal

Mecz GKS Katowice - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz GKS Katowice - Stomil Olsztyn ONLINE. W Nice 1 Lidze czas na odrabianie zaległości z kolejki numer 12. W ostatnim z zaplanowanych na środę spotkań, GKS Katowice podejmie przy Bukowej ekipę Stomilu Olsztyn. Mimo dwóch zwycięstw w rzędu gospodarze nadal znajdują się w strefie spadkowej i marzą o tym, by wreszcie się z niej wydostać.

Mecz GKS Katowice - Stomil Olsztyn ONLINE

Nie ma wśród kibiców GKS-u Katowice osoby, która myślami nie wybiega już w niedzielny wieczór i derbową rywalizację z Ruchem Chorzów. Zanim dojdzie do tego elektryzującego kibiców starcia, piłkarze z Bukowej zmierzą się w środku tygodnia ze Stomilem Olsztyn, który w chwili obecnej w ligowej tabeli plasuje się sześć miejsc wyżej od swojego dzisiejszego rywala. Jednakże różnica punktowa między obiema drużynami to zaledwie jeden punkt.

Gospodarze do dzisiejszego spotkania przystąpią opromienieni dwiema wyjazdowymi wygranymi z Bytovią Bytów oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała. Obie wygrane w stosunku 2:1 zostały przypieczętowane w końcówkach spotkań, co z pewnością cieszy sympatyków GKS-u, gdyż we wcześniejszych spotkaniach GKS potrafił zdobyć bramkę, a następnie oddawał inicjatywę rywalowi, co w konsekwencji powodowało stratę cennych punktów.

Dzisiejszy rywal podopiecznych Piotra Mandrysza, Stomil Olsztyn, podobnie jak GKS, gra w obecnych rozgrywkach bardzo nierówno. W ostatni weekend piłkarze z Olsztyna pokonali dobrze radzącego sobie beniaminka z Opola 2:0, a bohaterem spotkania został strzelec obu bramek Adrian Siemaszko. Dzięki tej wygranej gracze Stomilu przełamali serię dwóch porażek z rzędu.

Mimo zwycięstwa,w rundzie jesiennej podopieczni Tomasza Asenskiego schodzili z boiska pokonani już sześć razy, a kolejna porażka może zepchnąć ich do strefy spadkowej. A jest to scenariusz dość realny, zwłaszcza biorąc pod uwagę fatalną dyspozycję Stomilu na wyjazdach. Olsztynianie z sześciu dotychczasowych delegacji wywieźli zaledwie jeden punkt, co jest najgorszym wynikiem w pierwszoligowej stawce, a także stracili najwięcej, bo 14 bramek.

BEZPOŚREDNIE STARCIA:

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:2 (10.06.2015)
Stomil Olsztyn 0:0 GKS Katowice 0:0 (07.05.2016)
Stomil Olsztyn - GKS Katowice 1:1 (20.08.2016)
GKS Katowice - Stomil Olszyn 2:2 (10.03.2017)

SĘDZIA:

Arbitrem głównym dzisiejszego meczu będzie Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej. Do tej pory nie miał on okazji prowadzić spotkań żadnej z drużyn. W sezonie 2017/2018 sędziował w trzech spotkaniach na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, w których łącznie pokazał piłkarzom 9 żółtych kartek oraz podyktował dwa rzuty karne.

Mecz GKS Katowice - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV

Spotkanie GKS Katowice - Stomil Olsztyn nie będzie transmitowane w telewizji. Tekstowa relacja na żywo prosto ze stadionu w GOL24.pl.

Bilety na mecz Polska - Urugwaj i Polska - Meksyk. Jak i gdzie kupić?