• Koniec spotkania. Górnik Łęczna przegrywa z Lechią Gdańsk 1:2.

• Jeszcze w ostatniej akcji meczu nad bramką strzela Grzelczak!

• Jakiś problem ze zdrowiem ma teraz Gerson.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła boiska pewnie łapie Milinković-Savić.

• Cztery minuty doliczył sędzia Frankowski do tego spotkania.

• Śpiączka walczył z obrońcami Lechii, ale w trudnej sytuacji zdołał uderzyć tylko w boczną siatkę.

• Żółta kartka też dla Prusaka.

• Żółta kartka dla Wolskiego.

• Górnik wciąż naciera! Dośrodkowanie Bogusławskiego nie dociera jednak do Grzelczaka.

• Ponownie blisko gola na 2:2! Po dośrodkowaniu Bonina Grzelczak strąca piłkę głową nieznacznie obok bramki!

• Znowu groźnie! Przepychając się z obrońcami, Leandro uderzył z ostrego kąta i Milinković-Savić musiał odbić piłkę!

• Gol nieuznany dla Górnika. Śpiączka w sytuacji sam na sam minął bramkarza Lechii i wpakował piłkę do siatki, ale wcześniej był na wyraźnym spalonym.

• Kartka dla Leandro za faul taktyczny na Stolarskim.

• Bonin!!! Świetne prostopadłe podanie Grzelczaka, ale Bonin przegrywa pojedynek z Milinkoviciem-Saviciem!

• Niezły centrostrzał z lewej strony Bonina minimalnie minął bramkę Lechii.

• Zmiana w Górniku Łęczna. Grzelczak za Tymińskiego.

• Żółta kartka dla Chrapka.

• Stolarski oddał teraz bardzo niecelny strzał z dystansu w kierunku bramki Górnika.

• Paixao! Trudny płaski strzał zza pola karnego Portugalczyka odbija na rzut rożny Prusak!

• Stolarski zmienia Kuświka w zespole gości.

• Uderzenie z 16 metrów Marco Paixao trafia w sam środek bramki, prosto w ręce Prusaka.

• Żółta kartka dla Kuświka.

• Ledwie 3,5 tysiąca kibiców pojawiło się dzisiaj na Arenie Lublin.

• Słupek!!! Mogło być 3:1 dla Lechii, ale uderzenie Kuświka trafia tylko w słupek!

• Akcja Lechii! Po podaniu Wawrzyniaka Marco Paixao uderza prosto w ręce Prusaka.

• Lechia stara się teraz odzyskać kontrolę nad meczem, którą gdańszczanie stracili w drugiej części meczu.

• Zmiana w Górniku. Schodzi Piesio, wchodzi Śpiączka.

• Ależ odpowiedź Lechii! Świetna akcja i podanie Wawrzyniaka, a Kuświk ze spokojem w sytuacji sam na sam pokonuje Prusaka! 1:2!

• GOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Kuświk!

• Nieprawdopodobne! Grzegorz Bonin na lewym skrzydle zakręcił rywalami i uderzył tak, że piłka nie leciała w światło bramki Milinkovicia-Savicia, ale Serb fatalną interwencją wbił ją sobie do siatki!

• GOOOOOOOOOL!!! Samobój Milinkovicia-Savicia!

• Zmiana w Lechii. Marco Paixao za Gamakowa.

• Drewniak nieoczekiwanie zdecydował się na strzał i piłka nieznacznie minęła bramkę Lechii!

• Leandro faulowany blisko linii bocznej pola karnego. Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy.

• Dalekie dośrodkowanie w pole karne Lechii pewnie łapie Milinković-Savić.

• Żółta kartka dla Gamakowa za faul na Piesiu.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Kovacević, ale trafił prosto... w Kuświka.

• Wznawiamy grę w Lublinie.

• Zmiana w przerwie w Lechii. Kovacević za Krasicia.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Lechia prowadzi w Lublinie z Górnikiem Łęczna 1:0!

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Peszko!!! Reprezentant Polski po podaniu Kuświka przegrywa pojedynek z Prusakiem w sytuacji sam na sam!

• Zamieszanie w polu karnym Górnika po akcji lewym skrzydłem Wolskiego. Nie było jednak strzału na bramkę Prusaka.

• Lechia ma cały czas kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Posiadanie piłki 75-25 mówi bardzo wiele.

• Kuświk zagrywa w pole karne do Krasicia, drobne zamieszanie w polu karnym, aż wreszcie Chrapek z 13 metrów uderza tuż nad poprzeczką!

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Lechia teraz bardzo dobrze i długo rozgrywa piłkę. Górnik nie jest w stanie utrzymać piłki dłużej niż przez kilka sekund.

• Świetne podanie Paixao do wbiegającego nieoczekiwanie w pole karne Gersona, ten wykłada piłkę Krasiciowi, który płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów otwiera wynik meczu! 0:1!

• GOOOOOOOOOL!!! Milos Krasić!

• Raz jeszcze Krasić! Strzał głową Serba trafia w ręce Prusaka.

• Na spalonym złapany Grzegorz Piesio.

• Po indywidualnej akcji Krasicia płaski strzał z dystansu Serba minął bramkę Prusaka.

• Bonin pod polem karnym założył siatkę rywalowi, ale został zatrzymany przez Chrapka.

• Po dośrodkowaniu Wolskiego z rzutu rożnego niecelnie główkuje Paixao.

• Jeszcze raz Krasić! Tym razem Prusak musiał odbić piłkę na korner!

• Krasić próbował uderzenia z dystansu, ale został przy tym zablokowany.

• Ostre wejście Kuświka na nogi Szmatiuka, ale tym razem sędzia Frankowski nie pokazał nawet żółtej kartki.

• Mogło być 0:1! Piłka w pole karne do Wolskiego, ten ją z trudem opanował, a jego uderzenie z ostrego kąta broni Prusak!

• Dobra akcja lewym skrzydłem Lechii. Peszko próbował dograć piłkę przed bramkę do Paixao, ale ten jej nie sięgnął.

• Pierwsza zmiana w Górniku. Bogusławski za Pitrego.

• Piesio! Skrzydłowy Górnika popędził samotnie z szybką kontrą, ale z kilkunastu metrów uderzył nad poprzeczką!

• Kolejna akcja gości zakończona niecelnym uderzeniem Krasicia.

• Po rzucie rożnym dla Lechii głową strzela Paixao, ale prosto w ręce Prusaka.

• Czerwona kartka dla Pawła Sasina za brutalny faul na Gamakowie! Górnik w dziesiątkę!

• Krasić lewym skrzydłem chciał minąć Pruchnika, ale wypadł z piłką poza plac gry.

• Pitry odebrał piłkę w środku pola, po czym oddał fatalny strzał z dystansu...

• Lechia od pierwszych minut utrzymuje się przy piłce i rozgrywa atak pozycyjny.

• Już pierwsza akcja gości, ale strzał z dystansu Chrapka poszybował nad bramką.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn już na boisku Areny Lublin. Za chwilę początek spotkania!

• Sędzią tego spotkania będzie pan Bartosz Frankowski z Torunia.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów, a poniżej ławki rezerwowych:

• Górnik Ł.: Małecki, Komor, Jurisa, Jarecki, Bogusławski, Śpiączka, Grzelczak.
    • Lechia: Podleśny, Janicki, Wojtkowiak, Stolarski, Kovacević, Pawłowski, M. Paixao.
  • Drugą kolejkę nowego sezonu zakończy mecz dwóch jedynych drużyn, które pozostały bez punktu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Oba zespoły przegrały pierwsze mecze na wyjeździe po 1:2. Górnik Łęczna uległ w Chorzowie Ruchowi, a Lechia przegrała z Wisłą Płock.

• Dzisiaj Lotto Ekstraklasa zadebiutuje na zupełnie nowym dla siebie obiekcie. Wszystko dlatego, że Górnik Łęczna zdecydował się grać na Arenie Lublin, oczywiście w Lublinie. Spotkało się to z dużym niezadowoleniem kibiców Górnika, którzy domagają się powrotu na stadion w Łęcznej. Choćby dlatego trudno się spodziewać imponującej frekwencji na dzisiejszym spotkaniu.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Górnik Łęczna zagra z Lechią Gdańsk.