Górnik Zabrze

0

Cracovia

1

• Koniec meczu! Cracovia odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie! Udany debiut Dariusza Pasieki!

• Ależ szansa Zahorskiego, który nie trafił z najbliższej odległości!

• Trzy minuty doliczone.

• Szeliga za Visnakovsa.

• Górnik sprawia wrażenie zespołu, który chce utrzymać wynik do końca spotkania.

• Ostatnia porażka Górnika na własnym boisku miała miejsce 2 października 2010 roku, czyli prawie rok temu.

• Adam Nawałka dokonuje kolejną zmianę Marcin Wodecki zastępuje Prejuce'a Nakoulmę.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!! ANDRZEJ NIEDZIELAN 9 MINUT PO POJAWIENIU SIĘ NA BOISKU TRAFIA Z KILKU METRÓW NA 1:0 PO DOŚRODKOWANIU ALEKSEJSA VISNAKOVSA.

• Aleksander Kwiek zostaje zmieniony.

• Ponownie rzut rożny w wykonaniu Milosa Kosanovića i ponownie jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Andrzej Niedzielan zastępuje Koena van der Biezena.

• Drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu ponownie otrzymuje zawodnik Cracovii Kraków - Bartłomiej Dudzic.

• Mateusz Bartczak musnął piłkę głową w polu karnym i piłka wylądowała na siatce za bramką.

• Michał Pazdan opatrywany przy ławce Górnika, prawdopodobnie ma rozcięty łuk brwiowy.

• Górnik Zabrze cofnął się na własną połowy, a Cracovia rozgrywa atak pozycyjny na własnej połowie.

• Fatalne uderzenie Aleksandra Kwieka z 30 metrów, piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Tamir Cahalon schodzi, a za niego pojawia się Bartłomiej Dudzic.

• Płaski strzał Saidiego Ntibazonkizy z 20 metrów nie zaskoczył Łukasza Skorupskiego, który pewnie broni.

• Michael Bemben zastępuje Paula Thomika.

• Aleksejs Visnakovs zbyt mocno centrował i piłka nie trafiła do żadnego z partnerów.

• Strzał Paula Thomika z 17 metrów minimalnie minął bramkę Górnika obok prawego słupka.

• Rzut rożny Milosa Kosanovića zablokowany przez Aleksandra Kwieka, po chwili sędzia odgwizdał rzut wolny za faul na Łukaszu Skorupskim, którego w tej sytuacji nie było.

• Milos Kosanović blokuje dośrodkowanie Pawła Olkowskiego i rzut rożny dla Górnik Zabrze.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a otrzymuje ją Mateusz Bartczak za faul w środku pola.

• Obie drużyny przystępują do drugiej połowy bez zmian.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Goście z Krakowa grali zdecydowanie lepiej niż podopieczni Adama Nawałki, który musi w przerwie "obudzić" swoich zawodników. Jedna groźna sytuacja w ciągu 45 minut to zdecydowanie za mało by pokonać Szymona Gąsińskiego.

• Po upływie doliczonej minuty Paweł Raczkowski kończy pierwszą połowę.

• Tamir Cahalon w doliczonym czasie pierwszej połowy przesadził z dryblingiem w polu karnym i uderzył niecelnie z ostrego kąta.

• Dwa razy Koen van der Biezen przegrał walkę o górne piłki w ciągu kilkudziesięciu sekund, mimo że rywale w obu sytuacjach byli niżsi.

• W posiadaniu piłki prowadzą gospodarze o 8%.

• Po dwóch kwadransach bliżsi strzelenia bramki byli zawodnicy "Pasów".

• Aleksejs Visnakovs po dwójkowej akcji z Saidim uderzył z linii pola karnego i ostatecznie Łukasz Skorupski końcówkami palców broni ten strzał.

• Saidi Ntibazonkiza tym razem uderza z 26 metrów i broni Łukasz Skorupski.

• Cohen van der Biezen źle przyjął piłkę i przy okazji doznał drobnej kontuzji, ale arbiter nie przerwał spotkania.

• Faulowany w środku pola Saidi Ntibaznkiza, ale Burundyjczyk będzie mógł kontynuować mecz.

• Pierwszy celny strzał Cracovii po uderzeniu Saidiego Ntibazonkizy, ale bramkarz Górnika Zabrze nie miał problemów z interwencją.

• Kiks Łukasza Skorupskiego w polu karnym podczas próby wybicia piłki, ale ostatecznie udało mu się naprawić błąd.

• Tamir Cahalon wreszcie pokazał się, ale z nie najlepszej strony, gdyż dośrodkował zbyt głęboko z lewej flanki i piłka w rękach Łukasza Skorupskiego.

• Aleksander Kwiek wstrzelił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale Milos Kosanović wybiciem głową zażegnał niebezpieczeństwo.

• Kontratak Cracovii zakończony po fatalnym przyjęciu Aleksejsa Visnakovsa na 35. metrze.

• Saidi Ntibazonkiza bardzo ładnie wysunął piłkę na strzał Mateuszowi Bartczakowi, który z 18 metrów dosłownie "przelobował" pole karne, bo nie można tego było nazwać strzałem.

• Aleksander Kwiek celował przy słupku z 20 metrów, ale Szymon Gąsiński zdołał wybić piłkę na rzut rożny i wciąż mamy wynik bezbramkowy.

• Koen van der Biezen nie zdołał uderzyć celnie z 15 metrów, mimo, że nie było przy nim żadnego z obrońców rywali.

• Strzał Adama Marciniaka z 25 metrów trafił wysoko nad bramką.

• Faul Arkadiusza Radomskiego w środku pola, który dzisiaj także gra w masce.

• Milos Kosanović uderzył z rzutu wolnego z 35 metrów i piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy.

• Prejuce Nakoulma spróbował pierwszy rajd lewą stroną, ale nie udało mu się minąć obrońców Górnika.

• Paweł Raczkowski z Warszawy gwizdnął po raz pierwszy!

• W zespole gości debiutuje Dariusz Pasieka, były trener Arki Gdynia, który zastąpił w czwartek Jurija Szatałowa. Czy to wpłynie na poprawę w zespole z Krakowa, przekonamy się za mniej więcej dwie godziny.

• Już za kilka minut rozpocznie się spotkanie 10. w tabeli Górnika Zabrze z ostatnią Cracovią Kraków w ramach 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.