Górnik Zabrze

0

Miedź Legnica

2

• KONIEC! Górnik przegrywa spotkanie z Miedzią i perspektywa powrotu zabrzan do Ekstraklasy znacznie się oddaliła. Za uwagę dziękuje Rafał Strzelec.

• Zabrzanie mieli jeszcze dwie okazje po wrzutkach Kosznika w pole karne. Strzał Urynowicza został zablokowany, uderzenie Angulo przeszło obok bramki.

• Sędzia Marciniak dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu.

• Oscar Martin wszedł w miejsce Łobodzińskiego na ostatnie minuty.

• Fatalne podanie Skrzypczaka mogło się skończyć bramką gości, ale sytuację uratowało niecelne podanie Łobodzińskiego.

• Wrzutka Cerimagicia w pole karne. Zamieszanie w szesnastce Miedzi wyjaśnia Kapsa, który zabrał piłkę Urynowiczowi spod nóg.

• Cerimagić wrzucił w pole karne, ale dośrodkowanie przeciął Midzierski. Górnik dalej przy piłce, ale musi budować akcję od początku.

• Wolniewicz chwilowo opatrywany na boisku.

• Angulo wpadł w pole karne, ale był osamotniony. Oddał strzał, który został zablokowany.

• Miedziowi cofnęli się na własną połowę i czekają na ruchy Górnika. Piłkarze gospodarzy podają jednak z miażdżącą niedokładnością, co od początku spotkania nie pozwala im przejąć inicjatywy w tym meczu.

• Urynowicz na boisku w miejsce Ambrosiewicza. Sytuacja zabrzan jest nie do pozazdroszczenia.

• GOL DLA MIEDZI! Piłkarze Tarasiewicza wyszli z kontra, którą perfekcyjnym strzałem sfinalizował Łobodziński.

• Co za okazja Górnika! Kopacz zagrał prostopadle do Skrzypczaka, ten wyszedł sam na sam z Kapsa i strzelił niemal wprost w niego.

• Ryszard Tarasiewicz wpuszcza na boisko Bartkowiaka za Rybickiego.

• Skrzypczak wchodzi za Ledeckiego.

• W odpowiedzi Rasak minął dwóch rywali i oddał strzał na bramkę Kasprzika z dystansu. Zrobił to jednak bardzo niecelnie.

• Angulo wpadł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta, ale po raz kolejny skutecznie w defensywie blokuje Midzierski.

• Górnicy próbują podawać prostopadle do napastników, ale za każdym razem robią to niecelnie, co wywołuje irytację fanów gospodarzy.

• Łuszkiewicz zastępuje na boisku Gargułę.

• Matuszek dostał piłkę na skraju pola karnego i oddał strzał na dalszy słupek. Piłka minimalnie minęła bramkę Kapsy!

• Kosznik faulowany w środku pola. Górnicy rozpoczynają kolejny atak pozycyjny. Póki co nie potrafią skutecznie przebić się przez obronę rywali.

• Brosz postanawia ruszyć do przodu - wymienia Wolsztyńskiego na Cerimagicia.

• Łobodziński wyszedł z kontrą 3 na 3, ale w decydującym momencie poślizgnął się na grząskiej murawie. W kontrze ruszył Kurzawa, który zgrał płasko w pole, ale tam skuteczną interwencją popisał się De Amo.

• Wolniewicz ukarany za faul na Łobodzińskim przed polem karnym. Do piłki podszedł Forsell, który oddał mocny strzał z około 27 metrów, ale obok bramki Kasprzika.

• Angulo dostał prostopadłe podanie i wyszedł na klarowną pozycję, ale nie był w stanie wygrać pojedynku z trzema defensorami Górnika! Po chwili Kosznik wrzucił w pole karne, tam piłkę przyjął Ledecky i w stuprocentowej sytuacji uderzył obok bramki!

• Dośrodkowanie w pole karne Kurzawy, piłkę strącił Matuszek, Kapsa łapie w koszyczek.

• De Amo Perez faulował przed polem karnym Ledecky'ego. Szansa dla zabrzan, a żółta kartka dla zawodnika Miedzi.

• Strzał Rybickiego ze skraju pola karnego, piłka poleciała jednak daleko i wysoko... w trybuny.

• Kapitalna szansa zabrzan. Centra Kurzawy z rzutu rożnego, Matuszek oddał strzał z woleja, ale kolejna kapitalna interwencja Kapsy uchroniła Miedź przed stratą bramki.

• Gospodarze zaczynają druga połowę meczu.

• Koniec pierwszej części spotkania. Miedź prowadzi z Górnikiem 1:0. Wracamy na Roosevelta 81 za 15 minut.

• Kurzawa ładnie popędził prawą stroną, zszedł do środka i oddał strzał, ale skutecznie broni Kapsa.

• Kibice coraz mocniej wspierają zabrzan, cały czas nie ustaje doping fanów Trójkolorowych. Mimo to zabrzanie nie potrafią przycisnąć gości. Ta sztuka udała im się dwa razy. Pierwsza połowa powoli dobiega końca.

• Kontra Górnika. Podanie Kopacza do Kosznika ale ten stracił piłkę. Miedź nie ruszyła z kontratakiem, ale mimo to Forsell zdołał wypracować sobie pozycję do dośrodkowanie piłki w pole karne. Jak się okazało wyszedł z piłką za linię.

• Strzał Łobodzińskiego ze skraju pola karnego w krótki słupek. Broni Kasprzik.

• Kolejna kapitalna akcja zabrzan! Ledecky wpadł w pole karne, minął dwóch obrońców i podał piłkę do Angulo. Ten ładnie przymierzył w okienko, ale kapitalna interwencją popisał się Kapsa!

• Wolniewicz odzyskał piłkę pod polem karnym Miedzi, ale został powstrzymany przez Midzierskiego.

• Goorskie faulowany w środku pola. Szansa dla Miedzi na okazję ze stałego fragmentu gry, ale dośrodkowanie poszkodowanego niecelne.

• Kapitalna szansa dla zabrzan! Kosznik dostał prostopadłe podanie, wszedł w pole karne i wycofał piłkę do Angulo. Ten oddał strzał po ziemi, ale prosto w ręce Kapsy.

• Ładna akcja gości prawą stroną boiska, ale ostatnie podanie do Rasaka było zbyt niedokładne. Górnik rusza z atakiem, ale robi to niezwykle wolno.

• Dośrodkowanie w pole karne, piłka wybita przez obrońców Górnika w głąb. Po chwili kolejny korner dla Miedzi. Podanie do Forsella przed szesnastkę. Fiński pomocnik oddał strzał, ale został zablokowany.

• Rajd Łobodzińskiego powstrzymany w środku pola przez defensorów gospodarzy. Miedź zdołała jednak wywalczyć rzut rożny.

• Ambrosiewicz dośrodkował do Angulo w pole karne, ale hiszpański napastnik nie był w stanie dojśc do piłki. Kapsa zaczyna od bramki.

• Górnikowi wyraźnie brakuje dziś ikry, aby cokolwiek stworzyć w tym fragmencie spotkania. Miedziowi mądrze rozgrywają piłkę, próbują atakować skrzydłami i bardzo dobrze zagęszczają grę w środku pola.

• Dośrodkowanie Rybickiego w pole karne, tam jednak Danch uprzedził nacierającego Rasaka.

• Błąd Kopacza, który o mały włos nie skończył się bramką. Obrońca Górnika przegrał pojedynek główkowy z Łobodzińskim w polu karnym, ale na szczęście dla zespołu gospodarzy opanował sytuację.

• Sam poszkodowany dośrodkował w pole karne, lecz piłkę złapał spokojnie Kapsa.

• Kurzawa faulowany 30 metrów przed bramka gości. Szansa dla gospodarzy.

• Zabrzanie próbowali teraz rozegrać kombinacyjną akcję przed polem karnym Miedzi. Ledecky skutecznie został powstrzymany na szesnastce przez De Amo.

• Oba zespoły walczą teraz w środku pola o przewagę. Dużo skuteczniejsi są w tej kwestii goście, którzy z łatwością przenoszą piłkę w pole karne Kasprzika.

• Kolejna okazja Miedzi - dośrodkowanie Goorskie'go w pole karne. Do piłki dopada Midzierski, który oddał strzał głową. Na szczęście dla zabrzan w sam środek bramki, czyli tam, gdzie stał Kasprzik.

• Wrzutka Kurzawy z autu w pole karne, ale Keon Daniel wybił piłkę. Z kontrą natychmiast ruszył Łobodziński, ale został zneutralizowany przy linii bocznej.

• Górnik próbuje wyjść z pressingiem, ale goście bardzo sprytnie i skutecznie bronią się przed nawałą Górnika.

• GOL DLA MIEDZI! Kapitalne uderzenie Bartczaka z dystansu, który atomowym uderzeniem w okienko bramki Kasprzika daje prowadzenie gościom.

• Pierwsze minuty póki co należą do zawodników gości, którzy zamknęli Górnika w jego polu karnym.

• Pierwszy strzał Miedzi - Łobodziński dostał piłkę przed polem karnym, ale jego strzał minął bramkę Kasprzika o kilka metrów.

• Zaczynamy! Od środka goście z Legnicy!

• Zawodnicy wychodzą już na boisko - zabrzanie tradycyjnie na biało z granatowo-czerwonymi elementami, Miedź na niebiesko z białymi napisami.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Szymon Marciniak.

• Już za 10 minut rozpocznie się mecz między Górnikiem i Miedzią. Faworytem, aczkolwiek jedynie w teorii, jest Górnik. Miedź będzie z pewnością twardym orzechem do zgryzienia dla zespołu z Zabrza.

• [b]Rezerwowi Miedzi:[b] Sapela, Bartkowiak, Batin, Gardzielewicz, Łuszkiewicz, Martin Hernandez, Stasiak.

• Rezerwowi Górnika: Pawłowski, Szeweluchin, Cerimagić, Urynowicz, Skrzypczak, Żurkowski, Pikul.

• W poprzedniej kolejce Górnik pewnie pokonał Wisłę Puławy, zaś drużyna Miedzi Legnica przegrała w Nowym Sączu z Sandecją. Miedziowi mogli wywieźć remis, ale Łukasz Garguła nie wykorzystał jedenastki.

• Oba zespoły z pewnością mają w tym sezonie ambicje, by walczyć o awans. Górnik, jako spadkowicz z Ekstraklasy, z kolei Miedź jako zespół złożony z wielu doświadczonych zawodników, którzy w przeszłości stanowili o sile wielu polskich klubów, a nawet reprezentacji. Obecne usytuowanie obu ekip jest zatem sporym niedosytem.

• Oba zespoły zainaugurowały rozgrywki 1. ligi w tym w Legnicy. Wówczas Miedź wygrała z ekipą Marcina Brosza 1:0.

• Przed tym spotkanie, Górnik jest na 9. miejscu i ma na koncie 24 punkty. Tyle samo oczek mają podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, którzy zajmują jedną pozycję wyżej.

• Witamy serdecznie. Już za niecałe dwie godziny rozpocznie się kolejna batalia w ramach 18. kolejki 1. ligi. Górnik Zabrze rozegra spotkanie z Miedzią Legnica, które będzie zarazem ostatnim meczem zabrzan w tym roku na Roosevelta. Który z zespołów okaże się lepszy? Zapraszamy na relację, którą poprowadzi dla Państwa Rafał Strzelec.