Hamburger SV

1

Bayern Monachium

2

• To nie było widowisko na wysokim poziomie, ale Bayern swoim "Lewym" doświadczeniem wypunktował gospodarzy. W sumie mistrzowie Niemiec strzelili trzy bramki, ale Xabi Alonso niefortunnie pokonał swojego bramkarza. Gospodarze nie wykorzystali kilku swoich dogodnych okazji by wywalczyć choćby punkt.

Relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net

• Felix Zwayer gwiżdże po raz ostatni. Na inaugurację rundy wiosennej w Budeslidze Hamburger SV 1:2 Robert Lewandowski!

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

Michael Gregoritsch strzela obok bramki. Manuel Neuer od bramki.

• Hamburczycy walczą o punkt. Michael Gregoritsch faulowany przez Xabi Alonso ok. 25 metrów od bramki Manuela Neuera.

• Xabi Alonso staranowany przez Nicolaia Müllera. Niepotrzebnie zaostrza się końcówka meczu.

• Robert Lewandowski zyskał aut na wysokości pola karnego HSV. Gospodarze bez trudu wychodzą z opresji.

• Lewis Holtby nie podnosi się z murawy po starciu z rywalem. Po krótkiej przerwie gra została wznowiona.

• 57 000 widzów przyszło na mecz inaugurujący rundę wiosenną.

• Gideon Jung za Gojko Kacara

• "Żółtko" dla Xabi Alonso za faul przed linią 16. metra!

• Arjen Robben wchodzi za Douglasa Costę

• Johan Djourou wybija piłkę sprzed linii bramkowej!

• Artjoms Rudnevs zastępuje Pierre'a-Michela Lasoggę.

• Kontra Bayernu! Kingsley Coman urwał się prawą stroną i dośrodkował do Douglasa Costy, ale tak ustawił piłkę, że... ta wróciła do Francuza.

• Xabi Alonso chciał wślizgiem zabrać piłkę spod nóg Lewisa Holtby'ego, ale spowodował jego upadek. Piłka po głębokim dośrodkowaniu Aarona Hunta wpada do koszyczka Manuela Neuera.

• 102 mecz obu drużyn we wszystkich rozgrywkach. Zanosi się na 61. zwycięstwo Bayernu. Po stronie "Dinozaurów" jest zaledwie... 19.

• Cleber naciskany przez Roberta Lewandowskiego wycofuje piłkę do bramkarza. Goście próbują uspokoić grę w środku pola.

• A w HSV za Ivo Ilicevicia melduje się Michael Gregoritsch.

• Arturo Vidal wchodzi na murawę. Zmienia Thomasa Müllera.

• "Świeca" Thiago Alcantary w narożnik pola bramkowego. Robert Lewandowski strzela z woleja z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Nicolai Müller powalił Thomasa Müllera ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. David Alaba zdecydował się na bezpośrednie uderzenie i trafił w prawy słupek!

• Robert Lewandowski "magic touch"

• Zaczęło się od kontry gospodarzy, którą przerwał na linii środkowej Manuel Neuer! Piłka poleciała na prawe skrzydło, potem - po centrze - spadła przed "16" do Thomasa Müllera. Ten "zgasił" piłkę i uderzył na bramkę, a po drodze jej tor lotu zmienił Robert Lewandowski myląc Rene Adlera!

• GOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Thomas Müller przegrywa w polu karnym pojedynek z Cleberem, ale goście będą mieli rzut rożny

• Klasyczny centrostrzał Aarona Hunta

• Dennis Diekmeier w roli prawoskrzydłowego. Nabił Xabi Alonso i korner. Bez zagrożenia.

• Javi Martinez zmienia kontuzjowanego Jerome'a Boatenga.

• Jerome Boateng w starciu z rywalem doznał urazu. Kołowrotkiem pokazał, ze nie jest w stanie grać dalej!

• Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Aarona Hunta kozłuje w polu karnym, po czym muska Xabi Alonso i piłka wpada do siatki!

• Gospodarze poczuli krew! Strzał Pierre'a-Michela Lasoggi zablokowany!

• Ależ oblężenie bramki gospodarzy. Tym razem Kingsley Coman główkuje nad poprzeczką. Za bardzo wszedł pod piłkę i ostatecznie Rene Adler wznawia grę od bramki.

• Rene Adler nie może narzekać na brak zajęcia! Broni płaskie uderzenie Roberta Lewandowskiego z linii 16. metra. Piłka leciała tuż przy prawym słupku!

• Douglas Costa strzela z woleja tuż nad poprzeczką bramki Rene Adlera. A do bramki było 17-18 metrów!

• W odpowiedzi indywidualna akcja Kingsley Comana, którego strzał z ok. prawego narożnika pola karnego w stronę bliższego słupka został sparowany przez bramkarza na korner!

• I od razu dalekie podanie do Pierre'a-Michela Lasoggi. Ten był jednak na spalonym.

• Drugie trzy kwadranse rozpoczęte!

• Powracamy do Hamburga na drugą połowę meczu HSV - Bayern. Obie "jedenastki" powoli wychodzą na płytę boiska.

• Felix Zwayer, nie doliczając nawet minuty, kończy pierwszą połowę na Imtech Arena. Hamburger SV przegrywa z Bayernem Monachium po golu Roberta Lewandowskiego z rzutu karnego

• Philipp Lahm wybił piłkę wślizgiem spod nóg Ivo Ilicevicia. Zdaniem sędziego kapitan Bayernu sfaulował rywala i zasłużył na żółtą kartkę.

• Pewna "jedenastka" w wykonaniu Roberta Lewandowskiego

• Thomas Müller strzela potylicą - piłka przelatuje metr nad spojeniem bramki Rene Adlera!

• "Piłka mnie minie, rywal nigdy". Nicolai Müller w myśl tej zasady skosił Kingsley Comana. Kolejna żółta kartka na koncie gospodarzy.

• Matthias Ostrzolek spowodował upadek Thomasa Müllera w "szesnastce" gospodarzy. Sędzia, mimo protestów Bayernu, nakazał grać dalej! Dyskusyjna sytuacja!

• Rene Adler rzucił się w swoją lewą stronę. Piłka wpadła do siatki przy prawym słupku po mocnym uderzeniu "Lewego"

• ROBERT LEWANDOWSKI PEWNIE TRAFIA!

• Tylko żółta kartka dla bramkarza HSV! To powinien być Dunkel rot jak mówi Tomasz Hajto

• Thomas Müller faulowany przez Rene Adlera w polu karnym! Rzut karny dla gości!

• Rene Adler łapie piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Kingsley Comana.

• Gospodarze w komplecie. "Latający Holender" nie wejdzie teraz na boisko.

• Francuz poza boiskiem. Konieczna jest pomoc medyczna, a rozgrzewkę rozpoczął Arjen Robben!

• Kingsley Coman skoszony przez Gojko Kacara. Sędzia bez wahania pokazuje Serbowi "żółtko"

• Szarpana gra w wykonaniu obu stron. Co zaskakujące, więcej strzałów mieli gospodarze, ale minimalnie pomylił się Dennis Diekmeier, a wcześniej uderzenie Aarona Hunta obronił bramkarz mistrzów Niemiec.

• Philipp Lahm nie opanował piłki w polu karnym po zagraniu Douglasa Costy. Rene Adler z "piątki".

• Lewis Holtby traci piłkę na rzecz Douglasa Costy, ale zdaniem sędziego Brazylijczyk w tej sytuacji przekroczył przepisy.

• Jeszcze raz Robert Lewandowski strzela głową po zagraniu Davida Alaby. Piłce było bliżej bocznej chorągiewki niż bramki Rene Adlera.

• Gojko Kacar wyskoczył wyżej od Thomasa Müllera. Kontra HSV przerwana tuż za linią środkową.

• Lewis Holtby powalił Thiago Alcantarę. Od razu goście domagali się kartki dla rywala. Sędzia rozdzielił obie strony i podyktował rzut wolny. Pierre-Michel Lasogga wybija piłkę głową na rzut rożny.

• Piłka w polu karnym gospodarzy. Robert Lewandowski ledwie ją musnął po centrze Kinglesy Comana.

• Dennis Diemkeier zapędził się prawą stroną! Uderzył zza linii 16. metra tuż obok dalszego, lewego słupka!

• Matthias Ostrzolek dał się wyprzedzić Douglasowi Coście. Nie widząc innej możliwości pociągał Brazylijczyka za koszulkę. Pierwsza żółta kartka na wiosnę

• Pierre-Michel Lasogga na spalonym po dalekim podaniu z głębi pola.

• Robert Lewandowski ruszył na bramkę HSV. Zgubił piłkę w walce z Dennisem Diekmeierem, co wykorzystało dwóch innych hamburczyków.

• Kingsley Coman zagrywa płasko w pole karne i pewne wybicie obrony HSV.

• Dennis Diekmerier wygrywa pojedynek główkowy z Thomasem Müllerem. Jeszcze jedno dośrodkowanie w stronę Roberta Lewandowskiego, ale Rene Adler pewnie piąstkuje.

• Dennis Diekmeier skosił Kingsley Comana na lewej stronie jak trawę na wiosnę. Do bramki Rene Adlera ok. 27 metrów.

• Douglas Costa urwał się prawą stroną trzem rywalom. Powstrzymał go Matthias Ostrzolek. Od razu ruszyła kontra "Dinozaurów", którą strzałem z dystansu zakończył Aaron Hunt. Manuel Neuer broni na raty.

• Chorągiewka asystenta arbitra w górze - Ivo Ilicević na spalonym.

• Oskrzydlająca akcja Nicolaia Müllera prawą flanką. Zagrał płasko w pole karne do Pierre'a-Michela Lasoggi, ale uprzedził go Jerome Boateng.

• Johan Djourou dalekim wybiciem poza "szesnastkę" wyjaśnia sytuację. Mimo to goście utrzymują się na połowie HSV.

• Strzał Thiago Alcantary z woleja mija bramkę o 2-3 metry. Jednak po drodze był rykoszet. Jeszcze jeden rożny.

• Piłka posłana w pole karne do Roberta Lewandowskiego. Ten pada na murawę, ale Felix Zwayer nakazuje wznowienie gry od rzutu rożnego.

• Jeszcze raz Cleber w roli głównej. Tym razem pewnie powstrzymał rajd Thomasa Müllera środkiem pola karnego. Rene Adler z "piątki".

• W odpowiedzi Pierre-Michel Lasogga wywalczył rzut rożny. Po nim Cleber wyskakuje najwyżej i strzela głową wysoko nad bramką Manuela Neuera.

• Douglas Costa przejął piłkę w pobliżu prawego narożnika pola karnego gospodarzy. Chciał zagrać w "szesnastkę", ale obrona HSV radzi sobie w tej sytuacji.

• Goście spokojnie rozgrywają piłkę 25-30 metrów od własnej bramki. Wysoki pressing HSV uniemożliwia przebicie się przez linię środkową.

• ... gospodarze, którzy zaczynają ze środka!

• Philipp Lahm i Johan Djourou przy arbitrze głównym. To znak, że ma miejsce losowanie. "Górą"...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Jeszcze pamiątkowe zdjęcie, losowanie stron oraz najważniejsze - rozpoczęcie rundy wiosennej w Bundeslidze!

• HSV startuje do pierwszego wiosennego meczu

• Intensywna rozgrzewka gości

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Felix Zwayer
    • liniowi: Florian Steuer, Harm Osmers
    • sędzia techniczny: Michael Weiner
  • Rezerwowi Bayernu: Starke - Kimmich, Martinez, Robben, Rode, Vidal.

• Rezerwowi HSV: Drobny - Carolus, Gregoritsch, Jung, Porath, Rudnevs, Sakai.

• Miesiąc i trzy dni - dokładnie tyle czekaliśmy od ostatnich ligowych spotkań w Bundeslidze HSV i Bayernu. Za 20 minut, Na Imtech Arena, obie strony zainaugurują rundę wiosenną!

• Hamburger SV - Bayern Monachium LIVE!

Zapowiedź: Hamburger SV - Bayern LIVE! Wraca Bundesliga, wracają emocje!

Faworyt dzisiejszego spotkania jest tylko jeden, Bayern. Zespół Guardioli wygrał dziewięć z ostatnich dziesięciu pojedynków przeciwko HSV, a raz padł remis. W pierwszej kolejce obecnej kampanii Bawarczycy wygrali 5:0, a na listę strzelców wpisali się: Mehdi Benatia, Robert Lewandowski, Douglas Costa oraz dwukrotnie Thomas Mueller. Na murawie na pewno nie zobaczymy dziś wieczorem Emira Spahicia oraz Albina Ekdala po stronie gospodarzy. Przyjezdni natomiast muszą sobie poradzić bez Francka Ribery'ego, Mehdiego Benatii, Rafinhii, Juana Bernata. Ponadto kontuzjowani są jeszcze Mario Goetze oraz Sven Ulreich.