3

Borussia Dortmund

1

• Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Dobranoc!

• Koniec zawodów! HSV wygrywa z BVB 3:1!!! Łukasz Piszczek pojawił się na murawie od 46. minuty i zagrał dobre zawody w przeciwieństwie do całego bloku defensywnego przyjezdnych!

• Castro trafia z kilkunastu metrów w słupek! Futbolówkę do siatki pakuje Aubameyang, ale arbiter odgwizduje pozycję spaloną Gabończyka!

• Piszczek mocno strzelił, znów górą Adler!

• Castro z szesnastego metra ładnie przymierzył, broni Adler!

• Napastnik BVB wywalczył teraz rzut rożny.

• Januzaj podał do Gabończyka, a ten z kilku metrów wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOLLL!!! 3:1!!! AUBAMEYANG!!!

• Gospodarze zaprzepaścili ciekawą kontrę. A kto odebrał piłkę zawodnikowi HSV? Piszczek!

• Marcelo Diaz zmienia Holtby`ego.

• Zawody na Volksparkstadion ogląda 57 tys. widzów.

• Gundogan uderzył tym razem sytuacyjnie z 18. metra, ale bardzo niedokładnie.

• Przyjezdni przycisnęli, ale są zmuszeni do szalonych ataków.

• Gundogan z 18. metra z rzutu wolnego był bliski zdobycia bramki, ale Adler fenomenalnie broni!

• Teraz piłkarze HSV zamknięci w zamku przed własnym polem karnym.

• BVB nie potrafi zdominować rywali. Szykuje się spora niespodzianka.

• Michael Gregoritsch zastępuje Kacara.

• Adrian Januzaj zmienia Reusa.

• Gonzalo Castro uderzył fatalnie z szesnastki...

• Mkhitaryan uderzył mocno w światło bramki, ale broni golkiper gospodarzy!

• Piszczek zagrał świetnie w pole karne , ale Aubameyang nie wykorzystał świetnej piłki! Borni Adler!

• Święto na trybunach. Nie ma co się dziwić. Przyjezdni długo utrzymują się teraz przy piłce.

• Czy ktokolwiek przewidział, że BVB będzie w takich tarapatach?!

• Aktywny Piszczek tym razem przeciągnął dośrodkowanie.

• GOOOOL!!! 3:0! Swojak Hummelsa!

• Piszczek w ostatniej chwili zablokował Mullera, będzie korner.

• Pierre-Emerick Aubameyang przedarł się w pole karne, ale uderzył bardzo słabo.

• Od początku drugiej części zawodów, bardzo aktywni zawodnicy BVB, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

• Schmelzer uderzył z dwudziestu metrów daleko od bramki Adlera.

• Zaczynamy drugą odsłonę!

• Gonzalo Castro melduje się w miejsce Kagawy.

• Łukasz Piszczek zmienia Gintera!

• Koniec pierwszej odsłony, do przerwy, Hamburger SV - BVB 2:0!

• Jesteśmy świadkami jak na razie sporej niespodzianki. Czy ktokolwiek stawiał w tym spotkaniu na HSV?

• Felix Zwayer doliczył aż trzy minuty do pierwszej odsłony.

• Burki wybija piłkę na aut, BVB oszołomiona.

• Müller odebrał futbolówkę jednemu z rywali, czekał aż ktoś podłączy się do kontry i zagrał w tempo do Holtby`ego. Pomocnik HSV w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza przyjezdnych!

• GOOOOOOLLL!!! 2:0!! LEWIS HOLTBY!!!

• Marcel Schmelzer zacentrował w pole karne, ale bez problemu piłkę łapie Adler.

• Julian Weigl dostał łokciem od Holtby`ego. Młody zawodnik BVB opatrywany przez medyków.

• Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale uderzenie Hummelsa zostało zablokowane, a chwilę później futbolówka została wybita bardzo daleko.

• Podopieczni Tuchela prezentują się słabo.

• Ilkay Gundogan zagrywa z rzutu wolnego prosto w mur.

• Henrik Mkhitaryan zagrywał z narożnika boiska, ale zawodnicy BVB nie potrafią zaskoczyć rywali.

• A jednak Ceber zmienia Spahicia.

• Środkowy defensor Hamburgera już gotowy do gry!

• Spahic leżał na murawie. Medycy udzielili mu pomocy, czy Bośniak wróci na boisko?

• Dortmund od momentu straty bramki zdecydowanie dłużej utrzymuje się przy piłce. Podopieczni Thomasa Tuchela muszą odrabaić straty.

• Bardzo aktywny Reus nie przejął futbolówki zagranej z narożnika. Adler wznowi grę z piątki.

• Reus wywalczył korner dla przyjezdnych.

• Reus uderzył z za szesnastki, ael Adlera odbija piłkę do boku!

• Borussia musi wziąć się do roboty.

• GOOOOL!!! 1:0! LASOGGA!! Skutecznie egzekwowana jedenastka!

• Żółty kartonik dla golkipera BVB.

• Ilicević powalony przez Burkiego, rzut karny!

• Kontra gospodarzy zaprzepaszczona przez gapiostwo Lasogi.

• Matthias Ostrzolek zacentrował w pole karne. Lassoga głową zgrał piłkę do Ilicevicia, ale ten z 10. metra trafił w aut...

• BVB ciut dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nadal czekamy na sytuacje bramkowe.

• Zagranie w pole karny gospodarzy, ale Adler bez problemu łapie futbolówkę.

• Na murawie leży jeden z zawodników HSV, Mats Hummels chciał wybić piłkę, a w tym momencie Lewis Holtby wślizgiem zaatakował Niemca.

• Rene Adler łapie bez problemu futbolówkę.

• Marco Reus trafił w mur, od narożnika rozpoczną goście.

• Zagranie na 18. metr do Henrika Mkhitaryana, a ten został powalony przez Emira Spahicia, a arbiter odgwizduje przewinienie Bośniaka.

• Dużo walki pod polem karnym BVB, ale Roman Burki nie był zmuszony do interwencji.

• Nicolai Müller wywalczył pierwszy korner.

• Pierre-Michel Lasogga złapany na pozycji spalonej.

• Ivo ilicević próbował przedrzeć się prawą stroną, ale szybko stracił piłkę.

• Oba zespoły od początku badają się. Czekamy na pierwszą sytuację bramkową.

• HSV w biało-czerwonych kompletach, a przyjezdni w czarno-żółtych strojach.

• Od środka zaczynają gospodarze! Gramy, gramy!

• Minuta ciszy, przywitanie kapitanów, losowanie i gramy!

• Felix Zwayer wyprowadza obie jedenastki!

• O 20:45 powinno rozpocząć się spotkanie, zobaczymy jak będzie w praktyce...

• Nadal czekamy na początek zawodów.

• Mecz jednak zostaje opóźniony przez "procedury bezpieczeństwa"!

• Oba zespoły już czekają w tunelu prowadzącym na murawę, za kilka minut zaczynamy!

• ławka rezerwowych gości: Weidenfeller, Subotić, Bender, Hofmann, Piszczek, Januzaj, Castro.

• ławka rezerwowych HSV: Drobný, Reis, Schipplock, Olić, M. Díaz, Stieber, Gregoritsch.

• Licząc wszystkie rozgrywki, piłkarze z Dortmundu mogą pochwalić się siedmioma zwycięstwami z rzędu.

• W ostatnich pięciu meczach dwukrotnie wygrała ekipa z Północy Niemiec, raz padł remis, a dwa spotkania na własną korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Singal Iduna Park.

• BVB jest wiceliderem. Drużyna Piszczka jest wiceliderem z dorobkiem 29 punktów. Gospodarze natomiast zdobyli czternaście oczek mniej i plasują się na 11. pozycji.

• Znamy wyjściowe składy, niestety Łukasz Piszczek tylko na ławce rezerwowych.

• Witamy serdecznie, przed nami inauguracja 13. kolejki Bundesligi. Na Volksparkstadion Hamburger SV zmierzy się z Borussią Dortmund!