Inter Mediolan

1

AS Roma

3

• Koniec meczu na Giuseppe Meazza! Inter przegrywa w hicie 26. kolejki Serie A z Romą 1:3!

• Wojciech Szczęsny znowu ratuje Romę przed utratą bramki! Broni strzał Edera z bliskiej odległości!

• Piłka po rykoszecie po uderzeniu Danilo D'Ambrosio wychodzi na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

• KONTAKTOWE TRAFIENIE MAURO ICARDIEGO

GOL DIEGO PEROTTIEGO Z RZUTU KARNEGO

• Paolo Tagliavento dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Bruno Peres kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie pojawia się Thomas Vermaelen.

• DIEGO PEROTTI NIE MYLI SIĘ!!! Uderzył precyzyjnie przy prawym słupku. Samir Handanović nie sięgnął piłki!

• Edin Dżeko zostaje skoszony w polu karnym Interu przez Gary'ego Medela! Sędzia wskazuje na "wapno"!

• Leandro Paredes zmienia Daniele De Rossiego.

• I kartka dla Jeisona Murillo.

• Ostre starcie Federico Fazio z Jeisonem Murillo. Po chwili piłkarze rzucili się sobie do gardeł jak klienci marketu na przeceniony cukier. Sędzia Paolo Tagliavento sięga po karki.

• Na prawej stronie pola karnego gości piłkę przejął Ivan Perisić, który wstrzelił piłkę w stronę dalszego słupka. Futbolówki nie sięgnął Wojciech Szczęsny, a do siatki wślizgiem kieruje Mauro Icardi

• INTER ŁAPIE KONTAKT! MAURO ICARDI!!!

• Za Joao Mario pojawia się Ever Banega. To ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Luciano Spaletti ma jeszcze dwie możliwości korekty.

• Szansa dla Romy z rzutu wolnego. Osamotniony w polu karnym był Kostas Manolas, który główkuje obok bramki.

• Anemiczne uderzenie Ivana Perisicia nie mogło zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego.

• Świeżo wprowadzony zawodnik traci piłkę na rzecz... sędziego. Zderzył się z Paolo Tagliavento, co wykorzystał Daniele De Rossi.

• Owacja na Giuseppe Meazza, gdy na murawie pojawia się Gabriel Barbosa za Antonio Candreva.

• Federico Fazio przecina centrę Antonio Candrevy. Wcześniej było zamieszanie przed bramką Wojciecha Szczęsnego, gdzie Kevin Strootman faulował Mauro Icardiego. Sędzia nakazał grać dalej.

• Mauco Icardi w roli prawoskrzydłowego zostaje zablokowany przez Federico Fazio. Korner....

• Za Mohameda Salaha pojawia się Diego Perotti.

• Roberto Gagliardini pada w "szesnastce" gości po starciu z Kevinem Strootmanem. Zdaniem sędziego nie było podstaw do wskazania na "wapno".

• Teraz po interwencji Brazylijczyka Inter ma rzut rożny. Piłka po przeciągniętym dośrodkowaniu z lewego narożnika ląduje w rękawicach Wojciecha Szczęsnego.

• Joao Mario próbował przedrzeć się lewą flanką. Bez wysiłku poradził sobie z nim Bruno Peres.

• Mohamed Salah w roli lewoskrzydłowego został powstrzymany przez Roberto Gagliardiniego. Zyskał aut na wysokości pol karnego, ale spokojnie wycofał piłkę do linii środkowej.

• Mauro Icardi dobiega na 11. metr do centry z lewej strony. Strzela jednak wysoko nad bramką Wojciecha Szczęsnego.

• Bilans Radji Nainggolana w tym sezonie? 8 goli i 2 asysty.

• Jęk zawodu na Giuseppe Meazza po mocnym strzale Antonio Candrevy huknął w boczną siatkę!

• Koniec wieńczy dzieło

• Antonio Rüdiger szczęśliwie powstrzymuje Edera we własnym polu karnym. Piłka trafiła jednak przed pole karne do Mauro Icardiego, którego strzał wypada przemilczeć.

• Belg odzyskał piłkę na własnej połowie i ruszył na bramkę Interu. Huknął z ponad 25 metrów nie do obrony!

• RADJA NAINGGOLAN TRAFIA PO RAZ DRUGI!!!

• Eder zmienia bezbarwnego Marcelo Brozovicia.

• Od kilku minut przeważają gospodarze. Nie są jednak w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego Romy.

• Ivan Perisić marnuje "setkę"! Uderza z pola karnego nad poprzeczką! Po drodze był jednak rykoszet - rzut rożny!

• Korner nie przynosi zagrożenia. W odpowiedzi centra Radji Nainggolana nie znajduje adresata.

• Uderzenie "spod kolana" z kilkunastu metrów paruje na korner Wojciech Szczęsny!

• Juan Jesus w roli lewoskrzydłowego pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Wychwycił to Paolo Tagliavento.

• `Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Gwizdy i brawa towarzyszą "jedenastkom" wychodzącym na murawę.

• Powracamy do Mediolanu, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Inter - AS Roma. Do przerwy prowadzą goście po bombie Radji Nainggolana. Co po zmianie stron pokażą niebiesko-czarni?

• Za to zagranie Ivan Perisić został upomniany żółtą kartką

• Intensywność? Jest. Emocje? Są. Piękne gole? Na razie jeden. Takie mecze w lidze włoskiej (i nie tylko) chcemy jak najczęściej. Co chwila pod obiema bramkami było gorąco. Aż dziwne, że atomowy strzał Radji Nainggolana nie rozerwał siatki...

Jak będzie po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Po doliczeniu jednej minuty Paolo Tagliavento kończy pierwszą połowę na Giuseppe Meazza. W hicie 26. kolejki Serie A Roma prowadzi z Interem po kapitalnym golu Radji Nainggoalana.

• Po wrzutce z narożnika interweniujący Wojciech Szczęsny był faulowany.

• W odpowiedzi Wojciech Szczęsny paruje uderzenie Marcelo Brozovicia na korner!

• Goście ruszyli z kontrą. Po centrze z prawej strony piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Edina Dżeko, który wycofał na 18. metr do Radji Nainggolana. Ten trochę przestraszył się dwóch zawodników Interu na wślizgu i uderzył daleko od bramki Samira Handanovicia.

• Mauro Icardi dopada do piłki na 8. metrze. Nie miał jednak z czego uderzyć, bowiem skutecznie przyblokował go Kostas Manolas.

• Żółta kartka dla Daniele De Rossiego za faul w środku pola na Roberto Gagliardinim.

• Bruno Peres chciał jak walce wjechać środkiem w pole karne Interu. Zastopował go Danilo D'Ambrosio.

• Mauro Icardi pada w "szesnastce" gości wraz z zawodnikiem Romy! Domagał się rzutu karnego, ale sędzia nakazuje grać dalej. Przeraźliwe gwizdy na Giuseppe Meazza

• Kontra Interu zakończona niedokładnym dośrodkowaniem w pole karne do Mauro ICardiego. Wrzutkę przecina świetnie grający w ostatnim czasie Federico Fazio.

• Kąśliwe, płaskie uderzenie Edina Dżeko zmierzało do siatki Interu! Samir Handanović wyciągnął się jak struna, po czym odbija piłkę poza linię końcową!

• Antonio Candreva domagał się kartki dla Juana Jesusa, który uniemożliwił gry z rzutu wolnego. Paolo Tagliavento nie sięgnął do kieszonki.

• Gospodarze chcieli szybko rozpocząć grę od rzutu wolnego, ale nie pozwolił na to sędzia - piłka była w ruchu. Udało się za drugim podejściem posłać "lagę" do Mauro Icardiego, ale piłkę we własnej "szesnastce" łapie Wojciech Szczęsny.

• Lekko oszołomiony Wojciech Szczęsny wstaje. Może grać dalej.

• Dalekie i wysokie zagranie było skazane na porażkę.

Chwilę później Wojciech Szczęsny został poturbowany przez Joao Mario. Polski został trafiony w twarz kolanem.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Daniele De Rossi. Wydaje się, że kapitan Romy może grać dalej.

• Przechwyt Romy w środku pola. Piłka poszła na prawą stronę do Edina Dżeko, który ciut za mocno wypuścił sobie piłkę w "szesnastce" gospodarzy. Po chwili Mohamed Salah nie opanował piłki. Samir Handanović z "piątki".

• Kevin Strootman zablokowany na 20. metrze. Goście widząc, jak jest tłoczno przed bramką Interu, wycofali piłkę... do Wojciecha Szczęsnego.

• Gary Medel dwoi się i troi, by wybijać piłkę z własnej "szesnastki". Tym razem po zagraniu Mohameda Salaha do wybiegającego na czystą pozycję Radji Nainggolana.

• Nerwowo gra Inter przed własnym polem karnym. Edin Dżeko dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego, ale bez zagrożenia. Po chwili do akcji ofensywnej podłączył się Kostas Manolas. Jego centrę z linii końcowej chwyta Samir Handanović.

• Rzut wolny dla gości ok. 30 metrów od bramki Samira Handanovicia. W momencie dośrodkowania Edin Dżeko był na spalonym, ale piłkę trącił jeden z zawodników Interu. Korner... nie przynosi zagrożenia.

• Atomowe uderzenie Radji Nainggolana

• Bez zagrożenia pod bramką gości.

• To mogła być kapitalna odpowiedź gospodarzy! Jednak strzał z bliska Joao Mario zostaje sparowany na korner przez Wojciecha Szczęsnego!

• Edin Dżeko rozrzucił akcję na lewą stronę do Belga, który po "złamaniu" akcji na prawą nogę huknął niemal w okienko!

• CO ZA GOL RADJI NAINGGOLANA!!!

• Samir Handanović z najwyższym trudem paruje strzał Mohameda Salaha! Niektórzy kibice Romy widzieli piłkę w siatce

• Miękka wrzutka Daniele De Rossiego zostaje wybita z pola karnego. Dwa uderzenia Mohameda Salaha zostają zablokowane.

• Daniele De Rossi przejmuje piłkę w środku pola i zagrywa do Bruno Peresa. Ten w polu karnym traci futbolówkę na rzecz Ivana Perisicia. Ten... podbijał sobie piłkę, po czym głową zagrał do bramkarza. Będzie rzut wolny pośredni! I żółta kartka dla Chorwata.

• W odpowiedzi Mauro Icardi przyjmuje piłkę po zagraniu z głębi pola. W "szesnastce" po profesorku zabiera mu piłkę Federico Fazio.

• Oskrzydlająca akcja Bruno Peresa w pole karne, gdzie pewnie interweniuje Gary Medel. Poprawka ląduje w rękawicach Samira Handanovicia.

• Dżeko przyjmuje piłkę ok. 25 metrów od bramki Interu. Ruszył w jej stronę, ale powali po drodze Medela. Zauważył to sędzia, który dyktuje rzut wolny.

• Na gwizdek Paolo Tagliavento zaczynają goście!

• Losowanie stron i rozpoczęcie spotkania poprzedza hymn rozgrywek, O Generosa.

Tak on brzmi

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Icardi i De Rossi.

• Ostatnie 2 mecze na Giuseppe Meazza kończyły się jednobramkowymi zwycięstwami Interu. 25 kwietnia 2015 r. było 2:1 (gole: Hernanes, Icardi - Nainggolan), a pięć miesięcy później jedynego gola zdobył Medel.

Ogólny bilans jest również na korzyść dzisiejszych gospodarzy. Wygrali 71 spotkań, 48 było nierozstrzygniętych, a tyle samo wygrywała Roma. Bilans bramek - 269:214.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Interu Mediolan: Juan Pablo Carrizo - Marco Andreolli, Rodrigo Palacio, Jonathan Babiany, Christian Ansaldi, Ever Banega, Davide Santon, Eder, Yuto Nagatomo, Gabriel Barbosa, Trent Sainsbury.

• Pora na rezerwowych. Zacznijmy od gości: Alisson, Bogdan Lobont - Leandro Paredes, Clement Grenier, Diego Perotti, Francesco Totti, Thomas Vermaelen, Mario Rui, Gerson, Emerson, Stephan El Shaarawy.

• Goście nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów jeżeli celują w scudetto. Obecnie jednak traci aż 10 punktów do Juventusu, który wczoraj ograł Empoli.

• Relację z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Na hit 26. kolejki Serie A trzeba było czekać do końca weekendu, ale miejmy nadzieje, że będziemy mogli powiedzieć "warto było". Już za 20 minut szósty w tabeli Inter Mediolan podejmie przed własną publicznością wicelidera, Romę, z Wojciechem Szczęsnym w między słupkami!