• Jacek Kiełb opuścił już murawę. Zamiast niego w końcówce pokaże się Vladislavs Gabovs.

• Wzorcowo wykonany korner przez Koronę. Podanie z lewej strony na trafienie zamienił Rafał Grzelak. Głową pokonał Buricia.

• Ostatnia zmiana w zespole Jana Urbana. Nicki Bille Nielsen zmienił Marcina Robaka.

• Po starciu w powietrzu z Palancą, na ziemię runął Gumny. Miał problemy z podniesieniem się murawy, lecz chyba będzie w stanie kontynuować grę

• Majewski zza pola karnego. Futbolówka przemknęła po zewnętrznej stronie słupka

• Jevtić od razu stara się zrobić różnicę. Mocnym strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Peskovicia. Nieskutecznie

• Na boisku po raz pierwszy w aktualnym sezonie pojawia się Darko Jevtić. Za Macieja Makuszewskiego

• Palanca pędził lewym skrzydlem, bez problemu wyminął Kędziorę i uderzył z dystansu. Bardzo bardzo efektownie.

• Świetny przerzut Kadara do Kędziory. Ten zagrywał do Makuszewskiego. Niecelnie

• Po podaniu Formelli, Majewski uderzał zza zasłony. Zbyt słabo, żbey pokonać Peskovicia.

• Robak popędził z kontratakiem, lecz w skutek krycia przez defensorów Korony, jego strzał okazał się niecelnym

• Po wybiu Kędziory z rogu, do piłki doszedł Wilusz. Uderzył niecelnie

• Formella wywalczył rzut rożny dla swojego zespoły

• Gumna świetnie współpracuje dzisiaj z Formellą. Fajnie wygląda wymiana podań między nimi. Na razie jednak nie sprawia to większych problemów stoperom Korony, którzy w końcu zatrzymują ich akcje

• Możdżeń mocno uderzył na bramkę, lecz mylił się minimalnie

• Formella miał duzo miejsca na połowie przeciwnika, lecz w końcu uległ nadbiegającym rywalom

• Znakomita wymiana podań Gumny-Formella zahamowana przez wracającego Grzelaka

• Gumny świetnie zachował się na skrzydle. wyminął kilku rywali po czym podał do jednego z partnerów. Piłka doszła do Majewskiego, lecz ten ją stracił

• Robak stanął przed okazją na wyrównanie. Oszukał Wierchowcowa, jednak nie zdołał pokonać Peskovicia.

• Gumny wciąż odczuwa skutki starcia z Rymaniakiem i pokazuje, że nie jest pewnym czy zdoła dokończyć to spotkanie

• Kadar świetnie odczytał dośrodkowanie we własne pole karne.

• Gumny świetnie zachował się pod własną bramką. Sam zatrzymał akcję dwóch z gospodarzy.

• Tamas Kadar zobaczył żółty kartonik. Za faul na Sekulskim w środku pola

• Faul w ataku Aankoura sprawił, że atak Korony na nic się zdał

• Kallaste fajnie zachował sie pod bramką Lecha, lecz wślizgiem zatrzymał go Wilusz. Będzie korner

• Gumny ucierpiał po mocnym wejściu Bartosza Rymaniaka. Żółta kartka!

• Łukasz Sekulski pewnie wykorzystuje rzut karny

• Rzut karny dla Korony Faul Kędziory we własnym polu karnym na Aakourze.

• Słaby i niecelny strzał Kiełba ze stałego fragmentu gry

• Możdżeń szukał sobie pozycji pod polem karnym Lecha. Znalazł w starciu z Gajosem. Będzie rzut wolny

• Robak świetnie zachował się w polu karnym. Nie dał się złapać w pułapkę offsajdową Korony, a wręcz przeciwnie - cierpliwie czekał między obrońcami. Dostał podanie od Makuszewskiego i umieścił piłkę w siatce.

• GOL! Marcin Robak zdobywa pierwszego gola dla Lecha w sezonie 2016/2017

• Lechici próbują lewą stroną. Gumny w starciu z Pylypchukiem wywalczył rzut wolny

• Sekulski wybiegł z kontratakiem, lecz jego uderzenie bylo zbyt lekkie, aby zaskoczyć Buricia

• Faul Rafała Grzelaka na Makuszewskim został ukarany żółta kartką.

• Finezyjna akcja Korony w wykonaniu Pylypchuka oraz Aankoura. Kończył ja ten drugi, lecz nie zdołał skierować piłki w kierunku światła bramki

• Długa piłka Trałki nie została odebrana przez pędzącego Kędziorę

• Kolejna świetna interwencja Gumnego oddaliła zagrożenie spod bramki Buricia

• Gumny wygrał głowe w defensywie, dzięki czemu wybił piłkę spod własnego pola karnego

• Pylypchuk zatrzymany przez Kędziorę. Skutecznie i bez faulu

• Kiełb miał okazję wykorzystać jeszcze rzut wolny. Piłka leciała do Pylypchuka, ale arbiter już wcześniej odgwizdał faul Grzelaka

• Abdul Aziz Tetteh z czerwoną kartką! Arbiter nie wahał się podytkować jej po jego faulu na pędzącym z kontratakiem Kiełbie. Ogromne osłabienie Lecha już w 6 minucie

• Majewski z rzutu wolnego posłał piłkę prosto w kłębiących się pod polem karnych piłkarzy. Gospodarze pewnie ją wybili

• Makuszewski faulowany przez Grzelaka. Będzie rzut wolny z jakichś 25 metrów.

• Nieporozumienie w drużynie Lecha sprawiło, że jego akcja lewym skrzydłem zakończyła się zanim się jeszcze zaczęła

• Interwencja Wierchowcowa po kolejnym natarciu Majewskiego. Jak na razie gra toczy się na połowie Korony

• Czyste wejście Grzelaka w pędzącego Majewskiego. Akcja Lecha zahamowana

• Zaczynamy! Od środka Lech.

• Arbiter dzisiejszego spotkania wyprowadził już obie jedenstki na murawę.

• W zespole Kolejorza po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowej jedenastce pojawi sie Tamas Kadar. Reprezentant Węgier nie zagra jednak na swojej klasycznej pozycji z poprzednich rozgrywek, lewej obronie, a na pozycji stopera.

• W zespole Korony w tej chwili występuje dwóch zawodników z całkiem niedawną przeszłością w Kolejorzu. Dla Mateusza Możdżenia oraz Macieja Gostomskiego spotkanie byłych kolegów z zespołu z pewnością niesie za sobą sentyment.

• Kluczem do sukcesu może okazać się Darko Jevtić. Szwajcar powraca do meczowej osiemnastki po dłuższej przerwie związanej z urazem odniesionym podczas okresu przygotowawczego. Rozpocznie na ławce, jednak ma spore szanse, aby pojawić się na murawie.

• Poznaniacy natomiast wciąż czekają nie tylko na pierwszą wygraną, ale przede wszystkim premierowego gola. Dla zdobywcy tegorocznego Superpucharu nie strzelenie nawet jednej bramki przez trzy spotkania to trochę wstyd. Dzisiaj nie mogą sobie już pozwolić na grę na zero z przodu. Czy wreszcie któryś z piłkarzy Kolejorza umieści piłkę w siatce rywala?

• Przewagą Korony wydaje się natomiast fakt, że w przeciwieństwie do swoich dzisiejszych przeciwników udało im się juz zdobyć bramkę w lidze. Na listę strzelców wpisali się już Serhij Pylypchuk oraz Łukasz Sekulski. W meczu z Lechem oboje zagrają od pierwszej minuty. Czy któremuś z nich uda się upolowac kolejne trafienie?

• Jak dotąd nie udało się to ani Koronie, ani Lechowi. Poznaniacy na swym koncie mają tylko jeden punkt, przez co po trzech kolejkach zamykają tabelę. Bezbramkowo zremisowali ze Śląskiem Wrocław. Korona może pochwalić się zaledwie oczkiem więcej. Jest to wynik dwóch remisów: z Pogonią Szczecin oraz Piastem Gliwice

• Już za nieco mniej niż pół godziny zabrzmi premierowy gwizdek w Kielcach. Lokalna Korona podejmuje Lech Poznań. Oba zespoły mają za sobą nienajlepszy początek sezonu. Czy dzisiaj ktoś przełamie słabszą passę i po raz pierwszy w sezonie 2016/2017 odniesie zwycięstwo?