Korona Kielce 2 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Korona Kielce

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• I mamy koniec meczu. Po całkiem dobrym meczu, Korona jak najbardziej zasłużenie zgarnia trzy punkty. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziekuję, Damian Wiśniewski. Zapraszam do kolejnych relacji w naszym serwisie!

• Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, niecelny strzał Koniecznego

• Żółta kartka da Janoty za próbę wymuszenia karnego.

• Ostatnia zmiana w Koronie. Janiec za Pilipczuka.

• I znowu było groźnie. Bardzo dobrze sprzed pola karnego uderzył Kołodziej, ale nieznacznie przestrzelił.

• To mogło być 2:2! Po dośrodkowaniu z prawej strony w polu karnym odnalazł się Pawela, ale nie trafił w bramkę

• Naciskany Pilipczuk oddał strzał z lewej strony, obronił go jednak bramkarz.

• Żółta kartka dla Kołodzieja, za faul na Janocie

• Rzut wolny dla gości, niedaleko szesnastki kielczan

• Tymczasem na boisku inicjatywę przejęli gości. Oni teraz utrzymują sie dłużej przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• "Kobylański, czarna owca, wyp*** do Ostrowca", tak kibice Korony pozdrawiają swojego dyrektora sportowego.

• Malinowski schodzi, wchodzi Kołodziej, czyli ostatnia zmiana Pobeskidzia

• Groźna wrzutka Golańskiego z rzutu wolnego, ale poradzili sobie obrońcy

• Druga zmian Korony. Korzym schodzi, wchodzi Gołębiewski.

• Strzał Łatki sprzed pola karnego, broni bramkarz.

• Pilipczuk wrzucał z prawej strony, wybijają obrońcy

• Zmiana w Koronie, Janota za Kiełba.

• Kiełb wrzucał z lewej strony, futbolówkę złapał bramkarz.

• Było groźnie pod bramką Korony, ale Konieczny przyjmował chyba piłkę ręką

• Zmiana w Podbeskidziu, Wodecki za Chmiela.

• Co tu się dzieje, gol za golem, nie nadążam z notowaniem!

• I znowu gol! Nieprawdopodobne, jest 2:1, gol samobójczy Paweli!

• I mamy remis! Fabian Pawela pokonał bramkarza!

• Tak jest! Gol dla Korony, Maciej Korzym!

• To się musi skończyć golem! Teraz Zajac świetnie teraz obronił strzał Jovanovicia!

• Uderzał Deja, ale tylko w mur. Dobitka niecelna.

• Rzut wolny dla gości, tuż przed polem karnym rywala. Może być groźnie

• Kapitalnie sprzed pola karnego uderzył Kiełb, jeszcze lepiej interweniował Zajac

• To znów MUSIAŁ być gol! Kiełb z prawej strony do Pilipczuka, świetnie broni bramkarz.

• I już było ciekawie pod bramką gości, ale tylko corner

• Sędzia gwiżdże, goście wznawiają grę.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie mamy bezbramkowy remis, ale trzeba powiedzieć, że gospodarze zdecydowanie zasłużyli na gola. Stworzyli sobie tyle sytuacji, że "coś" powinno było wpaść. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

• Kolejna szansa dla kielczan! Golański wpadł w pole karne, ale oddał w nim nieznacznie niecelny strzał.

• Piłkarz Korony jest już jednak gotowy do gry

• na murawie leży kontuzjowany Pilipczuk

• Groźna wrzutka Kiełba, ale tylko rzut rożny.

• Mgła nad stadionem co raz większa, ja ze swojego stanowiska nie jestem już w stanie dostrzec fanów z Bielska, będących w narożniku stadionu.

• Faul Stano na Zajacu i żółta kartka dla obrońcy Korony.

• I znów szansa dla Korony! W dobrej okazji po rzucie rożnym znalazł się Sobolewski, ale nie zdołał strzelić gola.

• Ależ interwencja Zajaca, to MUSIAŁO być 1:0! W kapitalnej sytuacji bramkarza nie zdołał pokonać Pilipczuk

• Brzydki faul Telichowskiego na Golańskim, w narożniku boiska, na polu karnym gospodarzy,. Żółta kartka.

• Świetną akcje w trójkącie przeprowadzili na prawej stronie gospodarze, ale ostatecznie skończyła się ona nieudanym dośrodkowaniem

• Ależ odpowiedź Podbeskidzia! Z rzutu wolnego uderzał Deja i tylko świetnej interwencji bramkarza, Korona zawdzięcza brak utraconej bramki.

• No to długie rozgrywanie mogło skończyć się golem. Pod dośrodkowaniu Golańskiego z prawej strony i ogromnym zamieszaniu w szesnastce, piłkę wybili goście.

• Uspokoiła nam się troszkę sytuacja na boisku, gospodarze wciąż utrzymują się przy piłce, ale rozgrywają ją jakby ostrożniej.

• Te pierwsze 25 minut ze zdecydowanym wskazaniem na Koronę, to ona prowadzi grę i stwarza sobie więcej sytuacji bramkowych. Powinna już chyba prowadzić.

• Bardzo szybko reaguje trener gości na tę sytuację na boisku. Deja za Górkiewicza.

• Coraz bliżej tego gola dla Korony! Tym razem Golański po wrzutce Kiełba trafił w boczną siatkę.

• Korzym oddał strzał po cornerze, ale tym razem nie trafił w światło bramki

• I znów blisko gola! Tym razem po rzucie rożnym wspaniale interweniował Zajac!

• I znów groźnie pod bramką Zajaca! Świetna akcja gospodarzy, parę krótkich podań i w idealnej sytuacji znalazł się Kiełb, ale trafił wprost w bramkarza.

• Faul na Paweli w środkowej strefie.

• Ależ było blisko gola dla Korony! Najpierw z piłką w pole karne wpadł Sobolewski, ale jego dogranie było niecelne i trafiła ona przed szesnastkę do Golańskiego. Ten wbił ją tam z powrotem, strzał oddał Korzym, ale był na spalonm.

• Sprytnie z rzutu wolnego przymierzył Golański, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Żółta kartka dla Chmiela.

• Groźna wrzutka z prawej strony w pole karne przyjezdnych, ale w szesnastce pogubili się kieleczczanie.

• Przed chwilą Kupczak oddał strzał głowa po wrzutce z rzutu rożnego, ale zawodnik gości nie trafił w światło bramki.

• A teraz Sylwestrzak dośrodkowywał z lewej strony, ale wprost w ręce bramkarza.

• I mieliśmy powtórkę z rozrywki. Znów z narożnika wrzucał Golański, znów nieudanie.

• Golański dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale zrobiło to źle i wybili piłkę obrońcy.

• Ależ to mogła być szansa dla gości! Stano głupio stracił piłkę na swojej połowie, przejął ją Malinowski, ale za długo on czekał i oddał nieznacznie niecelny strzał.

• Ładna akcja Sobolewskiego i Golańskiego na prawej stronie, ale ten drugi zatrzymany przez obrońcę. Od bramki Zajac.

• I mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Golański dośrodkował z rzutu wolnego, a Pilipczuk w polu karnym uderzył za wysoko.

• Paweł Golański leżał kontuzjowany na boisku, rzut wolny dla Korony.

• Kieleccy kibice skandują nazwisko trenera Ojrzyńskiego.

• Sędzia daje sygnał, mecz zaczynają gospodarze...

• Piłkarze już wychodzą na boisko, liczymy na emocjonujący pojedynek!

• Na ławce rezerwowych gości siedzi dzisiaj Aleksander Jagiełło, czyli strzelec gola z wygranego 1:0 meczu z Legią. Ciekawe, czy dzisiaj zawodnik wypożyczony z drużyny mistrza Polski znów będzie miał okazje przesądzić o wyniku spotkania.

• Leszek Ojrzyński nie ukrywa, że ma duży sentyment do klubu z Kielc. Przed meczem powiedział: Wiadomo, że w Kielcach serce będzie biło trochę inaczej. Ale fajnie by było tam wygrać

• Pora przedstawić również skład sędziowski tego spotkania. Arbitrem głównym, będzie pan Krzysztof Jakubik, przy liniach asystować mu będą Jakub Wójcicki oraz Tomasz Niemirowski, jako sędzia techniczny wystąpi Marek Karkut.

• Jeśli gospodarzom uda się dzisiaj zwyciężyć, mogą znów zwiększyć swoją przewagę nad strefą spadkową., a także odskoczyć Śląskowi Wrocław, który przed sezonem był przecież kandydatem do tytułu mistrzowskiego.

• Piłkarze jeszcze się rozgrzewają, kibice powoli schodzą się na trybuny. Czekamy na dobre otwarcie dzisiejszego dnia w T-Mobile Ekstraklasie.

• Kielczanom w ostatnim czasie udało się troszkę odskoczyć od strefy spadkowej, z 22 punktami zajmują 12 lokatę, z przewagą pięciu oczek na swoim dzisiejszym rywalem, który jest 15.

• Bielszczanie natomiast w tym samym czasie zdobyli punktów cztery - wygrana z Legią, porażka z Zagłębiem Lubin, i remis w ostatniej kolejce z Zawiszą.

• Korona podchodzi do tego meczu z zamiarem podtrzymania niezłej passy meczów bez porażki. Na razie udało jej się nie przegrać już w trzech spotkaniach z rzędu, zdobywając w nich siedem punktów - zwycięstwa z Widzewem i Lechem, a także ostatnio remis z Piastem.

• Nie sposób mówić o tym meczu i nie wspomnieć o osobie trenera dzisiejszych gości. Leszek Ojrzyński w latach 2011 - 2013 był szkoleniowcem Korony Kielce i został z niej zwolniony na początku tego sezonu. Charyzmatyczny trener był, a pewnie i jest uwielbiany nie tylko przez kieleckich piłkarzy, ale również i przez fanów złocisto-krwistych. Można się spodziewać, iż zostanie przez nich dzisiaj gorąco przywitany.

• Ławka rezerwowych Korony: Szlakotin, Janiec, Janota, Gołębiewski, Lenartowski, Trojanowski, Zawłocki.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Adamek, Adu, Kołodziej, Jagiełło, Wodecki, Deja, Bartlewski

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe składy, na jakie zdecydowali się szkoleniowcy jednych i drugich.

• Jako, że do pierwszego gwizdka zostało jeszcze dość sporo czasu, zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią do tego meczu, którą przygotował dla Was Przemek Drewniak. Można ją znaleźć tutaj.

• Witamy z Areny Kielc! Już za około 45 minut w tym miejscu, po raz ostatni w tym roku zmierzą się drużyny Korony oraz Podbeskidzia Bielsko Biała. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam gorąco, Damian Wiśniewski.