Lech Poznań

0

Zagłębie Lubin

2

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak, zapraszam na kolejne relacje w GOL24.pl!

• Tymczasem Lech ma problem, czyli jeden punkt po dwóch meczach. W zeszłym roku słabą dyspozycję w lidze poznaniacy tłumaczyli pucharami. Czym będą się bronić tym razem?

• Świetnie układa się ten początek sezonu dla piłkarzy Zagłębia. W dwóch ligowych meczach strzelili aż sześć bramek, nie tracąc przy tym żadnej i zajmują pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy. Do tego dobrze radzą sobie w europejskich pucharach, gdzie wyeliminowali już Slawiję Sofia oraz Partizana Belgrad.

• Koniec meczu. Zagłębie wygrywa w Poznaniu 2:0!

• Druga połowa meczu przedłużona o trzy minuty.

• Wszystko wskazuje na to, że za kilka minut lubinianie zostaną liderem LOTTO Ekstraklasy.

• Gajos huknął w mur z rzutu wolnego. Momentalnie poszła kontra Zagłębia, zatrzymana dobrym wyściem Buricia z bramki.

• Po strzale "Figo" piłka odbita od któregoś ze stojących obok muru lubinian, nie będzie nawet rzutu rożnego dla Zagłębia. Widać dwa piękne gole z rzutu wolnego to byłoby już za wiele.

• Tetteh faulował Piątka przed polem karnym Lecha, kolejna okazja dla Starzyńskiego.

• I znów groźnie pod bramką Zagłębia. Formella przedarł się z piłką w pole karne, dograł do Makuszewskiego, a jego powstrzymał Dąbrowski.

• Polacek ratuje Zagłębie! Makuszewski ruszył z kontratakiem lewą stroną boiska, zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, a golkiper lubinian odbił piłkę!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wybił Kędziora.

• Dobra interwencja Jacha, który zablokował podanie Kędziory do Gajosa. Prawy obrońca Lecha wcześniej dobrze rozegrał piłkę z Maciejem Makuszewskim na boku boiska.

• I właśnie świeżo wprowadzony Maciej Gajos huknął niecelnie na bramkę Zagłębia.

• Ostatnia zmiana w Lechu: Maciej Gajos w miejsce Radosława Majewskiego.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Arkadiusz Woźniak zastępuje na boisku Łukasza Janoszkę.

• Nędzny strzał Tetteha z dystansu obił nogi któregoś z rywali i w ten sposób z niczego Lech dostał rzut rożny. Stały fragment gry wykonany przeciętnie, bez zagrożenia pod bramką Polacka.

• Kolejny róg dla Lecha i piłka znów na głowę Kędziory, tym razem prawy obrońca Lecha skierował ją jednak pod nogi rywala.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego głową przedłużył Kędziora, piłka trafiła do Trałki, a ten również głową uderzył w środek bramki prosto w Martina Polacka!

• Tomasz Kędziora zablokowany w polu karnym Zagłębia.

• A wracając jeszcze do sytuacji bramkowej - wolny dla Zagłębia był efektem faulu Roberta Gumnego na Krzysztofie Janusie.

• Zmianą na straconą bramkę odpowiada Jan Urban - Maciej Makuszewski w miejsce Nickiego Bille Nielsena.

• Kapitalny strzał "Figo" z rzutu wolnego, bez szans Jasmin Burić! Pieniądze, wydane przez lubinian na wykupienie Starzyńskiego z Lokeren zaczynają się błyskawicznie zwracać, a zawodnik udowadnia, że Adam Nawałka nie pomylił się, zabierając go na turniej.

• GOOOOOOOOL!!! FILIP STARZYŃSKI!!!

• Robak ruszył n kontrą prawą stroną boiska, szukał dogrania do Nielsena, ale zablokował to wszystko Todorovski. A kibice Lecha podsumowali akcję głośnymi gwizdami. Po przerwie poznaniacy wyglądają słabiej niż w pierwszej części spotkania.

• Dzisiejszy mecz z trybun Inea Stadionu ogląda 16 354 widzów. Jak na początek sezonu i ciepły, lipcowy wieczór, to frekwencja na kolana nie powala.

• Popularny "Figo" od razu po wejściu wykonywał rzut rożny dla swojego zespołu, nie zdołał jednak zagrozić dośrodkowaniem bramce Buricia.

• Druga zmiana w zespole Piotra Stokowca - uczestnik Euro 2016 Filip Starzyński w miejsce Jana Vlaski.

• Gumny zablokował dośrodkowanie Janusa, będzie rożny dla Zagłębia.

• Majewski uderzał z rzutu wolnego, piłkę niepewnie odbił Polacek, jednak na szczęście dla Zagłębia żaden z lechitów nie zdążył z dobitką.

• W zamieszaniu pod bramką Zagłębia próbował strzelać Nicki Bille Nielsen, trafił jednak w gąszcz nóg zawodników rywala.

• Zmiana w zespole Zagłębia - Krzysztof Piątek zastępuje Michala Papadopulosa, strzelca bramki dla ekipy Piotra Stokowca.

• Nicki Bille Nielsen traci piłkę przed polem karnym rywala.

• Z wysokiego "C" mogli rozpocząć lechici, jednak po dośrodkowaniu Kędziory źle w piłkę trafił Nicki Bille Nielsen i posłał piłkę obok bramki. Czemu Jan Urban nadal trzyma go na boisku?

• Początek drugiej części spotkania!

• Tymczasem oba zespoły wróciły już na boisko i wygląda na to, że zmian na razie nie zobaczymy.

• Trochę dziwna wdaje się decyzja Jana Urbana o wystawieniu Radosława Majewskiego na skrzydle. W pierwszej połowie chwaliliśmy pomocnika Lecha za rozgrywanie piłki i częste zejścia do środka, to jednak ma swoją wadę w postaci luki na lewej stronie boiska. Jednocześnie do przerwy słabiutko wyglądał Nicki Bille Nielsen i aż prosi się wymiana go na jakiegoś skrzydłowego oraz przesunięcie Majewskiego na pozycję ofensywnego środkowego pomocnika.

• W pierwszej połowie to Lech miał więcej z gry, częściej gościł pod bramką rywala, tymczasem prowadzą piłkarze Zagłębia, którzy fantastycznie wykorzystali moment dekoncentracji w szeregach defensywnych rywala.

• Przerwa.

• Z wolnego dobrze dośrodkowywał Majewski, a piłkę pewnie piąstkował Polacek.

• Dobra okazja poznańskiego Lecha! Podanie Formelli dotarło za linię obrony do Kędziory i tylko przytomne wyjście z bramki Polacka uratowało Zagłębie. Futbolówka trafiłą później pod nogi Nielsena, który... oczywiście ją stracił. Duńczyk po przerwie nie powinien wyjść na boisko.

• Formella dobrze do Robaka, ten dośrodkował w kierunku Nielsena, a Duńczyk nie był nawet bliski przyjęcia piłki.

• Mamy teraz zmianę z konieczności w Lechu - Paulusa Arajuuriego zastępuje Lasse Nielsen.

• Fakt faktem, że Duńczyk jest dziś w wybitnie słabej dyspozycji.

• Żółta kartka dla Papadopulosa, który brutalnie potraktował Arajuuriego. A zawodnicy Lecha sygnalizują, że potrzebna będzie zmiana.

• Dośrodkowanie Kędziory z prawej strony trafia do Formelli, ten jednak nie opanował piłki. A poza tym stojący obok Marcin Robak, który również walczył o przyjęcie podania, faulował rywala i cała akcja zakończyła się przerwaniem gry przez pana Stefańskiego.

• Trochę przypadkowy strzał głową Tomasza Kędziory mógł sprawić problemy Polackowi, tyle że piłka powędrowała tuż nad poprzeczką.

• Ależ świetnie zachował się w tej sytuacji Dorde Cotra, który zakręcił Formellą w narożniku pola karnego i dośrodkował prosto na głowę Papadopulosa. Czech nie mógł zmarnować takiego podania, tym bardziej, że przysnęli obrońcy Lecha. Przeszkadzać próbował mu jedynie Robert Gumny, ale nie dał rady i dlatego od 34 minuty Zagłębie prowadzi w Poznaniu 1:0!

• GOOOOOOL!!! ZAGŁĘBIE PROWADZI W POZNANIU 1:0! NA LISTĘ STRZELCÓW WPISUJE SIĘ MICHAL PAPADOPULOS!

• A przy tej akcji przewinienie zaliczył Adrian Rakowski, co nie umknęło uwadze sędziego, który pokazał pomocnikowi gości żółtą kartkę.

• Majewski uderzył sprzed pola karnego nad bramką Polacka. Dobra decyzja pomocnika Lecha, jakość strzału może pozostawiała trochę do życzenia, ale trzeba próbować.

• Gumny cały czas korzysta z nieobecności Tamasa Kadara, który co prawda wrócił już do treningów w Lechu, ale Jan Urban nie zdecydował się jeszcze na zabranie go do meczowej osiemnastki. Poza tym może okazać się, że Węgier opuści Poznań, co uczyni z 18-letniego zawodnika jedynego lewego obrońcę w kadrze Lecha. To wielka szansa, ale i wyzwanie, dlatego też jesteśmy bardzo ciekawi, jak będzie spisywał się ten zawodnik. Początki ma bardzo obiecujące.

• Błąd Gumnego, który podawał piłkę do Janoszki, rozpoczął akcję Zagłębia. Młody obrońca Lecha postanowił szybko to naprawić i zablokował próbę dośrodkowania Janusa. Brawa dla niego za to, że nie spuścił głowy w dół, tylko ambitnie powalczył do końca.

• Głową strzelał Trałka - próba mizernej jakości, piłka wysoko nad bramką, strzeżoną przez Martina Polacka.

• Majewski popędził prawą stroną boiska,wpadł w pole karne i próbował strzału z ostrego kąta. Wszystko kończy się rzutem rożnym dla Lecha.

• Faul Vlaski w ataku, pomocnik Zagłębia próbował nieprzepisowymi metodami wygrać pojedynek główkowy z Maciejem Wiluszem.

• Teraz strzał jednego z zawodników gości obok bramki Jasmina Buricia.

• Robak wywalczył rzut rożny, obijając piłkę o nogi Tosika. Gracze Zagłębia mają spore pretensje do arbitra za tę decyzję.

• Było blisko bramki dla Lecha! Nicki Bille Nielsen dobrze dośrodkował z prawej strony, piłka trafiła na głowę Marcina Robaka, a ten minimalnie przestrzelił. Ładnie wyglądała ta wspólna akcja napastników Lecha!

• Robak dobrze powalczył o piłkę z Dąbrowskim, po czym stracił ją na rzecz Jacha.

• Kędziora wstrzelał piłkę w pole karne, ta odbiła się od ręki Cotry, ale sędzia zakwalifikował to jako przypadkowe zagranie i nie przerwał gry. Przychylamy się do decyzji arbitra - to było przypadkowe zagranie.

• Leży na boisku Janoszka, a lechici nie przerywają gry. I omal nie zdobyli bramki, jednak w niezłej sytuacji spudłował Nicki Bille Nielsen.

• Pierwszy kwadrans za nami i póki co to lechici sprawiają lepsze wrażenie. Dobrą decyzją Jana Urbana wydaje się wystawienie Radosława Majewskiego - kreatywny pomocnik często ma piłkę przy nodze i rozgrywa ją do kolegów. Choć nominalnie ustawiony jest na skrzydle, to w większości sytuacji szuka zejść do środka, robiąc w ten sposób przewagę w tej strefie boiska.

• Niezbyt dobrze zachował się teraz Dąbrowski, który zgrywał piłkę w kierunku swojej bramki, nie uwzględniając jednak, że stosunkowo blisko jest Nielsen. Duńczyk ruszył z myślą o przejęciu, jednak przytomnie zachował się również Martin Polacek, który pierwszy dopadł do futbolówki. Tym niemniej obrońca Zagłębia zmusił swojego golkipera do niepotrzebnego wysiłku.

• Formella próbował uderzenia sprzed linii pola karnego, ale Janus przeszkadzał mu na tyle skutecznie, że skrzydłowy Lecha strzelił bardzo niecelne.

• Dośrodkowanie Gumnego w kierunku Formelli przeciął Cotra, rzut rożny dla Lecha.

• Jasmin Burić wyszedł z bramki i szczupakiem wybił piłkę w aut.

• Za mocne zagranie do wychodzącego za linię obrońców Nielsena, piłka ląduje w rękach Polacka.

• Po dośrodkowaniu Radosława Majewskiego z rzutu wolnego zakotłowało się trochę w polu karnym Zagłębia. Zawodnicy obu drużyn nie za bardzo orientowali się, gdzie jest opadająca na dół piłka, w końcu ktoś wybił ją przed szesnastkę do Roberta Gumnego. Młody obrońca Lecha strzelił za lekko i niecelnie, nie mógł zatem zagrozić bramce Polacka.

• Długi przerzut z lewej na prawą stronę w kierunku Tomasza Kędziory, ten jednak nie miał szans dojść do piłki.

• Dobrze powalczył o piłkę Kędziora, sędzia uznał jednak, że obrońca Lecha przekroczył przepisy i odgwizdał faul na korzyść Zagłębia. W przeciwnym razie mogło być groźnie, bo przechwyt nastąpił w okolicy narożnika pola karnego "Miedziowych".

• Długie dogranie Vlaski z rzutu wolnego w okolicy środka boiska i piłka ląduje w rękach Jasmina Buricia.

• Zaczynamy!

• Oba zespoły dziś w swoich tradycyjnych barwach. Zagłębie w miedziowych strojach z czarno-białymi rękawami, natomiast Lech w niebiesko-białych koszulkach i białych spodenkach.

• Oba zespoły wychodzą na murawę, a to znak, że za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego!

• Bezpośrednie mecze z zeszłego sezonu lepiej wspominają piłkarze Zagłębia, którzy dwukrotnie pokonali lechitów na własnym boisku (2:1 w rundzie jesiennej oraz 3:0 w grupie mistrzowskiej), z kolei na wiosnę w Poznaniu triumfował Lech (było 2:0).

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Konrad Forenc, Arkadiusz Woźniak, Filip Starzyński, Filip Jagiełło, Daniel Dziwniel, Krzysztof Piątek, Sebastian Madera.

• Ławka rezerwowych Lecha: Matus Putnocky, Lasse Nielsen, Maciej Gajos, Dariusz Dudka, Maciej Makuszewski, Kamil Jóźwiak, Jan Bednarek.

• W Zagłębiu w porównaniu z pierwszą kolejką mamy trzy zmiany. W wyjściowym składzie znaleźli się Aleksandar Todorovski, Michal Papadopulos oraz Adrian Rakowski, na ławce wylądowali Krzysztof Piątek i Arkadiusz Woźniak, a poza kadrą zespołu znalazł się Łukasz Piątek.

• Podaliśmy już wyjściowe zestawienia obu zespołów na dzisiejsze spotkanie. Lech niemal w takim samym składzie, jak w meczu pierwszej kolejki ze Śląskiem Wrocław. Jedyna zmiana to obecność Radosława Majewskiego, który zastąpił Macieja Gajosa.

• Dzień dobry państwu, z Inea Stadionu w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak. Już za chwilę początek spotkania pomiędzy Lechem a Zagłębiem Lubin. Zapraszam serdecznie na relację live z tego wydarzenia!