Lechia Gdańsk

1

Pogoń Szczecin

1

• Koniec spotkania! Lechia tak jak z Arką nie utrzymała przewagi. Remisuje i już nie prowadzi w tabeli. Pogoń? Chyba jest zadowolona. Rozegrała wprawdzie przeciętny mecz, ale ma punkt. Szóste spotkanie bez porażki.

• Piłka w siatce Lechii, ale był spalony (albo i faul). Jeszcze Kort za Akahosiego.

• Kartka dla Janickiego.

• Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

• Jeszcze jedna zmiana. Długo niewidziany Pawłowski (przez kontuzję) za Chrapka. Pawłowski czekał przy linii parę dobrych minut, tak długo piłka była w grze.

• Lechia próbuje, lecz brakuje jej wykończenia.

• Zwoliński wszedł za Frączczaka.

• Stolarski za Nunesa.

• Akahoshi dostał kartkę.

• Mila za Haraslina.

• Nie ma bramki dla Pogoni. Ależ szansę zmarnował Delew. Był już sam na sam z bramkarzem. Kopnął obok lewego słupka.

• Kartka dla Sławczewa. W drugiej połowie ewidentnie siadło tempo.

• Drygas za Gyurcso.

• "Lechia gol!" - śpiewają kibice. Doczekają się?

• Atakuje Lechia. Dobra, trójkowa akcja zakończona celnym, ale lekkim strzałem. Broni Kudła.

• A deszcz nie przestaje padać. Chyba nawet jest intensywniejszy.

• Frączczak zajadający wafelka:

• Pogoń wychodziła z kontratakiem. Zepsuł go Gyurcso. Jedynie wywalczył kornera.

• Ręka? Karny? Nie, tylko róg dla Lechii.

• Kartka dla Nunesa.

• Lechia - Pogoń

• Ścigał się Wolski z z Nunesem. Górą zawodnik gości.

• Szczęśliwie broni się Pogoń. Dobra interwencja Lewandowskiego.

• Od środka Lechia. Spiker poinformował, że na mecz przyszło 14 461 osób. Tyle raczej nie ma, tyle miało bilet, żeby wejść. W domach musiało zostać ze 2 tys. osób.

• Tytułem wyjaśnienia: faulowany w polu karnym był nie Gyurcso a Frączczak. Nim kopnął z jedenastego metra, to zjadł wafelka rzuconego przez kibica Lechii. Wesoło w Gdańsku.

• Milinković-Savić poszedł w prawą stronę, Frączczak kopnął w lewą (piąta bramka w sezonie). Koniec pierwszej połowy! Lechia była lepsza, ale Pogoń wykorzystała szansę i doprowadziła do wyrównania akurat przed zejściem do szatni.

• GOOOOOOOL! 1:1.

• Karny dla Pogoni! Sędzia wskazuje na jedenasty metr po konsultacji z bocznym. Faulował Maloca. Faulowanym Gyurcso.

• Kolejna ładna akcja. Tym razem zdecydował się na strzał Chrapek. Kudła wybija na róg.

• SŁUPEK! Szybka akcja Lechii. Chrapek do Marco Paixao i nie ma gola.

• Sektor kibiców Pogoni: Kibice Pogoni

• Chrapek dośrodkowuje na głowę Krasicia. Uderzenie nad bramką.

• Pogoń nabiera rozpędu. Nunes mija jednego zawodnika, drugiego, potem jednak za krótko podaje do Gyurcso.

• Lechia miała furę szczęścia, furę! Najpierw Krasić za krótko odgrywa, potem bodaj Janicki zachowuje się równie źle, przez co do sytuacji strzeleckiej dochodzi Gyurcso. Uderza jednak beznadziejnie - w bramkarza. A był w polu karnym!

• A Lechia swoje! Marco Paixao zza szesnastki. Blisko. Piłka o metr mija prawy słupek. Jęk zawodu na trybunach.

• Pogoń na razie bez pomysłu. Kopie piłkę tam, gdzie nie powinna.

• Znakomita okazja na 2:0! Wolski z rzutu wolnego na krótki słupek, wbiega Krasić, kopie, ale Kudła jakimś cudem przerzuca nad poprzeczką. Ważna interwencja!

• Uwaga! Wolski wie, że jest dość nasiąknięta murawa. Decyduje się na uderzenie z dystansu, po koźle. Kudła broni, ale wypuszcza piłkę. Po chwili po nią sięga, nim dobiegł rywal.

• Lechia panuje nad boiskiem. Miała dobrą okazję. Marco Paixao wypuścił dwóch zawodników. Uderzył Haraslin, lecz obok bramki.

• Pada dość rzęsisty deszcz. Piłkarzom raczej nie przeszkadza. Tempo jest przyzwoite.

• W reprezentatywnym miejscu młyna wywieszono flagę "Gdynia". Tydzień temu była prezentowana na derbach z Arką.

• Pierwszy gol Wolskiego w barwach Lechii. Wziął piłkę, przebiegł z nią parę metrów, a potem oddał strzał z okolicy szesnastego metra. Kudła się skompromitował. Beznadziejnie interweniował. Po jego ręce piłka wpadła do siatki. Kibice śpiewają: „Lechia lidera ma!”.

• GOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Lechii!

• Pogoń rozgrywa piłkę przez obrońców.

• W odpowiedzi Chrapek. Uderzył za słabo. Kudła dość długo łapał piłkę. Marco Paixao nie zdążył jednak do niej dopaść.

• Piłka w bramce Lechii, ale gol nie został uznany. Na spalonym Frączczak.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka goście.

• Ławka Lechii: Podleśny, Kovacević, Vitoria, Mila, Pawłowski, Wojtkowiak, Stolarski. Ławka Pogoni: Słowik, Kort, Drygas, Matynia, Listkowski, Obst, Zwoliński.

• Szansę w Lechii dostali Nunes, Chrapek czy wracający po pauzie Wolski. Nie ma (prócz Flavio i Peszki) Kuświka. Przeciwko Arce doznał drobnego urazu.

• "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Pogoń gra" - śpiewają fani Pogoni. Kiepski wybrali sobie moment, bo akurat trwa występ cheerleaderek, więc muzyka na stadionie jest podkręcona na maksa.

• Nieobecny Flavio Paixao odbiera pamiątkową koszulkę od prezesa Adama Mandziary za setny występ w Ekstraklasie.

• Na stadionie ma być około 15 tys. kibiców - tylu przynajmniej zaopatrzyło się w bilety. W sektorze gości około 300 lub 400 fanów Pogoni. Mają flagi: "Duma Pomorza", "Police", "Łobez".

• W minionej kolejce Lechia zremisowała w Derbach Trójmiasta z Arką Gdynia 1:1. Pogoń z kolei pokonała u siebie Ruch Chorzów 2:1.

• Dzisiaj obie drużyny nie zagrają w optymalnych składach. U gospodarzy brakuje Flavio Paixao (dyskwalifikacja) i Peszki (pauza za kartki). U gości Fojuta (pauza za kartki).

• Zadanie czeka trudne, bo Pogoń ostatnio radzi sobie bardzo dobrze. Wygrała trzy razy z rzędu. Ostatnią porażkę zaznała w połowie września - w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock (0:2).

• Jeżeli Lechia chce (a przecież chce) odzyskać fotel lidera to musi wygrać. Remis pozwoli jej tylko zrównać się punktami z Jagiellonią.

• Lechia zna już wynik z Białegostoku i bynajmniej nie jest z niego zadowolona. Jagiellonia wygrała bowiem z Piastem Gliwice 2:0, co oznacza że przejęła fotel lidera.

• Witamy prosto z deszczowego i chłodnego Gdańska. Zawodnicy Lechii zaczęli rozgrzewkę, zawodnicy Pogoni powoli ją kończą. Zapowiada się ciekawy mecz. Odsyłamy was jeszcze do zapowiedzi. Przeczytacie ją w tym miejscu.