Lechia Gdańsk

3

Śląsk Wrocław

0

• Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrała ze Śląskiem Wrocław 3:0 i powróciła na fotel lidera Lotto Ekstraklasy.

• Łukasz Bednarek doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

• Marco Paixao z lewej strony pola karnego dośrodkował na piąty metr, a tam Flavio bez problemu wpakował piłkę do bramki Śląska. Wysokie prowadzenie gospodarzy!

• GOOOOL! 3:0 dla Lechii Gdańsk, na listę strzelców wpisał się Flavio Paixao!

• Trzeba szczerze przyznać, że sporo chaosu wkradło się w poczynania obu drużyn.

• Na trzecią zmianę zdecydował się również Mariusz Rumak. Z boiska zszedł Adam Kokoszka, a na placu gry zameldował się już 19-letni Mariusz Idzik.

• Zbyt lekki strzał Sławomira Peszki i futbolówkę pewnie złapał Lubos Kamenar.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Grzegorza Kuświka zastąpił Marco Paixao.

• Druga zmiana w Lechii Gdańsk. Milosa Krasicia zastępuje na boisku Aleksandar Kovacević.

• Ryota Morioka zagrał w pole karne do Kamila Bilińskiego, a były napastnik m.in. Dinama Bukareszt trafił prosto w bramkarza Lechii.

• Druga zmiana w ekipie Śląska Wrocław. Z murawy zszedł Sito Riera, a na placu gry zameldował się już Kamil Biliński.

• Alvarinho sfaulowany przez Milosa Krasicia. 32-latek został ukarany żółtą kartką i nie zagra w kolejnym meczu.

• Piotr Nowak decyduje się na pierwszą roszadę w swoim zespole. Sebastiana Milę zmienił Piotr Wiśniewski, który przejął przy okazji opaskę kapitana.

• Dośrodkowanie Sebastiana Mili w pole karne gości, akcję podcinką zakończył Grzegorz Kuświk, jednak piłkę pewnie złapał Lubos Kamenar.

• Flavio Paixao wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Do narożnika podbiega Sebastian Mila.

• Tym razem rzut wolny dla gości. Alvarinho dośrodkował piłkę w pole karne, jednak dobrze spisali się defensorzy Lechii Gdańsk.

• Rzut rożny dla Śląska Wrocław. Dośrodkowanie Grajciara w pole karne gospodarzy, jednak wrocławianie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Milinkovicia-Savicia.

• Pierwsza zmiana w zespole Śląska Wrocław. Z boiska zszedł Mario Engels, a na placu gry melduje się Joan Angel Roman, były zawodnik m.in. Sportingu Braga czy FC Barcelony B.

• Sławomir Peszko popędził na bramkę Śląska, następnie futbolówkę instynktownie przejął Milos Krasić, który podał ją do wbiegającego w pole karne Grzegorza Kuświka. Napastnik Lechii "przestawił" Piotra Celebana i technicznym strzałem pokonał bramkarza Śląska Wrocław!

• GOOOOL! 2:0 dla Lechii Gdańsk. Piękna akcja gospodarzy zakończona technicznym strzałem Grzegorza Kuświka!

• Ryota Morioka znalazł się w polu karnym gospodarzy, jednak Japończyk oddał niecelne uderzenie na bramkę Lechii. Wykopem od bramki rozpocznie Vanja Milinković-Savić.

• Niezbyt udane dośrodkowanie Grajciara w pole karne Lechii Gdańsk, piłkę wybił Milos Krasić.

• Peter Grajciar sfaulowany na lewym skrzydle przez Grzegorza Wojtkowiaka. Rzut wolny dla gości.

• Z kontratakiem wychodzili wrocławianie, jednak skutecznym wślizgiem popisał się Milen Gamakow.

• Lechia długo rozgrywała piłkę na połowie Śląska, ostatecznie Grzegorz Wojtkowiak wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

• 31-letni Macedończyk wrócił już do gry.

• Przerwa w grze. Na murawie leży kontuzjowany Ostoja Stjepanović.

• Gwizdek Łukasza Bednarka, a więc wracamy do gry! Przy futbolówce podopieczni Mariusza Rumaka.

• Do relacji z meczu Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław powrócimy za kilka minut. Pozostańcie z nami!

• Ultrasi Lechii zadymili stadion. Zobacz oprawę z meczu ze Śląskiem - GALERIA

Lechia - Śląsk

• Koniec pierwszej części spotkania! Lechia prowadzi ze Śląskiem 1:0 po golu Flavio Paixao. Asystę przy bramce byłego zawodnika Śląska zanotował Grzegorz Wojtkowiak, który wykorzystał błąd Petera Grajciara.

• Mocny strzał z dystansu oddał Ryota Morioka i na raty, ale skutecznie interweniował golkiper gdańszczan.

• Podopieczni Piotra Nowaka spokojnie rozgrywają futbolówkę na połowie Śląska Wrocław.

• Mocne podanie Grzegorza Kuświka do Flavio, jednak Portugalczyka ubiegł Lubos Kamenar.

• Dośrodkowanie Alvarinho w pole karne Lechii, strzał głową Piotra Celebana, ale piłka przeleciała obok bramki gospodarzy.

• Starcie Milosa Krasicia z Mario Engelsem. Rzut wolny dla wrocławian.

• Milos Krasić zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne Śląska, jednak piłkę pewnie złapał Lubos Kamenar.

• Sławomir Peszko zagrał na prawe skrzydło do Grzegorza Wojtkowiaka. Piłka doszła do byłego reprezentanta Polski, ponieważ w decydującym momencie... nie trafił w nią Peter Grajciar. Wojtkowiak dośrodkował futbolówkę w pole karne, a Flavio Paixao skierował ją głową do bramki strzeżonej przez Lubosa Kamenara. To siódmy gol Portugalczyka w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy!

• GOOOOL! Flavio Paixao strzela bramkę na 1:0!

• Kolejna akcja Mario Engelsa, jednak ostatecznie Sito Riera został złapany na spalonym.

• Kibice odpalili race... Czas na krótką przerwę w grze, ponieważ nad murawą unosi się dym.

• Ryota Morioka oddał strzał z kilkunastu metrów, jednak piłkę złapał golkiper Lechii.

• Szybka odpowiedź gdańszczan. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Flavio Paixao, jednak piłka odbiła się od Celebana i opuściła plac gry. Rzut rożny dla Lechii.

• Kolejna akcja wrocławian. Ostoja Stjepanović dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, jednak dobrze spisała się defensywa Lechii, która oddaliła zagrożenie.

• Dobrze w defensywie popracował Alvarinho, który odebrał piłkę rozpędzonemu Krasiciowi.

• Mario Engels wywalczył rzut rożny dla Śląska Wrocław. Alvarinho dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę dobrze wypiąstkował Vanja Milinković-Savić.

• Kolejny faul Milena Gamakowa. Żółta kartka dla 22-letniego Bułgara.

• Kolejny rzut wolny dla Lechii Gdańsk. Sebastian Mila mocno dośrodkował w pole karne Śląska, jednak tam Milen Gamakow sfaulował Moriokę.

• Sito Riera sfaulował rozpędzonego Sławomira Peszkę. 29-letni Hiszpan ma szczęście, że nie obejrzał żółtej kartki.

• Adam Kokoszka został sfaulowany przez Jakuba Wawrzyniaka. Rzut wolny dla przyjezdnych.

• Kolejny rzut rożny dla Lechii Gdańsk, jednak obyło się bez większego zagrożenia pod bramką Śląska. Wprawdzie z dystansu uderzał Sebastian Mila, jednak piłkę zablokował jeden z obrońców gości.

• Akcja lewym skrzydłem Sławomira Peszki, jednak dobrze we własnym polu karnym interweniował Ryota Morioka.

• Sebastian Mila zagrał prostopadłą piłkę do Flavio Paixao, jednak Portugalczyk przy okazji sfaulował Petera Grajciara.

• Kolejne dośrodkowanie Engelsa w pole karne gospodarzy. Do piłki doszedł Ryota Morioka, jednak Japończyk oddał niecelne uderzenie na bramkę Milinkovicia-Savicia.

• Mario Engels popędził prawym skrzydłem, ale 23-letni Niemiec zbyt mocno dośrodkowywał futbolówkę w pole karne Lechii.

• Sebastian Mila zagrał do Sławomira Peszki. Reprezentant Polski nabił obrońcę Śląska Wrocław i ostatecznie wywalczył rzut rożny.

• Jakub Wawrzyniak wywalczył rzut rożny dla Lechii.

• Pierwszy gwizdek Łukasza Bednarka! Przy futbolówce zawodnicy Lechii Gdańsk.

• Przywitanie kapitanów - Sebastiana Mili i Piotra Celebana. Czas również na pamiątkowe zdjęcie z trójką sędziowską.

• Gdańszczanie zagrają dziś w biało-zielonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast przyjezdni wystąpią w zielonych kompletach.

• Piłkarze Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław wychodzą już na murawę!

• Do rozpoczęcia "meczu przyjaźni" pozostało niespełna 10 minut!

• Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami w obecnym sezonie zakończył się bezbramkowym remisem. Spotkanie zostało rozegrane 6 sierpnia bieżącego roku.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Poznajmy zatem piłkarzy rezerwowych.

Ławka Lechii: Damian Podleśny, Steven Vitoria, Aleksandar Kovacević, Piotr Wiśniewski, Lukas Haraslin, Rafał Wolski, Marco Paixao.

Ławka Śląska: Mariusz Pawełek, Łukasz Wiech, Łukasz Madej, Joan Roman, Mariusz Idzik, Bence Mervo, Kamil Biliński.

• Głównym arbitrem dzisiejszego pojedynku będzie Łukasz Bednarek z Koszalina. 34-latek jest sędzią od 2004 roku.

• W ostatniej kolejce Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:3, z kolei Śląsk zremisował przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 1:1. Wcześniej wrocławianie przegrali dwa mecze z rzędu: z Legią Warszawa 0:4 i Lechem Poznań 0:3.

• Po 18 kolejkach Lechia Gdańsk zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów. Tyle samo „oczek” na koncie ma liderująca Jagiellonia Białystok. Natomiast Śląsk Wrocław z dorobkiem 22 punktów plasuje się na 11. miejscu w tabeli.

• Serdecznie zapraszamy na relację tekstową z meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Lechia Gdańsk zmierzy się na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania już o 20:30.