Legia Warszawa

2

Lech Poznań

1

• Nie do końca tak chcemy zapamiętać ten mecz. Obraz bardzo psuje zachowanie zawodników po bramce Marcina Robaka, którzy niepotrzebnie ruszyli z odsieczą. W ten sposób lekko pogubił się Szymon Marciniak, który uznał nieprawidłowego gola Legii.

Tego nie da się jednak cofnąć. Zwycięstwo pozwoliło awansować mistrzom Polski na ósmą lokatę, spychając Lecha piętro niżej (mają po 16 punktów).

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl.

• Koniec meczu! W hicie 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia wygrywa z Lechem 2:1. Nie dość, że gola na wagę zwycięstwa strzelił Kasper Hamalainen, to jeszcze ze spalonego!

• Kolejne niepotrzebne zamieszanie. Przerwa w grze.

• Na strzał zza pola karnego zdecydował się Łukasz Broź. Jego uderzenie sparował do boku Matus Putnocky, ale wobec dobitki Fina (ze spalonego!) był bez szans! Szymon Marciniak uznaje gola mimo protestów gości!

• COŚ NIEBYWAŁEGO! KASPER HAMALAINEN STRZELA GOLA!!!

• Będzie się działo. Na placu gry Kasper Hamalainen za Tomasza Jodłowca.

• I czerwona dla Jasmina Buricia, który rzucił się na legionistów jak klienci marketu na torebki!

• ... i Arkadiusza Malarza.

• Żółta kartka dla Dawida Kownackiego za niesportowe zachowanie w postaci przytrzymywania piłki.

• Co się dzieje w polu karnym Legii?! Ogromne zamieszanie z udziałem rezerwowych obu drużyn! Posypią się kartki i druga połowa potrwa dłużej niż "planowane" trzy minuty!

• Piłkę miał na koniuszkach rękawic Arkadiusz Malarz, ale strzał napastnika Kolejorza był na tyle mocny, że ta wylądowała w siatce!

• MARCIN ROBAK NIE MYLI SIĘ!!!

• Atak Lecha lewą stroną i dośrodkowanie w pole karne. Tam pada Maciej Makuszewski po kopnięciu przez Michała Kopczyńskiego! Rzut karny!

• Marcin Robak przejmuje dobre podanie i strzela z półobrotu w stronę bramki. Blokuje go jednak Guilherme.

• Piłka znalazła się pod nogami Nemanji Nikolicia, który wypuścił ją sobie na dobieg na wolne pole. Tam szybszy od niego okazał się Matus Putnocky.

• Solową akcję Szymona Pawłowskiego przerywa faulem Łukasz Broź. Z dośrodkowaniem radzi sobie defensywa Legii.

• W Legii zaś udział w meczu kończy Miroslav Radović. W jego miejsce pojawia się Michał Kopczyński.

• ... a Dawid Kownacki zastępuje Macieja Gajosa.

• Podwójna zmiana w Lechu. Radosław Majewski na Łukasza Trałkę...

• Matus Putnocky przenosi piłkę nad poprzeczkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Guilherme.

• Abdul Aziz Tetteh przytrzymywany za koszulkę przez Vadisa Odjidję-Ofoe. Bez konsekwencji kartkowej.

Po chwili pomocnik Legii był faulowany przez Łukasza Trałkę blisko prawego narożnika "szesnastki" gości.

• 28 842 widzów przyszło na hit 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

• Vadis Odjidja-Ofoe

• I jeszcze jeden. Po nim kolejny.

• Radović

• Łukasz Trałka strzela z dystansu metr obok bramki Arkadiusza Malarza. Po drodze był rykoszet, więc korner dla Kolejorza.

• Tomasz Kędziora niepotrzebnie zagrywa górną piłkę do Macieja Makuszewskiego. Ten co prawda opanował zagranie na klatkę piersiową, ale ucierpiał w starciu z Guilherme.

"Żółtko" dla Macieja Makuszewskiego.

• Starcie Łukasza Brozia z Marcinem Robakiem we własnym polu karnym. Obaj są na ziemi, a sędzia nakazuje grać dalej. Nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Bramka znacznie ożywiła poczynania obu stron. Miroslav Radović posłał "rogala" w stronę dalszego słupka bramki gości, ale za słabo dokręcił piłkę. Matus Putnocky z "piątki".

• Marcin Robak wyskakuje najwyżej do centry Macieja Gajosa. Strzela głową tuż nad bramką!

• Szymon Pawłowski został zastopowany w środku pola, ale zdołał szybko zagrać na lewe skrzydło do Marcina Robaka. Jego dośrodkowanie nie przeszło Jakuba Czerwińskiego.

• Nieudana interwencja Guilherme na lewej stronie defensywy daje Lechowi rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

• Nenad Bjelica reaguje natychmiast. Na murawie jest już Marcin Robak za Darko Jevticia.

• Nemanja Nikolić zostaje upomniany żółtą kartką za ściągnięcie koszulki.

• Węgier ruszył do prostopadłego podania Michała Kucharczyka i strzałem po ziemi pokonuje Matusa Putnocky'ego. Piłka musnęła jeszcze nogę bramkarza Lecha.

• GOL DLA LEGII! NEMANJA NIKOLIĆ!!!

• Kontra Lecha. Będący na lewym skrzydle Darko Jevtić zagrywa ciut anemicznie w pole karne Legii. Maciej Dąbrowski przerywa akcję rywala.

• Nie ma gola dla Legii! Thibault Moulin zagrywa na prawe skrzydło do Łukasza Brozia, który zagrywa mocno na dalszy słupek! Tam niepilnowany Nemanja Nikolić strzela prosto w Matusa Putnocky'ego!

• Lasse Nielsen trącił piłkę po kąśliwym dośrodkowaniu z narożnika. Piłka przeszła obok dalszego, prawego słupka bramki Arkadiusza Malarza!

• W odpowiedzi Darko Jevtić szczęśliwie radzi sobie z dwoma obrońcami Legii. Strzał po nodze Jakuba Czerwińskiego wychodzi na rzut rożny.

• Tamas Kadar miał pod kontrolą ustawienie Michała Kucharczyka. Stanął na linii podania Miroslava Radovicia do Michała Kucharczyka.

• Thibault Moulin widział kątem oka wychodzącego na wolną pozycję Nemanji Nikolicia. Francuz zagrywa górną piłkę nie po łuku, a po cięciwie. Na linii 16. metra pewnie interweniuje Matus Putnocky.

• Dwójkowa akcja Łukasza Brozia z Michałem Kucharczykiem na prawej stronie. Płaskie dośrodkowanie drugiego z wymienionych niemal z linii końcowej zostało przechwycone przez Jana Bednarka. Dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

• Szymon Pawłowski strzela z dystansu wysoko nad poprzeczką.

• Uderzenie Macieja Makuszewskiego zza pola karnego sparował Arkadiusz Malarz. Do dobitki składał się Maciej Gajos, lecz uprzedził go Jakub Czerwiński. Rzut rożny.

• Szymon Pawłowski za długo zwlekał ze strzał z pola karnego. Stracił piłkę na rzecz jednego z obrońców Legii.

• Kolejny atak Legii nie przynosi zagrożenia. Matus Putnocky z "piątki".

• Matus Putnocky ratuje Kolejorza przed utratą bramki! Stojąc tuż przed linią bramkową w siatkarskim stylu odbija piłkę po strzale Tomasza Jodłowca z kilku metrów!

• Lassen Nielsen przerywa akcję Nemanji Nikolicia na prawej stronie, posyłając piłkę poza linię końcową. Korner.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Jacek Magiera decyduje się na zmianę. Macieja Dąbrowskiego zastępuje Michał Kucharczyk.

• Jako pierwsi na murawie pojawili się mistrzowie Polski. Chwilę później pojawili się lechici.

• Powracamy na Łazienkowską na drugą połowę meczu Legia - Lech w 13. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Do przerwy mamy bezbramkowy remis i apetyt na lepszą, skuteczniejszą grę w wykonaniu obu stron.

• Pomijając aspekt strzałów na bramkę, pierwsze trzy kwadranse mogły się podobać. Obie drużyny tworzą sobie sytuacje, ale obie defensywy radzą sobie bez zarzutu. Goście są nastawieni na kontry, które nie przyniosły zagrożenia. W Legii, chyba tradycyjnie (i ironicznie), pudłami w wybornych sytuacjach wchodzi w mecz Nemanja Nikolić.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Szymon Marciniak, nie doliczając nawet jednej minuty, kończy pierwszą połowę. W hicie 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia bezbramkowo remisuje z Lechem

• Dalekie zagranie na wolne pole do Macieja Makuszewskiego przeciął Jakub Rzeźniczak. Ten wybija piłkę na aut. Szybkie wznowienie gry, po którym strzał Darko Jevticia został zablokowany.

• Jakub Rzeźniczak skosił Macieja Gajosa jak trawę na wiosnę. Sędzia bez wahania pokazuje kapitanowi Legii żółtą kartkę.

• Jak tego nie wykorzystał Nemancja NIkolić?! Piłka przypadkowo odbiła się od Jana Bednarka i biegł wzdłuż linii piątego metra! Za bardzo "wyrzucił się" do prawej strony, skąd strzelił na "półwślizgu" wysoko nad poprzeczką!

• Thibault Moulin zagrywa crossową piłkę z pominięciem drugiej linii do Vadida Odjidji-Ofoe będącego przy prawym narożniku pola karnego Lecha. Ten przegrywa pojedynek główkowy z Tamasem. Węgier podaje do własnego bramkarza.

• 1/0 Strzały/strzały celne 2/0

• Groźna kontra Lecha. Maciej Makuszewski chciał kończyć akcję strzałem, ale uderzenie z prawej strony pola karnego - po rykoszecie - zamieniło się w płaskie dośrodkowanie. Jakub Czerwiński wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• Lasse Nielsen po profesorsku przeciął podanie Nemanji Nikolicia do wychodzącego na czystą pozycję Guilherme. Brazylijczyk lekko zderzył się z obrońcą Lecha.

• Vadis Odjidja-Ofoe tracił piłkę tak, że z piąstkowaniem minął się Arkadiusz Malarz. Na szczęście dla Legii jest "tylko" drugi rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Maciej Gajos ograł na prawej stronie Macieja Dąbrowskiego, ale udanie zaasekurował go Jakub Rzeźniczak. Korner dla gości.

• Miroslav Radović wypatrzył wbiegającego w pole karne Łukasza Brozia. Ten był tak skupiony na piłce, że... posłał ją wysoko nad "szesnastką" Lecha.

• Pół godziny hitu kolejki za nami. Mecz jest szybki i prowadzony w intensywnym tempie. Jednak żadna ze stron nie stworzyła sytuacji bramkowej. Tylko raz Nemanja Nikolić uderzył obok bramki

• Tamas Kadar przerywa kolejny atak Legii prawą stroną. Posyła dalekie podanie do Macieja Gajosa, który został sfaulowany. Szybkie wznowienie gry, lecz dośrodkowania Tomasza Kędziory najpierw było przerwane, a poprawka była przeciągnięta.

• Nie udało się lewą, to Legia zaatakowała prawą flanką. Zagranie Łukasza Brozia nie znalazło jednak węgierskiego odbiorcę w "szesnastce" Lecha.

• Szalejący lewym skrzydłem Jakub Rzeźniczak został powstrzymany przez Łukasza Trałkę i Tomasza Kędziorę.

• Vadis Odjidja-Ofoe zagrywa niedokładnie do Tomasza Jodłowca. Matus Putnocky wznawia grę z "piątki'.

• Atak pozycyjny Lecha został przerwany ok 25. metrów od bramki gospodarzy. Była okazja do wyprowadzenia kontry, lecz jeden z piłkarzy Legii pospieszył się podaniem do Miroslava Radovicia.

• To była najlepsza okazja Legii! Tomasz Jodłowiec podaje do Nemanji Nikolicia, który strzela tuż zza linii 16. metra minimalnie obok lewego słupka!

• Vadis Odjidja-Ofoe zagrywa z lewego skrzydła w pole karne gości. Skutecznie pilnowany Nemanja Nikolić nie miał szans, by ruszyć do piłki.

Po chwili Węgier był na spalonym.

• Darko Jevtić niespodziewanie angażuje się w odbiór piłek. Zdaniem sędziego tym razem lekko nagiął przepisy, powstrzymując Miroslava Radovicia. Pomocnik Lecha miał krótką rozmowę z Szymonem Marciniakiem.

• Atak Kolejorza przynosi rzut rożny z prawej strony. Darko Jevtić trochę podholował futbolówkę, po czym zagrał do Szymona Pawłowskiego. Ten strzela płasko zza pola karnego obok lewego słupka.

• Prosty, juniorski wręcz błąd Łukasza Brozia na prawej stronie. Dostał dobre podanie, ale piłka tak się odbiła, że przeszła na aut między jego nogami.

• Tamas Kadar skutecznie odciął Guilherme od prostopadłego podania. Pozwolił piłce opuścić plac gry. Matus Putnocky z "piątki".

• Abdul Aziz Tetteh przerwał akcję Legii przed własnym polem karnym i zagrał do Tomasza Kędziory. Ten posłał crossowe podanie na lewą stronę do Macieja Matuszewskiego, który zdecydował się na finalizację w stylu Arjena Robbena - "złamał" akcję i (tu podobieństwo się kończy) huknął nad bramką.

• Arkadiusz Malarz pewnie piąstkuje, ale upadając niefortunnie upadł na murawę. Krótka przerwa w grze.

• Maciej Makuszewski dostaje piłkę na prawym skrzydle, po czym urwał się Jakubowi Rzeźniczakowi. Ten musiał go sfaulować ok. 5 metrów od prawego narożnika "szesnastki".

• Jan Bednarek wybrał bezpieczny wariant i wycofał piłkę do własnego bramkarza. Ten kopie na połowę Legii, gdzie przejął ją Tomasz Jodłowiec. Został wzięty w kleszcze przez dwóch lechitów i dał się sfaulować.

• Miroslav Radović zahaczony na lewej stronie. Początek spotkania należy do gospodarzy. Vadis Odjidja-Ofoe chciał piętką zagrać do Jakuba Rzeźniczka, ale podanie przeciął Tomasz Kędziora.

• Vadis Odjidja-Ofoe faulowany ok. 25 metrów od bramki Lecha. Matus Putnocky pewnie piąstkuje, a na spalonym był jeszcze Nemanja Nikolić.

• Wypychany Guilherme z prawego skrzydła zagrał na ścianę z Miroslavem Radoviciem. Ciężar gry został przeniesiony na drugą flankę, lecz nie wyszedł strzał Nemanji Nikoliciowi.

• Piłka uciekła Tomaszowi Jodłowcowi i znalazła się na lewej stronie, blisko pola karnego gospodarzy. Lech zmarnował prezent - grę od bramki zaczyna Arkadiusz Malarz.

• Kolejorz zaczyna ze środka!

• Pora na losowanie stron. A oto pełna obsada sędziowska:

• sędzia główny: Szymon Marciniak
    • asystenci: Paweł Sokolnicki oraz Marek Arys
    • sędzia techniczny: Tomasz Marciniak
  • I obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Kapitanami są ustawiony dzisiaj na prawej obronie Jakub Rzeźniczak oraz Łukasz Trałka.

• Pora przenieść się na stadion przy Łazienkowskiej! Kibice Legii śpiewają już Sen o Warszawie!

• Przed tym spotkaniem legioniści są na... przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Przed własną publicznością wygrali tylko raz, notując trzy remisy i dwie porażki.

Natomiast ósmy Lech zgromadził o zaledwie trzy "oczka więcej". Bilans z delegacji prezentuje się następująco: 1 zwycięstwo (ostatnio z Górnikiem Łęczna), 2 remisy i tyle samo porażek.

• Niespełna kwadrans dzieli nas do hitu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Kto dzisiaj wygra?

• Wybór sędziego na to spotkanie był oczywisty. PZPN wybrał Szymona Marciniaka, który w ośmiu meczach pokazał 29 żółtych i 2 czerwone kartki.

Ostatni raz był tutaj trzy tygodnie, kiedy Legia pokonała Lechię 3:0. Z kolei w sierpniu był rozjemcą meczu Lecha, który bezbramkowo zremisował z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

• Mała ciekawostka #2: najskuteczniejszym strzelcem stołecznej drużyny w meczach z Lechem jest Lucjan Brychczy, który ma 12 goli. Z aktualnej kadry 3 trafienia ma Miroslav Radović.

• Legia - Lech

• Mała ciekawostka #1: dzisiejszy gol Lecha będzie 100. w historii meczów z Legią. Kto wpisze się na listę strzelców?

• Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się 7 lipca w Superpucharze Polski. Wówczas na Łazienkowskiej górą okazali się piłkarze z Wielkopolski, który wygrali aż 4:1 . Patrząc jednak na ligowe rozgrywki, ostatni raz udało się Lechowi wywieźć kompletu punktów prawie rok temu - 25 października. Jedyną bramką zdobył... Kasper Hamalainen.

• I rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak - Mateusz Wieteska, Michał Kopczyński, Michał KUcharczyk, Waleri Kazaiszwili, Kasper Hamalainen, Aleksandar Prijović.

• Mimo to mecze obu zespołów zawsze są klasykiem. Towarzyszą mu ogromne emocje na boisku i na trybunach. To dobrze. Cieszę się, że naszym najbliższym przeciwnikiem jest Lech

- Jacek Magiera, trener gospodarzy

• Rezerwowi Lecha: Jasmin Burić - Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Dawid Kownacki, Radosław Majewski, Dariusz Formella, Marcin Robak.

• Znamy już wyjściowe składy obu ekip. Zanim jednak uzupełnimy wiedzę o rezerwowych, warto zapoznać się z obszerną zapowiedzią przygotowaną przez Piotra Bernaciaka:

• Bardzo chcemy wygrać w Warszawie, jedziemy tam po trzy punkty. Mecze z Legią zawsze są ciekawe i każda z tych drużyn chce zgarnąć komplet punktów

- powiedział przed dzisiejszym meczem skrzydłowy Kolejorza, Szymon Pawłowski.

• Odpowiedź na to poznamy już niebawem. Tymczasem na niespełna trzy kwadranse Legia Warszawa zmierzy się z Lechem Poznań!

• To spotkanie 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy można odmieniać przed wszystkie przypadki, w których najczęściej będą pojawiać się takie słowa jak "hit" czy "szlagier". Paradoksalnie, patrząc na tabelę można odnieść miejsce, że miejsca Legii i Lecha to... przypadek. Jednak nie ma to jak rozpocząć marsz w górę od pokonania wielkiego rywala. Tylko kto nim dzisiaj będzie?

• Witamy w relacji LIVE z hitu 13. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa - Lech Poznań.