Legia Warszawa

1

Śląsk Wrocław

2

• Koniec! Legia przegrywa ze Śląskiem 1:2. Słabo wróży to na rewanż ze Spartakiem, który odbędzie się już na 4 dni. "J***ć PZPN" - skandują kibice Legii.

• Starcie Kelemena z jednym z Legionistów, bramkarz Śląska pada na murawę.

• Ależ była okazja! Piłka spada pod nogi Ljuboi, ten zagrywa do Radovicia, który zostaje zablokowany przez Wasiluka!

• Pan Małek spogląda na zegarek, chyba niedługo będzie kończył...

• Rybus dośrodkowuje z rzutu wolnego, Kelemen broni niepewnie, ale był faulowany.

• Żewłakow z wolnego w pole karne, Ljuboja powstrzymany przez Spahicia.

• Jeszcze jeden faul na Ljuboi i żółta kartka dla Elsnera.

• Pokaz aktorstwa ze strony Clebana. Obrońca od dobrej minuty leży na boisku. O, już wyzdrowiał. Tymczasem sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Rybus ograny przez Spahicia jak mały chłopczyk. Po chwili świetny powrót Vrdoljaka ratuje Legię przed stratą bramki.

• Strzał głową Gola - tuż przy słupku!

• Kapitalny strzał Serba końcówkami palców broni Kelemen. Po chwili poprawiał Vrdoljak, ale wprost w bramkarza.

• Ogłuszający doping kibiców Legii, za chwilę rzut wolny z około 25 metrów. Przy piłce Borysiuk i Ljuboja.

• Kelemen opóźnia grę, żółta kartka.

• Pan Małek znów "bohaterem" kibiców Legii. Kolejna decyzja sędziego zakrawa o kpinę.

• Mila oddaje opaskę kapitana Sztylce i spacerowym tempem zmierza na ławkę. Zastępuje go Cetnarski.

• Strzał Elsnera o centymetry mija słupek bramki Skaby.

• Na wiosnę przy Łazienkowskiej było 1:2, czyżby ten wynik miałby się dziś powtórzyć?

• Gol fauluje Milę niedaleko linii środkowej.

• Długie podanie Gola, odegranie Rado i Ljuboja plasowanym strzałem pokonuje Kelemena! Jest jeszcze nadzieja dla Legii, choć czasu coraz mniej.

• Jest bramka kontaktowa! Danijel Ljuboja!

• Gancarczyk zwija się z bólu po starciu z Borysiukiem. Wolny dla Śląska.

• Druga zmiana u gości. Sobota za Madeja.

• Ładnie wbiegł w pole karne Jędrzejczyk, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Kolejny faul na Ljuboi, tym razem Spahić.

• Voskamp bez problemów przepchnął Vrdoljaka, ale na linii pola karnego powstrzymał go Żewłakow. Bez faulu.

• Jeśli gra Legii nie jest tylko zasłoną dymną dla obserwatorów z Rosji, to czarno widzę rewanż ze Spartakiem...

• Żółta kartka dla Wasiluka za faul na Ljuboi.

• Marek Gancarczyk za Piotra Ćwielonga.

• Ładne przepuszczenie piłki przez Ljuboję, ale Rado wystartował do niej zbyt późno.

• Żyro nokautuje Spahicia (nieumyślnie, nie trafił w piłkę), Legia gra dalej. Ljuboja kończy akcję strzałem, ale broni Kelemen. Zasady fair play są chyba obce zawodnikom Macieja Skorży.

• Piłka przez dobre dwie minuty nie opuszczała pola karnego Śląska, ale co z tego, skoro Legioniści nie potrafili nawet oddać strzału?

• Jędrzejczyk zgrywa piłkę w stylu Manu. Po chwili ma doskonałą okazję do strzału, ale blokuje go obrońca.

• Ljuboja znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie w polu karnym, ale jego strzał broni nogami Kelemen! Najlepsza okazja dla Legii w tym spotkaniu!

• "Szkoda, że nie może zdjąć wszystkich" - komentarz dziennikarza siedzącego dwa rzędy ode mnie.

• Doskonała decyzja trenera Skorży. Schodzi Manu, za niego Żyro. Zawsze to jeden zawodnik na boisku więcej.

• Rado "na raty" do Rybusa, ten wrzuca w pole karne, na aut wybijają piłkę obrońcy.

• Manu jest chyba jedynym Portugalczykiem, który nie potrafi przyjąć prostej piłki. Kolejna strata.

• "Hehehe" - skomentowałby zagranie Gola Jacek Gmoch.

• Janusz Gol jeszcze raz próbuje zagrywać piętką, tym razem piłka wychodzi na aut...

• Legia rusza do ofensywy. Rybus zmienia Choto.

• Chyba przesadził pan Małek. Gwizdnął wyimaginowany faul Borysiuka, wściekły pomocnik powiedział mu kilka ciepłych słów i został ukarany żółtą kartką.

• Gol podaje w stylu Iniesty. Z tym, że gracz Barcelony znajduje na boisku swoich kolegów, Legionista - rywali.

• Pada w polu karnym Radović. Gwizdek sędziego i żółta kartka dla Serba.

• "Setka" Madeja! Zawodnik Śląska sam na sam ze Skabą, bramkarz Legii broni nogami.

• Manu najpierw nie chciało się pobiec do piłki, po chwili fauluje Sztylkę.

• Radović uniósł nogę zbyt wysoko, Pietrasiak kopnięty w twarz.

• Mylił się ten, kto myślał że Legia po przerwie ruszy do szalonych ataków. Na razie spokojna wymiana piłki w środku pola.

• Ćwielong faulowany w środku pola.

• Zaczynamy, przy piłce Legia.

• 18 520 osób na trybunach.

• Obie drużyny już na boisku. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie doświadczymy jeszcze trochę emocji.

• Do przerwy 0:2. Legia kompletnie rozczarowała, Śląsk wykorzystał niemal wszystkie dogodne sytuacje. Zobaczymy, czy obraz gry zmieni się w drugiej połowie.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę. "Kończ waść, wstydu oszczędź" - powinni powiedzieć do sędziego Legioniści.

• Bezbłędne podanie Madeja do Mili, ten wykłada piłkę jak na tacy Voskampowi i ten nie ma problemów z pokonaniem Skaby.

• Voskamp i mamy 0:2!

• Efektowny wolej Spahicia, ale bardzo niecelny.

• Ljuboja z rzutu wolnego pół metra obok słupka.

• Strzał Mili z 17 metrów - mocny, ale minimalnie niecelny.

• Kontra Legii, Rado i Ljuboja wychodzą na trzech obrońców Śląska... spalony. Kontrowersyjna decyzja pana Małka.

• Po strzale Ćwielonga piłka ląduje w siatce, ale zawodnik gości na spalonym.

• Zmiana w Legii. Gol za Kucharczyka.

• Beznadziejne zagranie Jędrzejczyka, gdyby Mila trochę pomyślał zamiast oddawać od razu strzał, mogło być 0:2.

• Strzał Kucharczyka z ponad 20 metrów zablokowany przez Sztylkę.

• Rzut rożny dla Śląska, piłkę niemal z linii bramkowej wybija Choto!

• Wściekły Ljuboja nie może pogodzić się z grą na czas zawodników Śląska. Sędzia uspokaja Serba, a po stadionie niesie się znana przyśpiewka, której bohaterem jest pan Małek.

• Ljuboja chciał nieco poczarować, ale jego podanie bezpardonowo na aut wybija Pietrasiak.

• Teraz trochę gry spod znaku komedii pomyłek, ostatecznie aut dla Legii.

• Teraz odbiór Legii, Rado poszukał Manu w polu karnym, ale Portugalczyk przyjął piłkę tak, że odskoczyła do Pietrasiaka.

• Główkuje Vrdoljak, broni Kelemen!

• Borysiuk będzie wykonywał rzut wolny niemal z linii końcowej. Mocna wrzutka, ale na rzut rożny wybija piłkę Sztylka.

• Ależ ambitnie gra Ćwielong! Już nie przeszkadza mu to, że mamy niedzielę, godzinę 17 i jest słonecznie?

• Borysiuk zagrywa krótko do Manu, który potężnie strzela. Piłka szybowała tuż przy słupku, ale na posterunku był Kelemen.

• Manu faulowany na wysokości pola karnego Śląska.

• Nie wiem co chciał osiągnąć Ljuboja tą wrzutką. Piłka szybowała na wysokości dobrych kilku metrów. Żaden z zawodników nie miał najmniejszych szans aby do niej doskoczyć.

• Pietrasiak wślizgiem wybija piłkę spod nóg Radovicia. Rzut rożny.

• Kucharczyk przyjmuje piłkę jak junior, a mogło być bardzo groźnie! Po chwili jeszcze fauluje Spahicia.

• Jeszcze jeden rzut wolny dla Śląska. Do bramki Skaby jest blisko, ale Mila rozgrywa go krótko. podawał Madej, ale na spalonym jeden z zawodników gości.

• ... z którego (jak zwykle w tym sezonie) nic nie wynika.

• Dobre podanie Wawrzyniaka w stronę Ljuboi, nieco zamotał się kryjący go Pietrasiak, będzie rzut rożny dla Legii.

• Rado wychodził sam na sam z Kelemenem, spalony.

• Fantastyczny doping z "Żylety", ale kibice Śląska też są słyszalni.

• Zamieszanie w polu karnym, ale skończyło się na aucie dla Legii.

• Rajd Spahicia lewą stroną, fauluje Borysiuk. Może być groźnie, prawie cały Śląsk w okolicach pola karnego Legii.

• Manu dwukrotnie wrzucał w pole karne. Najpierw za lekko, później za mocno.

• Fantastyczne zagranie Radovicia do Ljuboi, ale Celeban w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg napastnika Legii.

• Dobre podanie Sztylki do Mili, ten pomknął prawym skrzydłem i wycofał do Madeja, który pokonał Skabę mocnym strzałem.

• I mamy gol dla Śląska! Łukasz Madej!

• Serb chyba strzelał, ale trafił we Vrdoljaka. Od bramki Kelemen.

• Faul Ćwielonga. Wykonawcą rzutu wolnego Ljuboja.

• ... a jednak nie. Fatalna wrzutka Borysiuka.

• Teraz rzut wolny dla Legii, około 35 metrów od bramki. Może być gorąco.

• Ładne podanie Borysiuka do Kucharczyka, ale szybszy Pietrasiak. Tylko aut.

• Piłkę wybijają obrońcy Legii. Gospodarze wychodzą z kontrą, ale na spalonym Manu.

• I już rzut wolny dla gości z około 40 metrów, wykonawcą oczywiście Mila.

• Zaczyna Śląsk.

• "Tylko zwycięstwo" - skandują kibice zarówno Legii, jak i Śląska.

• Obie drużyny wychodzą na murawę.

• Obie ekipy w mocnym zestawieniu, świadczącym, że mecz biorą całkiem na poważnie. W odróżnieniu do Wisły, która wczoraj zagrała mocno rezerwowym zestawieniem, zarówno Legia jak i Śląsk wytoczyły najcięższe działa.

• Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej, gdzie odbędzie się mecz "na otarcie łez". Zarówno Legia jak i Śląsk nie mają już większych szans na awans do fazy grupowej europejskich pucharów, więc dzisiaj spróbują odbić sobie niepowodzenia sukcesem w ekstraklasie.