MKS Kluczbork

2

Wisła Puławy

2

• Koniec! W sobotnim meczu 18. kolejki 1. ligi MKS Kluczbork zremisował na własnym boisku z Wisłą Puławy (2:2). Spotkanie mogło się podobać nielicznej grupie kibiców, mimo iż było toczone w arcytrudnych warunkach, na nasiąkniętym boisku i padającym deszczu. Dziękujemy za uwagę!

• Taktyczny faul Darmochwała i żółta kartka.

• Kartka dla Bartosza Tetycha.

• Kartkę zarobił jeszcze Fabian Hiszpański.

• Z linii bramkowej wybija piłkę kapitan MKS-u, Niziołek!

• Bartłomiej Olszewski zastępuje Pawła Kubiaka.

• Goście znowu wyrównali! Z dalszej odległości najpierw uderzył Bartosz Tetych, ale trafił w słupek. Odbita piłka spadła prosto do Smektały, który wpakował ją do siatki.

• GOOOOOOL!!!! 2:2!! SMEKTAŁA!!

• Swędrowski ostro potraktował Hiszpańskiego.

• Oczywiście idealnie z rzutu rożnego dośrodkował Niziołek. Ten zawodnik ciągnie grę MKS-u Kluczbork.

• Konrad Nowak za Adama Patorę.

• GOOOOOOL!!! SWĘDROWSKI DOŁOŻYŁ NOGĘ DO DOŚRODKOWANIA Z RZUTU ROŻNEGO!! 2:1!!

• Niziołek w pełnym biegu zdecydował się na strzał, ale piłka nie zmierzała w światło bramki.

• Żółta kartka dla Kamila Nitkiewicza.

• Nie trafił w futbolówkę Kubiak i nic nie wyszło z tej akcji. Spokojnie interweniował bramkarz puławian.

• Za Dawida Pożaka melduje się na placu Jakub Smektała.

• Świetna interwencja Ganowicza w destrukcji. W ostatniej chwili powstrzymał akcję Wisły.

• I bardzo groźnie przymierzył rezerwowy Setla, tuż obok bramki!

• Adam Setla wchodzi za Patryka Gondka.

• Kartonik dla Niziołka.

• Przypominamy sytuację z pierwszej połowy:

• Radosław Kursa ukarany kartką za dyskutowanie z sędzią.

• Widać ogromną klasę Patejuka, który zaskakująco zaczął dzisiaj mecz na ławce. Teraz jak na dłoni widać, ile daje Wiśle Puławy.

• W ostatniej chwili Witan uprzedził Gondka! A za moment zablokowane uderzenie innego z graczy z Kluczborka.

• Idealna okazja dla MKS-u! Na pustą bramkę uderzał Kubiak, ale trafił w kolegę z drużyny - Gieraka.

• Już zaznaczył swoją obecność na boisku Patejuk, który kropnął z dystansu, ale nie zaskoczył Pogorzelca. Bramkarza gospodarzy sparował strzał, ale wobec dobitki Patory był już bezradny.

• GOOOOOL!!! JEST WYRÓWNANIE TUŻ PO PRZERWIE!! ADAM PATORA!!

• Na trybunach pojawiła się grupa kibiców z Puław.

• Gramy!

• Sylwester Patejuk wejdzie na boisko. Zastąpi Patryka Słotwińskiego.

• Koniec pierwszej połowy. Póki co MKS Kluczbork prowadzi z Wisłą Puławy 1:0. Wracamy za kwadrans.

• A jedenastkę sprokurował Mateusz Pielch, który przewracając się zagrał piłkę ręką.

• GOOOOOOL!!! NIZIOŁEK NIE POMYLIŁ SIĘ!! 1:0!!

• Będzie rzut karny dla kluczborczan!

• Jakby tego było mało, to nad stadionem gromadzi się naprawdę gęsta mgła. Są problemy z widocznością.

• Troszkę obudzi się kibice na trybunach. Nic wielkiego na boisku jednak się nie dzieje.

• Ależ okazja! Maksymiuk trafił w słupek po dośrodkowaniu Darmochwała, a dobitkę Adama Patory na linii zatrzymał Oskar Pogorzelec!

• W obu polach karnych i w środku pola sytuacja jest fatalna. Piłka staje w kałużach.

• Niestety zaczyna coraz mocniej padać nad stadionem w Kluczborku.

• Nikt nie był w stanie zamknąć dośrodkowania Rafała Niziołka. Futbolówka wyszła poza linię końcową.

• Ostre wejście Patryka Słotwiński w rywala. Obyło się bez kartonika.

• Żółtą kartką ukarany Arkadiusz Maksymiuk.

• Momentami przypomina to mecz piłki błotnej. W obu szesnastkach są istne bagna.

• Niezłe, naprawdę niezłe spotkanie w Kluczborka. Oglądamy szybie akcje i walkę do końca, na całego. Prawie jak w lidze angielskiej :)

• Goście domagali się przyznania rzutu rożnego (był rykoszet), ale arbiter nakazał wznowić od bramki.

• W odpowiedzi na czystej pozycji Dawid Pożak, ruszył na bramkę i strzelił, ale nie ma gola.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Wisły! Piłka wpadła do bramki, ale sędzia nie uznał tego trafienia. Marek Opaliński dopatrzył się faulu na Witanie.

• Warto zaznaczyć, że co chwilę podania stają w... kałużach. Boisko dzisiaj nie ułatwia życia piłkarzom.

• Faulował Ivan Lytvynyuk, ale obyło się ostatecznie bez żółtej kartki. Domagali się jej kibice.

• Piękna główka Patryka Kubiaka, ale znakomicie wyciągnął to uderzenie Andrzej Witan!

• Dwa odważne strzały Piotra Darmochwała w przeciągu kilkudziesięciu sekund - z marnym skutkiem.

• Mnożą się niedokładności na murawie. Problemy z opanowaniem futbolówki mają zawodnicy obu zespołów.

• Marna otoczka tego spotkania. Na razie piłkarze grają w kompletnej ciszy. No, kibice dzisiaj w Kluczborku wyraźnie nie dopisali...

• Groźnie Wisła, ale w ostatniej chwili mocno strzał został zablokowany przez jednego z obrońców MKS-u.

• Spotkanie od środka rozpoczęli goście.

• Zawodnicy wracają na murawę i zaczynamy już za kilka minut.

• Rezerwowi Wisła: Nazar Penkovets, Sebastian Głaz, Konrad Nowak ,Sylwester Patejuk, Łukasz Płonowski, Jakub Smektała, Łukasz Turzyniecki.

• Rezerwowi MKS: Grzegorz Wnuk, Robert Brzęczek, Michał Kojder, Bartłomiej Olszewski, Krystian Sanocki, Adam Setla, Jakub Skoczylas.

• Rzeczywiście rzut oka na tabelę wskazuje, że dla MKS-u to jest mecz z gatunku tych o być albo nie być. Biało-niebiescy są na ostatnim miejscu w tabeli i mają 11 punktów. Wisła jest na ostatniej bezpiecznej 14. pozycji i ma 18 „oczek”. Wygrana w starciu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie pozwoli się do niego zbliżyć na cztery punkty, a na dodatek MKS będzie miał lepszy bilans bezpośrednich spotkań (w Puławach w pierwszej kolejce było 0:0). Remis, a zwłaszcza porażka sprawią, że w Kluczborku będzie trzeba zimą myśleć już bardzo intensywnie o grze w następnym sezonie w 2. lidze.

• - To dla nas ostatni mecz w tym roku, więc nie ma już na co się oglądać - mówi trener MKS-u Tomasz Asensky. - Musimy dać z siebie wszystko, żeby osiągnąć cel, a tym jest tylko i wyłącznie zwycięstwo. Przy naszej sytuacji w tabeli, w zasadzie tylko trzy punkty pozwolą podtrzymać nadzieję na szczęśliwe zakończenie sezonu.

• A dlaczego mecz miałby się nie odbyć? W Kluczborku pada od samego rana i nie zanosi się żeby przestało. Boisko jest mocno nasiąknięte.

• Dzień dobry! Sobotę z 1. ligę zaczynamy w deszczowym Kluczborku. Miejmy nadzieję, że odbędzie się mecz miejscowego MKS-u z Wisłą Puławy.