Olimpia Grudziądz

0

Wisła Puławy

1

• Koniec meczu! Wisła Puławy niespodziewanie wygrywa w Grudziądzu po golu Sylwestra Patejuka!

• Rzut wolny dla Wisły. Patejuk wybija piłkę z własnej połowy jak najdalej.

• Dwie minuty nadziei dla Olimpii. Tyle dolicza arbiter do drugiej polowy.

• W odpowiedzi Nildo nieczysto trafia w piłkę. Piłka przeleciała wzdłuż bramki gości. Tak strzelając ciężko myśleć i marzyć choćby o punkcie w dzisiejszym meczu.

• Wisła mogła podwyższyć prowadzenie! Maksymiuk pomylił się o centymetry, strzelając głową z kilku metrów - piłka poleciała obok słupka!

• A w Chojnicach strzelanina. 85' Chojniczanka - Stomil 5:4.

• Jeszcze jedna okazja gospodarzy. Zitko zgrywa piłkę do Malca, lecz ten w nią nie trafia.

• Bez zagrożenia.

• Kaczmarek faulowany przed polem karnym gości. Może być groźnie.

• Nowak rusza z kontrą. Jego rajd w środku przerywa Kłus.

• Olimpia nie ma pomysłu na grę. Ogranicza się do wrzutek, z którymi radzą sobie puławianie.

• Nie zanosiło się na bramkę dla Wisły. Jak już, to bliżej byli gospodarze. Jak widać, niewykorzystane sytuację się mszczą.

• Przebojowa kontra gości! Patejuk przedarł się w pole karne i w sytuacji sam na sam z Wrąblem strzela nie do obrony!

• GOL DLA WISŁY! SYLWESTER PATEJUK!!!

• Po rzucie rożnym Maksymiuk strzela nad bramką

• A jednak Wisła potrafi zaatakować - Wrąbel broni strzał Patejuka! Rzut rożny dla gości!

• Mateusz Olszak zmienia Konrad Szczotka.

• Obrona Częstochowy w wykonaniu Wisły. A nad stadionem zbierają się czarne chmury.

• Kolejna udana interwencja Zitki. Niemal "tradycyjnie" odciął Nowaka od podania.

• Kaczmarek zagrywa w "szesnastkę" Wisły za wysoko - piłki nie sięga żaden z zawodników.

• Tomasz Sedlewski zastępuje Sebastiana Głaza.

• Pierwsza okazja Nildo. Strzela jednak obok bramki Witana po centrze Bielawskiego.

• Szczotka decyduje się na strzał przewrotką. Ale bardzo niedokładnie.

• Nildo na murawie. W stronę ławki udaje się Karol Angielski

• Kłus dostaje piłkę na skrzydle i jego akcję przerywa sędzia - był na spalonym.

• Żółta kartka dla Arkadiusza Maksymiuka.

• Witan po swoim błędzie mógł wyciągać piłkę z siatki! Minął się z piłką i Michalik strzela w dogodnej sytuacji nad bramką!

• Witan z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Malca!

• Witam uprzedza Kurowskiego, po czym chwyta piłkę.

• Patejuk "szuka" Nowaka prostopadłymi podaniami, ale brakuje dokładności. Albo na linii stał Zitko, tak jak w tej sytuacji.

• Olimpia zaczyna drugie trzy kwadranse

• Za Marcina Smolińskiego będzie grać Adam Banasiak.

• Koniec pierwszej (niezbyt ciekawej) połowy. Lekko przeważająca Olimpia bezbramkowo remisuje z Wisłą Puławy

• Żółta kartka dla Żitki.

• Karol Rudziński dolicza trzy minuty.

• Olimpia ma jeszcze rzut wolny przed końcem pierwszej połowy. Bez zagrożenia pod bramką Wisły.

• Michalik wychodzi z piłką poza linię końcową. Skutecznie naciskali na niego Maksymiuk i Patejuk. Witan z "piątki".

• Żółta kartka dla Dawida Pożaka za faul taktyczny, którym przerwał kontrę gospodarzy.

• Wrąbel z problemami paruje piłkę na korner po strzale Nowaka!

• Sędzia puszcza gry, mimo że w polu karnym Wisły przewracany był Kaczmarek. Jeżeli było to "padolino", jak w przypadku Głaza, to sędzia powinien sięgnąć po żółtą kartkę.

• Rajd prawą stroną grającego na tej stronie obrony Patejuka stopuje Malec. Groźnie zapowiadająca się akcja gości spaliła na panewce.

• Wrąbel uprzedza Pożaka, łapiąc piłkę po centrze Maksymiuka.

• Adrian Bielawski wchodzi za Radosława Jasińskiego. Tak więc Kłus tylko sygnalizował uraz kolegi, a sam nie doznał kontuzji.

• Kłus sygnalizuje trenerowi konieczność zmiany. To nie jest dobra wiadomość dla Jacka Paszulewicza.

Na domiar złego groźną akcję przeprowadził Głaz. Ten pad w polu karnym Olimpii, ale zdaniem sędziego nie było podstaw do podyktowania karnego.

• Jak niewiele brakowało Olimpii do wyjścia na prowadzenie! Centymetry dzieliły Angielskiego od centrostrzału Kaczmarka z prawej strony pola karnego!

• Beniaminek wychodził z groźnie zapowiadającą się kontrą. Tetych zagrywa do rozpędzonego Nowaka, lecz o ułamek sekundy szybszy był Wrąbel.

• Michalik po ograniu dwóch puławian kończy swoją akcję dośrodkowaniem, lecz piłka zostaje wybita z pola karnego.

• Zitko ratuje swój zespół przed utratą bramki. Po profesorsku powstrzymał Nowaka i na uspokojenie zagrywa do bramkarza.

• Inicjatywę przejęli piłkarze Wisły. Maksymiuk huknął nad bramką, a centra Patejuka została wybita poza linię boczną.

• Stały fragment gry - strzał piłkarza Olimpii broni Witan. Pomocnik gospodarzy przymierzył z ponad 20 metrów.

• Pożak dostaje odbitą piłkę po rzucie wolnym Wisły. Strzela jednak obok bramki.

• Jest mocna odpowiedź beniaminka - strzał Nowaka z narożnika pola karnego broni na raty Wrąbel!

• Witan broni anemiczny strzał Michalika. Wisła rzadko przekracza linię środkową.

• Gdyby nie rykoszet, to Kurowski wpisałby się na listę strzelców po podaniu Kaczmarka. Piłka ląduje jednak w rękawicach bramkarza Wisły!

• Witan nałapie się piłek z dośrodkowań jak nastolatek Pokemonów. Tym razem centrował Ciechanowski.

• Olimpia w komplecie. Zmiana nie będzie konieczna.

• Przerwa w grze. Urazu doznał Jasiński, któremu udzielana jest pomoc medyczna.

• Bramkarz gości znowu w roli głównej. Tym razem po zagraniu Kurowskiego.

• Jasiński zapędził się skrzydłem i centruje w pole karne. Tam piłkę przechwytuje Witan.

• Wiślacy wybijają piłkę na uwolnienie.

• Kurowski przegrywa pojedynek z Pożakiem. Od początku naciskają gospodarze, którzy mogli prowadzić. Mają jednak rzut rożny po akcji Michalika.

• Niepewna interwencja Witana mogła nawet zakończyć się utratą bramki. Strzał Smolińskiego sprawił mu sporo problemów, a dobitka Kaczmarka przelatuje nad poprzeczką.

• Siła złego na jednego. Kaczmarek nie opanował piłki na boisku dzięki podwojonemu kryciu.

• Dalekie podanie do Nowaka pada łupem dobrze ustawionego Malca. Aut dla Wisły został źle rozegrany - piłkę łapie Wrąbel.

• Gwizdek Karola Rudzińskiego i goście zaczynają ze środka!

• Wczoraj Podbeskidzie Bielsko-Biała wywiozło komplet punktów z meczu z Drutex-Bytovią (2:0), a Wigry odwróciły losy meczu ze Zniczem w ostatnich minutach (2:1).

Obie drużyny wychodzą już na murawę. Olimpia zgrana na zielono-biało, Wisła w "pasiastych" strojach.

• Obie drużyny zakończyły niedawno rozgrzewkę. Udały się więc do szatni na ostatnie słowa od trenera i niebawem rozpocznie się pierwsza połowa!

• W ekipie gości nie ma kontuzjowanych Turzynieckiego i Dudy. Dodatkowo choroba okazała się silniejsza od Darmochwała.

• W poprzedniej kolejce gospodarze przegrali z Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2, a Wisła bezbramkowo zremisowała z MKS-em Kluczbork.

• Rezerwowi Wisły Puławy: Nazar Penkovets, Klimas Gusocenko, Mateusz Olszak, Adrian Popiołek, Tomasz Sedlewski, Patryk Słotwiński i Szymon Wiejak.

• Rezerwowi Olimpii: Patryk Królczyk, Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukas Klemenz, Jakub Łukowski, Adrian Bielawski, Adam Banasiak i Nildo.

• Sobotnie popołudnie obfituje nie tylko w mecze Ekstraklasy, lecz także I ligi. Za 20 minut Olimpia Grudziądz podejmie przed własną publicznością beniaminka, Wisłę Puławy.