Paris Saint-Germain 2 - 2 Manchester City

Paris Saint-Germain

2

Manchester City

2

• Milorad Mażić patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Remis w Parku Książąt z PSG stawia Manchester City w korzystnej sytuacji przed rewanżem, Tym bardziej, że francuski zespół przyjedzie za sześć dni bez Davida Luiza i Blaise'a Matuidiego

• Dalekie podanie z pominięciem drugiej linii do Zlatana Ibrahimovicia. Zdaniem sędzie Szwed sfaulował w walce o piłkę Nicolasa Otamendiego.

• Aleksandar Kolarov wzmacnia defensywę. Zmienia bezbarwnego Sergio Aguero.

• Lucas Moura uderzył z nieco ponad 20 metrów wysoko nad poprzeczką.

• Nicolas Otamendi nie patyczkował się i wybija piłkę jak najdalej od własnego pola karnego. Huraganowy atak Paryżan przerwał Fabian Delph. Bez konsekwencji kartkowej.

• David Silva kończy występ w dzisiejszym meczu. Wchodzi Wilfried Bony.

• David Luiz potrzebuje pomocy medycznej. Lekko nadwyrężył staw skokowy gdy wybijał piłkę spod nóg rozpędzonego Sergio Aguero. Wydaje się, że z Brazylijczykiem jest wszystko w porządku.

• Jesus Navas ogląda "żółtko" za faul taktyczny.

• Jesus Navas zablokowany przez Maxwella. Po chwili Thiago Silva przeciął podanie adresowane do Sergio Aguero.

• Eliaquim Mangala otrzymuje żółtą kartką. Skosił Blaise'a Matuidiego jak trawę na wiosnę

• Lucas Moura faulowany ok. 35 metrów od bramki MC. Szybko wznowiona gra i dośrodkowanie w pole karne do Edinsona Cavaniego oraz Zlatana Ibrahimovicia. Obaj byli na spalonym.

• i za Serge'a Auriera pojawia się Gregory van der Wiel.

• ... i podwójna roszada w PSG. Lucas Moura za Adriena Rabiota.

• Zmiana w ekipie gości. Fabian Delph wchodzi w miejsce Kevina De Bruyne...

• Gol Fernandinho

• Zupełnie zniknął nam w drugiej połowie Sergio Aguero. Otrzymał podanie z głębi pola, ale przegrał pojedynek z Davidem Luizem przed linią 16. metra.

• Jesus Navas wypuścił w "uliczkę" Bacary'ego Sagnę, który zagrał płasko w pole karne. Tam po bilardzie Thiago Silvy i Davida Luiza piłka trafiła pod nogi Fernandinho. Ten po rykoszecie trafił do siatki tuż przy dalszym, lewym słupku!

• ZNOWU REMIS! FERNANDINHO!!!

• Dośrodkowanie Jesusa Navasa zablokowane przez Maxwella. Rzut rożny. Zlatan Ibrahimović nie pierwszy raz wybija piłkę poza pole karne.

• Przeraźliwe gwizdy na trybunach zajmowanych przez kibiców PSG. Ich zdaniem Nicolas Otamendi zablokował dośrodkowanie ręką we własnym polu karnym. Jak mówi klasyk: "nic bardziej mylnego". Sędzia nakazał grać dalej.

• Bramka Adriena Rabiota

• Kolejne podanie bez adresata w pole karne City, Tym razem feralnym nadawcą był Adrien Rabiot. W ostatnich minutach goście nie mogą przedostać się przez linię środkową boiska.

• Ależ było gorąco w polu karnym "Obywateli"! Najpierw Zlatan Ibrahimović trafił w poprzeczkę, a dobijający nożycami Edinson Cavabi przeniósł piłkę, po koźle, na górną siatkę!

• Bardzo aktywny w ostatnich minutach Edinson Cavani wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego. Jego strzał obronił Joe Hart, ale wobec dobitki nadbiegającego Adriena Rabiota był już bez szans. PSG 2, Manchester City 1!

• GOOOL, ADRIEN RABIOT!!!

• Spokojnie rozgrywana akcja przez gospodarzy i momentalne przyspieszenie. Edinson Cavani nabiegał na piłkę, ale uprzedził go Nicolas Otamendi. Ten wybija piłkę na rzut rożny.

• Spóźniony wślizg Davida Silvy w środku pola. Poskrobał Zlatana Ibrahimovicia, który przez kilkanaście sekund nie podnosił się z murawy. Na widok sędziego wstał.

• David Silva uderzył płasko z linii pola karnego w stronę dalszego słupka. Kevin Trapp pewnie chwyta. Gdyby Hiszpan miał piłkę na swojej lepszej, lewej nodze, to pewnie byłaby (piękna) bramka dla "Obywateli".

• Edinson Cavani znowu główkuje. Nieco wyżej wyskoczył od niego Nicolas Otamendi. Ostatecznie gospodarze mają rzut rożny. Bez zagrożenia.

• W odpowiedzi Fernandinho uderzył z dystansu. Piłka miała polecieć po cięciwie, a wyszła... po łuku. Kevin Trapp od bramki.

• Angel Di Maria wypatrzył w "szesnastce" Zlatana Ibrahimovicia. Szwed musnął piłkę zagraną przez Argentyńczyka.

• Edinson Cavani wychodził na wolne pole. Widział to Blaise Matuidi, który chciał podać prostopadle w pole karne do Urugwajczyka. Zagrana piłka trafiła w stopę napastnika. Jednak szybko trafiła do Matuidiego, który tym razem zacentrował. Cavani uderzył głową bardzo niecelnie.

• Blaise Matuidi lekko skrobnął po pięcie Martina Demichelisa. Francuz ogląda żółtą kartkę i, podobnie jak David Luiz, nie zagra w rewanżu.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony Zlatan Ibrahimović trącił głowa piłkę, ale był na spalonym. Czujnie wychwycił to serbski liniowy.

• Paryżanie zaczynają drugą odsłonę. Oba zespoły przystępują do niej bez zmian.

• Powracamy do Parku Książąt. Emocje lekko opadły, ale liczmy na to, że niebawem będzie równie świetne widowisko, jak w pierwszych trzech kwadransach.

A w drugim ćwierćfinale VfL Wolfburg prowadzi do przerwy z Rrealem Madryt po golach Ricardo Rodrigueza (z karnego) i Maxa Arnolda!

• Paris Saint-Germain - Manchester City

• Po doliczeniu minuty Milorad Mażić kończy pierwszą połowę. PSG remisuje z Manchesterem City po golach Kevina De Bruyne i Zlatana Ibrahimovicia w ostatnich siedmiu minutach. Wcześniej Szwed nie wykorzystał dwóch "setek", w tym rzutu karnego.

• Blaise Matuidi dostaje świetne podanie na lewej stronie pola karnego. Niepilnowany przesadził z siłą i posłał piłkę hen wysoko.

• Gospodarze ruszyli za ciosem. Autobus w polu karnym MC rodem z Chelsea za Jose Mourinho zdaje egzamin - podanie Angela Di Marii nie znajduje adresata. Kontra, po której Sergio Aguero został powstrzymany przez Davida Luiza.

• Kevin otwiera wynik...

... Zlatan wyrównuje

• Co tu zrobił Fernando?! Dostał piłkę od Joe Harta po wybiciu z "piątki" i... zawiesił się. Gdy zbliżył się do niego Zlatan Ibrahimović, to postanowił wybić na oślep! Nabił Szweda, a piłka wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza City!

• REMIS NA PARC DES PRINCES! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ!!!

• Wzorowa akcja City. Fernandinho po przechwycie zagrał w pole karne do Kevina De Bruyne, którego atomowe uderzenie z prawej strony "szesnastki" znalazło drogę do siatki!

• GOOL, KEVIN DE BRUYNE!!!

• Tym razem Angel Di Maria postanowił uderzyć z rzutu wolnego. Podobnie jak Zlatan, trafił w mur.

• Fernando upomniany przez arbitra żółtą kartką.

• 64% Posiadanie piłki 36%. Piłkarskich emocji: 100%

• ... Trafia w mur. Obrońcę nawet nie zamroczyło po tej szwedzkiej petardzie.

• Jesus Navas fauluje ok. 30 metrów od własnej bramki Davida Luiza. Zlatan ustawia piłkę...

• Balise Matuidi wrzuca piłkę w pole karne. Zgarnia ją osamotniony Eliaquim Mangala.

• Serge Aurier nie zdołał opanować na prawej stronie. Niepotrzebnie puścił ją w kozioł. Aut dla City na wysokości własnej "szesnastki".

• David Silva wywalczył rzut rożny. Po nim wygrał pojedynek Nicolas Otamendi, ale Kevin Trapp musiał czekać, aż piłka wpadnie do jego rękawic. Na murawie przez moment leżeli środkowi obrońcy PSG. Po chwili gra wznowiona.

• Rzut karny dla PSG.Joe Hart powstrzymuje Zlatana Ibrahimovicia!

• Blaise Matuidi i Thiago Motta poradzili sobie w środku pola z Fernando, zabierając mu piłkę. Drugi z wymienionych podał na 30 metrów do Zlatana Ibrahimovicia, który w sytuacji sam na sam z Joe Hartem przelobował bramkarza i... bramkę o pół metra!

• Thiago Silva, mimo że nie był naciskany, niepewnie wybił piłkę na aut. MC wyrzuca piłkę z prawej strony, na wysokości pola karnego.

• Hiszpańska akcja "Obywateli" - David Silva strzela głową po centrze Jesusa Navasa kilka metrów od bramki PSG. Kevin Trapp z "piątki".

• Atak pozycyjny gospodarzy przerwany przez Gaela Glichy'ego. Ten ruszył na bramkę Paryżan, ale w kluczowym momencie piłka wyszła poza linię boczną.

• Kevin De Bruyne w roli lewoskrzydłowego. Zagrywa w pole karne do nikogo. David Luiz przechwytuje bezpańską piłkę i zapoczątkował kontrę PSG.

• W odpowiedzi Bacary Sagna miał dogodną okazję. Nie opanował piłki na prawej stronie i Kevin Trapp wznawia grę od bramki.

• Joe Hart

• Kolejna okazja Zlatana! Znowu górą Joe Hart, który na raty broni uderzenie Szweda głową z pięciu metrów.

• Joe Hart broni strzał Zlatana Ibrahimovicia. Piłka leciała przy lewym słupku, ale angielski bramkarz paruje na rzut rożny!

• Joe Hart pewnie piąstkuje po strzale głową Edinsona Cavaniego. Piłka jednak trafiła pod nogi Davida Luiza, którego skosił Bacary Sagna. Rzut karny dla PSG!

• Spóźnione wejście Gaela Glichy'ego w Serge'a Auriera. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartką dla Francuza.

• Oskrzydlająca akcja Angela Di Marii zakończona za mocnym dośrodkowaniem z lewej strony pola karnego. Zlatan Ibrahimović nie nadążył za tempem akcji.

• Kontra PSG! Blaise Matuidi wychodził sam na sam z bramkarzem MC i padł na murawę po starciu z wracającym Eliaquimem Mangalą! Sędzia nie widział faulu obrońcy gości i podstaw do podyktowania rzutu karnego, czym rozwścieczył podopiecznych Laurenta Blanca.

• Segio Aguero zagrywa w uliczkę w pole karne do rozpędzonego Kevina De Bruyne. Belga w ostatniej chwili uprzedza David Luiz.

• Koljeną akcję "Obywateli" przerwał Thiago Silva wybiciem na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• W "szesnastce" przydał się wzrost Zlatana Ibrahimovicia. Wybił piłkę przed pole karne, ale wprost pod nogi Kevina De Bruyne, który huknął wysoko nad bramką.

• Niebywałe! David Luiz fauluje na prawej stronie, przed polem karnym Sergio Aguero i otrzymuje żółtą kartkę! Nie zagra w rewanżu a goście mają groźny rzut wolny!

• Gwizdek sędziego i MC w żółtych strojach zaczyna ze środka!

• Kapitanowie Thiago Silva i Joe Hart przy arbitrze głównym. Losowanie stron...

• Wychodzą na murawę! Za moment hymn Ligi Mistrzów i losowanie stron. A po nim prawdziwe piłkarskie emocje.

• Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Zachęcam więc do pisania komentarzy, swoich typów strzelców oraz wyniku jakim zakończy się to spotkanie.

• Ustawienie taktyczne PSG i Manchesteru City

• Bilans bezpośrednich spotkań jest bardzo ubogi. Do jedynego spotkania doszło 3 grudnia 2008 r. Ten mecz towarzyski zakończył się bezbramkowym remisem. Zapewne pamiętają go Joe Hart, Pablo Zabaleta i (nieobecny) Vincent Kompany. W obecnej kadrze PSG nie ma zawodnika, który zagrał 7 lat temu.

• Natomiast PSG poradziło sobie z innym angielskim klubem, Chelsea. Paryżanie dwukrotnie wygrywali 2:1.

• W poprzedniej rundzie Manchester City wyeliminował w dwumeczu Dynamo Kijów. W pierwszym spotkaniu rozegranym na Ukrainie "Obywatele" wygrali 3:1, a w rewanżu, o którym wystarczy wspomnieć, że miał miejsce, padł bezbramkowy remis. Po 45 minut zagrał Łukasz Teodorczyk.

• Serbska obsada sędziowska:

• sędzia główny: Milorad Mazić
    • liniowi: Milovan Ristić i Dalibor Djurdjević
    • sędzia techniczny: Nemanja Petrović
  • W kadrze gospodarzy nie ma Marco Verattiego. Z kolei Manuel Pellegrini nie będzie mógł liczyć na Vincenta Kompany'ego. To najpoważniejsze ubytki w PSG i MC. Zastępują ich odpowiednio Adrien Rabiot i Elaquin Mangala.

• Goście ruszyli na rozgrzewkę

• Rezerwowi PSG: Salvatore Sirigu - Marquinhos, Jean-Kevin Augustin, Layvin Kurzawa, Lucas Moura, Benjamin Stambouli, Gregory van der Wiel.

• Co ciekawe, Paryżanie przegrali tylko raz w ostatnich 38 domowych spotkaniach w europejskich pucharach. Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Manchesteru City: Wilfredo Caballero - Wilfried Bony, Fabian Delph, Martin Demichelis, Kelechi Iheanacho, Aleksandar Kolarov, Pablo Zabaleta.

• Znamy wyjściowe "jedenastki" obu ekip. Nim przedstawię rezerwowych, to warto zerknąć na gospodarzy. Prawdopodobnie do łask Laurenta Blanka wrócił Serge Aurier, który w niewybredny sposób wypowiedział się o trenerze. Konflikt zażegnany, więc zobaczymy co dzisiaj pokaże.

• Na mecz do Parku Książąt zabiera Was Tomasz Górski. Bonsoir (dobry wieczór)!

• Już tylko nieco ponad pół godziny dzieli nas od... derbów Zatoki Perskiej w Lidze Mistrzów UEFA. A to za sprawą kapitału, jakim mogą pochwalić się mistrz Francji Paris Saint-Germain (Katar) oraz Manchester City (Zjednoczone Emiraty Arabskie). W tym spotkaniu pieniądze poniekąd nie grają. O awansie zadecydują indywidualności. Która ze stron ma ich więcej?