2

Cracovia

2

• Obyśmy częściej byli świadkami takich emocji jak dzisiaj. Ja na dzisiaj się z Państwem żegnam. Życzę miłego wieczoru i oczywiście zapraszam do śledzenia kolejnych naszych relacji.

• Byliśmy świadkami niesamowitej końcówki w Gliwicach. Cracovia była lepsza, prowadziła grę lecz po strzeleniu bramki odpuściła i oddała grę Piastowi, który konsekwentnie budował akcje doprowadzając do wyrównania. Bramka na 1:2 strzelona przez Budzińskiego powinna zapewnić Pasom trzy punkty lecz fatalny faul Diego Ferraresso pozbawił Cracovie 3 punktów.

• Koniec meczu.

• Po dłoniach Sandomierskiego ale piłka ląduje w siatce. Cracovia zremisowała mecz który musiała wygrać.

• Rzut karny dla Piasta. Faulowany był Sandro Gotal i to on podejdzie do jedynastki.

• Krzysztof Piątek ładnie rozprowadził kontratak Cracovii podał na 18 metr do niepilnowanego Marcina Budzińskiego, który pięknym strzałem pokonuje Jakuba Szmatułę.

• Covilo musiał faulować aby powstrzymać groźnie zapowiadającą się kontrę Piasta.

• Kolejny strzał z dystansu tym razem Piątek, piłka odbiła się przed bramkarzem i Szmatuła z trudem wybija piłkę.

• Kolejny strzał z dystansu tym razem Szczepaniak i Szmatuła musiał się bardziej postarać.

• Dąbrowski zdecydował się na strzał z dystansu lecz był on zbyt słaby aby zaskoczyć Szmatułę.

• Do końca regulaminowego czasu gry zostały 4 minuty.

• Sędzia wyrzucił asystenta trenera Piasta na trybuny za podważanie decyzji sędziego.

• Strzelona bramka natchnęła zawodników Piasta, którzy pewniej ruszyli do ataku.

• Gerarda Badia dopadł do piłki wybitej przez Polczaka i pewnym strzałem skierował piłkę do bramki Sandomierskiego po drodze tor lotu piłki zmienił jeszcze jeden z obrońców Cracovii.

• Piłkarze Piata w drugiej połowie dużo częściej utrzymują się przy piłce chodź do tej pory nie mieli pomysłu na przedarcie się przez dobrze spisującą się obronę gości.

• Tak jak przewidywałem Piast wyrównuje strzelcem bramki Gerard Badia.

• Zapowiadana przeze mnie zmiana. Z boiska schodzi kulejący Jakub Wójciki, w jego miejsce wbiega Krzysztof Piątek.

• Z boiska schodzi Erik Jendrisek a w jego miejsce do gry delegowany został powracający po kontuzji Paweł Jaroszyński.

• Jakub Wójcicki nabawił się chyba jakiegoś urazu. Sygnalizował chęć zmiany lecz na razie Jacek Zieliński pozostaje nie wzruszony.

• Bardzo ładny przechwyt w środkowej części boiska Damiana Dąbrowskiego pograł z Jakubem Wójcickim, który wywalczył rzut rożny.

• Jakub Wójcicki wbiegł w pole karne Piasta zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego ale piłka daleko minęła bramkę gospodarzy.

• Boisko opuszcza obrońca Edvinas Girdvainis za niego na boisku pojawia się napastnik Sandro Gotal.

• Piłkarze Piasta w ataku albo Bartosz Szeliga zagrywa nie dokładnie i piłkarze Cracovii odzyskują piłkę.

• Damian Dąbrowski genialnie podaje do wychodzącego na wolne pole Diego Ferraresso a ten mimo, iż miał mnóstwo miejsca i czasu dośrodkował bardzo nie dokładnie.

• Erik Jendrisek wbiega w pole karne Jakuba Szmatuły ale obrońcy Piasta uniemożliwiają mu dośrodkowanie.

• Dośrodkowanie bardzo nie dokładnie ale piłkarze Piasta utrzymują się przy piłce.

• Piotr Polczak ukarany żółtą kartką i będzie rzut wolny dla Piasta.

• Minęło 15 minut drugiej połowy i trzeba przyznać, iż zmiany dokonane przez Radoslava Latala przyniosły korzyści. Piast atakuje odważniej i z pomysłem natomiast Cracovia straciła trochę z swojego zaangażowania i jeżeli mecz będzie wyglądał tak dalej bramki dla Piasta są kwestią czasu.

• Jendrisek długim podaniem chciał uruchomić Budzińskiego lecz podanie było zbyt niedokładne.

• Sasa Zivec dostał bardzo ładne podanie na 16 metrze od bramki Grzegorza Sandomierskiego lecz na wysokości zadania stanęli obrońcy Pasów.

• Rzut rożny nie przyniósł korzyści Cracovii, mieli okazję na poprawkę z rzutu wolnego ale dośrodkowanie również było nie dokładne.

• Budziński strzela z dystansu i z problemami broni Szmatuła. Będzie kolejny rzut rożny dla Pasów.

• Mokwa dośrodkowywał z prawej strony boiska ale wprost na głowę Polczaka.

• Gerard Badia od razu pokazał się z dobrej strony lecz jego akcję przerwał jeden z obrońców Cracovii.

• Pierwsze minuty drugiej połowy są nie zwykle atrakcyjne. Najpierw przed niesamowitą okazją na zdobycie bramki stanął Erik Jendrisek ale na drodze piłki do bramki stanął Girdvainis.

• Boisko opuścił również wypożyczony z Warszawskiej Legii Michał Masłowski a w jego miejsce delegowany do gry został Sasa Zivec.

• Boisko opuścił kompletnie nie widoczny Josip Barisić w jego miejsce wchodzi Gerard Badia.

• Wracamy z relacją. W przerwie spotkania doszło do dwóch zmian w drużynie Piasta.

• Po pierwszej połowie Cracovia zasłużenie prowadzi z Piastem. Gospodarze grają bardzo nieporadnie i jeżeli Radoslav Latal nie natchnie swoich piłkarzy w przerwie, goście bez problemy zabiorą ze sobą 3 punkty do Krakowa. Na dalszą relację zapraszam Państwa za niespełna kwadrans.

• Pan Krzysztof Jakubik zakończył I połowę spotkania.

• Pietrowski strzela z dystansu ale efekt podobny poprzednich strzałów zawodników Radoslava Latala.

• Damian Dąbrowski ukarany żółtą kartką za bezpardonowe atak w nogi jednego z piłkarzy Piasta.

• Obrońcy Piasta wybijają piłkę wprost pod nogi Dąbrowskiego, który nie dokładnie podaje do Brzyskiego i od autu rozpoczną piłkarze z Gliwic.

• I jeszcze jeden rzut rożny dla Cracovii tym razem z drugiej strony boiska.

• Piłkę wybił Mraz i jeszcze jeden rzut rożny dla Pasów.

• Rzut rożny dla Cracovii. Wykonawcą będzie nie kto inny jak Brzyski.

• Piłkarze Piasta mają problem z przedostaniem się pod pole karne Cracovii, a dotychczasowe strzały z dystansu nie przynoszą żadnych korzyści.

• Dośrodkowanie Brzyskiego było zbyt słabe i obrońcy gospodarzy bez problemu poradzili sobie z atakiem Pasów.

• Kolejny rzut wolny dla Cracovii do piłki podchodzi ponownie Tomasz Brzyski.

• Szybko próbowali odpowiedzieć zawodnicy Piasta lecz strzał Bukaty pozostawia wiele do życzenia.

• 7 gol Bośniaka w tym sezonie. Brzyski dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego a Covilo mimo obecności 3 zawodników Piasta pakuje piłkę do bramki tuż obok ręki zaskocznego Szmatuły.

• Miroslav Covilo!!!!!

• Pierwsza kombinacyjna akcja Piasta, autorem byli Masłowski i Korun, lecz strzał tego drugiego był daleki od ideału.

• Jakub Szmatuła pewnie łapie piłkę.

• Kolejny rzut wolny dla Cracovii. Kolejny raz dośrodkowywać będzie Tomasz Brzyski.

• Kolejny strzał z dystansu Cracovii. Tym razem próbował Mateusz Szczepaniak ale piłka ląduje prosto w rękach Jakuba Szmatuły.

• Kolejny rzut wolny wykonywał Brzyski ale piłkarze Radoslava Latala bardzo dobrze bronią przy okazji stałych fragmentów gry.

• Szczapaniak w bieg w pole karne z piłką ale ładnie zabezpieczał akcje Hebert.

• Rzut rożny nie przyniósł żadnych korzyści.

• Zawodnicy Cracovii ruszyli z mocnym pressingiem dzięki czemu wywalczyli rzut rożny.

• Atomowy strzał Tomka Brzyskiego, również mija bramkę gospodarzy.

• Zaraz po wznowieniu gry blisko strzelenia bramki byli piłkarze Jacka Zielińskiego. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Jakub Wójcicki wprost na głowę Jendriska, który nienaciskany strzela z dala od bramki Piasta. Znakomita okazja dla Pasów.

• Boisko opuszcza Malarczyk, który nadal jest opatrywany poza boiskiem. W jego miejsce pojawia się Piotr Polczak.

• Malarczyk zderzył się głową z piłkarzem Piasta. Był długo opatrywany na boisku niestety okazało się że konieczna jest zmiana.

• Mraz mocno w pole karne ale radzą sobie z dośrodkowaniem obrońcy gości.

• Tomasz Mokwa faulowany na wysokości pola karnego Cracovii.

• Szybka kontra Cracovii, Erik Jendrisek strzela sprzed pola karnego ale interweniuje Szmatuła.

• Cracovia naciska na gospodarzy lecz nic konkretnego z tego nie wynika.

• Piękny strzał z główki Heberta ale dobrze ustawiony Sandomierski bez problemu interweniuje.

• Z lewej strony dośrodkowywał Mraz i wywalczył rzut rożny.

• Marcin Budziński uderza z dystansu ale daleko od bramki Piasta.

• Pierwsza skuteczna interwencja Szmatuły.

• Mecz rozpoczyna zespół gości.

• W poprzedniej kolejce spotkań oba zespoły przegrały swoje mecze w stosunku 2:0. Jak będzie dzisiaj przekonamy się już wkrótce. Na relacje zapraszam już za trochę ponad kwadrans.

• W ostatnich 5 meczach pomiędzy tymi drużynami padły 2 remisy, 1 mecz wygrali piłkarze z Gliwic natomiast 2 razy lepsi okazali się piłkarze z Krakowa, którzy ostatni mecz wygrali aż 5:1.

• Obydwa zespoły zdobyły do tej pory tylko 17 punków co patrząc na dyspozycje z zeszłego sezonu i przedsezonowe oczekiwania jest dużą niespodzianką.

• Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji wracamy na Ekstraklasowe boiska. W pierwszym meczu 16 kolejki Lotto Ekstraklasy wicemistrz Polski Piast Gliwice podejmować będzie Cracovie Kraków.