Piast Gliwice

0

Pogoń Szczecin

2

• Sędzia pozwolił na jeszcze jeden atak Piasta, ale nie przyniósł żadnego zagrożenia pod bramką Dawida Kudły.

Koniec meczu! Pogoń Szczecin wywozi komplet punktów z Gliwic!

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Żegnanego brawami Adama Gyurcso zastępuje Mateusz Lewandowski.

• Szybki przechwyt Pogoni i z kontrą lewą flanką ruszył Adam Gyurcso. Zagrał "fałszem" w pole karne do Kamila Drygasa, który płasko "uderzył tam skąd przyszła"!

• Niebywałe! Po kornerze poszła kontra Pogoni i GOL! KAMIL DRYGAS!!!

• Dośrodkowanie Tomasza Mokwy zablokował Ricardo Nunes. Piast ma jednak rzut rożny.

• Aleksandar Sedlar wybija piłkę głową z "szesnastki". Niebezpieczeństwo zażegnane.

• 88. minuta meczu i Adam Gyurcso pognał lewą stroną jakby to był początek spotkania! Wywalczył rzut wolny!

• Dawid Kudła łapie piłkę w polu karnym przed szarżującym Bartoszem Szeligą. Gra gospodarzy "na chaos" nie przynosi powodzenia.

• Dawid Kort zastępuje Spsas Delewa.

• Bez zagrożenia, ale gospodarzom udało się odzyskać piłkę. Uros Korun przejmuje ją w polu karnym, ale był na spalonym.

• Kamil Drygas fauluje ok. 25 metrów od własnej bramki.

A z ciekawszych informacji - Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal!

• Niepotrzebnie mnożą się faule. Spóźniony wślizg Radosława Murawskiego skutkuje faulem na Kamilu Drygasie.

• Za niskie dośrodkowanie Marcina Pietrowskiego.

• Hebert przeszedł do ataku. Został powalony za linią środkową. Rzut wolny dla gospodarzy.

• 4 296 widzów przyszło na Stadion Miejski w Gliwicach.

• Uros Korun zastępuje Gerarda Badię. Zaskakująca zmiana.

• Żółtą kartką za faul zostaje upomniany Jakub Czerwiński.

• Adam Gyurcso oszukał z siatką Tomasza Mokwę i strzela płasko z ostrego kąta - Jakub Szmatuła broni nogami!

• 52% Posiadanie piłki 48%

• Ostre uderzenie Węgra. Marcin Pietrowski uprzedza Kamila Drygasa wybiciem piłki na rzut rożny.

• Aleksandar Sedlar skosił Adama Gyurcso na lewej stronie, przed linią pola karnego. Żółta kartka dla obrońcy Piasta.

• Adam Frączczak postraszył jednego z kibiców. Piłka poszybowała dwa metry nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Pogoni ok. 28 metrów od bramki Jakuba Szmatuły. Dość długo trwa narada kto uderzy...

• Adam "Zorro" Frączczak melduje się na murawie. Schodzi Seiya Kitano.

• Jarosław Fojut pewnie główkuje po centrze Patrika Mraza. Piłka trafiła przed pole karne, gdzie strzał wychodzi poza linię końcową.

• Ostre starcie Ricardo Nunesa z Tomaszem Mokwą na prawej stronie. Piłkarz Piasta ograł rywala, ale został powalony. Żółta kartka.

• Piłkarze Pogoni nie dość, że wykonali rzut rożny (Jakub Szmatuła musnął piłkę po strzale Węgra), to jeszcze padła bramka! Sęk w tym, że sędzia Daniel Stefański... był przy linii bocznej i potrzebował pomocy liniowego z opaską, do której ma przyczepiony sprzęt. Gol nieuznany!

• Adam Gyurcso urwał się prawą flanką i strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Patrik Mraz strzela z pola karnego obok bramki Dawida Kudły. Piłka poszybowała w bardzo bezpiecznej odległości.

• 0/0 Strzały/strzały celne 8/2

• ... będzie zmiana: Jospia Barisicia zastępuje Michał Masłowski.

• Bartosz Szeliga centruje z prawej strony... nad bramką. Nim Dawid Kudła wybije piłkę z "piątki"...

• Kolejne zagranie na wolne pole do Węgra. Było one bardzo niedokładne i w pole karne, gdzie piłkę łapie Jakub Szmatuła.

• Po "złamaniu" akcji na prawą nogę i środek pola, Adam Gyurcso strzela z ok. 20 metrów wysoko nad poprzeczką.

• Dobre wyjście na 12. metr Dawida Kudły. Uprzedził Bartosza Szeligę.

• Kamil Drygas lekko pogubił się 20 metrów od bramki gospodarzy. Traci piłkę na rzecz Martina Bukaty.

• Szybkie wznowienie gry prez Pogoń z rzutu wolnego zaskoczyło rywala. Adam Gyurcso pospieszył się z dośrodkowaniem w "szesnastkę" do Seiyi Kitano. Ostatecznie Jakub Szmatuła z "piątki".

• Piast przez moment w "dziesiątkę", co próbują wykorzystać goście. Bez powodzenia - atak przerwany kilkanaście metrów przed polem karnym Jakuba Szmatuły.

• Ostre dośrodkowanie Ricardo Nunesa na dalszy słupek nie sprawiło problemów defensywie Piasta. Jednak Bartosz Szeliga doznał drobnego urazu. Przerwa w grze.

• Bez zagrożenia, ale piłkę przejął Sebastian Rudol. Ten pada na murawę po starciu z Marcinem Pietrowskim. Sędzia odgwizduje faul, mimo że liniowy był innego zdania.

• Tomasz Mokwa najpierw wybija piłkę z własnego pola karnego, a po chwili powstrzymuje Adama Gyurcso na lewej stronie. Rzut rożny dla Pogoni.

• Atak Piastunek, w którym Marcin Pietrowski ruszył środkiem boiska. Był bliski "wparowania" z piłką w pole karne rywala, ale wślizgiem wygarnął mu ją Mateusz Matras.

• Piast zaczyna drugą połowę.

• W ekipie gospodarzy jest jedna zmiana. Martin Bukata wchodzi w miejsce bezbarwnego Sasę Zivca.

• Wracamy do Gliwic na drugie trzy kwadranse meczu Piast - Pogoń Szczecin. Do przerwy prowadzą goście.

• Jeden celny strzał Portowców daje zasłużone prowadzenie. Pogoń znacznie lepiej prezentowała się w pierwszej odsłonie. Grała o tempo-dwa szybciej od gospodarzy,

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin prowadzi w Gliwicach z Piastem po golu Seiyi Kitano

• Seiya Kitano zastopowany kilka metrów przed linią "szesnastki". Goście są już w komplecie.

• Hebert po profesorsku przerywa rajd Spasa Delewa prawą stroną.

• Pogoń przez moment w "dziesiątkę". Mądrze oddala grę od własnego pola karnego.

• Sebastian Rudol zderzył się głową z Gerardem Badią i padł na murawę jak rażony piorunem. Przerwa w grze, podczas której pojawili się medycy.

• Kontra Gerarda Badii zostaje przerwana kilka metrów za linią środkową. Pogoń szybko ruszyła do przodu i fauluje Josip Barisić. Sędzia bez wahania pokazuje mu żółtą kartkę.

• Spas Delew wywalczył aut na lewej stronie. Szczecinianie utrzymują się przy piłce i posyłają górne podanie do Seyi Kitano. Ten mimo 169 cm wzrostu wygrywa starcie z Hebertem, ale zgrywa do nikogo.

• W odpowiedzi rzut wolny dla Pogoni. Jarosław Fojut strzela głową daleko od bramki Jakuba Szmatuły.

• Ostro bita piłka przez Patrika Mraza odbija się w polu karnym i wychodzi poza plac gry ok. metra od lewego słupka. Aleksandarowi Sedlarowi brakowało nogi, by sięgnąć futbolówkę.

• Josip Barisić cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Dał się sfaulować Jarosławowi Fojutowi.

• Patrik Mraz przecina crossowe podanie adresowane do Adama Gyurcso. Gościom udało się szybko odzyskać futbolówkę, którą spokojnie rozgrywają w środku pola.

• Mateusz Matras wyskakuje najwyżej do dośrodkowanie Ricardo Nunesa. Uderzył głową wysoko nad poprzeczką.

• Seyia Kitano w roli prawoskrzydłowego. Nie poradził sobie z Hebertem. Pogoń ma jednak aut na wysokości pola karnego Piasta.

• Szczecinianie idą za ciosem. Wywalczyli rzut rożny. Odbita piłka przed pole karne trafiła do Adama Gyurcso, który strzela... Kontry nie będzie.

• Ricardo Nunes popędził kilkanaście metrów lewą flanką i posłał crossowe podanie do Adama Gyurcso. Węgier przejął piłkę, po czym zagrał w pole karne do Rafała Murawskiego. Ten nieczysto uderzył, ale to wystarczyło, by doturlała się do Japończyka, a on uderzył z pięciu metrów nie do obrony!

• GOL DLA POGONI! SEIYA KITANO!!!

• Nieudany atak Piasta. Ostatecznie Dawid Kudła wznawia grę z "piątki".

• Spas Delew nie może pogodzić się z decyzją sędziego, który odgwizdał pozycję spaloną.

• Adam Gyurcso dostaje piłkę w polu karnym i sprytnie złamał akcję na lewą nogę. Już składał się do strzału, gdy piłkę spod jego nóg wybił Tomasz Mokwa.

• Zamiast strzałów, składnych akcji, czy zagrożenia pod bramkami, mamy mnogość fauli.

• Zrobiło się cieplej w polu karnym gospodarzy. Składającego się do strzału z woleja Spasa Delewa uprzedził jednak Aleksandar Sedlar wybiciem piłki głową na uwolnienie. Po chwili Bartosz Szeliga podaje w "szesnastkę" niestety za plecy Josipa Barisicia.

• Gerard Badia faulowany ok. 25 metrów od własnej bramki przez Mateusza Matrasa. Przewinienie kwalifikowało się na upomnienie, ale Daniel Stefański oszczędził zawodnika Pogoni.

• Adam Gyurcso podłączył się do akcji ofensywnej, ale w momencie zagranie japońskiego napastnika był na spalonym.

• W odpowiedzi Gerard Badia centruje w pole karne, gdzie Sasa Zivec upadając zagrał piłkę ręką. Rzut wolny dla gości.

• To powinien być gol dla Pogoni! Błąd Aleksandara Sedlara, który puścił piłkę w kozioł, wykorzystał Spas Delew. Popędził na bramkę Piasta i zagrał przed linię 16. metra do Seiyi Kitano, ale ten strzela obok bramki!

• Spóźnione wejście Ricardo Nunesa, który zahaczył Mateusza Matrasa. Krótka przerwa w grze. Sędzia musiał coś wytłumaczyć reprezentantowi RPA.

• Dawid Kudła łapie piłkę po nieudanym dośrodkowaniu z prawej strony.

• Piast próbował wyjść z kontrą. Bartosz Szeliga przejmuje piłkę na wysokości linii środkowej, ale "przyklejony" do niego Jakub Czerwiński przerywa atak.

• Ricardo Nunes dobiegł do prostopadłego podania już za linią boczną. Nieudany atak gości, którzy od pierwszego gwizdka sędziego przejęli inicjatywę.

• Wycofana piłka przed "szesnastkę" do Rafała Murawskiego, który centruje na dalszy słupek do Kamila Drygasa. Wyżej wyskakuje od niego Aleksandar Sedlar, który głową wybija piłkę poza linię końcową. Drugi korner nie przyniósł jednak zagrożenia.

• Seiya Kitano dostaje piłkę w polu karnym Piasta. Zwlekał ze strzałem, ale obrona wybija piłkę na rzut rożny.

• Gwizdek sędziego i gospodarze zaczynają ze środka!

• Piast trzykrotnie z rzędu zremisował, ale nie przegrał przed własną publicznością z Pogonią.

• Murawscy są kapitanami. Radosław po stronie gospodarzy, Rafał - gości.

• Obie "jedenastki" już na murawie! Przywitanie i za moment losowanie stron.

• Frekwencja, w przeciwieństwie do pogody, nie zachwyca. 25*C to idealna temperatura do gry. Nie będzie więc przerwy na uzupełnienie płynów.

• Przenosimy się do Gliwic na mecz Piast - Pogoń. Kto dzisiaj zgarnie komplet punktów?

• Na ławce rezerwowych gości jest Adam Frączczak, który w wyniku kontuzji musi nosić specjalną maskę. To nie pierwszy gracz Pogoni, który ma "maskę Zorro", jak mówią jego koledzy. Wcześniej taki sam element miał m.in. Łukasz Zwoliński.

• Kazimierz Moskal:

Taką Pogoń chcemy na co dzień oglądać, ale gra się tak, jak przeciwnik pozwala

- powiedział w przedmeczowej rozmowie z reporterką Canal+

• Arbitrem głównym jest Daniel Stefański z Bydgoszczy. Prowadził już w tym sezonie mecz Portowców, którzy ulegli we Wrocławiu Śląskowi 0:2. Jeszcze nie prowadził meczu z udziałem Piasta.

• Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov, Martin Bukata, Marcin Flis, Edvinas Girdvainis, Maciej Jankowski, Michał Masłowski, Uros Korun.

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Słowik, Dawid Kort, Łukasz Zwoliński, Mateusz Lewandowski, Jakub Piotrowski, Marcin Listowski, Adam Frączczak.

• Wojciech Grzegorzyca przygotował zapowiedź tego pojedynku:

• Odpowiedź na to pytanie i inne, które na pewno będą się pojawiać, poznamy niebawem. Na relacje NA ŻYWO z meczu Piast - Pogoń zaprasza Tomasz Górski.

• Trzy pierwsze mecze 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy zakończyły się remisami, ale dwa z nich - wczorajsze - bezbramkowymi. Przed kilkoma minutami zakończyło się starcie Cracovii z Ruchem, w której obie strony zadały sobie po jednym ciosem.

A za pół godziny kolejne spotkanie, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Pogonią Szczecin. Czy też zakończy się podziałem punktów?