Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 0 Lech Poznań

0

Lech Poznań

0

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

• Grę Lecha wyraźnie ożywiło wejście Stilicia i Rudneva. Dość dziwna decyzja trenera Bakero, by posadzić tych zawodników na ławce rezerwowych, bo zastępujący ich Ślusarski i Wilk spisali się przeciętnie.

• Bardzo dobre widowisko zakończyło się bezbramkowym remisem. Podbeskidzie nie wystraszyło się Lecha i zagrało z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym. Gospodarze mieli swoje sytuacje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

• Koniec meczu!

• I następny stały fragment dla gospodarzy, tym razem jeden z obrońców Lecha wybił piłkę w pole.

• Kolejny rzut rożny, Rogalski zablokowany przez Toneva.

• Po raz kolejny Rogalski wrzucał piłkę z rzutu rożnego i znów górą Burić, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Rogalskiego z rzutu rożnego, ale piłkę skutecznie piąstkuje Burić.

• O pięć minut przedłużone zostało dzisiejsze spotkanie.

• Rogalski trafia z rzutu wolnego w jednoosobowy mur Lecha.

• Zbyt wysoko uniesiona noga Injaca, będzie niezła okazja dla Podbeskidzia.

• Powinno być 0:1! Dośrodkowanie Tonewa, strzał Stilicia i piłka o centymetry mija słupek bramki Zajaca!

• Wszystko już w porządku, goście ponownie w komplecie.

• Wołąkiewicz schodzi z boiska, ale za chwilę zapewne wróci na murawę.

• Malinowski wpadł w pole karne Lecha, ale zbyt długo czekał z odegraniem piłki i jego podanie zablokował Wołąkiewicz. Obrońca Lecha ucierpiał w tym starciu, masażyści już na boisku.

• Kolejna dobra akcja duetu Stilic - Rudnev i po raz kolejny dobrze blokują gospodarze.

• Słowacki golkiper wrócił już do gry.

• Zajac ucierpiał w starciu z rywalem, bramkarz Podbeskidzia leży na boisku.

• Stilic odgrywa do Henriqueza, ten próbował podawać w kierunku Toneva, ale w polu karnym Podbeskidzia panował zbyt duży tłok, by to zagranie dotarło do adresata.

• Malinowski odegrał do Rogalskiego, a jego w ostatniej chwili powstrzymał jeden z obrońców Lecha.

• Po dośrodkowaniu Górkiewicza Cieśliński próbował urwać się spod opieki Kamińskiego, ale zabrakło mu boiska :) Od bramki zacznie Burić.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy: Rogalski wchodzi za Patejuka, którego żegnają gromkie brawa.

• Burić łapie piłkę po zagraniu sprzed pola karnego. Dobrze, bo już czaił się na nią Cieśliński.

• Bardzo dobra akcja Podbeskidzia! Patejuk miał dużo miejsca na prawej stronie, dośrodkował do Cieślińskiego, ale napastnika gospodarzy wyprzedził Wołąkiewicz.

• Mamy również zapowiadaną chwilę wcześniej zmianę w zespole Lecha: Tonew zastępuje Wilka.

• Ale wcześniej zmiana w zespole Podbeskidzia: Cieśliński w miejsce Demjana.

• Do wejścia na boisko przygotowany już Tonev, za chwilę ostatnia zmiana w Lechu.

• Dośrodkowanie Wilka z rzutu rożnego i Możdżeń minimalnie niecelnie strzela głową. Zabrakło bardzo niewiele!

• Po dośrodkowaniu Murawskiego skutecznie interweniuje Łatka.

• Z 16 metrów niecelnie uderzał Mateusz Możdżeń.

• Przez ostatnie pięć minut Podbeskidzie nie może wyjść z własnej połowy. Spora dominacja Lecha na boisku.

• Po dośrodkowaniu Wojtkowiaka piłka wylądowała w rękach Zajaca. Zawodnicy Lecha sygnalizowali chyba, że po drodze piłka odbiła się od ręki jednego z rywali, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• Murawski dośrodkował w pole karne, ale Stilić z siedmiu metrów uderza niecelnie. Pomocnik Lecha źle przyjął sobie piłkę, w przeciwnym razie Zajac musiałby wyciągać ją z siatki.

• Wejście Stilicia i Rudneva zdecydowanie ożywiło poczynania gości. Ciekawe, czy przełoży się to na strzelone gole, bo póki co w Bielsku-Białej nadal bezbramkowy remis.

• Ależ okazja dla Lecha! Możdżeń zagrał do Stilicia, ten z pierwszej piłki podał do Wilka. Pomocnik Lecha przewracany przez obrońców Podbeskidzia, ale wcześniej pomagał sobie ręką.

• Ziajka pada w polu karnym Lecha, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Pierwsza akcja nowo wprowadzonych zawodników, Stilić zagrywa do Rudneva, a też uderza niecelnie.

• Na zmianę zdecydował się również trener Robert Kasperczyk: w miejsce Cohena wszedł Malinowski.

• ... a Kriwca zastąpił Rudnev.

• Podwójna zmiana w zespole Lecha: w miejsce Ślusarskiego wchodzi Stilić...

• ... i Siergiej Kriwiec.

• Za kłótnię ukarani zostali Marek Sokołowski...

• Kamiński ucierpiał, przerywając rajd Sokołowskiego.Podbeskidzie kontynuowało grę mimo że zawodnik Lecha leżał na boisku, co spotkało się ze sporym niezadowoleniem gości.

• Fatalna strata Wołąkiewicza, Cohen strzelał z 16 metrów, ale piłkę złapał Burić. To już druga bardzo dobra sytuacja bielszczan w ostatnich minutach. Do trzech razy sztuka?

• Demjan wspaniale uruchomił Ziajkę, ten uciekł obrońcom Lecha, ale ze względu na zbyt ostry kąt zamiast strzelać, próbował podawać do Cohena. W polu karnym było jednak trzech obrońców "Kolejorza", którzy opanowali sytuację.

• Z rzutu wolnego zagrywał Kriwiec, do piłki wybitej przez obrońców dopadł Jakub Wilk, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Ślusarski faulowany przez Koniecznego.

• Żółta kartka dla Henriqueza.

• Z rzutu wolnego Łatka wystawił piłkę Patejukowi, ale jego strzał zablokował Wołąkiewicz.

• Łatka faulowany przez Jakuba Wilka, zawodnik Lecha obejrzał za to przewinienie żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie Cohena i udana interwencja Buricia. Niewiele brakowało, by do piłki doszedł Robert Demjan.

• Górkiewicz w polu karnym Lecha powstrzymany przez jednego z obrońców rywala.

• Początek drugiej połowy dość spokojny. Cisza przed burzą?

• Teraz na przeciwległej stronie placu gry piłkę stracił Wilk.

• Ślusarski powstrzymany przez obrońców Podbeskidzia na lewej stronie boiska.

• Początek drugiej połowy. Na razie oba zespoły bez zmian.

• Na trybunach bielskiego stadionu pojawił się dziś Franciszek Smuda. Ciekawe, czy selekcjoner reprezentacji jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych z kadry narodowej.

• Napastnicy Podbeskidzia są dzisiaj zdecydowanie aktywniejsi niż Ślusarski, ale w poczynaniach Demjana i Patejuka brakuje trochę dokładności. Lech musi się jednak mieć na baczności, bo kolejna próba tych zawodników może już być udana.

• Natomiast w zespole Podbeskidzia bardzo dobrze spisują się środkowi obrońcy: Bartłomiej Konieczny i Juraj Dancik. Zwłaszcza ten pierwszy zaliczył dziś mnóstwo przechwytów, przerywając w ten sposób kilka groźnie zapowiadających się akcji rywala.

• Niedługo na boisku powinien pojawić się Artjom Rudnev, bo Ślusarski jest dzisiaj kompletnie bezproduktywny. Przeciętnie wypadają również Mateusz Możdżeń i Jakub Wilk. Na pochwały w zespole Lecha z pewnością zasłużył natomiast Rafał Murawski, który wcielił się w rolę rozgrywającego i kilkakrotnie obsługiwał kolegów niezłymi podaniami.

• Do przerwy dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. Lech utrzymuje się dłużej przy piłce, stara się konstruować atak pozycyjny, ale to Podbeskidzie stwarza więcej sytuacji i póki co jest bliżej zdobycia bramki. Mamy nadzieję, że wysoki poziom widowiska utrzyma się również w drugiej części meczu.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Do przerwy Podbeskidzie remisuje z Lechem 0:0.

• Konieczny wybija piłkę spod nóg Możdżenia.

• Długie podanie ze środka pola w kierunku Wilka, piłkę łapie wychodzący z bramki Zajac. Dobra reakcja doświadczonego bramkarza gospodarzy.

• Po bardzo dobrym zagraniu Dancika Demjan urwał się obrońcom Lecha, ale uderzał niecelnie.

• Na własnej połowie ręką zagrywał Górkiewicz, obyło się jednak bez kartki.

• Po dośrodkowaniu Łatki piłkę spokojnie łapie Burić. To nie mogło zagrozić bramce "Kolejorza".

• Kolejny rzut wolny dla Podbeskidzia zakończony interwencją w powietrzu jednego z obrońców Lecha. Gospodarze muszą popracować nad stałymi fragmentami gry, bo dziś zbyt często podają piłkę rywalowi.

• Demjan faulowany przez Kamińskiego, będzie rzut wolny dla Podbeskidzia.

• Za faul na Wilku żółtą kartką ukarany Cohen. Decyzja arbitra jak najbardziej słuszna, brzydki faul zawodnika gospodarzy.

• Wrzutka Cohena trafia wprost na głowę Henriqueza. Zabrakło chyba precyzji w zagraniu Izraelczyka.

• Injac ponownie fauluje rywala, tym razem około 30 metrów od własnej bramki.

• Injac faulował Cohena. Sporo tych fauli w środku pola w dzisiejszym meczu.

• Naciskany przez Sokołowskiego Kriwiec stracił piłkę na połowie Podbeskidzia.

• Długa wrzutka Cohena z rzutu wolnego i piłkę pewnie łapie Burić.

• Drugi kwadrans nieco spokojniejszy w wykonaniu obu zespołów, ale o nudzie na boisku nie ma mowy. Częściej przy piłce są gracze Lecha, ale jeżeli chodzi o sytuacje podbramkowe to ich liczba jest dość podobna po stronie Podbeskidzia i "Kolejorza".

• Demjan faulował w środku pola Wołąkiewicza.

• Konieczny umiejętnie blokuje próbującego dojść do piłki Możdżenia.

• Po dograniu Murawskiego z ostrego kąta strzelał Wilk. Uderzenie jednak zbyt lekkie, by zaskoczyć Richarda Zajaca.

• Strzał Możdżenia zablokowany, piłka trafiła do Wojtkowiaka, a jego wrzutkę zablokował Górkiewicz.

• Injac próbował puścić Wojtkowiaka prawą stroną boiska, ale kapitan Lecha nie opanował piłki.

• Po dośrodkowaniu Cohena bliski dojścia do piłki był Patejuk.

• Wilk wycofał piłkę do Wojtkowiaka, ale ten uderzył wysoko nad bramką Zajaca.

• Rozgrzewkę rozpoczął Marciano Bruma. Być może któryś z obrońców Lecha potrzebuje zmiany.

• Kamiński skutecznym wślizgiem przerwał rajd Demjana prawą stroną boiska.

• Górkiewicz stracił piłkę na lewej stronie, ale chwilę później Wilka powstrzymał Konieczny. Trzeba przyznać, że bardzo pewnie interweniuje dziś obrońca Podbeskidzia.

• Głębokie dośrodkowanie Cohena, Burić instynktownie odbił piłkę, a ta wyszła poza pole karne "Kolejorza". To jednak kolejny sygnał ostrzegawczy dla gości.

• Demjan za bardzo nie wiedział, co zrobić z piłką, ale faulował go jeden z Lechitów, będzie stały fragment gdy dla Podbeskidzia.

• Wrzutka Wojtkowiaka w kierunku Ślusarskiego przecięta przez Koniecznego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie interweniował Dancik.

• Sokołowski uprzedził Ślusarskiego we własnym polu karnym, będzie rzut rożny dla Lecha.

• Pierwszy kwadrans niemal za nami, spotkanie póki co może się podobać. Podbeskidzie nie wystraszyło się Lecha i próbuje zaatakować, kolejne próby bielszczan są coraz groźniejsze. Goście muszą uważać na rywala.

• Niecelny strzał Cohena z dystansu.

• Ależ okazja dla Podbeskidzia! Po dośrodkowaniu Łatki obrońcy Lecha zablokowali strzał Ziajki, następnie piłka trafiła przed pole karne do Nathera, a ten uderzał niecelnie. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy Podbeskidzia i od bramki zacznie Burić.

• Niezła wrzutka Wilka, ale piłka ominęła wszystkich zgromadzonych w polu karnym zawodników, jak również bramkę, strzeżoną przez Zajaca.

• Łatka faulował Wilka, Lech będzie miał okazję z rzutu wolnego.

• Niecelny strzał Demjana. Od 2-3 minut bardzo ożywiło się Podbeskidzie.

• Dośrodkowanie Cohena wydawałoby się zbyt długie, ale doszedł do niego Ziajka. Sędzia uznał, że napastnik Podbeskidzia faulował bramkarza gości i podyktował rzut wolny.

• Pierwsza akcja Podbeskidzia, niezłe ofensywne wejścia Patejuka, ale później Wołąkiewicz powstrzymał Demjana.

• Od początku spotkania Lech wyraźnie naciska rywala, gra toczy się głównie na połowie bielszczan.

• Piłkę zagraną w pole karne przez Murawskiego głową wybijał Dancik, przed polem karnym próbował jeszcze dopaść do niej jeden z Lechitów, ale skutecznie interweniował Konieczny.

• Wilk zagrywał na lewą stronę do wchodzącego ofensywnie Henriqueza, ale Panamczyk źle przyjął piłkę i od autu rozpocznie Podbeskidzie.

• Pierwszy strzał w tym meczu, niecelnie uderzał Murawski.

• Naciskany przez Koniecznego Ślusarski musiał przerwać atak pozycyjny Lecha i odegrać do tyłu. Wydaje się, że przeszkodził mu trochę Jakub Wilk.

• Dancik dość nerwowo wybija piłkę w aut z własnego pola karnego.

• Murawski faulowany w środku pola przez Dancika.

• Początek pierwszej połowy.

• Na ławce Lecha obok Runneva i Stilicia znajdą się jeszcze: Kotorowski, Bruma, Djurdjević, Drygas i Tonev.

• Na ławce rezerwowych Podbeskidzia zasiądą dzisiaj: Bąk, Sourek, Metelka, Malinowski, Cieśliński, Cienciała i Rogalski.

• Oba zespoły wychodzą na boisko, za chwilę zaczynamy.

• Kilka niespodzianek w wyjściowym składzie Lecha, na ławce rezerwowych zasiedli m. in. Stilić i Rudnev. Co ciekawe, obaj zawodnicy wchodzili z ławki w rozegranym wiosną pojedynku pucharowym w Bielsku-Białej i dali Lechowi zwycięstwo 3:2. W pierwszej jedenastce zagrają dzisiaj m. in. Bartosz Ślusarski i Jakub Wilk.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Marcin Borski z Warszawy. W tym sezonie sędziował już dwa mecze Lecha: przegrany 0:1 z Wisłą Kraków, a także z Polonią Bytom w ramach Pucharu Polski, który po dogrywce zakończył się zwycięstwem poznaniaków 3:1. Borski prowadził również jeden pojedynek Podbeskidzia - zakończony bezbramkowym remisem mecz z Zagłębiem Lubin.

• W ubiegłym sezonie oba zespoły rywalizowały ze sobą w półfinale Pucharu Polski. Zwycięzcą dwumeczu okazał się Lech, ale trzeba pamiętać, że bielszczanie sprawili rywalowi sporo problemów i o awans "Kolejorzowi" wcale nie było łatwo. Czy dzisiaj poznaniakom będzie równie ciężko? Odpowiedź już niedługo.

• Już za pół godziny początek spotkania Podbeskidzie - Lech. Relację z tego meczu poprowadzi dla państwa Wojciech Maćczak.