Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 0 Pogoń Siedlce

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Pogoń Siedlce

0

• KONIEC MECZU. Podbeskidzie bezbramkowo remisuje z Pogonią Siedlce i wciąż pozostaje jedynym zespołem w pierwszej lidze bez zwycięstwa u siebie.

• Bajdur miał na nodze piłkę meczową! Po podaniu Wrzesińskiego pomocnik Pogoni mógł rozstrzygnąć losy spotkania, ale na czwartym metrze minął się z futbolówką!

• Coraz bardziej zniecierpliwieni bielscy kibice. Obrywa się piłkarzom Podbeskidzia...

• Sędzia dolicza cztery minuty.

• "Górale" naciskają, siedlczanie chętnie i groźnie kontrują. Każdy wynik jest tu jeszcze możliwy!

• Sokołowski strzela i... piłka w trybunach.

• Nie brakuje emocji w końcówce! Gołębiewski mógł wpisać się na listę strzelców po podaniu Bajdura, ale na piątym metrze od bramki nie potrafił dobrze przyjąć piłki i zablokowali go obrońcy!

• Szymon Lewicki za Daniela Mikołajewskiego.

• Ostatnie zmiany w obu zespołach. Daniel Gołębiewski zmieni Demianiuka.

• Dolny po podaniu Demjana mógł strzelić swoją debiutancką bramkę, ale z trzech metrów uderzył obok!

• Chwilę później Bajdur utrudniał wznowienie gry rywalowi i sędzia ukarał go kartką.

• Bajdur trafia w spojenie! Pięknie wykonany rzut wolny, Leszczyński nawet się nie ruszył z linii!

• Ależ szczęście ma teraz Piacek. Słowak przed pole karnym sfaulował wychodzącego na czystą pozycję z piłką Tomasiewicza, ale sędzia uznał, że należy mu się co najwyżej żółta kartka.

• Niesamowity kocioł w polu karnym Podbeskidzia po rzucie rożnym gości. Piłka o mało nie wpadła do siatki!

• Demjan wykorzystał błąd obrony Pogoni i doszedł do piłki w polu karnym przed Misztalem, cofnął ją do wbiegającego Magiery, a ten zamiast uderzać podał ją do Chmiela. We wszystkim zdążyli się połapać obrońcy, którzy zażegnali niebezpieczeństwo.

• Było niebezpiecznie! Chmiel po akcji lewą stronę zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale minęło się z nią trzech zawodników Podbeskidzia!

• Jozef Dolny za Michała Janotę.

• Łukasz Sierpina za Tomasza Podgórskiego.

• Nie układa się gra Podbeskidziu, więc trener Jan Kocian reaguje. Będzie podwójna zmiana.

• Wrzesiński wszedł w pojedynek 1 na 1 z Magierą, oddał strzał, ale bardzo niedokładny.

• Kolejna zmiana Dariusza Banasika. Za Burkhardta wchodzi Grzegorz Tomasiewicz.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Na boisku pojawi się były piłkarz Podbeskidzia, Damian Świerblewski, który zastępuje Tomasza Lewandowskiego.

• Burkhardt uderzył z dystansu, ale prosto w Leszczyńskiego.

• Niewiarygodne! Podgórski świetnie wyłożył piłkę Janocie, ten znalazł się w polu karnym sam na sam z bramkarzem i uderzył obok bramki. Tak dobrej okazji jeszcze w tym meczu nie było!

• Z dobrym, szybkim kontratakiem wyszli goście, ale Wrzesiński posłał zbyt mocne podanie do wychodzącego na pozycję w polu karnym Demianiuka.

• Piłka dotarła w pole karne do Zakrzewskiego, ten oddał strzał głową, ale nie nadał piłce odpowiedniej mocy i spokojnie interweniował Misztal.

• ZACZYNAM DRUGĄ POŁOWĘ!

• Piłkarze obu zespołów wrócili na murawę. Rozpoczną drugą połowę bez zmian w składach.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy bez bramek w Bielsku-Białej.

• Minuta doliczona.

• Rzut rożny dla Pogoni, Dybiec w zamieszaniu oddaje strzał, ale piłkę blokuje dobrze ustawiony Deja. Było groźnie!

• Lepszy moment gry w wykonaniu gości. Siedlczanie wreszcie podeszli trochę wyżej i potrafili zagrozić Podbeskidziu.

• Tomasz Lewandowski sfaulował ostro Janotę przy linii bocznej. Sędzia ukarał go żółtą kartką.

• Znów błąd w ustawieniu obrony popełnili bielszczanie i Pogoń miała okazję na gola! Bajdur dostał mnóstwo miejsca w polu karnym, ale jego strzał nie mógł zaskoczyć świetnie dysponowanego Leszczyńskiego.

• Chmiel świetnie dograł w pole karne do Demjana, ten zastawił się z piłką, wycofał ją przed pole karne do Sokołowskiego, ale kapitan "Górali" posłał futbolówkę... w trybuny.

• Deja ostro fauluje Demianiuka w walce o piłkę i otrzymuje żółtą kartkę.

• Blisko gola goście! Najpierw fatalny błąd w środku pola Mikołajewskiego mógł wykorzystać Wrzesiński, który wpadł w pole karne i oddał strzał, ale świetną interwencją popisał się Leszczyński. Kilkanaście sekund później próbował Bajdur, jednak bramkarz "Górali" znów był na posterunku!

• Chmiel dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się od nogi Chyły i mogła zmylić Misztala, ale dobrze ustawiony bramkarz Pogoni zdołał ją bezpiecznie złapać.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego obrońcy Pogoni wybili piłkę przed pole karne, tam czekał niepilnowany Mikołajewski, miał czas na dokładne przyjęcie, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Chyła fauluje szarżującego na wysokości pola karnego Chmiela - Podbeskidzie będzie miało okazję z rzutu wolnego.

• Goście dobrze ustawiają się w obronie, ale jak na razie nie wychodzą im próby kontrataków. Przed chwilą przy jednej z nich piłka uciekła poza boisko Wrzesińskiemu.

• Bardzo dobrze czują się z piłką przy nodze gospodarze. Przyjemnie się patrzy na ich wymiany podań w ataku pozycyjnym, ale jak na razie brakuje dokładności w kluczowych momentach.

• Ładna akcja na jeden kontakt w trójkącie Magiera - Demjan - Podgórski. Ten ostatni zdecydował się na szybki strzał zza pola karnego, ale posłał piłkę obok bramki.

• I mamy pierwszy strzał - Damian Chmiel prosto w Rafała Misztala.

• Podbeskidzie ruszyło do ataku i od początku chce przejąć inicjatywę. Jak na razie czujnie ustawieni w defensywie piłkarze Dariusza Banasika.

• ZACZYNAMY! Od środka rozpoczęli goście.

• Jak na tę porę roku w Bielsku-Białej są idealne warunki do gry w piłkę - przez cały dzień było słonecznie, sucho, a temperatura wynosi 9 stopni Celsjusza.

• ŁAWKI REZERWOWYCH

Podbeskidzie: Gustavo Busatto (B), Dariusz Kołodziej, Paweł Tarnowski, Łukasz Sierpina, Daniel Feruga, Jozef Dolny, Szymon Lewicki.

Pogoń: Przemysław Frąckowiak (B), Michał Panufnik, Damian Świerblewski, Grzegorz Tomasiewicz, Marcin Paczkowski, Alban Sulejmani, Daniel Gołębiewski.

• Na ławce rezerwowych gości jest były piłkarz Podbeskidzia - Damian Świerblewski reprezentował barwy bielszczan w latach 2008-2009.

• Pogoń Siedlce nie jest faworytem meczu ze spadkowiczem, choć... tabela mówi co innego. Jak na razie podopieczni Dariusza Banasika uzbierali na swoim koncie o punkt więcej od "Górali" i wyprzedzają ich o dwie pozycje w tabeli.

• W porównaniu do meczu z GKS-em Tychy trener Kocian dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce - Michał Janota zastąpił w niej Jozefa Dolnego, Damian Chmiel wrócił na swoją nominalną pozycję bocznego pomocnika kosztem Łukasza Sierpiny, a na środku pola obok doświadczonego Marka Sokołowskiego wystąpi 18-letni Daniel Mikołajewski.

• Podbeskidzie po raz ostatni wygrało u siebie przeszło pół roku temu, jeszcze w Ekstraklasie. Wszyscy w Bielsku-Białej liczą, że przełamanie nastąpi właśnie dziś.

• Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej, gdzie już o 18:00 rozpocznie się pojedynek Podbeskidzia z Pogonią Siedlce. Gospodarze wygrali tydzień temu swój pierwszy mecz pod wodzą Jana Kociana w Tychach i chcą pójść za ciosem w starciu z drużyną z Mazowsza.