Pogoń Szczecin U-19 2 - 5 Legia Warszawa U-19

Pogoń Szczecin U-19

2

Legia Warszawa U-19

5

• Koniec meczu! Legia Warszawa mistrzem Polski juniorów starszych! Kapitalny mecz w Szczecinie, brawa dla obu zespołów, ale ostatecznie czerwona kartka na początku drugiej połowy Gracjana Jarocha okazała się decydująca. Goście to wykorzystali w stu procentach, strzelili trzy gole i wygrali ten finał!

• Rzut wolny dla Pogoni. Walski uderza w mur. Po chwili Waleński ogląda kartkę.

• Kartka dla Szreka za faul taktyczny na Pedzie.

• Zmiana w Legii. Schodzi zmęczony Szczepański, a wchodzi Mateusz Leleno. Cztery minuty doliczone.

• Jeszcze mogła być szósta bramka! Strzał Szczepańskiego blokuje na linii bramkowej obrońca Pogoni!

• Długa piłka w pole karne, gdzie Michalak przepięknym potężnym strzałem z powietrza przesądza o wygranej Legii w Centralnej Lidze Juniorów!

• GOOOOOOOOOOL!!! Konrad Michalak!

• Pięć minut gry do końca. Pogoń gra w osłabieniu, ale teraz to ona atakuje, bo musi. Strzał z dystansu Bochnaka poszybował ponad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Bochnak za Marczuka.

• Mogło być 2:5, ale Adamczuk świetnie przeciął podanie Michalaka do Wańka!

• Kartka dla Majeckiego za grę na czas.

• Świetnie rozegrany rzut wolny i piłka trafia na piąty metr na nogę Wańka, który strzela pod poprzeczkę! Teraz to Legia jest na prowadzeniu!

• GOOOOOOL!!! Aleksander Waniek!

• Bardzo brzydkie wejście Kuzki w nogi Szczepańskiego. Nie ma jednak kartki.

• Peda ofiarnie wywalczył korner, po którym centrę Walskiego wyłapał Majecki.

• Setka dla Legii! Strzał głową jednego z gości z pięciu metrów trafia w ręce Brzozowskiego!

• Blisko samobója! Marczuk ratuje Pogoń przed golem samobójczym Kuzki!

• Zmiana w Legii. Waniek za Urbańskiego.

• Groźna centra z lewego skrzydła w pole karne Pogoni, ale Szczepański nie zdołał dojść do piłki przed bramką rywala.

• Próba kombinacji gospodarzy pod polem karnym Legii, ale akcja dwójkowa powstrzymana przez przyjezdnych.

• Szansa dla Michalaka! Po centrze z lewego skrzydła skrzydłowy Legii skiksował przy strzale z powietrza!

• Trzecia zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Sebastian Kowalczyk, wchodzi Rafał Maćkowski.

• Brzozowski łapie długą piłkę zagraną w jego pole karne.

• Zmiana w Pogoni. Schodzi Listkowski, wchodzi Pawłowski.

• Teraz nie ma wątpliwości, że do końca spotkanie będzie wyglądało tak jak teraz. Legia w ataku pozycyjnym szuka zwycięskiego gola, Pogoń będzie starała się w osłabieniu obronić minimalną przewagę.

• Szczepański wywalczył korner dla Legii.

• Strzał z powietrza z kilkunastu metrów Piotrowskiego poszybował obok bramki Majeckiego.

• Z kolei w Pogoni Krystian Peda zmienia Gracjana Kuśmierka.

• Zmiana w Legii. Michalak za Szymańskiego, który strzelił dziś dwa gole!

• Brzozowski! Świetna interwencja bramkarza Pogoni po strzale z bliska Wieteski!

• Trąbka znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale się pogubił i nawet nie oddał strzału!

• Pomocnik Legii zakręcił w polu karnym swoim obrońcą, po czym uderzył technicznie nie do obrony dla Brzozowskiego! Goście znów potrzebują tylko jednego gola!

• GOOOOOOOOLLL!!! Sebastian Szymański!

• Jeszcze żółta kartka dla Kowalczyka za protesty.

• Pogoń w dziesiątkę!!! Bardzo brzydkie wejście Gracjana Jarocha w środku pola i czerwona kartka!

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Za chwilę druga połowa spotkania.

• Pogoń dobrze zaczęła ten mecz, bo od prowadzenia 1:0, ale potem były trzy minuty, które wstrząsnęły Portowcami. Gole Szymańskiego i Nawotki sprawiły, że Legia była od gola od wyjścia na prowadzenia. Goście nabrali wiatru w żagle, byli bardzo, bardzo blisko od strzelenia trzeciej bramki, ale tuż przed przerwą Pogoń strzela bramkę do szatni za sprawą znakomitego Jarocha. 2:2 na 45 minut przed końcem finału. Legia potrzebuje dwóch goli do zwycięstwa.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Szczecinie 2:2!

• Potężne uderzenie z dystansu Michała Walskiego, zła interwencja Radosława Majeckiego, który odbija piłkę przed siebie, z czego korzysta Gracjan Jaroch! Czwarty gol w czwartym kolejnym meczu w fazie pucharowej tego zawodnika i 2:2!

• GOOOOOLLL!!! Gracjan Jaroch!

• Trąbka zablokowany w polu karnym Pogoni, a sędzia Opaliński doliczył do pierwszej połowy minutę.

• Adamczuk wybija piłkę na aut po mocnej centrze Hołowni z lewej strony boiska.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska poszybowała daleko poza plac gry. Chwila oddechu dla gospodarzy.

• Legioniści zdobywają rzut rożny. Pogoń przeżywa bardzo trudny moment w końcówce tej pierwszej połowy!

• Szczepański! Indywidualna akcja i strzał z kilkunastu metrów w długi róg bramki, ale odbija piłkę Brzozowski!

• Dzieje się! Najpierw w polu karnym Pogoni zablokowany Szymański, a w kontrze Pogoni płaski strzał Piotrowskiego broni Majecki!

• Brzozowski!!! Świetna interwencja bramkarza Pogoni po strzale głową Szczepańskiego!

• Szansa dla Legii! Prostopadłe podanie Trąbki do Szczepańskiego, ale ten w świetnej sytuacji uderza ponad bramką!

• Odpowiedź Legii! Najpierw Brzozowski musiał interweniować poza polem karnym, a po chwili po centrze z prawego skrzydła przed bramką Pogoni w piłkę nie trafił głową Tomasz Nawotka!

• Waleński zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale uderzył ponad bramką.

• Rzut wolny dla Pogoni przy linii bocznej pola karnego po faulu Hołowni na Piotrowskim.

• Klepka Kuśmierka z Kowalczykiem, ale ze strony tego pierwszego zabrakło celnego dośrodkowania w pole karne.

• Było blisko! Świetne podanie w pole karne i Gracjan Jaroch w sytuacji sam na sam uderza w Majeckiego!

• Już teraz decyduje się na zmianę trener Legii. Michał Trąbka za Eryka Więdłochę i nie wygląda to na uraz napastnika Legii.

• Rzut rożny dla Pogoni kończy się zupełnie nieudanym strzałem przewrotką Jakuba Kuzki.

• GOOOOOOOOOOOL!!! Sam poszkodowany wykorzystuje jedenastkę! 2:1 dla Legii!

• Karny dla Legii!!! Fatalny błąd Pawła Marczuka, który fauluje w polu karnym Tomasza Nawotkę!

• Ładna akcja Legii, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła z kilkunastu metrów uderza Szymański, a odbita piłka zaskoczyła Brzozowskiego! 1:1!

• GOL! Mamy wyrównanie!!! Sebastian Szymański!

• Mocne uderzenie z dystansu Jakuba Piotrowskiego bardzo dobrze broni Radosław Majecki!

• Pogoń idzie za ciosem! Kolejne stałe fragmenty gry dla gospodarzy, ale kończą się one tylko niecelnym strzałem z dystansu Kuśmierka!

• Pogoń na prowadzeniu! Po dośrodkowaniu Walskiego z rzutu rożnego obrońca Legii pakuje piłkę głową do własnej siatki!!! 1:0!

• GOOOOOOOOL!!! Samobój Mateusza Żyry!

• Listkowski na lewym skrzydle wywalczył rzut rożny.

• Kwadrans gry za nami. Delikatną przewagę ma Legia, ale nie można powiedzieć, że pachnie golem dla obrońców tytułu.

• Dobra szybka akcja Wojskowych. Podanie Nawotki na skrzydło do Hołowni, ten dośrodkował w pole karne, ale piłka nie znalazła adresata!

• Akcja ofensywna Pogoni nie przyniosła nawet rzutu rożnego. Obrońcy Legii poradzili sobie z centrą Kuśmierka.

• Dobra akcja Legii! Po centrze z prawej strony pola karnego przed bramką rywala zatrzymany został Szczepański. Jeszcze z dystansu uderzył Urbański, ale ponad poprzeczką!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Gracjana Kuśmierka pada łupem Radosława Majeckiego.

• Drobne problemy zdrowotne Sebastiana Kowalczyka. Ofensywny gracz Pogoni jednak zaraz wróci na plac gry.

• Groźnie w polu karnym Legii! Po wrzucie z autu udało się jednak gościom zażegnać niebezpieczeństwo przed własną bramką.

• Wspominaliśmy o tych, co dołączyli do Legii na to spotkanie. Warto wspomnieć również o Sebastianie Szymańskim i Bartłomieju Urbańskim, którzy mają dzielić i rządzić w środku pola obrońców tytułu. Od początku meczu goście starają się narzucić rywalom swoje warunki gry.

• Pierwszy gwizdek sędziego Marka Opalińskiego i zaczynamy!

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów. Ławki rezerwowych:

• Pogoń: Mikołaj Brylewski, Tomasz Borucki, Fabian Pach, Mateusz Bochnak, Krystian Peda, Damian Pawłowski, Rafał Maćkowski.
    • Legia: Józef Burta, Bartosz Skowron, Mateusz Leleno, Michał Trąbka, Konrad Michalak, Aleksander Waniek, Grzegorz Aftyka.
  • Piłkarze obu zespołów wyszli już na plac gry. Czas na Mazurka Dąbrowskiego.

• Niemniej jednak trzeba pamiętać, że do Szczecina Legia przyjechała zdecydowanie wzmocniona. Po trzecioligowych derbach z Polonią do składu trenera Piotra Kobiereckiego wracają Jakub Szrek, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia oraz Miłosz Szczepański. Jedno jest pewne - będzie dziś wiele emocji.

• Po pierwszym spotkaniu rozegranym w niedzielę w Warszawie, zdecydowanym faworytem tej konfrontacji są dzisiejsi gospodarze. Prowadzona przez trenera Pawła Crettiego Pogoń Szczecin zwyciężyła bowiem w Warszawie 2:0 po bramkach Michała Walskiego oraz Gracjana Jarocha. Portowcy zaprezentowali bardzo dojrzały futbol i Legii będzie bardzo ciężko odrobić straty.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z rewanżowego meczu finałowego Centralnej Ligi Juniorów, w którym Pogoń Szczecin zmierzy się z Legią Warszawa.