Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Derby o...

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Derby o dużą stawkę

2

Zagłębie Sosnowiec

2

• Dziękujemy za uwagę i bycie z nami podczas tej relacji i zapraszamy na kolejne nasze relacje.

• Sędzia kończy spotkanie! Po dobrym meczu w którym gospodarze odrobili dwubramkową stratę końcowy wynik brzmi 2:2!

• Jeszcze zmiana w końcówce meczu: Bartosz Pikul za Patryka Mularczyka.

• Szymon Lewicki otrzymuje żółty kartonik za dyskusję z arbitrem.

• Arbiter dolicza trzy minuty.

• Konrad Wrzesiński popisał się świetnym powrotem i odbiorem piłki.

• Szymon Lewicki za lekko uderza głową po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka.

• Boisko opuszcza Igor Sapała, a w jego miejsce wbiega Przemysław Mizgała.

• Zmiana w drużynie gości: Konrad Wrzesiński za Adama Banasiaka.

• Rafał Makowski zdecydował się na strzał na bramkę, piłka po drodze odbiła się od Duriski i ostatecznie ląduje w rękach Lisa.

• Tomasz Nowak zdecydował się na dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale sytuację uspokaja Lukas Duriska.

• Szymon Lewicki upadł w polu karnym po starciu z Mateuszem Lisem, ale sędzia nie miał wątpliwości i nie odgwizdał faulu.

• Za niesportowe zachowanie kartkę otrzymał Jakub Łabojko.

• Tomasz Nowotka ujrzał żółty kartonik za przewinienie na Piotrze Malinowskim.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości: Nuno Malheiro zastępuje Wojciecha Łuczaka.

• Lukas Duriska ruszył prawą stroną i dograł piłkę w pole karne do Wróbla, który z bliska pokonuje bramkarza gości.

• Mamy wyrównanie!

• I mamy bramkę kontaktową. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i najwyżej wyskakuje Tomas Petrasek, który trafia do siatki!

• Kolejna zmiana w Rakowie: Jose Embalo pojawia się na murawie.

• Igor Sapała uderza z dystansu, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

• Krystian Wójcik otrzymał dobre prostopadłe podanie, ale nie pokonał Dawida Kudły.

• Kartonikiem ukarany także Przemysław Oziębała.

• Żółtą kartką ukarany Lukas Duriska, który faulował Szymona Lewickiego.

• W przerwie doszło do zmiany w zespole Rakowa: Piotr Malinowski za Pawła Piceluka.

• Druga połowa właśnie się zaczęła!

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi w Częstochowie pewnie i zasłużenie po dwóch trafieniach Szymona Lewickiego.

• Obrońcy Rakowa mają ręce pełne roboty. Na zakończeniu połowy jeszcze niecelny strzał sprzed pola karnego Banasiaka.

• Kolejna już dobra interwencja Jędrycha w walce o górną piłkę.

• Wojciech Łuczak ogląda żółtą kartkę za faul.

• Kapitalna akcja sosnowiczan. Żarko Udovicić popędził lewą stroną i dośrodkował z linii końcowej prosto do Lewickiego, który uderzył ładnie, technicznie z woleja. 2:0 dla Zagłębia.

• GOOOOL!!! LEWICKI PO RAZ DRUGI!!

• Mnożą nam się faule w środku pola.

• Dalekie i dobre wyjście z bramki Dawida Kudły.

• Stara się odpowiedzieć Raków, ale uderzenie Piceluka przeszło nad bramką.

• Zagłębie wyszło z błyskawiczną kontrą. Rafał Makowski idealnie wypuścił Lewickiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Mateusza Lisa.

• GOOOOOL!!! ZAGŁĘBIE NA PROWADZENIU!! SZYMON LEWICKIII!!

• Niepotrzebnie kombinował w polu karnym Wróbel. Zamiast strzelać zdecydował się podawać do Piceluka i nic z tego nie wyszło.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Wróbel, ale ewidentnie zbyt mocno. Złe wykonanie.

• Pusty przelot dośrodkowania Nowaka. Żaden z zawodników Zagłębia nie sięgnął futbolówki w polu karnym.

• Spokojne wybicie obrońcy po dośrodkowaniu z narożnika.

• Uderzenie Banasiaka trafiło w środkowego obrońcę Rakowa i będzie korner dla gości.

• Dwie bardzo dobre interwencje w destrukcji Arkadiusza Jędrycha. Najpierw zatrzymał Piceluka, a po chwili Wróbla.

• Ponownie pokazał się nam Wróbel, który próbował szczęścia uderzając sprzed pola karnego. Nie udało się, strzał niecelny.

• Bardzo dobra akcja Tomasza Wróbla, który idealnie wystawił piłkę Krystianowi Wójcikowi, ale ten przestrzelił.

• Dośrodkowania Adama Banasiaka z lewego skrzydła spokojnie łapie golkiper Rakowa.

• Zaskakujący strzał Tomasza Nowaka ze środka boiska, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy.

• W Częstochowie dzisiaj idealne warunki do gry. Piłkarze wychodzą już na murawę, za moment przywitanie i zaczynamy.

• Rezerwowi Zagłębie: Matko Perdijić, Łukasz Mozler, Arkadiusz Najemski, Alexandre Cristovao, Nuno Malheiro, Konrad Wrzesiński, Bartosz Pikul.

• Rezerwowi Raków: Mateusz Kos, Adam Mesjasz, Piotr Malinowski, Jose Embalo, Przemysław Mizgała, Hubert Tomalski, Adam Czerkas.

• Przy Kresowej po fatalnym początku rozgrywek (zaledwie 3 punkty w pierwszych trzech kolejkach) w środę powiało wreszcie optymizmem. Zagłębie, z debiutującym na trenerskiej ławce, Dariuszem Dudkiem, który zastąpił zwolnionego po porażce 1:4 z Miedzią Legnica, Dariusza Banasika, skromnie na Stadionie Ludowym odprawiło z kwitkiem 1:0 Puszczę Niepołomice. Gola na wagę zwycięstwa zdobył wychowanek sosnowieckiego klubu, Patryk Mularczyk.

• Oba zespoły nie zaliczą początku rozgrywek na zapleczu Lotto Ekstraklasy do udanych. Częstochowianie, powracający po 17-letniej przerwie do I ligi, po udanym początku i wyjazdowym zwycięstwie nad Puszczą Niepołomice, ostatnio zanotowali trzy porażki z rzędu. Po derbowej porażce 1:3 na Limanowskiego z GKS-em Katowice, w minioną środę podopieczni Marka Papszuna musieli uznać wyższość innego beniaminka Odry Opole, przegrywając na wyjeździe 0:1. Coraz większą bolączką czerwono-niebieskich staje się skuteczność i kosztowne błędy w defensywie.

• Dzień dobry. W ramach 6. kolejki w sobotnie popołudnie Raków Częstochowa podejmie na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Relacja LIVE w GOL24.pl.

red, Przemysław Drewniak/Dziennik Zachodni

Raków - Zagłębie LIVE! Derby o dużą stawkę

Raków - Zagłębie LIVE! Derby o dużą stawkę ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. W ramach 6. kolejki w sobotnie popołudnie Raków Częstochowa podejmie na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Oba zespoły nie zaliczą początku rozgrywek na zapleczu Lotto Ekstraklasy do udanych. Częstochowianie, powracający po 17-letniej przerwie do I ligi, po udanym początku i wyjazdowym zwycięstwie nad Puszczą Niepołomice, ostatnio zanotowali trzy porażki z rzędu.
Po derbowej porażce 1:3 na Limanowskiego z GKS-em Katowice, w minioną środę podopieczni Marka Papszuna musieli uznać wyższość innego beniaminka Odry Opole, przegrywając na wyjeździe 0:1. Coraz większą bolączką czerwono-niebieskich staje się skuteczność i kosztowne błędy w defensywie. Mecz w Opolu był kolejnym, w którym Raków dyktował warunki na placu gry, ale swojej przewagi nie potrafił udokumentować zdobytą bramką. Podobnie, jak w przypadku meczu z GieKSą, bramkę dla rywali sprokurowały indywidualne błędy defensorów. Tym razem wykorzystał je były gracz m.in. Odry Wodzisław Śląski i Górnika Zabrze, Marcin Wodecki.

- Ciężko mi racjonalnie zrozumieć to, co dzieje się w ostatnich meczach. Będziemy zmuszeni chyba odzdzielić mężczyzn od chłopców w kolejnych meczach, bo wpadliśmy w kryzys. Kolejny mecz pokaże, czy będziemy konsekwentni, czy zboczymy z drogi, którą sobie wyznaczyliśmy. Wierzę, że w kolejnym meczu wreszcie się przełamiemy - nie przebierał w słowach po meczu z Odrą szkoleniowiec częstochowskiego zespołu, Marek Papszun.

Choć za nami dopiero pięć kolejek, Raków po serii trzech porażek znalazł się tuż nad strefą spadkową i musi się powoli oglądać za siebie. Szansą na przełamanie i pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością będzie pojedynek derbowy z Zagłębiem Sosnowiec. Przy Kresowej po fatalnym początku rozgrywek (zaledwie 3 punkty w pierwszych trzech kolejkach) w środę powiało wreszcie optymizmem. Zagłębie, z debiutującym na trenerskiej ławce, Dariuszem Dudkiem, który zastąpił zwolnionego po porażce 1:4 z Miedzią Legnica, Dariusza Banasika, skromnie na Stadionie Ludowym odprawiło z kwitkiem 1:0 Puszczę Niepołomice. Gola na wagę zwycięstwa zdobył wychowanek sosnowieckiego klubu, Patryk Mularczyk.

Zagłębie przez praktycznie całą drugą połowę grało w liczebnej przewadze, po tym, jak w 47. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył pomocnik Puszczy, Longinus Uwakwe. Gra w przewadze wcale nie zmieniła diametralnie obrazu gry, z czego niezadowolony był nowy opiekun Zagłębia.

- Nie może być takiej sytuacji, że Puszcza gra w dziesięciu i prowadzi grę. Wyciągniemy z tego meczu konsekwencje, cały czas jeszcze analizujemy poszczególne akcje. Czeka nas dużo ciężkiej pracy, musimy wyciągnąć wnioski z tej lekcji, gdyż za chwilę kolejne ligowe starcie – podkreślał Dariusz Dudek po inauguracyjnym zwycięstwie na ławce trenerskiej sosnowieckiej ekipy.

Zagłębie tym samym odetchnęło z ulgą i odbiło się od ogona ligowej tabeli. Na przeciwległym biegunie znajduje się natomiast Raków, który w przypadku czwartej porażki może na dłużej ugrzęznąć w strefie spadkowej.

Początek sobotniego spotkania przewidziano na godzinę 17:00. Arbitrem spotkania Raków - Zagłębie będzie Marek Opaliński.

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec: Kto wygra mecz 1 ligi?

Mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV

Polsat nie pokaże tego meczu na swoich antenach. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Pierwszy gwizdek sędziego o 17:00.