• Arbiter doliczył trzy minuty

• Po centrze Bonina, piłka leciała w stronę bramki. Nogę dołożył do niej Śpiączka i z najbliższej odległości prześlizgnął ją między Skabą a słupkiem

• GOL Akcja kuriozum przyniosła łęcznianom wyrównanie. Strzelcem Bartosz Śpiączka

• Piotr Ćwielong zmienia Łukasza Monetę

• Kolejna groźniejsza akcja łęcznian. Tym razem Skaba interweniował po strzale z bliska Śpiączki.

• Bartosz Śpiączka od razu po wejściu ukarany żółtą kartką

• Premierowa zmiana w tym meczu. Piotr Grzelczak zastapiony przez Bartosza Śpiączkę.

• Szczerze mówiąc długo nic nie działo się na tym boisku. Ta akcja również nie zwiastowała niczego większego. Młodzi zawodnicy Niebieskich jednak zaskoczyli i po podaniu Monety, piłke w siatce z bliska umieścił Arak

• GOL Jakub Arak zdobywa bramkę w debiucie!

• Chaos pod polem karnym łęcznian został uspokojony przez Pruchnika

• Rzut wolny dla Niebieskich. Moneta mocno pod bramkę Prusaka, ale ten spokojnie interweniował

• Skaba spokojnie wyłapał piłke po dośrodkowaniu łęcznian z rzutu rożnego

• Ogromne zamieszanie w środku boiska nie przekłada się na strzeleckie akcje którejkolwiek z drużyn

• Hanzel popędził z piłka do przodu. Pod polem karnym doszedł do niej Lipski i skierował w stronę bramki. Bynajmniej jednak nie w jej światło

• Dwie groźniejsze sytuacje łęcznian. Najpierw chorzowian uratował słupek, a dobitkę wyłapał juz Skaba

• W drugiej polowie również nie dzieje się zbyt wiele. Przeważa gra w środku boiska. W skutek mniejszych lub większych błędów, żadna ze stron nie jest w stanie wykreowac sobie sytuacji

• Łęcznianie nieśmiało wyruszyli z atakiem, lecz wywalczyli sobie korner

• Ruch wciąż przeważa, Teraz najwięcej dzieje sie jednak na lewym skrzydle. Dośrodkowania z tamtej strony nie docierają do Araka.

• Stały fragment gry nie przyniósł strzału na bramkę Górnika

• Piłka od dłuższego czau przebywa na połowie łęcznian. Na strzał na bramkę długo jednak trzeba było czekać. Po uderzeniu Lipskiego, futbolówkę na korner wybił Prusak

• Arak przegrał fizyczny pojedynek z Pruchnikiem i obrońca gości wybił piłkę daleko od własnej bramki

• Niebiescy coraz mocniej zarysowują swoją przewagę w tym spotkaniu. Częściej przebywają na połowie przeciwnika, by konstruować kolejne sytuacje. Niewiele jednak z tego wynika

• Mazek z Konczkowskim na prawej stronie rozegrali szybko piłkę, ale jednak niedokładnie podanie pomocnika do obrońcy i od bramki Prusak

• Najaktywniejszym zawodnikiem tej częsci spotkania bez wątpienia jest Patryk Lipski. Przedziera się przez defensywne zasieki rywali i próbuje coś skontruowac. Tym razem z prawej strony podawał do Mazka, ale pomocnik nie zdołał tego wykorzystać

• Kolejny strzał z pola karnego w wykonaniu Araka. I ponownie niecelnie

• Deszcz uparcie moczy zgromadzoną widownie, a gra jak na razie zbytnio nie porywa. Czy piłkarze po pierwszych minutach, teraz mocniej rusza do natarć?

• No i nadeszła pierwsza sytuacja tego spotkania. Prawą stroną boiska przebił się Lipski i dośrodkował w pole karne. Akcję wykańczać próbował Arak, uderzył jednak niecelnie

• Spotkanie zaczęło się nieco niepozornie. Od wymiany piłki w środku boiska w wykonaniu obu zespołów

• Premierowy gwizdek już za nami. Od środka rozpoczęli łęcznianie.

• Mecz poprzedzi minuta ciszy

• Mariusz Złotek wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• Na ławce chorzowskiego Ruchu zasiądzie dzisiaj Maciej Urbańczyk. 21-latek od meczu w Poznaniu jesienią 2015 zmagał się z kontuzją. Teraz jednak już powrócił do zdrowia i jesto gotowy pomóc drużynie

• Pogoda niestety nie sprzyja. Brak słońca i padający deszcz sprawiają, że fani siedzący na niezadszonych trybunach nie mają najlepszych warunków do kibicowania. Czy ich ulubieńcy wynagrodzą im niewygodę i zdołają zdobyć dzisiaj trzy punkty?

• Premierowy mecz nowego sezonu zawsze zwiastuje ekstraklasowe debiuty. Dzisiaj po raz pierwszy w najwyższej klasie rozgrywkowej zagra Jakub Arak. Urodzony w 1995 roku napastnik jak dotąd występował w 1. lidze w barwach Zagłębia Sosnowiec

• Rok temu z tego starcia zwycięsko wyszli łęcznianie. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał sie Fedor Cernych, a w drugiej części gry wynik na dwa do zera ustalił Bartosz Śpiączka. Dzisiaj, od pierwszej minuty nie zagra żaden z tych zawodników. Ten drugi może jeszcze wejść z ławki rezerwowych. Czy ponownie zdobędzie trafienie przy Cichej?

• Za nieco mniej niż kwadrans zabrzmi premierowy gwizdek przy ulicy Cichej w Chorzowie. Podobnie jak w poprzednim sezonie, również w tym Niebiescy rozpoczną ligowy bój od starcia u siebie z Górnikiem Łęczna. Tak samo jak rok temu spotkanie poprowadzi Mariusz Złotek. Czy powtórzy się również rezultat?

• Ławka rezerwowych Górnika Łęczna: Małecki, Komor, Vukobratović, Jurisa, Śpiączka, Jarecki, Bogusławski.

• Ławka rezerwowych Ruchu: Lech, Cichocki, Pazio, Urbańczyk, Przybecki, Ćwielong, Stępiński

• Piłkarze Górnika Łęczna do nowego sezonu także nie przygotowywali się w najprzyjemniejszej atmosferze. Ciśnienie podnosi też perspektywa występów domowych na Arenie Lublin.

• Finansowa sytuacja Niebieskich jest katastrofalna. Chociaż miasto pożyczyło klubowi 18 mln zł, to Ruch w dalszym ciągu jest zadłużony na kilkadziesiąt milionów złotych. Tuż przed startem rozgrywek dymisję złożył prezes Dariusz Smagorowicz. Biznesmen władzę w Ruchu sprawował od czterech lat. Do sporych zmian doszło także w klubowej kadrze.

• Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu przy Cichej w Chorzowie, w którym Ruch zmierzy się z Górnikiem Łęczna.