Ruch Chorzów 1 - 1 Jagiellonia Białystok

Ruch Chorzów

1

Jagiellonia Białystok

1

• Remis w tym spotkaniu to nie jest przypadek, goście remisują już po raz czwarty z rzędu i po raz dziesiąty w obecnych rozgrywkach. Chorzowianie z kolei w końcu przerwali passę porażek i to może nastrajać optymistycznie. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i tym samym zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Jarosław Rynkiewicz gwiżdże po raz ostatni kończy spotkanie. W Chorzowie podział punktów, z którego zdecydowanie bardziej mogą się cieszyć białostoczanie.

• Smolarek uderzał z 6 metrów po dośrodkowaniu Kupisza, ale kapitalną interwencją popisał się Pesković.

• Kupisz bliski wejścia w pole karne z piłką, ale świetnie zachował się Djokić i odebrał mu piłkę tuż przy linii.

• Było groźnie przed bramką Słowika, ale świetnie zachowali się Pazdan i Alexis.

• Rynkiewicz doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Piech wbiegł z piłką w pole karne, ale najpierw zablokował go Ukah, po chwili pomógł mu Pazdan i obrońcy Jagiellonii zażegnali niebezpieczeństwo.

• Zmiana w Jagiellonii. Tymiński zmienił Frankowskiego.

• Dośrodkowanie Smektały z prawej strony, ale piłkę przechwytuje Ukah.

• Przypadkowe zagranie ręką Pazdana.

• Mateusz Kwiatkowski pojawia się za Włodykę.

• Wydaje się, że sędzia mógł popełnić teraz błąd. Na równi z ostatnim obrońcą do piłki prostopadłej wystartował Piech i pokonał Slowika, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Chyba nie do końca słusznie.

• "Stołeczek" Smolarka w starciu ze Stawarczykiem.

• Po zamieszaniu w polu karnym Pejović uderzył z dystansu, ale piłka potoczyła się kilka metrów obok prawego słupka.

• Zmiana w Jagiellonii. Pejović za Plizgę.

• Jankowski zmienia Lewczuka. Kolejna ofensywna zmiana Ruchu.

• Na spalonym był Szyndrowski.

• Dośrodkowanie Smektały wybił Ukah, a zmierzającą na róg piłkę zatrzymał jeszcze Pazdan,

• Drugą zółtą kartkę otrzymuje Tomasz Bandrowski i musi opuścić boisko.

• Świetnie zapowiadała się kontra chorzowian, ale Smektała fatalnie podawał do Piecha.

• Po dośrodkowaniu Starzyńskiego głową uderzał Djokić, ale kapitalną interwencją popisał się Słowik.

• Smektała zmienia Kikuta.

• GOOOOOOOL! SMOLAREK TRAFIA DO BRAMKI W SYTUACJI SAM NA SAM, PO PROSTOPADŁYM PODANIU FRANKOWSKIEGO.

• Dośrodkowanie Starzyńskiego z prawej flanki zostało zablokowane.

• Kupisz ucierpiał w starciu z Szyndrowskim, ale także może kontynuować grę.

• Po podaniu Pazdana poślizgnął się Słowik, który wybił piłkę wprost pod nogi Piech. Napastnik gospodarzy zdecydował się na natychmiastowy strzał z przed pola karnego i zabrakło dosłownie kilkadziesiąt centymetrów, by piłka wpadła do bramki przy spojeniu słupka z poprzeczką.

• Strzał Włodyki z 25 metrów i zabrakło kilka metrów.

• Frankowski próbował znaleźć Smolarka w polu karnym, ale jego prostopadła piłka była za mocna. Ebi nawet do niej nie ruszył.

• Lewczuk był opatrywany przy linii bocznej, ale już może kontynuować grę.

• Smolarek zmienił Modelskiego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Słowik minął się z piłką, ta wpadła tuż pod nogi niepilnowanego Stawarczyka na narożniku pola bramkowego, ale obrońca Ruchu fatalnie przymierzył i piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

• Ruch Chorzów - Jagiellonia BiałystokRuch Chorzów - Jagiellonia Białystok

• Ponownie od dłuższego czasu gra skoncentrowana w środku pola.

• Tomasz Bandrowski fauluje Arkadiusza Piecha, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Starzyński próbował prostopadłym podanie w pole karne "uruchomić" Piecha, ale podanie było zbyt celne.

• Ciekawym zwodem Włodyka minął Pazdana, ale Ukah naprawił błąd partnera.

• Podanie w kierunku Kikuta, ale Słowik uprzedził pomocnika Ruchu.

• Starzyński pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki.

• Michał Pzadan otrzymuje żółtą kartkę za faul na Piechu.

• Piech powalczył z przodu, ale niecelnie wycofał piłkę w kierunku Kikuta w polu karnym gości.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Jarosław Rynkiewicz zakończył pierwszą połowę.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Po dośrodkowaniu Plizgi z rzutu rożnego piłkę wybił Pesković.

• Na spalonym by tym razem Frankowski.

• Na spalonym Arkadiusz Piech.

• Lewą stroną przedarł się Kupisz, ale w polu karnym został w ostatniej chwili zablokowany.

• Dośrodkowanie Lewczuka z lewej strony w kierunku Piecha, ale świetnie zachował się Słowik, który wyszedł przed bramkę i złapał piłkę.

• Nawet Tomasz Frankowski popełnia szkolne błędy.

• Od kilku minut zawodnicy obu drużyn po wymianie maksymalnie trzech podań tracą piłkę, przez co gra skoncentrowana jest głównie w środku pola.

• Goście próbowali przeprowadzić kontratak, ale niecelnie podawał Kupisz w kierunku Frankowskiego.

• Po dwóch kwadransach dłużej przy piłce są zawodnicy Tomasza Hajty, ale to właśnie gospodarze jako jedyni zdobyli bramkę i póki co mogą skupić się na defensywie.

• Po prostopadłym podaniu zza połowy na idealną pozycję wyszedł Arek Piech, ale w sytuacji sam na sam ze Słowikiem uderzył wprost w bramkarza Jagiellonii.

• Sadlok i Włodyka wzięli w kleszcze Frankowskiego i mogą się cieszyć że nie dostali kartki.

• Kupisz najpierw dwukrotnie podawał prostopadłe w pole karne, ale w obu sytuacjach trafił w Lewczuka, a po chwili przewrócił się w polu karnym po kontakcie z Włodyka. Gwizdek Jarosława Rynkiewicza jednak milczał.

• Po dośrodkowaniu Plizgi piłka trafiła wprost w ręce Pesković który świetnie wyskoczył w górę.

• Po dośrodkowaniu Starzyńskiego Piech uderzył z woleja, ale obok bramki

• Z 18 metrów uderzał Arkadiusz Piech i fatalnie złożył się do strzału, dlatego też piłka wylądowała przy narożniku boiska.

• Dośrodkowanie Włodyki zablokował Ukah.

• Tomasz Frankowski minął Peskovića ale nie udało mu się z ostrego kąta trafić do pustej już bramki.

• Nic nie zapowiadało tego, że to właśnie "Niebiescy" trafią do bramki jako pierwsi, ale piłka nożna jest nieprzewidywalna.

• Dośrodkowanie z prawej strony, piłka spadła, wydawało się, na głowę Piecha, ale to jednak Grzyb skierował ją do własnej bramki i mamy 1:0 dla Ruchu!

• Tomasz Kupisz dostał prostopadłą piłkę, przyjął, i mimo asysty obrońcy oddał strzał na bramkę. Zbyt lekko, by zaskoczyć Peskovicia.

• Szyndrowski próbował przeprowadzić akcję prawą stroną z Djokić, ale zawodnicy Ruchu nie zrozumieli się i stracili piłkę.

• Dośrodkowanie Modeslkiego zablokował Sadlok i mamy rzut rożny dla Jagiellonii

• Ruch Chorzów ma ogromne problemy nawet z wyjściem z własnej połowy.

• Po wrzutce z kornera strzał głową Pazdana z 8 metrów obronił Pesković.

• Z rzutu wolnego Plizga obił mur i mamy rzut rożny dla gości.

• Plizga faulowany przez Lewczuka przed polem karnym. Żółta kartka

• Wrzutka Sadloka w pole karne z pominięciem pomocników trafiła wprost w ręce golkipera gości.

• Początek zdecydowanie pod dyktando gości, ale sytuacji bramkowych z tego żadnych nie ma.

• Spodziewaliśmy się nudnego początku spotkania i na razie się to sprawdza. Nie ma się co dziwić, po chorzowianie w pierwszej połowie w tej rundzie strzelili tylko jednego gola. Trochę lepiej w tej statystyce wyglądają goście.

• Pazdan zablokował głową dośrodkowanie Djokića z prawej strony.

• Pierwsza próba ataku Jagiellonii, ale Plizga nie zdołał stworzyć zagrożenia w polu karnym, a Lewczuk wybił piłkę głową.

• Zaczynamy spotkanie!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę wyprowadzanie przez Jarosława Rynkiewicza. Następuje przywitanie i losowanie, a za chwile początek spotkania.

• W poprzedniej kolejce "Niebiescy" polegli w Warszawie miejscowej Legii aż 3:0 i z pewnością podopieczni Jacka Zielińskiego zrobią wszystko, by w ostatnim meczu przed długą zimową przerwą pokazać się z jak najlepszej strony.

• Jeśli chodzi o formę, to z jednej strony mamy gospodarzy, którzy przegrali cztery kolejne spotkania z rzędu, białostoczanie z kolei nie przegrali już od siedmiu kolejek.

• Piłkarze zeszli już z rozgrzewki, o ile przy tej temperaturze można ją tak nazwać. Kibiców na trybunach już nieco więcej, ale mimo biletów za 5 złotych nie jest to oszałamiająca liczba.

• Znamy już składy obu zespołów. Rezerwowi Ruchu: Kamiński, Jankowski, Kwiatkowski, Lewiński, Niedzielan, Panka i Smektała. Rezerwowi Jagiellonii: Skowron, Smolarek, Zahorski, Dźwigała, Pejović, Tymiński i Gajos.

• Płyta stadionu w Chorzowie jest dobrze odśnieżona i przygotowana do rozegrania meczu. Temperatura z pewnością jednak nie rozpieszcza. Na termometrach jest około -5 stopni Celsjusza, co z pewnością odbije się dzisiaj na frekwencji. Płyta stadionu Ruchu przed meczem z Jagiellonią

• Witamy w relacji na żywo prosto ze stadionu w Chorzowie, gdzie miejscowy Ruch podejmować będzie Jagiellonię Białystok.