Ruch Chorzów

0

Legia Warszawa

2

• INFORMACJA: Drugi gol dla Legii został ostatecznie zaliczony jako bramka samobójcza Rafała Grodzickiego.

• Daniel Stefanski patrzy na zegarek, po czym kończy mecz! Dublet Nemanji Nikolicia daje Legii zwycięstwo nad Ruchem!

• Wydawało się, że Igor Lewczuk poślizgnął się we własnym polu karnym, co stworzyło sytuację strzelecką dla Piotra Ćwielonga. Jednak sędzia widział to inaczej - to piłkarz Ruchu faulował rywala.

• Nemanja Nikolić na spalonym.

• Tomasz Jodłowiec wyskakuje najwyżej do centry Steevena Langila z rzutu wolnego. Strzela głową, po koźle, metr obok lewego słupka.

• Od wejścia na murawę, Łukasz Moneta nie pokazał się w ani jednej akcji. Do tego momentu - został upomniany żółtą kartką.

• Strzał Michała Koja został zablokowany. Jednak Ruch ma rzut rożny. Obrona Legii poprawiła grę w obronie na ostatnich treningach.

• Druga bramka Legii podcięła skrzydła Niebieskim. Stracili wiarę na korzystny wynik w dzisiejszym meczu.

• Jeżeli w Chorzowie nie ma niespodzianki, to w Gdańsku jest sensacja - Lechia przegrywa z Bruk-Bet Termalicą już 0:2 (2 gole Gutkovskisa).

• Błąd w defensywie Ruchu przy akcji Steevena Langila. Podobnie jak w przypadku Niebieskich, również Legii nie udało się czegoś wykrzesać z kornera.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Żaden z trzech dośrodkowań z lewego narożnika nie stanowił zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

• Za Guilherme na murawie melduje się Łukasz Broź.

• Węgier dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego i uderza z narożnika pola bramkowego! Piłka po rykoszecie od Rafała Grodzickiego wpada do siatki tuż przy lewym słupku!

• GOL! NEMANJA NIKOLIĆ!!!

• I właśnie Ćwielong centruje w pole karne gości. Nikt nie zamknął akcji.

Równo 9 000 widzów na meczu w Chorzowie.

• Łukasz Moneta zmienia Jakuba Araka. Na "dziewiątkę" przechodzi Piotr Ćwielong.

• Pierwsza groźna akcja gospodarzy od dłuższego czasu przynosi rzut rożny. Piłka trafia przed 16. metr do Bartosza Nowaka, który uderzył w stylu zawodników football amerykańskiego.

• Vadis Odjidja-Ofoe centruje bardzo anemicznie w pole karne Ruchu.

• Adam Hlousek pozazdrościł Bartoszowi Bereszyńskiemu udanej akcji z przodu. Ruszył lewą flanką, ale zderzył się z Rafałem Grodzickim. Czech lekko ucierpiał w tej sytuacji.

• Nieudane dośrodkowanie w pole karne. Obrona Ruchu spokojnie radzi sobie w opresji.

• Ruch Legia

• Bartosz Bereszyński ruszył prawa flanką. Został wzięty przez Piotra Ćwielonga i Michała Koja, ale przewinił ten pierwszy z wymienionych. Żółta kartka.

• Bartosz Nowak na murawie. za Patryka Lipskiego.

• Spóźnionne wejścia Tomasza Jodłowca ok. 35 metrów od własnej bramki. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki za ten faul. Z kolei centra Piotra Ćwielonga ledwie doleciała do linii 16. metra.

• Miłosz Przybecki zastępuje Kamila Mazka.

• Dłużyła się akcja Legii przed polem karnym gospodarzy. Nikt nie chciał uderzać na bramkę Kamila Lecha. Złe podanie Tomasza Jodłowca zapoczątkowało kontrę, którą przerwał... Arkadiusz Malarz, uprzedzając Kamila Mazka.

• Próba akcji gości prawą stroną. Michał Kopczyński zagrywa za plecy do Steevena Langila.

• Paweł Oleksy skosił Guilherme. Za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę.

• Tomasz Jodłowiec zastępuje Thibault Moulina.

• Z kontrą ruszył Steeven Langil! Jego atomowe uderzenie z po karnego pod poprzeczkę z trudem paruje Kamil Lech!

• Martin Konczkowski podłączył się do akcji ofensywnej. Po interwencji Michała Pazdana mają rzut rożny, który nie sprawił zagrożenia.

• Ruch przeważa pod początku drugiej połowy. Legia niespodziewanie zepchnięta do głębokiej defensywy.

• Dośrodkowanie Piotra Ćwielonga z lewej strony nie sprawiło kłopotów defensywie Legii.

• Faul Igora Lewczuka na Jakubie Araku skutkuje upomnieniem żółtą kartką.

• Michał Koj przecina prostopadłe podanie Thibault Moulina. Miał sporo miejsca by zagrać dokładnie na zapoczątkowanie kontry, lecz uczynił to zbyt nonszalancko.

• Legia zaczyna drugą połowę. I od razu Nemanja Nikolić dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Powracamy do Chorzowa na drugie trzy kwadranse meczu Ruch - Legia. Do przerwy prowadzą goście po golu Nemanji Nikolicia. Obie drużyny są już na murawie.

• Koniec pierwszej połowy. Legia, po golu Nemanji Nikolicia, prowadzi w Chorzowie z Ruchem. Dla Węgra do pierwszy gol w tym sezonie.

• Piłka po centrze Kamila Mazka z prawej strony nie znajduje niebieskiego adresata w polu karnym Legii.

• Nemanja NIkolić w roli prawoskrzydłowego, O ile ten widok mógł zaskoczyć, to jego pozycja spalona już nie.

• Chaos w środku pola. Rzadko którejś ze stron udaje się wymienić kilka celnych podań.

• Wymuszona zmiana w ekipie gości. Steeven Langil zastępuje kontuzjowanego Michała Kucharczyka.

• Thibault Moulin zagrywa prostopadle do Węgra, który uderzeniem przy bliższym słupku pokonuje Kamila Lecha.

• GOL DLA LEGII! NEMNJA NIKOLIĆ!!!

• Przy jednym ze starć urazu doznał Michał Kucharczyk. Będzie konieczna zmiana.

• Rzut wolny dla Ruchu z prawej strony. Żaden piłkarz nie doskoczył do centry Patryka Lipskiego.

• Legia ruszyła z kontrą, ale strata mogła zakończyć się bardzo źle. Przed "szesnastką" Legii fatalnie zagrał Patryk Lipski do wbiegającego na czystą pozycję Kamila Mazka.

• Adam Hlousek traci w prosty sposób piłkę przy prawej chorągiewce na rzecz Kamila Mazka. Ten popędził w stronę bramki Legii. Jego zagranie na wprost bramki do Jakuba Araka przechwycił Arkadiusz Malarz.

• Bartosz Bereszyński ruszył przez całą prawą stroną i zagrał do Guilherme. Ten zepsuł dośrodkowanie, ale wywalczył rzut rożny. Nie było zagrożenia pod bramką Kamila Lecha.

• Przerwa w grze. Piłkarze uzupełniają płyny, wysłuchując rad swoich trenerów.

• Ciut za wysokie dośrodkowanie Patryka Lipskiego. Paweł Oleksy został lekko trącony przy wyskoku przez Vadisa Odjidji-Ofoe. Obrońca Ruchu spodziewał się podyktowania rzutu karnego. Sędzia "zakoczył go".

• Maciej Urbańczyk powalony ok. 30 metrów od bramki Legii.

• Piotr Ćwielong huknął ile fabryka dała. Nie dość, że mocno, to jeszcze bardzo niecelnie.

• Ależ szczęście gospodarzy! Kamil Lech musnął piłkę po uderzeniu Vadisa Odjidji-Ofoe (po drodze był jeszcze rykoszet) na lewy słupek! Z dobitką "minął" się Nemanja Nikolić!

• Piotr Ćwielong został poskrobany przez Bartosza Bereszyńskiego w środku pola. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Tym razem znacznie lepiej zagrał Francuz. Nemanja Nikolić nie sięgnął futbolówki na linii 16. metra.

• Thibault Moulin włożył zdecydowanie za dużo siły w podanie w "uliczkę" do Michała Kucharczyka. Nawet Usain Bolt zrezygnowałby z biegiem do tak zagranej piłki.

• Podanie na zapalenie płuc do Michała Kucharczyka. Przed lewym narożnikiem "szesnastki" zdołał ją opanować. Anemiczne uderzenie w środek bramki nie sprawiło kłopotów Kamilowi Lechowi.

• Nie udało mu się lewą, to Kamil Mazek wrócił na prawą stronę. Tym razem musiał uznać wyższość Igora Lewczuka.

• Kamil Mazek przeszedł na lewe skrzydło i postanowił zaatakować. Skutecznie zatrzymał go Bartosz Bereszyński przed własnym polem karnym.

• Bartosz Bereszyński powinien bardziej kontrolować ustawieni linii defensywnej gospodarzy. Dał się złapać na spalonym.

• Vadis Odjidja-Ofoe odbiera świetna dośrodkowanie Michała Kucharczyka z lewej flanki. Strzela z woleja obok bramki Kamila Lecha.

• Nie ma gola dla Legii! "Setkę" marnuje Nemanja Nikolić po kompilacji błędów! Rozpoczęło się od złego zagrania Kamila Lecha, fatalnym podaniu Michała Koja, które przejął Węgier. Ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył obok prawego słupka!

• Ruch-Legia

• Kamil Mazek, po przechwycie w środku boiska, popędził co sił prawym skrzydłem. Jego dośrodkowanie zablokował Michał Pazdan. Bez zagrożenia.

• Po centrze Patryka Lipskiego z rzutu wolnego, Rafał Grodzicki zgrywa piłkę głową na wprost bramki. Obrona Legii ratuje się wybiciem na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

• Vadis Odjidja-Ofoe fauluje Patryka Lipskiego. Dość senny początek meczu w Chorzowie.

• Atak pozycyjny Legii na połowie Ruchu. Piłka jak po sznurku przeszła na prawą stronę do Bartosza Bereszyńskiego. Cały trud tej akcji został zmarnowany prostym, technicznym błędem obrońcy - piłka uciekła mu poza linię boczną.

• W odpowiedzi kontra Niebieskich. Piotr Ćwielong z problemami przejmuje piłkę w "szesnastce" Legii, ale był na spalonym.

• Optymistyczne zagranie do Michała Kucharczyka na lewą stronę. Nie miał szans, by dobiec do piłki. Kamil Lech z "piątki".

• Kamil Mazek zagrywa w "szesnastkę" do Patryka Araka. Uprzedził go Igor Lewczuk.

• Zdaniem sędziego Jakub Arak fauluje Bartosza Bereszyńskiego. Napastnik Ruchu zdawał się być zaskoczonym tą decyzją.

• Atak gości środkiem boiska. Michał Koj pewnie wybija piłkę sprzed własnego pola karnego.

• Po gwizdku Daniela Stefańskiego pierwszą połowę zaczynają gospodarze!

• Kapitan Niebieskich rozgrywa dzisiaj 200. mecz w barwach Ruchu. Otrzymał pamiątkową koszulkę w antyramie.

• Kapitanami są Rafał Grodzicki oraz Michał Pazdan. Losowanie wygrał legionista. Wybrał "połówkę".

• Obie "jedenastki" wychodzą właśnie na murawę!

• Besnik Hasi przeprowadził aż 9 zmian w porównaniu z ostatnim meczem z Arką Gdynią. Pozostali jedynie Arkadiusz Malarz i Michał Kopczyński.

• W ostatnich pięciu meczach w Chorzowie aż trzykrotnie był bezbramkowy remis. Czy dzisiaj będzie tak samo?

Ruch czeka na domowe zwycięstwo od 10 sierpnia 2013 r. (2:1) Z kolei ostatni raz legioniści wywieźli z Cichej komplet punktów w poprzednim sezonie. 20 września 2015 r. zakończył się wynikiem 4:1 dla stołecznej drużyny.

• Niespełna kwadrans do rozpoczęcia meczu. Jakim wynikiem się zakończy? Komentarze są do waszej dyspozycji.

• Rezerwowi Legii: Radosław Małecki, Łukasz Broź, Kasper Hamalainen, Tomasz Jodłowiec, Steeven Langil, Aleksandar Prijović, Jakub Rzeźniczak.

• Piotr Bernaciak przygotował zapowiedź do tego pojedynku:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Po meczu w Poznaniu przenosimy się do Chorzowa. Przy Cichej Ruch Chorzów zmierzy się z Legią, która kilka dni temu zapewniła sobie grę w Lidze Mistrzów!