Ruch Chorzów

3

Metalurg Skopje

1

• Koniec meczu! Zapowiadało się groźnie, ale ostatecznie Ruch pewnie pokonał Metalurg 3:1 po atomowej końcówce!

• Zmiana w Metalurgu. Dalceski za Dimovskiego.

• Ruch Chorzów dobija rywala! Z rzutu wolnego dośrodkował Zieńczuk, a gola zdobył Stawarczyk, który wepchnął z bliska piłkę do bramki!

• W polu karnym padł Kuświk, ale nie ma karnego. A tymczasem trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Do końca Ruch stara się atakować, goście nie bardzo mają siłę i ochotę by kontrować, chociaż teraz sześciu piłkarzy Metalurga przebywa większość czasu na połowie Niebieskich. Ruch ma jednak dobre okazje do kontr.

• Żółta kartka dla Djokicia za powstrzymanie akcji rywali faulem.

• Ruch szuka trzeciej bramki! Z lewej strony wrzucał Sultes i prawie znalazł po raz kolejny Arka Piecha, jednak ten nie zdołał oddać strzału.

• Dodevski zmienia Curlinova.

• To jest wyraźnie mecz Arkadiusza Piecha, który jest najaktywniejszym piłkarzem na boisku.

• Po dośrodkowaniu Djokicia gola na 2:1 zdobył Arek Piech!

• Kolejna okazja Piecha, ale na linii pola karnego zablokował go Kralevski.

• Piech po raz kolejny skakał do górnej piłki, ale tym razem przegrał pojedynek z obrońcą. Wyraźnie rywale czują respekt do niewysokiego napastnika Ruchu,

• Rzut wolny dla Metalurga z lewej strony pola karnego. Krstev wrzucał, ale bardzo mocno i piłka wyszła za linię końcową.

• Znowu groźnie pod bramką Ruchu. Curlinov stanął praktycznie sam na sam z Peskoviciem, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

• Ostatnia zmiana w Ruchu, Za Jankowskiego wchodzi kolejny nowy nabytek Ruchu, Grzegorz Kuświk!

• Arkadiusz Piech dzisiaj wyraźnie próbował wstrzelić się strzałem głową i w końcu mu się udało. Po dośrodkowaniu w pole karne Jankowskiego Piech uderzył piłkę tak, że ta przelobowała bramkarz i wpadła pod poprzeczkę.

• Pieeeeeeech strzela gola głową! Próbował, próbował i w końcu trafił!

• Sprzed pola karnego nieźle uderzył Piech, jednak dobrze ustawiony Pavlović dobrze wybronił.

• Ruch jest w bardzo trudnej sytuacji. Rywale poczynają sobie w drugiej połowie bardzo odważnie, a Niebiescy niemal nie stwarzają sobie okazji. Ciężko będzie im odrobić straty.

• Tego nikt się nie spodziewał. Memedi dostał podanie w pole karne i uderzył przy lewym słupku. Piłka odbiła się jeszcze od niego i wpadła obok źle ustawionego Peskovicia.

• Szyndrowski ukarany żółtą kartką za faul.

• Sadlok walczył w narożniku z Curlinovem i musiał ratować się wybiciem piłki na aut. Po jego wykonaniu piłkarze Metalurga nie utrzymali piłki w boisku i od bramki Pesković.

• Wrzucał w pole karne Zieńczuk i znowu piąstkuje Pavlović.

• Dośrodkowanie Sultesa wybite przez obrońców i mamy rzut rożny dla Ruchu.

• Sultes zastępuje Janoszkę.

• Przebojowa akcja Zieńczuka prawą stroną, wrzucona w pole karne piłka kilkukrotnie przedłużona wyszła za szesnastkę. A zapowiadało się groźnie.

• Do wejścia na boisko szykuje się Sultes, który zadebiutuje w drużynie Ruchu.

• Zieńczuk zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Piecha, ale szybszy był Pesković.

• Po zgraniu Jankowskiego z kilku metrów głową uderzał Piech, jednak dał o sobie znać jego wzrost, gdyż z trudem sięgnął piłki i uderzył bardzo słabo w dogodnej okazji..

• Starzyński zmienia Strakę. Pierwsza zmiana w ekipie Ruchu.

• Ależ okazja Ruchu! Zieńczuk wypuścił na prawym skrzydle Djokicia, który idealnie wrzucił piłkę w pole karne, a tam tuż nad poprzeczką główkował Jankowski!

• Po rzucie wolnym i wrzutce Zieńczuka w pole karne na długim słupku bliski zamknięcia dośrodkowania był Jankowski, jednak nie zdołał opanować piłki.

• Rzut rożny dla Ruchu, po interwencji jednego z obrońców gości. Wrzuca w pole karne Zieńczuk i zmuszony piąstkować Pavlović.

• Zmiana w zespole goście. W miejsce Alomerovicia wchodzi Nestorovski.

• Na razie od pierwszych minut drugiej połowy dominują goście, Ruch na razie niewidoczny.

• Atak Metalurga lewą stroną. Wrzucał w pole karne Ljamcevski, ale nie znalazł kolegów.

• Od środka rozpoczynają drugą połowę piłkarze Ruchu.

• Są i goście. Za moment początek drugiej połowy.

• Zespół Ruchu już wrócił na boisko, Czekamy jeszcze na gości.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania.

• Jeszcze gorąco zrobiło się po starciu Janoszki z piłkarzem rywali, który z dużą doza aktorstwa zwija się z bólu. Obaj zawodnicy muszą na moment opuścić murawę i za moment na nią wracają.

• Pierwsza połowa przedłużona zaledwie o jedną minutę.

• Kralevski bardzo szybko gotowy do powrotu i już wrócił na boisko.

• Na noszach zniesiony z boiska Igor Kralevski.

• Żółtą kartkę przy rzucie karnym dostał jeszcze Stevanović.

• Słupek po strzale Marka Zieńczuka, a dobitka Piecha przeszła nad bramką! Ależ Pech Ruchu!

• Rzut karny dla Ruchu po zagraniu ręką!

• Coraz groźniejsze są ataki Metalurga prawą stroną. Tym razem po akcji Curlinova na spalonym na szczęście dla Ruchu złapany został Alomerović.

• Nadarzyła się okazja na kontrę dla Ruchu, jednak zbyt statyczne rozegranie pozwoliło dobrze ustawić się rywalom, którzy zażegnali niebezpieczeństwo.

• Kolejna akcja prawą stroną Metalurga i po wrzutce Petkovskiego piłka musnęła Szyndorwskiego i wyszła na rzut rożny. Ponownie wrzucał Ljamcevski Pesković zmuszony piąstkować.

• Jankowski słabo uderzył z dystansu i bramkarz gości nie miał problemów z interwencją.

• Jedna z nielicznych akcji Metelurga i od razu rzut rożny z prawego narożnika. Po wrzutce Ljamcevskiego piąstkować musiał Pesković.

• Bardzo zabawnie wygląda stoper Metalurga, Goran Dragović, który gra z bardzo podwiniętymi spodenkami. Z daleka wygląda tak, jakby grał w... majtkach.

• Zieńczuk ładnie dośrodkował z prawej strony, w polu karnym dobrze znalazł się Piech, który uderzył głową na bramkę, jednak spadająca piłka minęła poprzeczkę z niewłaściwej strony. Było blisko.

• Metalurg próbował wyjść z kontrą, jednak uciekający obrońcom Curlinov niepotrzebnie zszedł na skrzydło i dośrodkował, zamiast samemu próbować wchodzić w pole karne i obrońcy spokojnie wybili piłkę.

• Kolejne dobre dośrodkowanie Djokicia z prawej strony, jednak znowu szybsi obrońcy i mamy tylko rzut rożny. Po wrzutce w pole karne Zieńczuka, głową zdołał uderzyć Diokić, jednak posłał piłkę ponad bramką.

• Po ładnej akcji Ruchu i wrzutce Diokicia interwencja Pavlovicia uratowała Metalurg przed stratą bramki, bo na górną piłkę czekało już dwóch zawodników Ruchu.

• Wykonujący rzut wolny z 40 metrów Krstev zdecydował się na mocne uderzenie, ale trafił w kolegę z zespołu stojącego na linii pola karnego.

• Malinowski przerywa akcję rywali faulem i otrzymuje żółtą kartkę.

• Jeden z nielicznych ataków Metalurga kończy się stratą piłki i próbą szybkiej kontry, jednak Arek Piech zdołał wywalczyć tylko wrzut z autu w środkowej strefie boiska i Ruch znów buduje atak od obrony.

• Fanów na dzisiejszym meczu zebrało się około 3,5 - 4 tysiące. Zajmują miejsca za bramką Ruchu, oraz na trybunie krytej. Wywiesili kilka flag, między innymi nieśmiertelne Psycho Fans i prowadzą przerywany doping.

• Ruch zepchnął rywali do totalnej defensywy, raz po raz próbuje przedzierać się w pole karne. Na razie większość tych ataków przypomina jednak bicie głową w mur.

• Chwilę później ponownie wrzutka w pole karne, zgrywał głową Jankowski, a na rzut rożny musiał wybijać jeden z obrońców. Po wrzutce ponownie interweniować musiał bramkarz Metalurga.

• Ależ okazja Piecha, który po dośrodkowaniu z prawej strony główkował prosto w Pavlovicia, który intuicyjnie wybronił!

• Chwila wytchnienia dla rywali, po faulu Szyndrowskiego w ataku. Metalurg nie spieszy się z wznowieniem gry.

• Na razie lepsze wrażenie sprawiają piłkarze Ruchu, którzy częściej są w ataku i dłużej przetrzymują piłkę, grając wysokim pressingiem. Na razie goście bardzo cofnięci, bronią się całą drużyną przed własnym polem karnym.

• Najpierw Sadlok musiał wybijać piłkę z pola karnego po dobrej centrze z lewej strony, a chwilę później uderzenie kapitana gości, Krsteva przeszło nad bramką Peskovicia.

• Kolejny atak Ruchu, ale akcja Szyndorwskiego z Jankowskim zakończyła się na aucie po lewej stronie pola karnego Metalurga.

• Zieńczuk próbował sprytnie zejść do środka z prawego skrzydła i rozegrać piłkę ze Straką, jednak przekombinowali i stracili futbolówkę.

• Pierwsze uderzenie piłkarza Ruchu. Pavlovicia strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Piech, ale pewnie bramkarz gości.

• Niebiescy budują atak od defensywy i nagle długie podanie uruchomiło Jankowskiego, któremu jednak w pojedynku biegowym rywal wybił piłkę.

• Pierwsza akcja gości i rzut rożny. Dośrodkowuje Almerović, ale wybijają obrońcy Ruchu,

• Początek spotkania. Od środka goście, w zielonych kompletach. Ruch gra tradycyjnie w niebieskich strojach.

• Oba zespoły wyszły już na boisko przywitane brawami kibiców. Następuje przywitanie, za chwilę początek meczu.

• Znamy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych Ruchu zasiądą Perdijić, Lewczuk, Kuświk, Niedzielan, Sultes, Lisowski i Starzyński. Rezerwowymi gości są dzisiaj Efemov, Dalceski, Ljamcevski, Nestrovski, Ristovski, Dedevski i Tenekidziev.

• Na dzisiejszym spotkaniu spodziewanych jest 4000 kibiców. Tylko tyle z powodu ograniczeń związanych z pracami związanymi z dostosowaniem stadionu do wymogów Ekstraklasy. Na razie ciągle nie jest do końca pewne czy to ostatni mecz Ruchu w rundzie jesiennej przy Cichej. W klubie ciągle mają nadzieję na to, że gra w Gliwicach nie będzie konieczna.

• Oba zespoły wybiegły już na przedmeczową rozgrzewkę. Ruch tradycyjnie na niebiesko, goście rozgrzewają się w zielonych kompletach strojów. Niebiescy na razie ćwiczą wymianę podań, piłkarze Metalurga biegają wzdłuż boiska.

• Przed meczem Ruch - Metalurg

• Witamy w relacji ze spotkania drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej pomiędzy Ruchem Chorzów a Metalurgiem Skopje. Na razie na trybunach niewielu kibiców, na płycie rozgrzewają się tylko bramkarze i... sędziowie.