Sevilla FC

2

Spartak Moskwa

1

• To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron i zapraszam serdecznie na kolejne relacje LIVE w serwisie gol24.pl!

• Niesamowite widowisko na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán właśnie dobiegło końca. Sevilla zasłużenie, choć nie bez problemów pokonuje Spartaka Moskwa i awansuje na drugie miejsce w grupie E. Swoją dzisiejszą postawą podopieczni Eduardo Berizzo udowodnili, że wynik z Moskwy był tylko wypadkiem przy pracy. Spartak nie był jednak dzisiaj pokornym chłopcem do bicia. Rosyjska drużyna pokazała charakter i poza samym wynikiem, zaprezentowała się całkiem przyzwoicie. Pochwalić trzeba zwłaszcza grę obronną gości w pierwszej połowie. Nie licząc straty gola po rożnym była to naprawdę solidna defensywa gasząca wszelkie próby rywali. Po zmianie stron Spartak musiał odrabiać straty i rozluźnić formację, co wykorzystał Banega pięknym uderzeniem zza pola karnego. Gol Ze Luisa z końcówki dał jeszcze nadzieję przyjezdnym, lecz na wyrównanie brakło i sił i czasu.

• Piłka w ramionach Sergio Rico i koniec!

• Rzut wolny dla Spartaka. Ostatnia szansa na remis

• Popov strzela z kilkunastu metrów, ale zostaje zablokowany.

• Ze Luis pada w polu karnym gospodarzy, ale nie ma mowy o jedenastce.

• Ben Yedder ukarany przez sędziego.

• 5 minut doliczonych do drugiej połowy.

• Mocno Fernando zza pola karnego, jednak ponad bramką.

• Dużo nerwowości w końcówce. Piłka nie opuszcza środkowej strefy boiska i przechodzi z rąk do rąk.

• Dzhikiya ukarany za kłótnię z sędzią.

• Szuka wyrównania Spartak. DOśrodkowanie Promesa przytomnie wybija jednak Lenglet.

• Mercado już do gry nie wróci. Corchia zastępuje go na placu boju.

• Leży na murawie Mercado. Pomoc medyczna jest udzielana

• Petković za Eschenkę. Ostatnia zmiana w Spartaku.

• Popov dobrze znalazł w polu karnym Glushakova. Strzał kapitana Spartaka wybronił Sergio Rico, ale przy dobitce Ze Luisa nie miał nic do powiedzenia.

• GOOOOOOOOOOOOOL! ZE LUIS DAJE NADZIEJĘ GOŚCIOM!

• Oklaski dla schodzącego Banegi. W jego miejsce Krohn-Dehli.

• Kombarov bohaterem Spartaka! Doświadczony obrońca wybija piłkę z linii bramkowej po lekkim strzale Ben Yeddera!

• Jesus Navas zmienia Pablo Sarabię.

• Szuka swojej szansy Spartak, ale wszystkie dogrania w pole karne autorstwa gości są po prostu niecelne.

• Druga roszada w Spartaku. Ze Luis za Melarejo

• Leży na murawie Sarabia. Konieczna pomoc medyczna.

• Groźnie wychodził teraz sam na sam Ben Yedder, jednak znów napastnik gospodarzy złapany na spalonym.

• Za wysokie dośrodkowanie Eschenki w kierunku Promesa.

• Tasci wycina Escudero równo z trawą, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Świetnie spisał się Banega, który zwodem oszukał minął Kombarova i huknął lewą nogą nie do obrony.

• GOOOOOOOOOL!!! BANEGA!!

• Pierwsza zmiana w Spartaku. Pasalić zmieniony przez Popova.

• Złe wyjście Selikhova do wrzutki z rzutu rożnego, na szczęście golkiper gości był dobrze asekurowany przez kolegów z zespołu.

• Banega świetnie zagrywa do Sarabii, lecz wrzutka tego drugiego nie znajduje adresata.

• Nolito! Hiszpan otrzymał świetnie podanie z własnej połowy, jednak uderzył milimetry obok bramki gości.

• Dobre prostopadłe zagranie Banegi do Ben Yeddera, jednak Francuz złapany na spalonym

• Zatańczył teraz z piłką Promes na skraju pola karnego gospodarzy, jednak nie zosłał oddać strzału na bramkę.

• Wznawia od środka Spartak, zaczynamy drugą połowę!

• Za obronę Spartaka niech przemówią liczby. Sevilla mimo wyraźnej przewagi w posiadaniu (61-39) i podaniach (367-183) zdołała oddać ledwie 5 strzałów, z czego tylko 2 celne.

• Oficjalne dane na temat frekwencji. Nic dziwnego, że dzisiaj tak głośno na trybunach!

• Pierwsza połowa bezapelacyjnie na korzyść Sevilli. Ich przewaga nie jest co prawda zbyt widoczna, ale jednak istnieje, co najlepiej widać po ilości akcji. Oddajmy jednak honor Spartakowi. Blok defensywny rosyjskiej drużyny spisuje się dzisiaj bardzo dobrze, a strata bramki to bardziej kunszt jej strzelca, który po mistrzowsku zgubił krycie w obrębie pola karnego. Co do ofensywy, to bramka Sergio Rico była poważniej zagrożona tylko raz, przy uderzeniu Fernando z rzutu wolnego. Spartakowi ewidentnie zależy na remisie, lecz by go osiągnąć muszą zmienić swoją grę po przerwie.

• Koniec pierwszej części spotkania.

• Kontra Spartaka. Glushakov dojrzał Promesa i obsłużył go pięknym podaniem. Kilkanaście sekund później Promes zacentrował właśnie na swojego kapitana, lecz ten skiksował i zmarnował sytuację.

• Ładnie pokazał się z lewej strony promes, niestety sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Holendra.

• Spięcie pomiędzy Nolito a Eshchenką. Sędzia uspokaja zawodników.

• Ożywił się Spartak. Dobry rajd Kombarova lewą stroną, jednak bez celnego zagrania do kolegi z drużyny.

• Obraz meczu po golu nie zmienił się wiele. Nadal przy piłce utrzymują się gospodarze, lecz w ich grze widać nieco więcej spokoju i rozwagi.

• Fernando! Mocny strzał w dolny róg bramki świetnie wyciąga Sergio Rico i tylko rzut rożny dla gości.

• N'zonzi podcina Luisa Adriano. Wolny dla gości blisko pola karnego Andaluzyjczyków.

• Glushakov fauluje Banegę, za co ogląda kartkę.

• Wrzutkę Banegi z rożnego doskonale wykorzystał Lenglet, który zgubił krycie i pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOL!!!! LENGLET DAJE PROWADZENIE SEVILLI!

• Fatalnie rozegrany stały fragment gry. Fernando podaje prosto w aut.

• Lenglet fauluje Liusa Adriano około 30 metrów od własnej bramki. Szansa dla Spartaka..

• Groźnie główkuje Ben Yedder, lecz i tak był na spalonym.

• Przytomnie interweniuje Selikhov, który wygarnia piłkę spod nóg Mercado.

• Znów Sarabia centruje i tym razem odnajduje Nolito! Strzał drugiego z Hiszpanów ląduje jednak na bramce rywala, zamiast w niej.

• Sarabia wrzuca w pole karne. Nie sięgnął piłki Selikhow, lecz nie sięgnął i Nolito.

• Nieprzyjemnie odskoczyła piłka w polu karnym Banedze. Tasci zdążył z wybiciem.

• Szarpany za koszulkę przez Kombarova Sarabia domaga się rzutu wolnego dla Sevilli na wysokościpola karnego rywala. Bezskutecznie

• Bliski pięknej asysty Banega, lecz jego podanie w poprzek pola karnego wybija Eschenko.

• Wciąż napiera Sevilla. N'zonzi ładnie wymienił podania z Banegą na 20. metrze, ale strzał tego drugiego został zablokowany.

• Aktywny jest dzisiaj Nolito. Najpierw ograł po lewej Glushakova, jednak jego podanie do Sarabii zostało wybite przez rywali.

• Za mocne podanie do Nolito z lewej strony. Od bramki Selikhov

• Pierwszy strzał Spartaka. Uderzenie Pasalicia zakończyło swój lot w gąszczu obrońców Sevilli.

• Zatańczył teraz z piłką po lewej stronie Nolito, jednak Fernando uporał się z rywalem.

• Gospodarze nie wychodzą praktycznie z połowy rywala. Teraz niezłym wstrzeleniem w pole karne popisał się Sarabia, lecz obrońcy Spartaka zażegnali niebezpieczeństwo.

• Było groźnie! Dobrą piłkę dostał na szesnastym metrze Banega, jednak strzał pomocnika gospodarzy mija bramkę Selikhova

• Pierwszy gwizdek pana Artura Diasa i zaczynamy! Od środka Sevilla!

• Zawodnicy już na murawie! Pora na hymn Ligi Mistrzów!

• Na niemal pełnym dzisiaj Ramón Sánchez Pizjuán wybrzmiewa właśnie śpiewany przez kibiców hymn Sevilli. Oprócz tego możemy zaobserwować na całym stadionie biało-czerwoną kartoniadę! Jedno jest pewne, na trybunach będzie dzisiaj gorąco!

• Goście w trakcie rozgrzewki. Czy dzisiaj znów dadzą Hiszpanom lekcję futbolu?

• Poniżej oficjalne potwierdzenia wyjściowych jedenastek obu drużyn.

• Ostatni mecz pomiędzy Spartakiem i Sevillą miał miejsce w Moskwie 17 października w trzeciej kolejce fazy grupowej. Spotkanie to zakończyło się dosyć niespodziewanie, bo wysokim zwycięstwem rosyjskiej drużyny, która upokorzyła Sevillę pokonując ją aż 5-1. Na powtórkę wyniku nie ma chyba dzisiaj co liczyć, lecz nie zapominajmy, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe.

• Krótkie przypomnienie aktualnej sytuacji dzisiejszych rywali. Obydwa zespoły rywalizują w grupie E. W chwili obecnej Spartak jest drugi i ma na koncie 5 punktów, czyli tyle samo co Liverpool, jednak angielska drużyna ma lepszy bilans bramkowy i dlatego plasuje się na pozycji lidera grupy. Sevilla, czyli dzisiejszy gospodarz zajmuje miejsce trzecie z punktem straty do rywali przed sobą, a stawkę zamyka słoweński Maribor mający na koncie tylko jeden punkt.

• Dobry wieczór Państwu! Witam serdecznie i zapraszam na spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Sevillą a Spartakiem Moskwa.