Legia Warszawa

4

4 1 połowa

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych, które już niedługo na stronie.

• Słabo dziś zagrał Śląsk, szczególnie w pierwszej połowie. Legioniści natomiast nie grali jakiegoś wybitnego spotkania, po prostu skutecznie wypunktowali rywali, dzięki czemu wygrywają dziś przewagą czterech goli.

• Koniec spotkania we Wrocławiu! Śląsk - Legia 0:4!

• Filipe Goncalves z czerwoną kartką za bestialskie wejście w nogi rywala.

• Legioniści wymieniają podania z Arkadiuszem Malarzem. Za kilkanaście sekund końcowy gwizdek sędziego.

• Daniel Stefański dolicza trzy minuty do drugiej połowy.

• Nemanja Nikolić zszedł z piłką do boku, położył bramkarza, odegrał piłkę do Michała Kucharczyka, skrzydłowy uderza wprost w golkipera Śląska Wrocław!

• Obrońcy Legii spokojnie wymieniają podania na własnej połowie. Jeśli cokolwiek ma się zmienić, to Legia jest bliżej podwyższenia prowadzenia, niż Śląsk zdobycia honorowego gola.

• Z ostrego kąta uderza Nemanja Nikolić, piłkę do boku znakomicie paruje Lubos Kamenar!

• Ostry faul na Miroslavie Radoviciu przy linii bocznej, tym razem obyło się bez kartki.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Paweł Zieliński zmienia Kamila Dankowskiego.

• Żółtą kartką ukarany Peter Grajciar. Śląsk zdecydowanie dał się zdominować.

• Żółtą kartką ukarany Augusto - to jego trzecie upomnienie w tym sezonie.

• Katastrofalne zachowanie Kamila Dankowskiego - obrońca stał sam z piłką przed własną bramką, odebrał mu piłkę Michał Kucharczyk, ale zawodnik Legii przewrócił się, czy tam nie powinna być jedenastka?

• Kibice Śląska przygotowali racowisko.

• W odpowiedzi świetną sytuację marnuje Waleri Kazaiszwili! Gruzin znakomicie przełożył sobie piłkę w polu karnym, ale uderzył zbyt późno, Kamil Dankowski zdołał go zablokować.

• Peter Grajciar odebrał piłkę na prawym skrzydle, mógł obsłużyć podaniem Ryotę Moriokę, zdecydował się jednak na strzał z ostrego kąta, piłka szybuje z dala od bramki.

• Nemanja Nikolić zmienia Aleksandara Prijovicia - świetny mecz Serba ze szwajcarskim paszportem.

• Niespodziewane, płaskie dośrodkowanie Łukasza Brozia w pole karne Śląska, po którym mocno uderza Michał Kucharczyk - obok bramki.

• Na stadionie jest dziś 22 004 kibiców.

• Peter Grajciar pojawia się na murawie w miejsce beznadziejnego dziś Łukasza Madeja.

• Mocne dośrodkowanie Vadisa Odjidji-Ofoe trafia prosto w rękawice Lubosa Kamenara.

• Indywidualna akcja Aleksandara Prijovicia przynosi legionistom rzut rożny.

• Michał Kucharczyk rozpędzał się na prawym skrzydle, ale zdecydowanie przegrał pojedynek biegowy z Laszą Dwalim.

• Aleksandar Prijović oddaje piłkę przed polem karnym do Miroslava Radovicia, Serb nie zdołał oddać groźnego strzału, był dobrze pilnowany.

• Póki co w drugiej połowie nie było groźniejszych sytuacji strzeleckich - chwilę po rozpoczęciu drugiej części spotkania uderzył Vadis Odjidja-Ofoe, ale poza tą okazją nie oglądaliśmy odważniejszych akcji ofensywnych.

• Swojej szansy w końcu doczekał się Waleri Kazaiszwili. Gruzin zmienia Michała Kopczyńskiego.

• W 56. minucie gry na boisku pojawia się Łukasz Broź, zmieniając Guilherme.

• Waleri Kazaiszwili także powraca na ławkę! Kontuzjowanego Brazylijczyka zastąpi Łukasz Broź.

• Przy interwencji we własnym polu karnym jakiegoś urazu doznał Guilherme.

• Nemanja Nikolić był już gotowy do wejścia, ale pierwszy na murawie pojawi się raczej Waleri Kazaiszwili.

• Śląsk Wrocław odpowiada przedziwnym dośrodkowaniem Ryoty Morioki, które dało gospodarzom rzut rożny, ostatecznie stały fragment gry został zmarnowany przez wrocławian słabą wrzutką.

• Znakomita szansa Legii! Odegranie piętką Miroslava Radovicia do Vadisa Odjidji-Ofoe, strzał Belga z trudem broni Lubos Kamenar!

• Ryota Morioka zastąpił Sito Rierę. Na boisku niedługo zapewne pojawi się przygotowujący się do wejścia Nemanja Nikolić.

• Mecz we Wrocławiu wznowiony, przy piłce Legia Warszawa!

• Po przerwie na boisko wejdzie Ryota Morioka.

• Ciekawa statystyka... takie rzeczy tylko w meczach Legii ze Śląskiem. Po przerwie padną jeszcze bramki?!

• Trener Jacek Magiera ma dziś niewiele powodów do zmartwień, jednym z nich jest wykluczenie Guilherme i Miroslava Radovicia z następnego meczu. Być może na skrzydło przeniesiony zostanie Vadis Odjidja-Ofoe, szansę może dostać choćby Waleri Kazaiszwili.

• Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania to niepodważalna dominacja gości. Legia nie przeprowadzała żadnych szturmów, miała po prostu swoje okazje, które wykorzystywała. To Śląsk chciał budować swoje akcje dłużej, co okazuje się nieskuteczne.

• Koniec pierwszej połowy we Wrocławiu, co za strzelanina, Legia gra jak z nut!

• Żółtą kartką ukarany także Miroslav Radović, co oznacza, że Legia przeciwko Wiśle Płock zagra bez swoich podstawowych skrzydłowych.

• Znakomite dośrodkowanie Vadisa Odjidji-Ofoe, to już kolejna jego asysta w dzisiejszym meczu. Pomocnik Legii prezentuje ostatnio wybitną formę, dzisiaj nie jest inaczej.

• Śląsk gra, Legia strzela! Aleksandar Prijović głową po rzucie wolnym, 0:4 we Wrocławiu!

• Śląsk próbował przyspieszyć grę, piłkę do boku oddał Bence Mervo, dośrodkowanie zostało wybite poza linię końcową.

• Żółtą kartką za brzydki faul ukarany Guilherme - Brazylijczyk nie zagra w następnym meczu.

• Po niemałym zamieszaniu w polu karnym Legii mocne uderzenie oddaje Adam Kokoszka, obrońca posyła futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

• Wracający Michał Kucharczyk fauluje Alvarinho i to była dobra okazja dla gospodarzy na celne dośrodkowanie, ci jednak jej nie wykorzystali.

• Sito Riera faulowany w środku pola przez Michała Kopczyńskiego, obaj odczuli skutki tego starcia.

• Górne podanie Aleksandara Prijovicia mogło zakończyć się kolejną bramką - piłkę spod nóg Jakuba Rzeźniczaka wybił Augusto.

• Łukasz Madej dostał piłkę w polu karnym, spróbował zaskoczyć bramkarza "podcinką", ale Arkadiusz Malarz stał na linii bramkowej i nie mogło go to zaskoczyć.

• Mizerne dośrodkowanie Alvarinho, wrzutka skierowana była w puste pole karne.

• Póki co obie drużyny tworzą ataki, które wyglądają groźnie, mecz wygląda znacznie lepiej niż ten z drugiej kolejki Lotto Ekstraklasy, zakończony wynikiem 0:0.

• Legia odpowiada ponownym kontratakiem z wykorzystaniem skrzydłowych, ale ponownie sytuację w polu karnym wyjaśnia Piotr Celeban. Jest on chyba najlepszym póki co piłkarzem gospodarzy.

• Piotr Celeban ponownie uderza na bramkę Wojskowych, ale przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Strzał Bence Mervo z ostrego kąta zablokowany przez Jakuba Rzeźniczaka, Śląsk ma rzut rożny.

• Efektowna kombinacyjna akcja gości zakończona dośrodkowaniem Thibaulta Moulina pod samą bramkę, z wrzutką poradził sobie Lubos Kamenar.

• Przebieg spotkania może przypominać starcie Lech - Legia w sezonie 2012/2013. Wtedy gospodarze także stracili trzy bramki w pierwszej połowie, a trenerem Kolejorza był nie kto inny, jak Mariusz Rumak.

• Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, ale poradzili z nim sobie obrońcy.

• Zablokowane dośrodkowanie Guilherme i jeszcze jeden korner dla Legii.

• Co się dzieje we Wrocławiu?! Czyżby szykowała się powtórka z Dortmundu? Wiemy, że Legia weszła w mecz perfekcyjnie!

• Vadis Odjidja-Ofoe dośrodkowuje z rzutu rożnego na głowę Aleksandara Prijovicia, napastnik uderza głową daleko od bramki.

• Ponownie atakuje Śląsk, tym razem Alvarinho wyprzedził Jakuba Rzeźniczaka, ale w pojedynku sam na sam... faulował Arkadiusza Malarza.

• Pod bramką Legii odnalazł się Piotr Celeban, oddając strzał z woleja, radzi sobie z nim Arkadiusz Malarz!

• Goooool! Co robi Legia? Prijović! Co za nokaut!

• Gooool! Jest 2:0! Radović dośrodkował piłkę w polu karnym, a próbujący wybić ją na rzut rożny Filipe wpakował ją przy słupku do własnej bramki. Co za koszmarny początek Śląska!

• Ciekawostka: Gol strzelony przed Radovicia, jest pierwszym zdobytym przez Legię w pierwszym kwadransie meczu Ekstraklasy w tym sezonie.

• Takiego początku meczu nikt we Wrocławiu się nie spodziewał. Pierwsze otwierające podanie do Radovicia, który nie zmarnował sytuacji sam na sam. Śląsk czeka teraz trudne zadanie.

• Goooooool! W 24. sekundzie meczu Radović daje Legii prowadzenie!

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

• Znamy składy obu zespołów. Rezerwowi Śląska: Pawełek, Zieliński, Stjepanović, Grajciar, Engels, Morioka, Biliński Rezerwowi Legii: Cierzniak, M. Dąbrowski, Broź, Jodłowiec, Kazaiszwili, Hämäläinen, Nikolić

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Śląska Wrocław z Legią Warszawa.