Legia Warszawa

1

- 2 połowa

2 karne

• Koniec serii rzutów karnych. Mistrz Polski zdobywa pierwsze trofeum w tym sezonie. Za chwilę dekoracja.

• By Legia dalej walczyła o Superpuchar, Kuciak musiał obronić drugą z rzędu jedenastkę. Nie udało się ! Cetnarski wyczuł jego intencje i przymierzył po ziemi w lewy róg. Śląsk z Superpucharem Polski !

• Ljuboji ani przez chwilę nie zadrżała noga. Legia wciąż w grze.

• Mogło być już po meczu, ale Dusan Kuciak obronił uderzenie Jodłowca, które mogło zapewnić Śląskowi tryumf.

• Kto jak kto, ale on ? Radović marnuje jedenastkę !

• Kowalczyk pewnie sieknął w lewy róg. Śląsk blizej Superpucharu.

• Ależ nieszczęście Saganowskiego. Dwie zmarnowane próby. Przy pierwszej oddał sygnalizowanie uderzenie, ktore obronił Gikiewicz. Drugie podejście zakończył strzałem Panu Bogu w okno

• Pewnie pod poprzeczkę przymierzył Sobota i Śląsk ponownie prowadzi.

• Rzeźniczka także się nie myli.

• Mila nie przejął się gwizdami i pewnie pokonał Kuciaka.

• Zaczynamy jedenastki.

• Piłkarze są już w kole. Ostatnie narady, dodawanie otuchy i zaczynamy loterię.

• Koniec regulaminowego czasu gry. Za chwilę konkurs jedenastek. Kto zdobędzie Superpuchar Polski ?

• Skrzydłem nacierał Sobota, dośrodkował w pole karne, gdzie Suler pewnie oddalił zagrożenie.

• Łukasz Gikiewicz za Patejuka.

• A niedoszłym strzelcem gola dla Śląska okazał się Voskamp.

• Ładna akcja Cetnarskiego i kto wie, jak to by się skończyło, gdyby nie Kuciak.

• Moment nieuwagi w szeregach obronnych Legi i futbolówka ląduje w siatce Kuciaka. Stefański tym razem się nie myli i słusznie odgwizduje Spalonego.

• Legia cały czas przepuszcza szturm prawą stroną. Jeden z obrońców Śląska wybił mu piłkę na aut. Tymczasem arbiter uznał, że to Serb ostatni dotkną piłkę. Zresztą to nie pierwsza, zła decyzja Daniela Stefańskiego.

• Jędrzejczyk ukarany.

• Legia jakby nieco spuściła z ton. Czeka na rzuty karne, a może to chwilowy przestrój ? Fakt faktem, że ich zapędy coraz lepiej niwelują mistrzowie Polski.

• Z dystansu w sam środek bramki uderzał Cetnarski.

• Kaźmierczak zastępuje Elsnera.

• Cetnarski ze Stevanovicia.

• Ljuboja zatańczył z obrońcami na prawej stronie i dośrodkował prosto na głowę niskiego Koseckiego. To nie miało szansy na powodzenie.

• Jak Radović mógł tego nie wykorzystać ? Przed nim był tylko Gikiewicz i po raz kolejny rezerwowy bramkarz Śląska przeszkodził w zdobyciu drugie bramki.

• Z boiska zszedł Wawrzyniak i Furman. Pojawili się natomiast Suler i Łukasik.

• Kolejne wspaniałe podanie Ljuboi. Tym razem wypuścił Koseckiego, lecz Gikiewicz nie dał się zaskoczyć.

• Patejuk wrzucał z lewej flanki, ale nie znalazł dobrych adresatów w polu karnym przeciwnika.

• W tym momencie Legia powinna prowadzić. Obrońców wrocławian zaczarował Ljuboja. Tuż przed szesnastym metrem zwodził ich swoim pozornym niezdecydowaniem. Wydawało się, że zagra w pole karne, tymczasem odegrał na bok do rozpędzonego Radovicia, który miał przed sobą jedynie bramkarza. Gikiewicz w tylko sobie znany sposób zdołał zapobiec stracie bramki.

• Kowalczyk zdecydował się na samotny rajd z piłką. Przebiegł kilka metrów aż został zatrzymany w polu karnym.

• Kolejna akcja Legii i znów w roli głównej Ljuboja. Tym razem jednak niecelnie.

• GOOOOOL !!!! Cóż to była za bramka. Danilej Ljuboja podszedł do rzutu wolnego na 18.metrze i przepięknym uderzeniem pokonał Gikiewicza.

• Żółta kartka dla Koseckiego.

• Fantastyczna akcja Legii. Kosecki z lewej strony podał w pole karne do Saganowskiego. Doświadczony napastnik uwolnił się spod opieki obrońców i wycofał do dobrze ustawionego Radovicia. Serb popisał się potężnym uderzeniem, które bardzo na raty wybronił Gikiewicz.

• Dwójkowa akcja Żyry z Rzeźniczakiem zakończona przez defensora Śląska.

• Legia od początku drugiej połowy rusza do ataku. Chce jak najszybciej wyrównać i powalczyć o zwyciestwo.

• Z lewej strony boiska prosto w rękawice Gikiewicza przymierzył Kosecki.

• Po wrzuce z wolnego, piłkę nad poprzeczką przeniósł Furman.

• Ostre przewinienie Stevanovicia i kolejna indywidualna kara dla graczy Lenczyka.

• Jan Urban mocno odmienił oblicze swojego zespołu. Chyba zrozumiał, że potraktował Śląsk zbyt lekceważąco,.

• Po zagraniu Radovicia, Kosecki oddaje słabiutki strzał głową.

• A w Śląsku Johan Voskamp zmienia Diaza.

• Kucharczyka zmienia Danijel Ljuboja.

• Za Żyrę wchodzi Kosecki.

• Za Gola Radović.

• Czas na druga połowę. Czy wynik ulegnie zmianie ?

• Za moment zacznie się druga połowa. Pierwsza wyszła Legia, tuż za nią Śląsk. W składach obu ekip jest trochę zmian.

• A na gnieździe ćwiczą dziś najmłodsi kibice :) Śląsk-Legia

• Na razie bliżej tego trofeum piłkarze Śląska. Śląsk-Legia

• Koniec pierwszej połowy. Wydawałoby się, że gol dla Legii wisi w powietrzu, a tymczasem to podopieczni Oresta Lenczyka wyszli na prowadzenie. Do sięgnięcia po pierwsze w tym sezonie trofeum dzieli ich tylko 45 minut.

• Dalekie zagranie Furmana z rzutu wolnego niepewnie piąstkuje Gikiewicz. Bez konsekwencji.

• Dobra zespołowa akcja Śląska zakończona niecelną próbą Stevanovicia z 17.metrów. Śląsk pragnie pójść za ciosem.

• Ależ nieoczekiwany zwrot sytuacji. Śląsk wyraźnie ustępował legionistom, a tymczasem sensacyjnie wygrywa 1:0 ! Wrzutkę z prawej strony z rzutu wolnego posłał Mia. W polu karnym najwyżej wyskoczył Elsner i przy bierności obrońców trafił głową w lewy róg bramki Kuciaka. Mamy niespodziankę.

• Zakotłowało w polu karnym Śląska ! Jedno dobre podanie rozmontowało całą linię obrony mistrza Polski i doprowadziło do najlepszej w tym meczu szansy na objęcie prowadzenia.Pierw uderzał Saganowski, lecz bramkarz wywiązał się obowiązków. Dobitka Rzeźniczaka także nie przyniosła zmiany rezultatu.

• Piękna, indywidualna akcja Żyro. Wspaniały rajd lewą stroną, wycieczka w pole karne i strzał prosto w ręce Gikiewicza. Młody gracz "Wojskowych" poczyna coraz lepiej.

• Prostopadłe podanie Patejuka do Diaza. Gracz Śląska wychodził sam na sam za bramkarzem, ale szybszy od niego okazał się Kuciak.

• Furman ogląda żółty kartonik.

• Po rzucie wolnym wykonywam przez Kucharczyka, piłkę jak na tacy miał w polu karnym Żyro. Nie zdołał jednak dojść do strzału. To mogła być znakomita okazja !

• Spotkanie stoi na bardzo żenującym poziomie. Prócz strzału Gola przy którym musiał interweniować Gikiewicz, nie oglądaliśmy ani jednej, dobrej sytuacji strzeleckiej. Tempo jest wręcz ślimacze.

• Po rzucie wolnym dla Legii, Gikiewicz z dużymi problemami złapał piłkę. W pewnym momencie wydawało się nawet, że go przełamie i zacznie zmierzać do bramki :) Nic z tych rzeczy.

• Śląsk trochę się przebudził. Groźnie szarżuje na skrzydłach, czym sprawia problemy defensywie "Wojskowych". Efektem są coraz częstsze stałe fragmenty. Przed chwilą po wrztutce Mili z rzutu wolnego prosto w bramkarza główkował Elsner.

• Brzydki faul Sochy w środku boiska i zasłużona żółta kartka.

• Akcja Soboty prawą stroną boiska. Odegranie w pole karne do Mili, który postanowił przymierzyć na bramkę. W samą porę interweniował Jędrzejczyk.

• Śląsk nie kwapi się do ataku. Powinien podziękować Legii za szwankujące wykończenie i brak ostatniego podania.

• Po zagraniu Wawrzyniaka z lewej flanki, z 11.metrów uderzał Kucharczyk. Czujni obrońcy wrocławian byli jednak miejscu i oddalili niebezpieczeństwo.

• W pierwszych minutach to Legia ma przewagę. Zdecydowanie częściej utrzymuje się przy piłce i z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręca. Zagrożenie najczęściej stara się budować na lewej flance. Śląsk póki co bezradny.

• Z 13. metrów zaskakujący strzał w krótszy róg oddaje Żyro, ale Gikiewicz wykazuje się przytomnością i wybija poza linię końcowa. Po krótkim rozegraniu kornera, w pole karne wrzucał Furman, a Gikiewicz z dużymi problemami odbił piłkę do przodu.

• Gol dobrym podanie między obrońców zagrał do będącego w polu karnym Kucharczyka. Mariusz Pawelec był jednak we właściwym miejscu i powstrzymał zawodnika Legii.

• Gol próbował wypuścić prostopadłym podaniem Kucharczyka. Ten jednak nie zrozumiał intencji kolegi.

• Pepsi Arena nie jest zapełniona nawet w połowie.

• Miejscowi próbują budować akcje w oparciu o umiejętności Michała Żyro. Co chwila adresują do niego podania.

• Na murawie leży Rok Elsner. Konieczna interwencja lekarzy. Poziom widowiska nie zachwyca. Piłkarze dostosowali się do żenującej atmosfery na trybunach.

• Po uderzeniu Soboty z pola karnego futbolówka wyszła po obrońcy na rzut rożny. Nic z tego jednak nie wynikło.

• Kolejna akcja Żyro. Strzał po rykoszecie wpada w ręce Gikiewicz.a

• Żyro pobiegł lewym skrzydłem i zagrywał w pole karne. Nikt z jego kolegów nie znajdował się w tym miejscu i piłkę przejął Śląsk.

• A teraz pozdrowienia dla PZPN i kolejne upomnienie przez spikera.

• Kibice Legii nie zamierzali prowadzić dopingu, ale nie zamierzali uniknąć przyśpiewek obrażających drużynę przeciwną. Tymczasem na murawie trwa wzajemne badanie. Z boku uderzał Vrdoljak, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.

• Legia rozegrała piłkę w środku. Zaczynamy !

• Ważna uwaga. Jeśli w regulaminowym czasie padnie remis, od razu dojdzie do konkursu jedenastek.

• Obie jedenastki są już na murawie, a towarzyszy im muzyka z filmu "Piraci z Karaibów"

• Z minuty na minutę trybuny zapełniają się w bardzo ślimaczym tempie. Frekwencja nie powala.

• Tak prezentowała się Pepsi Arena na 10 minut przed pierwszym gwizdkiem.

• Kibice Legii Warszawa w kolejce po bilety. Bilety na Superpuchar sprzedaja sie bardzo ciezko. Jeszcze dzisiaj byly dostepne w kasacah i to w pokaznej ilosci.

• - Przegrane mistrzostwo Polski, czy nawet te przyśpiewki piłkarzy Śląska - to wszystko powinniśmy dziś puścić w niepamięć. Dzisiaj mogą wystąpić wszyscy zadownicy, bo można przeprowadzić 6 zmian. Szkoda tylko, w jakiej atmosferze będzie rozegrane to spotkanie - powiedział przed spotkaniem Jan Urban.

• Czy Jan Urban zlekceważył drużynę Śląska? Czytaj o zmianach w składach obu zespołów »

• Tymczasem podajemy ławki rezerwowe.

Śląsk: Marian Kelemen, Mateusz Cetnarski, Rafał Grodzicki, Johan Voskamp, Przemysław Kaźmierczak, Łukasz Gikiewicz, Marek Wasiluk

Legia: Wojciech Skaba, Marko Suler, Tomasz Kiełbowicz, Jakub Kosecki, Danilej Ljuboja, Miroslav Radović, Daniel Łukasik

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu ekip. Zmian nie brakuje, dlatego warto się z nimi zapoznać.

• Jesteśmy już na stadionie :) Rozpoczynamy relację live ze spotkania o Superpuchar Polski między Śląskiem Wrocław, a Legią Warszawa.