3

Szachtar Donieck

0

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Koniec meczu na Stadio San Paolo! Napoli pewnie wygrywa z Szachtarem Donieck 3:0, w zwycięstwie pomogła bramka autorstwa Piotra Zielińskiego!

• Trzy minuty doliczone do drugiej, dość jednostronnej połowy tego meczu.

• Manchester City strzela gola na 1:0 w meczu z Feyenoordem i najprawdopodobniej zapewnia sobie zwycięstwo rzutem na taśmę.

• To był udany występ, a mogło być jeszcze lepiej. Boisko opuszcza Piotr Zieliński, który ponownie daje podstawy ku temu, by częściej stawiać na niego od pierwszych minut. Zmienia go Mario Rui.

• ...oraz Pepe Reiny, za dyskusje z arbitrem.

• Żółte kartki dla Facundo Ferreyry...

• Andrij Piatow odbił piłkę po strzale jednego z gospodarzy po rzucie rożnym, ale przy dobitce belgijskiego napastnika z dosłownie jednego metra był już bezradny!

• Nokaut! 3:0, Dries Mertens!

• Drugi gol w drugim meczu z rzędu Polaka! Dwójkowa akcja z Driesem Mertensem wyglądała bardzo podobnie, jak ta zakończona niepowodzeniem. Tym razem jednak Polak bardzo mocnym uderzeniem posłał piłkę prosto do siatki po cudownej asyście Belga!

• Gol, do dwóch razy sztuka! Z bramką nie kto inny, jak Piotr Zieliński! 2:0 dla Napoli!

• Dentinho zmienia Marlosa na ostatnie minuty meczu.

• Chwilę wcześniej kartką napomniany został także Vlad Chiriches.

• Ismaily z żółtą kartką za bardzo ostry faul przed swoim polem karnym.

• Kolejna zmiana w zespole Napoli. Marek Hamsik zostaje zmieniony przez Marko Roga.

• Od zejścia Lorenzo Insigne atakuje wyłącznie drużyna prowadzona przez Maurizio Sarriego, ale jej mankamentem wciąż pozostaje skuteczność.

• Bramka na 2:0 mogłaby zamknąć ten mecz i dać Napoli więcej pewności siebie, Piotr Zieliński zdecydowanie ma o czym myśleć. To po prostu trzeba było trafić.

• Zmiana w zespole Szachtara Donieck. Taras Stepanenko zmieniony przez Alana Patricka.

• Ależ pudło Piotra Zielińskiego! Reprezentant Polski nie trafia do pustej bramki! Dries Mertens wykorzystał błąd obrony, zmusił Andrija Piatowa do wyjścia z bramki, wystawił piłkę Polakowi, a ten fatalnie spudłował!

• Dries Mertens dostał krótkie podanie od Piotra Zielińskiego i próbował odegrać piłkę zagraniem "na pamięć", zrobił to jednak bardzo niedokładnie.

• Allan pojawia się na boisku w miejsce, co ciekawe, Lorenzo Insigne - mogło się wydawać, że naturalne w tej sytuacji byłoby zejście Piotra Zielińskiego.

• Za moment pierwsza zmiana w Napoli.

• Coś dzieje się z zespołem gospodarzy - zdobyta bramka chyba za bardzo ich rozluźniła, bo zaczynają popełniać szkolne błędy w defensywie.

• Szachtar odpowiada kolejną groźną kontrą, ale walcząc o punkty nie można wciąż celować w Pepe Reinę.

• Ależ to był strzał! Reprezentant Włoch przyjął piłkę przy linii bocznej, zszedł z nią między rywalami do środka i z około 30 metrów posłał prawdziwą bombę, prosto w okienko bramki Andrija Piatowa. Nawet dobrze dysponowany bramkarz Szachtara nie miał szans przy tym majstersztyku.

• Kiedy gra "siada", pada gol, i to nie byle jaki, to było golazo! Strzelcem Lorenzo Insigne, 1:0 dla Napoli!

• Gra mocno "siadła" - potrzebne są zmiany.

• Ciekawostka - w dzisiejszych meczach Ligi Meczów bramki padały we wszystkich spotkaniach poza Napoli - Szachtar i Manchester City - Feyenoord.

• Leciutkie dośrodkowanie w szesnastkę Napoli ponownie łapie Andrij Piatow. Bramkarz Szachtara ma dzisiaj chyba najwięcej kontaktów w zespole, nawet jeśli do efektownej interwencji zmuszony został tylko raz.

• Lorenzo Insigne złapany na spalonym, którego... nie było. Błędna decyzja arbitra, choć sytuację wyjściem z bramki i tak wyjaśnił Andrij Piatow.

• Spotkanie wznowione, przy piłce Szachtar Donieck!

• Piłkarze wracają już na murawę.

• Napoli męczy swoją grą, brakuje tutaj tej dynamiczności, którą zazwyczaj cechuje się ich sposób gry. Szachtar stara się kontrować i co jakiś czas zmusić Pepe Reinę do interwencji, goście błyszczą przede wszystkim dzięki doskonałej grze w obronie. Liczymy na lepsze widowisko i bramki po przerwie!

• Koniec pierwszej, bardzo wyrównanej połowy w Neapolu.

• Napoli wciąż mozolnie próbować swoje akcje, nie przypomina to stylu, do którego nas przyzwyczaili.

• Kibice zgromadzeni na San Paolo zaczynają irytować się grą swoich ulubieńców, pojawiają się pierwsze gwizdy!

• Mocno zza pola karnego uderza Fred - ponownie górą Pepe Reina, Szachtar ma rzut rożny.

• Posiadanie piłki: 52% - 48% Strzały: 3 - 3 Strzały celne: 2 - 1

• Oglądając ten mecz można łatwo zauważyć, dlaczego Szachtar wciąż walczy o drugie miejsce. Ekipa z Doniecka szczególnie imponuje dziś bardzo uważną defensywą.

• Szachtar zaczyna dochodzić do głosu!

• Marlos świetnym zwodem oszukał dwóch obrońców w polu karnym Napoli, uderzył na bramkę, sytuację dla gospodarzy uratował świetną interwencją Pepe Reina!

• Długo rozgrywana akcja Napoli została zakończona przez bardzo mocny i zdecydowanie za mało precyzyjny strzał Marka Hamsika. Słowak przenosi piłkę ponad poprzeczką.

• Andrij Piatow doskonale paruje piłkę do boku po podkręconym uderzeniu Driesa Mertensa z narożnika pola karnego!

• Christian Maggio z żółtą kartką za bardzo ostry faul na Ismaily'm. Zawodnik zespołu z Ukrainy zwija się z bólu.

• Dłuższa akcja Szachtara kończy się dośrodkowaniem z lewej strony boiska, które ze stoickim spokojem łapie Pepe Reina.

• Napoli imponuje rozgrywając swoje akcje w sposób łudząco podobny do dawnej tiki-taki w wykonaniu Barcelony.

• Rzut wolny dla gospodarzy przy linii środkowej, sędzia słusznie odnotował wejście nakładką Tarasa Stepanenko.

• Amadou Diawara świetnym podaniem prostopadłym próbował obsłużyć Driesa Mertensa, Belg jednak ponownie został złapany na spalonym. Zabrakło naprawdę niewiele.

• W pierwszym kwadransie meczu grę prowadzą głównie piłkarze Napoli.

• Sypie się obrona Napoli - coś stało się także Vladowi Chirichesowi, który wyraźnie wskazuje na swoją lewą rękę. Póki co opuścił on boisko.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie ląduje w rękawicach Andrija Piatowa.

• Rzut wolny dla Napoli po faulu na Jose Callejonie około 35 metrów od bramki Szachtara.

• Raul Albiol po ostrym starciu z rywalem na moment opuścił boisko, ale po szybkiej pomocy medycznej wrócił już do gry.

• Strata piłki w wykonaniu Amadou Diawary w środku pola omal nie skończyła się golem dla zespołu gości! Sytuację sam na sam z bramkarzem marnuje Taison!

• Sędzia uznał, że Piotr Zieliński faulował przeciwnika przy linii środkowej, po chwili Napoli zdołało odebrać piłkę.

• Dries Mertens raz jeszcze uciekł obronie, tym razem jednak sędzia odnotował, że Belg był na spalonym.

• Napoli próbuje zmylić obronę Szachtara kolejnym błyskawicznym podaniem w pole karne, ale ponownie szybszy od Driesa Mertensa był Andrij Piatow.

• Dziwi mała liczba kibiców na trybunach - Stadio San Paolo nie jest pełne choćby w połowie, kibiców widzimy tylko w górnych rzędach.

• Mocne otwarcie gospodarzy - szybkie podanie do niekrytego w polu karnym Jose Callejona, Hiszpana skuteczną interwencją zatrzymał Andrij Piatow.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy, piłkę ma SSC Napoli!

• Jeszcze tylko losowanie stron...

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Stadion San Paolo!

• Delikatnymi faworytami tego spotkania mogą wydawać się gospodarze.

• Będziemy informować o wyniku drugiego spotkania tej grupy pomiędzy Manchesterem City a Feyenoordem.

• Mecz Napoli z Szachtarem będzie prawdopodobnie bezpośrednim pojedynkiem o drugie miejsce w grupie!

• Rezerwowi Szachtara: Mykyta Shevchenko, David Khocholava, Dentinho, Alan Patrick, Marcio Azevedo, Viktor Kovalenko i Gustavo Blanco Leschuk.

• Rezerwowi Napoli: Luigi Sepe, Allan, Mario Rui, Jorginho, Nikola Maksimović, Marko Rog i Adam Ounas.

• Sędzią spotkania w Neapolu będzie słoweński arbiter międzynarodowy Damir Skomina.

• W pierwszym składzie gospodarzy - Piotr ZIeliński!

• Dobry wieczór, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu Napoli z Szachtarem Donieck!